Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

toppeerr

New member
Nie, nie będzie miał...sport w 4k to już jest wysoka jakość. Jedynie co możesz zrobić to dobry kabel HDMI. Więcej nie zrobisz nic. Co do internetu to zrób speedtest i napisz jaka jest szybkość łącza.
na trzy próby najlepiej od by Ookla
Test na Laptopie
Ping 33ms Download 6 Mb/s Upload 15 Mb/s

routery 5G widziałem po 2tyś, i nie chcę tyle wydawać

mi nie zależy na 4K raczej na 120Hz, chyba że to element nie rozłączny choć widziałem opcję FHD z 120Hz przez HDM1 i 2 w specyfikacji.
 

marcinrap

New member
Proszę o pomoc z Oled philips 705. Wgrałem ustawienia od Kikiego wszystko super, kolory lepsze lecz przy oglądaniu np wiedzina 2 lub zagubieni w kosmosie powstał nieładny efekt. Zawsze w ujęciach gdy pada boczne światło na ubraniach i twarzach powstaje niebieskawy nalot ( według mnie powinien być bialy). Twarze wyglądają jak przybrudzone. Jest to dosyć irytujące.
Próbowałem zmieniać kontrast i inne ustawienia lecz efekt taki sam. Czy ktoś ma na to radę?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Proszę o pomoc z Oled philips 705. Wgrałem ustawienia od Kikiego wszystko super, kolory lepsze lecz przy oglądaniu np wiedzina 2 lub zagubieni w kosmosie powstał nieładny efekt. Zawsze w ujęciach gdy pada boczne światło na ubraniach i twarzach powstaje niebieskawy nalot ( według mnie powinien być bialy). Twarze wyglądają jak przybrudzone. Jest to dosyć irytujące.
Próbowałem zmieniać kontrast i inne ustawienia lecz efekt taki sam. Czy ktoś ma na to radę?

Prawdopodobnie jest skopany WB w jasnych partiach.
Wklepywałeś ustawienia w 20-punktową regulacje ?
Jeśli tak to podaj korektę od 75 IRE do 100 IRE.
 

marjanos

New member
Mam prośbe do użytkowników 65 calowyvh TV 706, czy moglby mi ktos zmierzyc odleglosc (w cm) od dolnej krawedzi TV do dolnej sruby do jego przykrecenia do uchwytu ?

Zastanawiam sie czy polozenie srub mocujacych TV do uchwytu (Vesa 300 x 300 ) jest w tym samym polozeniu w TV 55 i 65 calowych, czy sie roznia miedzy soba
 

markov10

New member
Mam prośbe do użytkowników 65 calowyvh TV 706, czy moglby mi ktos zmierzyc odleglosc (w cm) od dolnej krawedzi TV do dolnej sruby do jego przykrecenia do uchwytu ?

Zastanawiam sie czy polozenie srub mocujacych TV do uchwytu (Vesa 300 x 300 ) jest w tym samym polozeniu w TV 55 i 65 calowych, czy sie roznia miedzy soba

Dolna sruba jest ~8 cm od dolnej krawedzi telewizora.
 

tom357

New member
Kolejny bug oleda 706 a mianowicie resetowanie się tv,gdy materiał youtube leci z tel (w zasadzie leci z tv,ale przesyłamy go z tel).
Resetowanie tv następuje po około 20min a poprzedza je zacięty obraz z dźwiękiem w tle.
Robione resety itd i nic nie pomogło.
 

Skrzyn

New member
Ma ktoś może Netię ew inny zewnętrzny dekoder? Przy oglądaniu materiałów np z Player, tv sam przyciemnia logo/informację o wieku (żółty kwadrat z cyfrą), gdy oglądam telewizję przez Netię nie działa ta funkcja, logo jak i klasyfikacja wiekowa bez zmian.

Jak to u Was wygląda? Dodam, że ustawienia w tym temacie są domyślne - włączone zapobieganie wypalania i powidoków.
 

imr_pl

New member
Mam pytanie odnośnie dźwięku z wbudowanego systemu głośników. Niezależnie od ustawienia pojawia się efekt "falowania" podczas mieszania się dialogów z muzyką podczas dynamicznych zmian słychać takie jakby dopasowywanie poziomu dźwięku podczas gdy milkną dialogi i pojawia się tło muzyczne. Przeklikane wszystkie ustawienia , wyłączone dolby digital w dekoderze. Czy to może być związane z konwersją 5.1 do 2.1 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trochę nie ten pilot.
Napisz na PW dostaniesz kontakt, kolega sprawdzi czy nowy pilot działa z wyszukiwaniem głosowym.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Cześć ponownie po paru latach :) w 2014 kupiłem sony kdl50w815b ale w końcu przyszedł czas na zmiany i dzisiaj kupiłem philipsa omawianego w tym temacie w rozmiarze 55" czyli PHILIPS 55OLED706 w promce z 3999zł ale do meritum(wątek przeczytałem w całości już parę dni temu ale dzisiaj zdecydowałem się go kupić bo była ograniczona liczba sztuk w tej cenie i dlatego nie było czasu napisać tutaj o moje obawy)

ktoś może mi podać wymiary pudełka ? bo nie wiem czy wejdzie mi do samochodu :) i drugie pytanie, telewizora będę używał z xboxem series X i ktoś pisał tutaj że są jakieś problemy z hdmi 2.1 ? konsola potrzebuje hdmi 2.1 żeby grać w 4k 120fps gra gears of war i tylko w tą grę gram (od 2007 kiedy wyszła pierwsza cześć( kierowałem się HDMI 2.1,OLED,120hz i ceną a przy okazji miłym dodatkiem ambilight)

PS dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forum'owiczów w nowych 2022r
 
Ostatnia edycja:
Do góry