Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
To sprawdź na Midway , czy w napisach masz zawsze na początku zdania jakieś znaczki ? Raczej to też wina Amazona , bo kompie też je mam
 

sunnyluk

Member
Również mam to samo w Amazonie o czym piszecie, na 806. Nasze TV są OK :)
A przy okazji, też zauważyliście, że szczególnie na Amazonie, dużo bardziej widać ziarno, szumy? Szczególnie w ciemniejszych miejscach, rozmytym tle itp.

Odszumianie, redukcja mpeg mam wyłączone. Ostrość na "1", ale w sumie widać to nawet przy "0".

Wiem, że OLED jest tak idealny, że pokazuje wszystkie niedoskonałości źródłowego sygnału, że często ziarno to zamysł twórców, ale w porównaniu z plazmą widać to na pewno mocniej i trzeba się do tego przyzwyczaić.
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś próbowałem z podłączonym NAS WD Cloud + PLEX i fajnie wszystko działa ale tylko do 1080p , przy 4K się wiesza. Wąskim gardłem jest port Ethernet w Phlipsie "tylko 100MB :(
 

$kubi

Member
Dziś próbowałem z podłączonym NAS WD Cloud + PLEX i fajnie wszystko działa ale tylko do 1080p , przy 4K się wiesza. Wąskim gardłem jest port Ethernet w Phlipsie "tylko 100MB :(
Podłącz się po wifi chyba jest 5GHz więc gardło da się ominąć [emoji1787]

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dziś próbowałem z podłączonym NAS WD Cloud + PLEX i fajnie wszystko działa ale tylko do 1080p , przy 4K się wiesza. Wąskim gardłem jest port Ethernet w Phlipsie "tylko 100MB :(
Jeżeli chcesz po kablu to kup przejściówkę na usb

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mam podłączone głośniki przez kabel optyczny i puszczając dźwięk z głośników i tv dźwięk jest rozjechany......wiecie jak to poprawić ? (próbowałem już wszystkich opcji w tv i efekt jest ale w dalszym ciągu rozjeżdża się dźwięk. tv 706
 

markov10

New member
Dziś próbowałem z podłączonym NAS WD Cloud + PLEX i fajnie wszystko działa ale tylko do 1080p , przy 4K się wiesza. Wąskim gardłem jest port Ethernet w Phlipsie "tylko 100MB :(

To nie kwestia portu ethernet. Ja na kablu streamuje w Plex z PC 4k z Dolby Vision czy w 4k@120Hz na Moonlight i nie ma zadnych problemow. Moze cos z NAS, sprawdz sobie na jakims innym urzadzeniu w sieci i tam postaw Plex.

mam podłączone głośniki przez kabel optyczny i puszczając dźwięk z głośników i tv dźwięk jest rozjechany......wiecie jak to poprawić ? (próbowałem już wszystkich opcji w tv i efekt jest ale w dalszym ciągu rozjeżdża się dźwięk. tv 706

To raczej nie jest mozliwe, a puszczanie dzwieku z dwoch zrodel to dziwny pomysl.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
mam podłączone głośniki przez kabel optyczny i puszczając dźwięk z głośników i tv dźwięk jest rozjechany......wiecie jak to poprawić ? (próbowałem już wszystkich opcji w tv i efekt jest ale w dalszym ciągu rozjeżdża się dźwięk. tv 706
Też próbowałem podłączyć soundbar przez wejście AUX bo ktoś na forum napisał że tv po podłączeniu mu kabla Jack w gniazdo słuchawkowe nie odcina dźwięku w głośnikach. Faktycznie tak jest ale występuje "przebicie" i tak niestety będzie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Też próbowałem podłączyć soundbar przez wejście AUX bo ktoś na forum napisał że tv po podłączeniu mu kabla Jack w gniazdo słuchawkowe nie odcina dźwięku w głośnikach. Faktycznie tak jest ale występuje "przebicie" i tak niestety będzie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

czemu występuje przebicie ? podłączone to jest przez kabel optyczny do tv, na starym tv wszystko zgrywało się idealnie a tutaj średni im to wyszło

ps: posiadam głośniki logitech z-5500 a że tam są słabe satelitki (średnie i wysokie) to zawsze podbijałem sobie dźwięk puszczając głoś również z głośników z tv + logitech i dlatego tak się ratuje.
 

Majkel705

Member
w jaki sposób (najszybciej, najwygodniej i bez instalowania niewiadomo czego na urządzeniach apple) udrożnić airplay? domyślnie philips chyba tego nie ma, w sklepie play na pierwszy rzut oka tez org appki nie ma :)
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 706/806 posiada oczywiście też eARC, a problemy zostały załatane aktualizacjami. Zgodnie z tym co piszą na avforums, po testach, prawidłowo jest przesyłany dźwięk w nieskompresowanym Dolby TrueHD po eARC.
[/URL]

U mnie TrueHD na najnowszym sofcie (026) dalej nie działa. Co lepsze, przestał działać też zwykły Atmos, teraz pokazuje go na amplitunerze jako DD+. Zaczynam tracić cierpliwość do Philipsa..
 

marjanos

New member
Również mam to samo w Amazonie o czym piszecie, na 806. Nasze TV są OK :)
A przy okazji, też zauważyliście, że szczególnie na Amazonie, dużo bardziej widać ziarno, szumy? Szczególnie w ciemniejszych miejscach, rozmytym tle itp.

Odszumianie, redukcja mpeg mam wyłączone. Ostrość na "1", ale w sumie widać to nawet przy "0".

Wiem, że OLED jest tak idealny, że pokazuje wszystkie niedoskonałości źródłowego sygnału, że często ziarno to zamysł twórców, ale w porównaniu z plazmą widać to na pewno mocniej i trzeba się do tego przyzwyczaić.

No wlaśnie, jak to w koncu jest z tym ziarnem w ciemnych scenach. Niekiedy na Netflixie, gdy jest scena ciemna a obraz zyleta nagle wjezdza jakis kadr z ziarnem ktore mocno razi w oczy, po czym jest inny kadr tej samej ciemnej sceny i obraz znowu igla. Czym to moze byc spowodowane ? Czy to wina TV (kazdy nowy Philips tak ma, 706, 705, 806 itd) czy materialu z Netflixa ?

Pasowaloby znalezc taka scene i zobaczyc na innym Oledzie czy tez to jest, czy to jednak jakas wada Philipsow
 

sunnyluk

Member
No wlaśnie, jak to w koncu jest z tym ziarnem w ciemnych scenach. Niekiedy na Netflixie, gdy jest scena ciemna a obraz zyleta nagle wjezdza jakis kadr z ziarnem ktore mocno razi w oczy, po czym jest inny kadr tej samej ciemnej sceny i obraz znowu igla. Czym to moze byc spowodowane ? Czy to wina TV (kazdy nowy Philips tak ma, 706, 705, 806 itd) czy materialu z Netflixa ?

Pasowaloby znalezc taka scene i zobaczyc na innym Oledzie czy tez to jest, czy to jednak jakas wada Philipsow

Dokładnie to samo chciałbym porównać. Dogadać się z kimś kto ma C1, G1 i porównać. Tak jak było pisane w recenzji GeeX rzadko, bo rzadko, ale jednak czasem widoczne są "zielone szumy" w tle, szczególnie przy jakiś delikatnych przejściach tonalnych.
Mam dokładnie tak samo, niektóre ciemne sceny na Netflixie (ale również na Amazonie i czasem na AppleTV) pokazują ziarno i szumy, by za chwilę, w tej samej scenerii, ale jakby filmowane innym sprzętem, już wyświetlać obraz dużo czystszy.
 
Do góry