Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

kamilos876

New member
Witam, w jakiej cenie jest teraz dostępny o rozmiarze 55 cali?
I drugie pytanie jaka w rozmiarze 55 jest dokładnie szerokość nóżek od wewnatrz? Bo chciałbym kupić a mój stolik pod tv ma 75,5 cm szerokości, zmieści się na styk czy raczej słabo?

Pozdrawiam
 

wojtiz

New member
jaka w rozmiarze 55 jest dokładnie szerokość nóżek od wewnatrz? Bo chciałbym kupić a mój stolik pod tv ma 75,5 cm szerokości, zmieści się na styk czy raczej słabo?

Pozdrawiam
Od zewnątrz ok. 79,5 cm. Od wewnątrz ok. 75,8. Nóżki mają kształt rombu i są szerokie na ok. 2 cm. Stoją na krawędziach rąbu. Minimum, to 78 cm, ale bał bym się , że ktoś klepnie z jednej strony w TV, jak antena będzie tracić sygnał i wtedy spadnie z jednej nóżki ;-) Ja bym minimum 80 cm proponował. Bez dodatkowej listwy pod nóżki raczej się nie obejdzie przy stoliku szerokim na 75,5 cm.
 

barek16

Member
Ja jeszcze chwilę poczekam z aktualizacją, natomiast chciałem zapytać, gdzie sprawdzić w jakim trybie działa TV ? Chodzi o rozdzielczość, odświeżanie, VRR i inne informacje.

Na pilocie "+" w prawym dolnym rogu i "informacje o urządzeniu". Dość dużo info, niestety działa tylko na wejściach zewnętrznych, na aplikacjach nie.
 

Marcin191

New member
Cześć, mam pytanie, w jaki sposób ustawić w TV tak, aby przy dolby vision (uruchamianie aplikacji Apple TV) przy wczytywaniu się na przykład nowego odcinka serialu, nie wyłączał mi się dźwięk samoczynnie z wpiętego soundbaru?
Tylko w tej aplikacji tak mam zauważyłem, muszę za każdym razem włączać i wyłączać głośność na pilocie i dodatkowo podglosic przyciskiem pilota od tv, żeby dźwięk wrócił i był odtwarzany. Pierwszy raz się z tym spotkałem. Netflix, prime video czy aplikacje inne nie wyciszają dźwięku przy wczytywaniu nowego odcinka. Może ma to związek z tym, że nie konfigurowałem ustawień Dolby vision w moim 706.

Prośba o podpowiedź, bo to jest mega irytujące ciągle zmienianie głośności przy Tedzie Lasso jak odcinki są bardzo krótkie ;).
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zgłosiłem te usterki w ramach gwarancji, ma przyjechać serwisant i pewnie cofnąć aktualizację, bo diabli wiedzą kiedy Philips wypuści następną. Zobaczymy jaki to da efekt.

Serwisant był, stwierdził że nie ma możliwości cofnięcia softu, wbrew temu co twierdziła miła pani na infolinii. Jedyne co, to zresetował TV trybem serwisowym, oczywiście nie pomogło. Z propozycji zabrania TV (i amplitunera jednocześnie) na razie nie skorzystałem, zgłosiłem sprawę bezpośrednio do Philipsa, jak następny soft nie rozwiąże problemów, to będę się zastanawiał co dalej. Najprościej byłoby podpiąć drugi taki sam TV, ale nie mam skąd wziąć :)
 

toppeerr

New member
jak ustawić odświeżanie 120hr

Używam dekodera C+
do telewizora dekoder jest podłączony zwykłym kablem Hdmi do Portu w telewizorze HDM nr 2
Włączyłem dla portów HDMI 1 i 2 tryb Optymalny

Jak sprawdzam przez + na pilocie informacje o urządzeniu:
• Dźwięk- cyfrowe stereo
• Rozdzielczość - HD 1920x1080p
• Klatki na sekundę - 50.0Hz
• Format SDR/HDR- SDR
• Przestrzeń kolorów- RGB
• Głębia Bitowa- 8-bit
• Format pikseli- RGB
• HDM ultra HD- optymalny

• Czemu nie mam 120Hz?
• Czy inne parametry są ok? Np. Format SDR zamiast HDR
• Czy włączenie upłynniaczy da 120Hz ?
• Jak ustawić telewizor do oglądania meczy piłkarskich ?
 

tom357

New member
Tv zaktualizowany i wydawało się,że pasek zniknął-nic bardziej mylnego.
Dzisiaj po kilku godzinach włączonego tv pasek wyskakuje cały czas (wcześniej tylko po zatrzymaniu filmu).

Tv naprawdę bardzo niedopracowany i obawiam się,że tak pozostanie bo philips nie daje rady...
 

technic

New member
Mam podłączenie komputer <> hdmi2
TV hdmi 3 <> jbl 9.1

Niestety co jakiś czas zamiast dźwięku zaczynają się jakieś cyrki dźwięk ala robot, pomaga ponowny wybór źródła hdmi2. Ktoś miał podobnie? Trochę to slabe
 

Tekno85

New member
jak ustawić odświeżanie 120hr

Używam dekodera C+
do telewizora dekoder jest podłączony zwykłym kablem Hdmi do Portu w telewizorze HDM nr 2
Włączyłem dla portów HDMI 1 i 2 tryb Optymalny

Jak sprawdzam przez + na pilocie informacje o urządzeniu:
• Dźwięk- cyfrowe stereo
• Rozdzielczość - HD 1920x1080p
• Klatki na sekundę - 50.0Hz
• Format SDR/HDR- SDR
• Przestrzeń kolorów- RGB
• Głębia Bitowa- 8-bit
• Format pikseli- RGB
• HDM ultra HD- optymalny

• Czemu nie mam 120Hz?
• Czy inne parametry są ok? Np. Format SDR zamiast HDR
• Czy włączenie upłynniaczy da 120Hz ?
• Jak ustawić telewizor do oglądania meczy piłkarskich ?

Ponieważ dekoder nie jest w stanie przesłać sygnału w 120hz. Dekoder ma port HDMI 2.0
 

Majkel705

Member
1. Wprowadzilem profil kalibracji od kikiego - obraz jest bardziej naturalny i nie wali tak po oczach, takze thx
2. Znalazl mi aktualizacje (ja nie mialem tej trefnej) ale wstrzymuje sie z instalacja
3. Jakich ustawien dzwieku uzywacie? Ja wybralem Orygonalny
4. Pytanie - jak na ekranie smart home edytowac liste aplikacji w sekcji Aplikacje? Ta pierwsza sekcja, netflix, prime video itp. Z tego co widze to mozna tylko dodac (na koncu plusem) ale jak usunac lub zmienic kolejnosc?

Ogolnie tv bardzo mi sie podoba i absolutnie wsrto bylo kupic za 3999 :)
 

barek16

Member
Działa komuś sterowanie pilotem od TV dekoderem STB (tzw simplink/ easy link/ HDMI-CEC) ? Rodzice mają LG B1 z takim samym STB i samo sie to włączyło, a na Philipsie w menu włączone a nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Majkel705

Member
Mam jeszcze pytanie do ustawien obrazu - konkretnie Obraz - Zaawansowane - Ruch
Co warto zmienic w tych 4 opcjach czyli Style ruchu, PNM, PCM i FMC?
 

toppeerr

New member
Ponieważ dekoder nie jest w stanie przesłać sygnału w 120hz. Dekoder ma port HDMI 2.0
Dzięki za odpowiedź.
na stronie C+ widziałem reklamę dekoder z 4k, zakładam że on będzie miał wszystko by te 120hz były widoczne, z drugiej strony czy zwykła antena sat da radę?

Chyba że jest inna opcja by oglądać sport w wysokiej jakości ?

A tak z innej beczki, ja używam Internetu z karty sim 4g na routerze z przed 3/5 lat.
Czy warto iść w nowy router z wifi6 na starej usłudze 4G, czy może w nowy z wifi6+ 5G (ale ceny sprzętu póki co kosmos) każda pomoc mile widziana.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie będzie miał...sport w 4k to już jest wysoka jakość. Jedynie co możesz zrobić to dobry kabel HDMI. Więcej nie zrobisz nic. Co do internetu to zrób speedtest i napisz jaka jest szybkość łącza.
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
A tak z innej beczki, ja używam Internetu z karty sim 4g na routerze z przed 3/5 lat.
Czy warto iść w nowy router z wifi6 na starej usłudze 4G, czy może w nowy z wifi6+ 5G (ale ceny sprzętu póki co kosmos) każda pomoc mile widziana.
Lepszy pełny zasięg 4g niż mierny 5g,ale mimo wszystko jeśli jest spore obłożenie nadajnika to i prędkość łącza drastycznie maleje:-x
 
Do góry