Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Skrzyn

New member
Online dla modeli 7xx i 8xx, ale ona niewiele wnosi:

TPM191E _ 101.002.144.000 – Date: 2021/11/26
- Fix for unexpected launch of screen saver
- Fix for unexpected lost sound on HDMI ARC device
- Fix for not muted speakers when switched to HDMI ARC device
- Fix for too long time of screen saver launch on particular OSD
- Fix for Ambilight issues when Ambiair speaker is configured with TV
- Fix for audio heard on TV speakers when TV is putting in standby and audio out is HDMI
- Improvements for navigation via PTA app (iOS version)
- Fix for no picture with some STB’s
- Fix for unexpected wake up of TV from standby
- Fix for not waking up from standby with RC
- Stability improvements
- Other general improvements

Dzięki bardzo. Jednak ciekawi mnie, dlaczego pokazuje mi najnowszą aktualizację z 17.09.2021 TPM211EA_R.001.001.233.012 :? (tą właśnie mam zainstalowaną)
 

tom357

New member
Po aktualizacji oprogramowania w tv nagle telefon porozumiewa się z tv :)
Funkcja przesyłania nadal kuleje,ale cieszy że coś jest robione w tym kierunku;-)

@Marcin
A nie lepiej wyłączyć całkiem ekran,gdy nie jest on potrzebny-np podczas słuchania muzyki.

Za szybko pochwaliłem tv.

Zdjęcia i wideo nadal przesyła losowo.

Pod tym względem to najgorszy telewizor jakikolwiek miałem czy widziałem-stare tv przesyłały obraz bez zająknięcia a z tym wieczne problemy :-x
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki bardzo. Jednak ciekawi mnie, dlaczego pokazuje mi najnowszą aktualizację z 17.09.2021 TPM211EA_R.001.001.233.012 :? (tą właśnie mam zainstalowaną)


Sorry. Moja wina. Update dotyczy :

Philips 2K20 7x5/85x5/8x5/9x5/9xx5– ranges
Philips 2K19 73x4/7504/8x04/8x4/9x4 ‐ranges

Nie zauważyłem, że skopiowałem tekst nie z tego PDF'a.
 

giedol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Na jaki pilot można zmienić - ja dostałem info że ten TV nie obsługuje poleceń głosowych z pilota BT a jedyny możliwy upgrade to pilot z klawiaturą na taki PILOT PHILIPS RC-GEO17-420 / 398GR10BEPHN0007. Ktoś próbował na innym?

Podpisuję się pod tym pytaniem. Jak wykorzystać polecenia głosowe, jeśli pilot tego nie obsługuje? Jaki pilot można zamiennie wykorzystać?
 

kambo12

New member
Podpisuję się pod tym pytaniem. Jak wykorzystać polecenia głosowe, jeśli pilot tego nie obsługuje? Jaki pilot można zamiennie wykorzystać?

Funkcje pilota ma aplikacja Google Home na smartfony z androidem. Wystarczy ją zainstalować i być podłączonym do tej samej sieci wifi co telewizor. Apka znajduje tv i na dole mamy opcje "otwórz pilota". W taki sposób można wpisywać głosowo w tym modelu.
 

Twinkle

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś na forum był omawiany temat rwania dźwięku przez HDMI chyba z oledem LG i amplitunerem Denona.
Mam Denona X1600h i pojawia się ten sam problem z Philipsem 55"706. Podłączenie przez eArc, dźwięk w atmosie odtwarza wprawdzie np. z Netflixa czy Prime, ale po wyjściu z aplikacji zaczyna migać na amplitunerze dioda PCM/DIG. Czasami potrafi w trakcie oglądania filmu stracić sygnał i po chwili wyłączyć tuner jako nieaktywny. Po zmianie źródła np. na TV, dioda gaśnie, po przełączeniu znów miga, itp.
Po włączeniu Netflixa z powrotem - atmos działa, ale czasami puszcza tylko zwykłe 5.1. Przed zmianą TV atmos szedł przez Nvidia Shield (z Philipsem PUS7502), nie było takich problemów.
Ktoś użytkuje tego oleda w połączeniu z Denonem i spotkał się z podobnym zjawiskiem?
 

Fabinho

New member
Hej
Szukam najlepszych ustawień obrazu do 65Oled706. Czy ktoś z Was znalazł coś takiego albo sam doszedł do dobrych ustawień?
 

wojtiz

New member
Witam,
Na jaki pilot można zmienić - ja dostałem info że ten TV nie obsługuje poleceń głosowych z pilota BT a jedyny możliwy upgrade to pilot z klawiaturą na taki PILOT PHILIPS RC-GEO17-420 / 398GR10BEPHN0007. Ktoś próbował na innym?


Ktoś testował tego pilota ? Działa ?
Trochę to dziwne w dzisiejszych czasach, że z menu Androida i z ustawień TV zniknęła możliwość zarządzania pilotami. Wygląda to na celowe działanie producenta. Sprawdzałem TV 50PUS7303 (tani model LCD chyba z 2018 roku) i tam wszystko jest , działa no i pilot znacz bardziej rozbudowany niż w TV OLED na 2021 rok za znacznie większą kasę.

Czy producent jawnie informował, że wycina w tym modelu obsługę pilotów z mikrofonem ? Jest szansa, żeby na wniosek klientów przywrócili "wycięte" opcje ?
 

pe6

New member
Czy jest możliwość podwyższenia tego tv? Strasznie niskie nóżki i musiałem schować z tyłu belkę soundbara ale niestety dźwięk jest trochę przytłumiony i wolę go z przodu postawić.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samych nóżek nie można zmienić , wiec albo pozostaje uchwyt ścienny , albo są na alledrogo podstawki drewniane i stawiasz na nim TV a soundbar i tak go zasłoni
 

blue57

New member
Cześć, czy ja również mogę prosić o ustawienia obrazu do modelu 706?

Mój model jeszcze ma taki myk, że stojąc na nóżkach jest dosyć mocno pochylony do tyłu... Jest na to jakiś patent, jakaś regulacja? Póki co podłożyłem coś pod nóżki z tyłu i jest trochę lepiej...
 

pe6

New member
Hmm czy to jest ta funkcja przesuwania się pixeli? 20211207_162459.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

pe6

New member
Wygląda tak że pasek z prawej strony jest widoczny w aplikacjach typu YT , Netflix, a po podłączeniu pod Xbox Seriex X , a dokładniej Forza 5 paska brak. Dodam jeszcze jak wygląda obraz z lewej strony. Ktoś może sprawdzić u siebie? Mam najnowsza aktualizacje. Chyba trzeba się pożegnać z tym TV. Do czwartku mam czas na podjęcie decyzji o zwrocie 20211207_190101.jpg 20211207_185955.jpg 20211207_190245.jpg 20211207_183712.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry