Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

marjanos

New member
Świetnie, wiec scena idealna:

Netflix, serial Szajka, S1;O5, czas: 15:03

Cala ciemna scena zaczyna sie jakos 14:30, i jest wszystko elegancko az w 15:03 wskakuje srogie ziarno
 

Attachments

  • 20220114_095808.jpg
    20220114_095808.jpg
    528,7 KB · Wyś: 50
  • 20220114_095751.jpg
    20220114_095751.jpg
    704 KB · Wyś: 47

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Na moim Philips 65 oled 855 w/w sceny podobne ziarno choć jakby ciut mniejsze niż na zdjęciach powyżej więc to raczej kwestia realizacji materiału.
 

technic

New member
U mnie TrueHD na najnowszym sofcie (026) dalej nie działa. Co lepsze, przestał działać też zwykły Atmos, teraz pokazuje go na amplitunerze jako DD+. Zaczynam tracić cierpliwość do Philipsa..


Mi co 10-30 minut wysiada dzwiek, Philips poprosil o logi i w sumie nic nie pomogli. musze pare razy pdoczas ogladania filmu gdy zamiast dzwieku mam glosny szum wybrac zrodlo i zatwierdzic ok. Hdmi 2.1 i jbl9.1 także marny zakup w moim przypadku :D
 

marjanos

New member
Super dzieki. Jak widac roznica widoczna golym okiem i to na korzysc "starego" B9. Takie samo ziarno jest na TV w seri 8x6 a mozna sie domyslac ze i 9x6. Czyli problem Philipsow... niby do przezycia bo zdarza sie to raczej nie za czesto. O ile w 706 ktory mozna bylo kupic za smieszne 4k w 55' i wiemy ze jest to oled budzetowy, to mozna przymknac oko, to jesli kupilbym to co chcialem pierwotnie czyli 806 w 65 za 8300 to troche bylbym zniesmaczony
 

sunnyluk

Member
Tak to wygląda na 65" 806. Jakaś różnica może też wynikać z różnych trybów obrazu, skalibrowanych lub nie oraz ustawionych jasności. U mnie DolbyVision Jasny, kontrast 100, kontrast Oled na 100.

 

filcek

Member
Niestety na 806 nie widać dużej poprawy względem 706. Sprawdzałem tę scenę u kolegi na Sony a90j zero szumu !!!! Philips odstaje, strasznie nawet lg B9 co nie powinno mieć miejsca.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
no okej ale co ile czasu takie coś macie ? raz na pół miesiąca i to jeszcze przez ile czasu ? 20 sekund ? wszystko rozumiem ale nie jest to żaden problem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Na 65pus9206 wygląda to mniej więcej tak jak na b9 może nawet mniej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Na 65pus9206 wygląda to mniej więcej tak jak na b9 może nawet mniej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

tom357

New member
no okej ale co ile czasu takie coś macie ? raz na pół miesiąca i to jeszcze przez ile czasu ? 20 sekund ? wszystko rozumiem ale nie jest to żaden problem.

Jest to problem bo nie po to kupujesz lepszy tv byś widział takie "kwiatki".
W niektórych filmach jest to mało widoczne a w niektórych bardziej przez co sam po kupnie tego tv zastanawiałem się czy wszystko jest ok a i oglądanie z takimi efektami bywa denerwujące.
Wydaje mi się,że jest trochę lepiej w trybie dolby vision jasny-z pewnością w tym trybie ostrość jest widocznie lepsza.
 

sunnyluk

Member
Niestety na 806 nie widać dużej poprawy względem 706. Sprawdzałem tę scenę u kolegi na Sony a90j zero szumu !!!! Philips odstaje, strasznie nawet lg B9 co nie powinno mieć miejsca.


Wg mnie 806 wcale nie odstaje strasznie od b9, a już na pewno ma lepszą ostrość i lepsze kolory. A90j może w tej kwestii być trochę lepsze, ale to tv kosztujący kolejne 5 tys zł w wersji 65”!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

filcek

Member
Wg mnie 806 wcale nie odstaje strasznie od b9, a już na pewno ma lepszą ostrość i lepsze kolory. A90j może w tej kwestii być trochę lepsze, ale to tv kosztujący kolejne 5 tys zł w wersji 65”!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba mnie źle zrozumiałeś nie twierdzę że B9 jest lepszym tv od 806 , tylko dużo lepiej radzi sobie z ziarnem , oraz Luminance Overshoot Issue jest mniej widoczne na B9 niż na Philips 806 . OLED flashing/chrominance overshoot to bolączka każdego oled marki Philips https://youtu.be/Evcorn5lggk?t=46
 

buldoggg

Member
Bez reklam
model 706 podłączony pod xboxa series x,w ustawieniach tv nie mogę zmienić płynności ruchu np podczas korzystania z youtube (tryb osobisty i inne tryby bez znaczenia ) ktoś wie czemu ? wydaje mi się że przed aktualizacją mogłem to zrobić,teraz nie :/ ktoś wie o co kaman ?
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobno na nasz telewizor powinna być już dostępna aktualizacja androida, która zmienia interfejs na taki jak Google TV. Czy ktoś z Was już to ma? Jak można wymusić taką aktualizację?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry