Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zgłosiłem te usterki w ramach gwarancji, ma przyjechać serwisant i pewnie cofnąć aktualizację, bo diabli wiedzą kiedy Philips wypuści następną. Zobaczymy jaki to da efekt.
 

wojtiz

New member
Ja zgłosiłem te usterki w ramach gwarancji, ma przyjechać serwisant i pewnie cofnąć aktualizację, bo diabli wiedzą kiedy Philips wypuści następną. Zobaczymy jaki to da efekt.


To serwisanta do tego już wysyłają a nie maila? Ja kiedyś dostałem instrukcję serwisowej aktualizacji telewizora teściowej ( do modelu 50PUS7303/12), ale serwis polecił aktualizację wykonać samemu. Czyżby serwis TV Philips zatrudnił więcej personelu ?
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytałem czy mogę zrobić to samemu bez utraty gwarancji, ale miła pani na infolinii powiedziała że nie wie, z technikami nie ma kontaktu i że może przyjąć zgłoszenie. No to zgłosiłem.
 

pe6

New member
Też mam tą wersję softu 022 ale zdecydowałem zwrócić telewizor bo 14 dni nie minęło od zakupu online. Nie chcę się bawić w serwisantów i ich naprawy. Czekam na święta i na początek 2022 roku aż ponownie będą obniżki na LG C1.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

technic

New member
Kłania się aktualizacja telewizora.
Kłania się też przy okazji kalibracja obrazu.


Ja mam TV głównie pod komputer i wtedy mam tryb gra - masz może ustawienia dla tego trybu i co musiałbym ewentualnie zrobić by je dostać.


Jeżeli chodzi o działanie wspomnianego parę stron temu pilota - to nie działa (mam ciągle u siebie 50PUS7303 który taki pilot posiada).


Dodam może że z tego co znalazłem najlepsze podłączenie w moim przypadku :
Dekoder TV (Netia) - HDMI 1

Komputer HDMI - HDMI 2 w TV (eARC) = mogę wtedy ustawić odświeżanie 120

HDMI 3 - JBL 9.1 (pod złącze HDMI OUT arc/earc) mogę wtedy ustawić na komputerze dzwięk ATMOS




W TV:
Dzwiek -> zaawansowane -> system dzwieku -> HDMI, eArc automatyczny, format wyjscia wielokanalowy







Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

markov10

New member
Mam prosbe do osob, ktore posiadaja TV podlaczony bezposrednio do PC.

Jest szansa, aby jedna z tych osob przy uzyciu narzedzia Custom Resolution Utility (CRU - https://www.monitortests.com/forum/Thread-Custom-Resolution-Utility-CRU) wyexportowala profil EDID, czyli zbior infomacji na temat dostepnych rozdzielczosci i odswiezania.

Probuje wymusic na telewizorze 120Hz przy akceptowalnych rozdzielczosciach w narzedziu do streamowania z PC (Moonlight), ale moj "HDMI Dummy" potrzebuje profilu, gdyz te zrobione manualnie powoduja jakies niepozadane artefakty. Profil z OLED LG dziala dobrze w 4k i 120Hz, ale probuje zejsc do 2560x1440 w celu poprawienia wydajnosci.

Po uruchomieniu CRU na gorze nalezy wybrac ekran i na dole kliknac export.
 

Marcin191

New member
Witam serdecznie,
Dlaczego po podłączeniu laptopa pod TV przy pomocy kabla HDMI do portu HDMI1, dźwięk odtwarza się jakby ze zwolnionym tempem? Sprawdziłem w przeglądarce na youtube czy w spotify i nie mam ustawionego zwolnionego odtwarzania. Po przełączeniu na aplikację w android TV jest normalnie, nie odtwarza zwolnionego tempa. Mam pod HDMI ARC wpięty soundbar Denona. To ma coś związane z tym, że dźwięk odtwarza się wolniej tylko przy laptopie?
Nie ma pewnie wpływu na to fakt, że mam ustawioną częstotliwość odświeżania 120Hz na tym ekranie TV przy wpiętym laptopie?

Pozdrawiam
 

Tomacz

New member
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem 65OLED/706. Od kliku dni - wyrwany po black friday za 5999.

Plusy:
- obraz miazga, płynność, czernie, jakość, bije na głowę poprzedniego LCD (Panasonic TX50CX680E)

- Ambilight super sprawa, dopasowany do obrazu, można wyłączyć, ustawić stałe podświetlenie, bardzo mi się to podoba i "powiększa ekran"

- system płynny, zero zacięć, śmiga jak trzeba


Minusy:

- ustawienia dźwięku
jakbym tego nie ustawiał nie słyszę prawie wcale różnicy.
TV głównie pracuje w okolicach poziomu 10 - 13 na takich ustawieniach dla mnie jest zbyt dużo basu. Jakbym tego nie ustawił to lepiej słyszę tło niż dialogi, próbowałem obniżyć basy w equalizerze, ale to moim zdaniem w ogóle nie działa.
Czy ktoś ma jakiś patent jak to dobrze wyregulować?
Na wyższej głośności działa to lepiej, ale mieszkam w bloku i nie mogę dawać tak głośno.

- ustawienia - ogółem trzeba się przeklikiwać, zamiast obecnych podstaw + często używane ustawienia powinny być wszystkie ustawienia z automatu, jest to drażniące ale pewnie się przyzwyczaje.


Poza tym mam jeden problem:

Przesyłanie obrazu...

Z telefonu z Androidem (Redmi Note 8 pro) mi się udało ale nie wbudowaną funkcją "Projekcja" tylko musiałem:

1 zainstalować Google Home
2 potem włączyć menu android na TV
3 na telefonie w Google Home kliknąć zatrzymaj przesyłanie
4 a następnie prześlij ekran...

Funkcja projekcja, nie wykrywa mi tego telewizora w ogóle.

Laptop Windows 10 z 2020 roku:
Z laptopa udało mi się udostępnić tylko odtwarzany film na Youtube.

Czy ktoś wie może jak poprawnie ustawić telewizor jako zdalny wyświetlacz w laptopie z Windows 10, bo po prostu tego telewizora nie wykrywa.

Chciałem na lapku zainstalować Google Home jak na telefonie ale potrzebuje emulator blue stacks, ale to przecież nie o to chodzi...

W ustawieniach TV nie ma ani Wi-Fi Direct, ani Miracast, ani dublowania ekranu w opcjach, więc pewnie muszę mieć zainstalowane coś od Google na laptopie, a może i na TV?

Jak łączycie laptopa bezprzewodowo z tym ekranem?
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Cześć Tomasz

Na tych ustawieniach dźwięku również kiepsko?:
Ustawienia-styl dźwięku-tryb osobisty

Co do przesyłania treści z tel na tv to niestety jest tragedia i nic z tym nie zrobisz-ratują Cię jedynie zewnętrzne aplikacje,ale to tak nie powinno wyglądać.
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
W oczekiwaniu na serwis i cofnięcie softu, jeszcze takie pytanie. Pomijając obecne problemy z eARC w OLED706, teoretycznie powinien działać dźwiek w formacie TrueHD, puszczony na amplituner przez KODI np? DD Atmos idzie, a w TrueHD nie.
W tej chwili ścieżki TrueHD przez Kodi odtwarzam przez Nvidia Shield.
 

bbbbbbbbmmmm

New member
W oczekiwaniu na serwis i cofnięcie softu, jeszcze takie pytanie. Pomijając obecne problemy z eARC w OLED706, teoretycznie powinien działać dźwiek w formacie TrueHD, puszczony na amplituner przez KODI np? DD Atmos idzie, a w TrueHD nie.
W tej chwili ścieżki TrueHD przez Kodi odtwarzam przez Nvidia Shield.

Właśnie wyszedł nowy update, z końcówką .26. Właśnie instaluje na moim egzemplarzu gdzie był ten wycofany update .22. Zobaczymy....

EDIT: Update działa. Nie ma paska!
 
Ostatnia edycja:

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Update zrobiony, ale amplituner dalej wyłącza się po czasie ustawionym w trybie ECO. Paska na ekranie nie widzę, ale u mnie pojawiał się tylko czasami.
 

wojtiz

New member
Ja jeszcze chwilę poczekam z aktualizacją, natomiast chciałem zapytać, gdzie sprawdzić w jakim trybie działa TV ? Chodzi o rozdzielczość, odświeżanie, VRR i inne informacje.
 
Do góry