Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

kola01

Well-known member
Bez reklam
C11 był wczoraj na allegro za 3999. 141 sztuk sprzedało się w 20 minut. Mi na nim nie zależało więc odpuściłem zakup.

20 minut? 10 sekund po rozpoczęciu aukcji o godz. 21.00 nie było już nic, jakby ktoś od razu kupił 141 sztuk.

Ale w MediaExpert, przy zakupie na raty (3 raty płaci ME) i po po srzedaniu gratisowych promocyjnych słuchawek LG, wyjdzie podobna cena.
 
Ostatnia edycja:

barek16

Member
20 minut? 10 sekund po rozpoczęciu aukcji o godz. 21.00 nie było już nic, jakby ktoś od razu kupił 141 sztuk.

Ale w MediaExpert, przy zakupie na raty (3 raty płaci ME) i po po srzedaniu gratisowych promocyjnych słuchawek LG, wyjdzie podobna cena.
Dokładnie, ledwo odświeżyłem o równiej 21 i już sprzedaż zakończona.
Po północy zamówiłem 706 choć był już niedostępny w sprzedaży online, miałem dodany wcześniej do koszyka w promocyjnej cenie i mogłem tak dokończyć zamówienie, ale wybierając jedynie odstawę do wybranego sklepu i płatność na miejscu. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo kupując na miejscu nie będzie 14dni na zwrot w razie W.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Będzie. Jeżeli zamówiłeś na necie to będzie
Miałem tak w ME i było bez problemu. Tzn ja wszedłem 21:20 i było koniec więc tak napisałem ... Nie śledziłem tej aukcji bo mi nie zależało.
 

pb923

New member
Widzieliscie promocje w MM na samsunga qn91a 55 cali z 5999zl na 4999zl wczesniej o nim myslalem zamiast oleda.
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
20 minut? 10 sekund po rozpoczęciu aukcji o godz. 21.00 nie było już nic, jakby ktoś od razu kupił 141 sztuk.

Ale w MediaExpert, przy zakupie na raty (3 raty płaci ME) i po po srzedaniu gratisowych promocyjnych słuchawek LG, wyjdzie podobna cena.

Próbowałem wyklikać w ME i niestety, albo raty online albo słuchawki. W przypadku dodania słuchawek nie dało się wybrać rat online.
 

darcys7

New member
witam, czekam na kuriera z 55oled 706/12 jest to mój pierwszy OLED , trochę się naczytałem o skomplikowanych ustawieniach, płatnej kalibracji itd. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak w miarę ogólnie ustawić tv na początek? Tv będzie używany głownie do Netflixa i kanałów streamingowych z aplikacji, trochę Ps4, trocę tv naziemna. Domyślam się, że u każdego ustawienia będą się różnić, ale pewnie są rzeczy na które warto wrócić uwagę i są obowiązkowe w OLED'ach. Dlatego fajnie jakby ktoś podsunął podstawowe ustawienia lub podał namiary gdzie takie mogę znaleźć.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
witam, czekam na kuriera z 55oled 706/12 jest to mój pierwszy OLED , trochę się naczytałem o skomplikowanych ustawieniach, płatnej kalibracji itd. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak w miarę ogólnie ustawić tv na początek? Tv będzie używany głownie do Netflixa i kanałów streamingowych z aplikacji, trochę Ps4, trocę tv naziemna. Domyślam się, że u każdego ustawienia będą się różnić, ale pewnie są rzeczy na które warto wrócić uwagę i są obowiązkowe w OLED'ach. Dlatego fajnie jakby ktoś podsunął podstawowe ustawienia lub podał namiary gdzie takie mogę znaleźć.

Z pytaniami to poczekaj. Najpierw niech dojedzie. Jak już uruchomisz tv i trochę się z nim oswoisz i zapoznasz to wtedy zacznij pytać. Teraz to byłaby rozmowa jak ze ślepym o kolorach :popcorn:
 

Michnik30

Member
Ja bym nie patrzył w ogóle na te tryby obrazu różne.
Ustawiacie standard i potem każdą opcje ustawiacie mozolnie pod siebie. Ja po mniej więcej tygodniu dotarłem do swojego "kompromisu".

To trochę tak jakby Wam kazał ktoś pod jego ustawienia wzmacniacza (bas, soprany, loudness itp) kazał słuchać dźwięku. Bez sensu, każdemu pasuje co innego.
Każde urządzenie jest dla człowieka, a nie odwrotnie. A dokładnie pod gust danej osoby użytkującej to urządzenie.
Niestety jest jeszcze jedno , ale. Każdy materiał nadawany ma inne poziomy kolorów , czerni itp. I teraz odbierając jeden program czy drugi, już mamy różnicę. Dodajmy do tego Netflixy, Youtuby , konsole i inne. Dlatego to wszystko do czego dojdziemy na koniec z ustawieniami to i tak jest tylko kompromis.

p.s. tryb filmmaker mode to dla mnie porażka. Może to jest taki tryb "audiofilski", ale to nie dla mnie. Najgorsze to skakanie obrazu 24 klatki na sek pod filmy. Ostrość też jakaś ustawiona marna.
 

tom357

New member
p.s. tryb filmmaker mode to dla mnie porażka. Może to jest taki tryb "audiofilski", ale to nie dla mnie. Najgorsze to skakanie obrazu 24 klatki na sek pod filmy. Ostrość też jakaś ustawiona marna.

Zgadza się,lepszy już jest tryb kino.

Wielu recenzantów poleca również ustawić tryb ciemny dolby vision,ale dla mnie ten tryb jest niedopracowany,ponieważ na tym trybie gubiona jest ostrość-na trybie hdr i dolby vision jasny nic takiego nie ma miejsca.
Ogólnie tryb dolby vision jasny można fajnie skonfigurować,natomiast dolby vision ciemny jest bardzo ograniczony.
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewniam, że Oled 706 daje bardzo dużo radości, sam się przekonasz.
Potwierdzam.
Naprawdę spoko sprzęt. Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości obrazu z dobrego źródła. Dźwięk też jak na TV całkiem przyzwoity (choć już podłączyłem zewnętrzny wzmacniacz i głośniki). Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 

$kubi

Member
Siostra właśnie zamówiła wczoraj Philips 65OLED706 z Euro. Czy znajdę gdzieś jakieś polecane ustawienia pod oglądanie filmów z Netflix itd?
 

pb923

New member
Witam.Mam pytanie.Jak przegladam sobie internet czytam wiadomosci itd,to po wlaczeniu nowej karty widac na bialym tle bardziej przyciemniony obraz.Raz mialem półwe ekranu tak,raz pasek na srodku i czasami w ktoryms rogu,zaciemnienia te widac ze znikaja powoli.Czy tak powinno byc czy mam jakis felerny egzemplarz.I na czym polega ta ochrona przed wypalaniem.Bo zastanawiam sie nad zwrotem,bo coraz bardziej boje sie uzytkowac tv.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Siostra właśnie zamówiła wczoraj Philips 65OLED706 z Euro. Czy znajdę gdzieś jakieś polecane ustawienia pod oglądanie filmów z Netflix itd?

Nie ma takich. Netflix to filmy w DV, UHD, HD, a tu ustawienia są różne dla każdego formatu. Do tego własne preferencje co do obrazu, oświetlenie pokoju.
 
Do góry