Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Majkel705

Member
Ale numer.
I u mnie pasy się pojawiły na netflixie,ale tylko,gdy wstrzymuję film.:-x
Sprawdź czy u Ciebie jest tak samo.

Odpukac wszystko ok. Sprawdzilem przed chwila netflix, puscilem film, zatrzymalem, to samo yt...

Dodam ze tv mial aktualny soft (jak odpalilem tv to sprawdzilem jako jedno z pierwszych czy ma jakks update - byl ten najnowszy), nie mam zadnycu hdmi podpietych, sam tv do sieci, nke zmienialem ustawien obrazu
Jesli wam sie to swieci non stop to raczej wadliwa matryca, jesli okazjonalnie na roznych obrazach to raczej soft
 

tom357

New member
Odpukac wszystko ok. Sprawdzilem przed chwila netflix, puscilem film, zatrzymalem, to samo yt...

Dodam ze tv mial aktualny soft (jak odpalilem tv to sprawdzilem jako jedno z pierwszych czy ma jakks update - byl ten najnowszy), nie mam zadnycu hdmi podpietych, sam tv do sieci, nke zmienialem ustawien obrazu
Jesli wam sie to swieci non stop to raczej wadliwa matryca, jesli okazjonalnie na roznych obrazach to raczej soft

A jaką wersję softu masz? 233.012 czy 233.022

Obawiam się,że puścili aktualizację i po problemach ją wycofali a Ci którzy zaktualizowali tv mają problem :shock:
 

blue57

New member
A jaką wersję softu masz? 233.012 czy 233.022

Obawiam się,że puścili aktualizację i po problemach ją wycofali a Ci którzy zaktualizowali tv mają problem :shock:

Dokładnie tak!! Następnym razem odczekajcie kilka dni od aktualizacji i poczytajcie przed instalacją jaki jest jej "rachunek zysków i strat" :bober:
 

pb923

New member
Witam.Podlacze sie pod temat.Mam pytanie.Philips Oled 856.Niech mi ktos powie czy to normalne.Jak siedze sobie na kompie czytam jakies tam wiadomosci na ekranie pojawiaja sie ciemniejsze obszary takie zaciemnienia,widac to bardzo dobrze jak jest biale tło.Te zaciemnienia widac ze pomalu sie rozjasniaja i znikaja.Czy to normalne.Tv zakupiony w poniedzialek wiec ma trzy dni.Nie mowcie mi ze to tak zwane wypalenia czy cos tam.
 

Skrzyn

New member
Witam.Podlacze sie pod temat.Mam pytanie.Philips Oled 856.Niech mi ktos powie czy to normalne.Jak siedze sobie na kompie czytam jakies tam wiadomosci na ekranie pojawiaja sie ciemniejsze obszary takie zaciemnienia,widac to bardzo dobrze jak jest biale tło.Te zaciemnienia widac ze pomalu sie rozjasniaja i znikaja.Czy to normalne.Tv zakupiony w poniedzialek wiec ma trzy dni.Nie mowcie mi ze to tak zwane wypalenia czy cos tam.

Jest to ochrona przed wypaleniem. Ciemnieje statyczna część obrazu. Można to w opcjach wyłączyć, ale wtedy szybciej może się coś wypalić.
 

marjanos

New member
55 Oled 706 - wersja 233.022 - u mnie bez zadnycg problemow, wygaszacz bez paskow, netflix i yt na wstrzymaniu filmow pelny obraz bez paska, nic dziwnego nie zauwazylem.

Chyba nowszej aktualizacji nie bylo ? Po kupnie raz aktualizowalem do tej wersji
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
55 Oled 706 - wersja 233.022 - u mnie bez zadnycg problemow, wygaszacz bez paskow, netflix i yt na wstrzymaniu filmow pelny obraz bez paska, nic dziwnego nie zauwazylem.

Chyba nowszej aktualizacji nie bylo ? Po kupnie raz aktualizowalem do tej wersji

Masz może podpięty do TV jakiś amplituner przez eARC? Jeżeli tak, to nie ma problemów z gubieniem sygnału?
 

pb923

New member
Witam.Panowie potrzebuje zeby mnie ktos oswiecil czym sie różni 706 od 856.Wiem ze w 706 jest ambi 3 stronne a w 856 czterostronne.Wedlug strony Philipsa w porównaniu tych tv różnia sie pilotem i takie tam.Kiki mi pisał ze sie różnia procesorem itd ale na stronie philipsa jest to samo bebechy takie same.Pytanie.Mam Philipsa 856 kupiony w media expert za 6999zl 55 cali,706 jest za 5190zl czy czasami nie dalem tylka ze tak powiem ze doplacilem prawie 2tys a w sumie jest to samo chodzi mi głównie o jakosc obrazu o te zabezpieczenia przed wypalaniem itd.Zastanawiam sie nad zwrotem.Bo jesli to zamo to po co przeplacac.Nie chce doplacac tak duzo do ambi czy innej podstawy albo do pilota z mikrofonem.Dla mnie liczy sie jakosc obrazu,i tak jak pisze wedlug stdony Philipsa bebechy takie same wiec i obraz chyba taki sam.
 

karasieq

New member
Zobacz w ustawieniach Eco. Może tam jest ustawiony wysoki poziom i tv ci odcina te wejścia, których nie używasz.
Niestety nic to nie daje a do tego telewizor sam zaczął się włączać. Wyłączyłem wszystkie opcje związane z automatycznym aktualizowaniem ale nic to nie daje. Mam wersje aktualizacji 233.012 i telewizor nie wyszukuje nowej jest komunikat, że to najnowsza.Na stronie philipsa również ta wersja widnieje jako najnowsza od wyjęcia z pudełka była już wgrana.
 

Nitric

New member
Niestety nic to nie daje a do tego telewizor sam zaczął się włączać. Wyłączyłem wszystkie opcje związane z automatycznym aktualizowaniem ale nic to nie daje. Mam wersje aktualizacji 233.012 i telewizor nie wyszukuje nowej jest komunikat, że to najnowsza.Na stronie philipsa również ta wersja widnieje jako najnowsza od wyjęcia z pudełka była już wgrana.

Po wielu, wieeeeelu skargach Philips wycofał najnowszą aktualizację i dlatego nie jest już dostępna. Z zyskiem dla każdego kto nie zdążył jej zainstalować :)
 

Nitric

New member
Czyli mam najnowszą czy 233.022 jest nowsza? Już nie wiem co robić czy czekać na aktualizacje z poprawkami czy zwracać:x

233.022 była najnowszą, ale została wycofana, bo więcej rzeczy psuła niż naprawiała. Aktualnie najnowsza to 233.012.

A odnośnie samowłączania, to może ma ustawione WoLAN? I coś z sieci Ci uruchamia TV?
Wifi nie używam, więc cieżko mi powiedzieć jak to działa u mnie :(
 
Ostatnia edycja:

wojtiz

New member
Po wielu, wieeeeelu skargach Philips wycofał najnowszą aktualizację i dlatego nie jest już dostępna. Z zyskiem dla każdego kto nie zdążył jej zainstalować :)


Ja zdążyłem, choć zazwyczaj stosuję zasadę odczekania tygodnia zanim się pojawią pierwsze opinie. Jest sens cofać, bo chyba przez USB trzeba by było zadziałać ? Poza tym paskiem np. w menu, który nie zakrywa całego obrazu np. z TV coś znaczącego popsuli ?

Gdzie znajdę te skargi ?
 

tom357

New member
U mnie ten pasek pojawia się sporadycznie na najnowszym oprogramowaniu.

A co do błędów to dotyczą one earc/arc-problem z odtwarzaniem dźwięku na zwewnętrznych głośnikach.
Problem z dolby vision-jeśli chodzi o ostrość to akurat sam to zauważyłem na starej jak i nowej wersji oprogramowania.Dolby vision ciemny zwyczajnie "niszczy" oglądane treści,więc lepiej zmienić na tryb jasny i odpowiednio wyregulować.
I największy problem to problem z hdmi 2.1
Z mojej strony mogę dodać jeszcze problem z przesyłaniem treści z telefonu na tv-aktualizacja nieco naprawiła ten problem,ale nadal jest tragedia.

Ogólnie na ten moment tv jest niezgodny z opisem producenta,ale to również tyczy się modelu 806
 

janek230

New member
Ja tam jestem zadowolony z tego tv w cenie 3990 zł plus 115 zł zwrot z googdie polecam dla mnie lepszy od LG B9 którego testowałem. Aktualizacje robiłem jakiś tydzień temu wszystko działa żadnych pasów na ekranie.
 
Do góry