Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy też macie wrażenie , że ten antiburn system , jest trochę za agresywny ? O ile na zwykłej Tv nie ma sie do czego przyczepić , to na przykład przy oglądaniu ligi angielskiej na canal+ , logo ligi z wynikiem i czasem , bardzo szybko jest wokół niego baaaardzo szara poświata. Oczywiście lepiej mieć taką opcję niż nie mieć , ale czasem 1/4 ekranu ściemnia. Drugi raz zauważyłem wczoraj , film poprzez kodi DV i DA , gdzie cały czas jest akcja ze śniegiem w krajobrazie , po jakimś czasie duża część ekranu bardzo ciemno szara.
System stara się objąć wszystko co nie białe , w efekcie cały ekran szary. Ustawione na standard , pozostaje wysoki i wyłączone, więc jadę na standardzie.

TV jeszcze przed kalibracją , przed świętami i po niestety brak czasu po mojej jak i później po stronie wykonawcy.

Czy oglądając mecz z wyłączonym systemem , duże prawdopodobieństwo wypalenia , jeśli na koniec dnia wykonam czyszczenie ekranu ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dziś odebrałem i nie wiem czemu nie działa mi przycisk ambilight :) nie robiłem aktualizacji telewizora, ponieważ słyszałem że ostatnia aktualizacja grubo SPIER........ŁA telewizor ale nie wydaje mi się żeby to było przez to :) może jakiś tip macie ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
pilot wysyła wiązkę bo sprawdzałem używając aparatu ale telewizor nie odpowiada (nie świeci się dioda na tv jak w przypadku innych przycisków)

reset tv do ustawień fabrycznych ?
jak zrobić reset pilota ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
zrobiłem aktualizacje tv i dalej to samo......przywróciłem tv do ustawień fabrycznych i dalej to samo, przycisk ambilight nie działa (przycisk świeci na pilocie i wysyła wiązkę-sprawdzone przy użyciu aparatu) ale nic się nie dzieje-jakieś pomysły ? co ten przycisk powinien robić ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Reset pilota :
- wyjmij baterie
- weź nożyczki metalowe
- Rozpostarte nożyczki przekładaj na przemian + i -. Pomaga w 50%.
 

markov10

New member
zrobiłem aktualizacje tv i dalej to samo......przywróciłem tv do ustawień fabrycznych i dalej to samo, przycisk ambilight nie działa (przycisk świeci na pilocie i wysyła wiązkę-sprawdzone przy użyciu aparatu) ale nic się nie dzieje-jakieś pomysły ? co ten przycisk powinien robić ?

przy wylaczonym TV odpalac LED w jednym kolorze, zaczynajac od czerwonego.
 

Majkel705

Member
czy są jakieś większe problemy po aktualizacji do 233.026?
mam dwie wersje wstecz czyli 233.012 - chciałbym zaktualizować ale troche się boję
 

sunnyluk

Member
Mam soft 026 w 65Oled806 od dnia, w którym wyszedł i nie zauważyłem żadnych dodatkowych problemów.
Niestety nadal pozostał u mnie problem z losową przerwą w przesyłaniu dźwięku do amplitunera raz na kilka dni, trwającą jakieś 2 sek.
Nie wiem też czy było tak wcześniej (pewnie tak), ale przy opcji przesyłania do ampli dźwięku bezstratnego po ARC np. w apce AppleTV występuje problem z synchr. dźwięku do obrazu (tzw. problem z Lip Sync). Problem jednak całkowicie znika jeśli ustawi się opcję w TV Multichannel (czyli skompresowany) zamiast Multichannel bypass.

Niemniej jednak, problemy, o których od dłuższego czasu pisano na zagranicznych forach z:
- zanikaniem obrazu DolbyVision przy zewn. przystawkach i źródle w 23,97 FPSów jak np. AppleTV 4k - został rozwiązany,
- przesyłaniem dźwięku po eARC z zewn. urządzeń - wszystko rozwiązane oprócz mieszania kanałów przy PCM 5.1 Dolby MAT

Fajnie pokazuje to grafika z avforums:
philips-xx6-issues-jpg.1623447
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
Podobno problem z zanikaniem dźwięku (oraz innymi problemami z przesyłaniem dźwięku z lub do zewn. urządzeń) można wyeliminować wyłączając opcję eARC w TV.
Sprawdzę u siebie, dopóki mój amplituner posiada tylko ARC, eARC i tak jest mi zbędny.

Jeśli korzysta się z wbudowanych aplikacji do streamingu i tak wystarczy ARC, aby uzyskać DD+ 5.1 z Dolby Atmos.
Włączenie eARC może być jednak niezbędne jeśli ktoś posiada np. zewn. AppleTV 4K i chce uzyskać Dolby Atmos - Apple korzysta z kontenera Dolby MAT 2.0.
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś wystąpiło u mnie dziwne zjawisko. TV do tej pory działał bez zarzutu, mam najnowszy firmware.
Podczas oglądania serialu z Prime Video obraz zaczął przełączać się pomiędzy HDA a HDR ADAPTIVE i pojawiła się "kasza" na ekranie. Dodam że to juz kolejny odcinek tego serialu, do tej pory było OK.
Czy ktoś się już z tym spotkał?
Co to może być?
Dołączam filmik:
https://drive.google.com/file/d/1vaU6G6sV0fEcT4i8RtrAQoIDiaLxAl0c/view?usp=sharing
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dziwnę to bardzo :) ja nie wiem czemu ale przy włączonym boxie czy to w menu czy przy aplikacji youtube nie mogę ustawić parametru ruch (wcześniej mogłem) a mam styl obrazu osobisty ( i wcześniej mogłem to zmienić a teraz nie i nie wiem czemu)

PS: pisałem ostatnio że od początku mam problem z pilotem-przycisk ambilight na pilocie podświetla się, pilot wysyła wiązkę lecz ta wiązka jest bardzo słaba w porównaniu do innych przycisków i dlatego pilot nie odczytuje tego jako prawidłowy sygnał-sprawa zgłoszona do philipsa nagrany materiał wideo i myślę że nowego pilota musze dostać (zobaczymy-dam znać)
 
Ostatnia edycja:

marjanos

New member
Czy wiecie jak odinstalowac z systemu pobrane wczesniej aplilacje ze sklepu googla ? Sciagnalem niepotrzebnie pare apek i w sumie mi sie nie przydadza i wolalbym sie ich pozbyc, po co maja zasmiecac
 

penny

Member
Cześć, chce kupić ten TV także dlatego, że ma kodeki Atmosa (nie musialbym uzywac odtwarzacza bluray).

Mam ampli Denona sprzed 3 lat, który ogarnia Atmosa, DTS:X (widze na nim tylko ARC, HDCP 2.2).
Chciałbym odtwarzać z dysku podłączonego przez USB do TV filmy z Atmosem, by to poszło na kino. Czy to możliwe, że ten dzwiek nie dotrze na kino nawet z włączonym eARC w TV, bo ampli nie ma eARC, ale odtwarza Atmosa ?

Troche to dziwne, w tej chwili mam Blu Ray LG UBK90 z dwoma HDMI. Jedno idzie do Kina, drugie na TV i pomimo, że BluRay chyba nie ma zadnego eARC kino odbiera Atmosa (materiał poprzez USB podpiete do bluray). Na TV (stary Philips 4k) idzie w sumie video z drugiego HDMI w bluray.
Co tam za problemy są z tym dzwiekiem w 706, ze trzeba cos wylaczać? Troche to kiepsko brzmi o jakis przerwach?
 
Ostatnia edycja:

sunnyluk

Member
eARC jest niezbędny do przesyłania nieskompresowanego audio (np. Dolby Atmos z Dolby TrueHD), ze względu na większą wymaganą przepustowość. eARC NIE JEST niezbędny do odtwarzania zwykłego Dolby Atmos.
Dolby Atmos może być przesyłany po zwykłym ARC i ten TV to potrafi (podobnie jak niektóre TV, które nawet nie mają złącza eARC, jedynie ARC). Różnica tylko taka, że będzie to dźwięk skompresowany DD+.

Philips 706/806 posiada oczywiście też eARC, a problemy zostały załatane aktualizacjami. Zgodnie z tym co piszą na avforums, po testach, prawidłowo jest przesyłany dźwięk w nieskompresowanym Dolby TrueHD po eARC.

U mnie przy 806 i ampli Onkyo 646 (z ARC), niestety na razie bez Dolby Atmos, zdarzały się krótkie zaniki dźwięku (tylko co kilka dni w Netflixie, ATV+, AmazonPrime, nigdy przy graniu na PS5). Miałem jednak włączoną w TV opcję eARC. Wyłączyłem ją, bo i tak ampli eARC nie posiada - od kilku dni zaników nie ma. Być może to był powód.

Różnice przy przesyłaniu Dolby Atmos po ARC/eARC zostały super opisane w tym poście, polecam poczytać: https://www.reddit.com/r/sonos/comments/gxy0o9/dolby_atmos_arc_vs_earc/
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam prośbę: czy ktoś mógłby włączyć 6 odcinek pierwszego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku na Prime Video ? - okazało się ze problemy, o których pisałem wyżej są tylko na tym odcinku. Inne działają OK. Zależy mi aby ktoś potwierdził czy tez tak ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry