Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolega zaprezentował profesjonalne zdjęcia natywne w 4K . Pierwszy raz widziałem. Obraz wyszedł lepiej jak na zdjęciach drukowanych.
Odcienie, naturalne barwy, głębia - wow.
Faktycznie warto to zobaczyć- rewelacja.
 

tom357

New member
Bez urazy,ale widzę że Ty chwalisz każdy tv (który masz w ofercie) a jak się pojawia problem to Cię nie ma-ostatnio tak było w wątku o jakimś philipsie.
A co za tym idzie-ja już nie biorę Twoich postów na poważnie.
Chodzi tylko o to by dołączyć do klubu i uiszczać opłatę:eek:
 

tees89

New member
Witam.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem 706 ale chciałbym nieco poprawić obraz i dźwięk. Czy posiada ktoś mapy optymalizacyjne żeby z poziomu ustawień tv to zrobić?
 

Marcin191

New member
Musiałem podpiąć jednak soundbar Denon DHT s-216 pod 706. Przyzwyczaiłem się już do większej głębi dźwięku i detali z poprzedniego TV, a fabryczny dźwięk z głośników 706 już był dla mnie zbyt płytki, szczególnie przy odtwarzaniu muzyki.

Ps. Jak wyłączyć taki wygaszacz z logiem Phillipsa, który się pojawia na TV po kilku/kilkunastu min bezczynności? W ustawieniach ogólnych androida mam wybrany wygaszacz po 3h i tło, a tu się włącza bez mojej wiedzy to pływające na czarnym tle białe logo Philipsa. Chciałbym się go pozbyć :)
 

tom357

New member
Mi z samsungiem tv nie "współpracuje"- jedynie zewnętrzne aplikacje ratują sytuację,ale to nie rozwiązanie bo tv nie wyświetla zdjęć na pełnym ekranie.
Po aktualizacji oprogramowania w tv nagle telefon porozumiewa się z tv :)
Funkcja przesyłania nadal kuleje,ale cieszy że coś jest robione w tym kierunku;-)

@Marcin
A nie lepiej wyłączyć całkiem ekran,gdy nie jest on potrzebny-np podczas słuchania muzyki.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ps. Jak wyłączyć taki wygaszacz z logiem Phillipsa, który się pojawia na TV po kilku/kilkunastu min bezczynności? W ustawieniach ogólnych androida mam wybrany wygaszacz po 3h i tło, a tu się włącza bez mojej wiedzy to pływające na czarnym tle białe logo Philipsa. Chciałbym się go pozbyć :)

To jest celowo zrobione. To zabezpieczenie przed wypalaniem
 

Marcin191

New member
Czyli logo producenta tv nie da się normalnie wyłączyć w ustawieniach, aby sobie nie pływało? Mnie to osobiście 'trochę' drażni. Telewizor nie kosztuje 1000zl, żeby sobie sam narzucał takie ustawienie. Jak to można usunąć? Jakaś rada? Drugie pytanie, jak można szybko dostać się do menu zarządzania aplikacjami android? Znalazłem taką ścieżkę. Przycisk Menu na pilocie, następnie często używane ustawienia, a dalej zrządzanie aplikacjami. Da się krócej jakoś do tych ustawień dostać jak chce np wyczyścić pamięć podręczną aplikacji lub wymusić zatrzymaniejak się przywiesi?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostalem ustawienia kalibracyjne na 706 dla niebieskich, i po ich wprowadzeniu musze przyznac ze u mnie jest duzo lepiej jesli chodzi o streaming (netflix), jest naprawde swietny obraz

Kolega zaprezentował profesjonalne zdjęcia natywne w 4K . Pierwszy raz widziałem. Obraz wyszedł lepiej jak na zdjęciach drukowanych.
Odcienie, naturalne barwy, głębia - wow.
Faktycznie warto to zobaczyć- rewelacja.

@Kiki jest szansa na przesłanie ? Bym sobie sprawdził na ustawieniu osobistym i ustawił jak @marjanos ?
mój mail masterjam77@gmail.com
 

Marcin191

New member
Z innej beczki - macie jakieś sprawdzone i polecane metody do czyszczenia matrycy w tym TV OLED? Jakaś specjalna ściereczka delikatna czy produkt do czyszczenia warty zakupu?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Majkel705

Member
Z innej beczki - macie jakieś sprawdzone i polecane metody do czyszczenia matrycy w tym TV OLED? Jakaś specjalna ściereczka delikatna czy produkt do czyszczenia warty zakupu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

ja przy wcześniejszym tv używałem tylko żółtego jana niezbędnego antystatycznego (na sucho) - do zbierania kurzu. w sumie sam sie zastanawiam jak ogarniac philipsa ale chyba tak samo :)
 

tom357

New member
Z innej beczki - macie jakieś sprawdzone i polecane metody do czyszczenia matrycy w tym TV OLED? Jakaś specjalna ściereczka delikatna czy produkt do czyszczenia warty zakupu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Żona kupiła jakiś rok temu w lokalnym sklepie środek o nazwie "screen cleaning gel grundig" a ja zajmuję się czyszczeniem ;)
Środek dość ładnie czyści wypalcowany ekran ;)
Łatwiej czyściło się ekran sony bo był bardziej śliski,natomiast ekran philipsa jest nieco matowy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Aktualizacja online? USB? Bo u mnie brak nowych aktualizacji :?

Online dla modeli 7xx i 8xx, ale ona niewiele wnosi:

TPM191E _ 101.002.144.000 – Date: 2021/11/26
- Fix for unexpected launch of screen saver
- Fix for unexpected lost sound on HDMI ARC device
- Fix for not muted speakers when switched to HDMI ARC device
- Fix for too long time of screen saver launch on particular OSD
- Fix for Ambilight issues when Ambiair speaker is configured with TV
- Fix for audio heard on TV speakers when TV is putting in standby and audio out is HDMI
- Improvements for navigation via PTA app (iOS version)
- Fix for no picture with some STB’s
- Fix for unexpected wake up of TV from standby
- Fix for not waking up from standby with RC
- Stability improvements
- Other general improvements
 
Do góry