Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odinstalowałem SmartTube i komunikat zniknął. Zainstalowałem na razie STN w wersji beta i jest OK. Na razie nie pokazuje żadnych błędów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sattom

New member
Zaczął pojawiać mi się taki komunikat :
„Error occurred. Please, send this file to the support team: /storage/emulated/0/Android/data/ com.teamsmart.videomanager.tv/cache/ModernClientData”

Co to może znaczyć? Generalnie wszystko działa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czy odinstalowanie SmartTube pomogło - komunikat już się nie pojawia?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Cześć. Pytanko, czy wam też przy tym TV wariuje pilot? Przeglądacie YT i nagle wychodzi z YT i włącza sie np. Netflix??

nie.....wszystko okej z moim pilotem

jak działa prawidłowo przycisk ambilight ? chodzi mi o to czy wystarczy raz nacisnąć i już przechodzi wam do opcji ? ja muszę nacisnąć go parę razy (w sumie sam nie wiem ile i jak) ale działa prawidłowo jak dopiero świeci się na biało, a jak jest u was ( pilot był już wymieniany bo pierwszy nie reagował na przycisk ambilight-sprawdzany nawet w pomocy)

ps: ktoś wie jak przesłać bezprzewodowo (kopia lustrzana) obraz do tv ? ( czy jest to wbudowane w tv czy trzeba się ratować zewnętrznymi aplikacjami ? )
 

tom357

New member
Przycisk wystarczy nacisnąć raz i przechodzi do opcji ambilight a co do kopii lustrzanej czy przesyłania obrazu to niestety potrzebujesz zewnętrznej aplikacji na smartfona bo te wbudowane typu smart view,odbicie lustrzane itd mało kiedy widzą tv.
 
Ostatnia edycja:

pb923

New member
Witam.Panowie mam pytanie.Kupiłem niedawno oleda 706 I mam pytanie.Od czasu kiedy go kupiłem nie robiłem aktualizacji,czy warto już zrobić,bo czytałem ostatnio ze było nie zadobrze po aktualizacji.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi , przy każdym włączeniu TV od razu wyświetla o aktualizacji , ale mam też pewne obawy . Skoro działa , i nie generuje większych problemów.......

Nic nadzwyczajnego w tej aktualizacji nie wrzucili.
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć. Ostatnio pojawił się u mnie taki problem, że przestało automatycznie przełączać między sygnałami HDMI i przypisywać nazwę urządzania. Jak włączam tuner TV, to automatycznie uruchamia się telewizor. Tak samo działało z konsolą. Wcześniej było też tak, że kiedy włączałem PS5, to automatycznie przełączało się z HDMI3 na HDMI1. Pod HDMI1 przypisana była automatycznie nazwa PlayStation 5. Kiedy wyłączałem PS5, to źródło sygnału automatycznie wracało na HDMI3 i grała satelita Canal+. Od kilku dni przestało to działać. HDMI1 jest widoczne jako HDMI1 i źródło sygnału trzeba wybierać ręcznie. Nie wiecie co się mogło stać?
 

tgrz

New member
Cześć. Ostatnio pojawił się u mnie taki problem, że przestało automatycznie przełączać między sygnałami HDMI

[CUT]

HDMI1 i źródło sygnału trzeba wybierać ręcznie. Nie wiecie co się mogło stać?


Na oled806
częściowo mam zjawisko zbliżone do tego co opisujesz

Dodam, że:
nie używam tunera z/w TV (tylko androidTV lub zew. sygnał z HDMI)

W wyniku czego od razu
po włączeniu TV
telewizor jest "nie wiadomo gdzie"
- ani na androidzieTV ani na sygnale z HDMI który przed wyłaczeniem TV używałem (jest czarny ekran - limbo)

Dopiero jawne wskazanie source (tak jak napisałeś:"trzeba wybierać ręcznie") na dany HDMI lub odpalenia androidTV nakierowuje TV na oczekiwany sygnał.

>>>innymi słowy doskwiera mi BRAK pamiętania przez TV stanu źródła sygnału sprzed wyłączenia wcześniej TV - da się to skonfugurować?
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na oled806
częściowo mam zjawisko zbliżone do tego co opisujesz

Dodam, że:
nie używam tunera z/w TV (tylko androidTV lub zew. sygnał z HDMI)

W wyniku czego od razu
po włączeniu TV
telewizor jest "nie wiadomo gdzie"
- ani na androidzieTV ani na sygnale z HDMI który przed wyłaczeniem TV używałem (jest czarny ekran - limbo)

Dopiero jawne wskazanie source (tak jak napisałeś:"trzeba wybierać ręcznie") na dany HDMI lub odpalenia androidTV nakierowuje TV na oczekiwany sygnał.

>>>innymi słowy doskwiera mi BRAK pamiętania przez TV stanu źródła sygnału sprzed wyłączenia wcześniej TV - da się to skonfugurować?

Tak, dokładnie to samo. Urządzenie budzi telewizor, jednak uruchamia przypadkowy port HDMI i trzeba wybierać poprzez SOURCE. Miałeś tak od początku czy wcześniej działało? U mnie do niedawna było ok.
 

Pi3cyk91

Member
nie.....wszystko okej z moim pilotem

jak działa prawidłowo przycisk ambilight ? chodzi mi o to czy wystarczy raz nacisnąć i już przechodzi wam do opcji ? ja muszę nacisnąć go parę razy (w sumie sam nie wiem ile i jak) ale działa prawidłowo jak dopiero świeci się na biało, a jak jest u was ( pilot był już wymieniany bo pierwszy nie reagował na przycisk ambilight-sprawdzany nawet w pomocy)

No to w sumie nie działa prawidłowo ;)

No ja mam problem jak szybciej sobie przeskakuje na filmikach w YT to potrafi wyjść z apki i włączyć np Netflix. Wkurzające to jest
 

tgrz

New member
Tak, dokładnie to samo. Urządzenie budzi telewizor, jednak uruchamia przypadkowy port HDMI i trzeba wybierać poprzez SOURCE. Miałeś tak od początku czy wcześniej działało? U mnie do niedawna było ok.

Chyba znalazłem:

z tyłu TV (pod wtyczką zasilania)
jest taki przycisk wielokierunkowy - "joystick"

tym joystickiem ustaw źródło (np. HDMI 2)

(po tej operacji - podtrzymuje mi tak wskazane "ręcznie" source)



Jak miałem na początku?
nie pamiętam-tego detalu (który po dłuższym czasie użytkownaia może irytować) - ponadto zrobiłem od razu update firmware :-(
 
Ostatnia edycja:

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
z tyłu TV (pod wtyczką zasilania)
jest taki przycisk wielokierunkowy - "joystick"

tym joystickiem ustaw źródło (np. HDMI 2)

(po tej operacji - podtrzymuje mi tak wskazane "ręcznie" source)

Dobrze wiedzieć, bo nawet nie zauważyłem tego joysticka, ostatnio się nawet zastanawiałem czy w panelu nie ma przycisków sterujących :smile: Z tym, że to zwyczajny wybierak jak w pilocie, a u mnie to nie w tym problem.

Chodzi o to, że sam przełączał nowo odpalone urządzenie na właściwy port. C+ jest pod Hdmi3, po odpaleniu PS5 przełączał się na HDMI1 (który zmienił nazwę na PlayStation 5), po wyłączeniu konsoli wracał na HDMI3.

Tak było w porządku, bo nie trzeba było przerzucać źródeł pilotem. Działało to też w drugą stronę. Kiedy przy wyłączonym PS5 wybrałem z pilota HDMI1, konsola sama się uruchamiała.

Teraz tak to nie działa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry