Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

tom357

New member
w opisie testów na necie spotykałem sie że najlepszym trybem z wiernym odwzorowaniem kolorów jest trym Filmmaker, wg Ciebie nie jest on lepszy od standardowego ?

Według mnie jest on zdecydowanie gorszy.
Ten tryb tłumi jasność i kolory-u mnie przy kontraście 54 jest jaśniej niż w trybie Filmmaker,gdzie kontrast wynosi 100 (oczywiście czujnik światła wyłączony).

Jeśli chcesz to prześlę Ci ustawienia na pw i sam ocenisz-nie jest idealnie,ale mi te ustawienia pasują:)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanko , zauważyłem że zrobiła mi się nieaktywna opcja Format obrazu. Ktoś pomoże jak uruchomić , w zeszłym tygodniu na pewno działała bo sprawdzałem
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytaj post kolegi ferg80 w temacie o 9206... Jednak podziękuję za oleda...

Twój wybór. Kupiłem ostatnio zarówno TV z OLED jak i na zwykłej matrycy. Ten sam producent, rozmiar. Na szczęście nie będę używał tego na zwykłej matrycy, bo wywaliłbym pieniądze w błoto. Nie używał bym go niemal wcale, bo obraz jest zbyt mało absorbujący, zbyt słaby. Nawet gdybym miał mieć OLED przez dwa lata to wolę to niż coś, co mnie nie satysfakcjonuje. Dla mnie stratą pieniędzy jest kupowanie rzeczy, które nie dają pełnej satysfakcji. Każdy inaczej podchodzi do życia.
 

pb923

New member
Jestem takiego samego zdania.Ale mam pytanko.Mam od wczoraj tego Oleda706 tylko mnie zastanawia jedna rzecz.OgladalemOgladalem tez LG C11 za 4999zl i miałem wrazeniw ze on swieci lepiej.Pytanie pomijajac ambi czy ten LG nie jest czasami troszke lepszy w jakosci obrazu bo jak tak to bede sie zastanawial nad zwrotem.
 

tom357

New member
Przeczytaj post kolegi ferg80 w temacie o 9206... Jednak podziękuję za oleda...

A musi to być philips?
W tej cenie masz bardzo dobre tv sony z direct led-tutaj przynajmniej jest trochę czarnego:)

Nie wiem jak w rzeczywistości,ale z filmików znalezionych na yt w tv 9206 czarnego w zasadzie brak.
 

tom357

New member
Jestem takiego samego zdania.Ale mam pytanko.Mam od wczoraj tego Oleda706 tylko mnie zastanawia jedna rzecz.OgladalemOgladalem tez LG C11 za 4999zl i miałem wrazeniw ze on swieci lepiej.Pytanie pomijajac ambi czy ten LG nie jest czasami troszke lepszy w jakosci obrazu bo jak tak to bede sie zastanawial nad zwrotem.

Pobaw się ustawieniami obrazu,wyłącz czujnik oświetlenia a może będzie lepiej:smile:
 

pb923

New member
Druga sprawa.Właczyłem dziecku na netflixie film o zwierzetach i byla scena jak szedł sobie tygrys ze tak powiem i wzdłuż jego łap na około jest widać takie smużenie rozmazane widać to jak postacie albo cos szybciej sie poruszaja da sie to wyregulować czy tv jest nie dokońca dobra sztuką.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Druga sprawa.Właczyłem dziecku na netflixie film o zwierzetach i byla scena jak szedł sobie tygrys ze tak powiem i wzdłuż jego łap na około jest widać takie smużenie rozmazane widać to jak postacie albo cos szybciej sie poruszaja da sie to wyregulować czy tv jest nie dokońca dobra sztuką.

A jak masz ustawione parametry ruchu ?
 

tom357

New member
Aktualnie od marca mam w salonie 9096 więc wiem co potrafi sony

Wniosek jest jeden:
Jeśli sony Cię nie zadowala to i philips tego nie zrobi-nie ten model nad którym rozmyślasz.

Chyba,że przymkniesz oko na wiadome wady philipsa led-tylko czy za pół roku znów nie pomyślisz o zmianie tv:roll:

Ja również mam sonego (xg90) i uważam go za naprawdę udany tv.Wygaszanie stref działa przyzwoicie dzięki czemu widoczny jest czarny kolor,ale do oleda mu daleko :)
 
Ostatnia edycja:

pb923

New member
Styl ruchu mam standard a fast motion clarity wylaczone.Bawiłem sie tymi ustawieniami i co bym nie ustawił to to widać wkurza mnie to,czy wy tez tak macie czy nie zwróciliscie na to uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry