Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

rekebukus

New member
Witam. Od kilku dni posiadam 65OLED706/12 a kolega w tym samym czasie kupił LED65PUS8506/12
Mam więc porównanie pomiędzy jedną technologią a drugą.
Mój 65OLED706/12 po prostu miażdży ten drugi telewizor pod względem jakości obrazu i dźwięku. No Petarda :) Ale fakt że trzeba za tą jakość sporo więcej zapłacić!
Android też pięknie działa i nic się nie zacina ani nie przymula. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Gdybym wcześniej nie przeczytał o tym delikatnym przesuwaniu ekranu to bym nawet tego nie zauważył. W niczym to nie przeszkadza. Zauważyłem też przyciemnianie ekranu na paskach i logach. Czyli jakiś tam system ochrony matrycy działa i jest aktywny.

Najbardziej obraz podoba mi się na automatycznie ustawionym trybie Standard
ale zauważyłem też że są tam dwa ustawienia kontrastu podkręcone na maxa.
Kontrast OLED ustawiony na 100%
Zaawansowane/Kontrast/Kontrast Obrazu również na 100%
Zacząłem się zastanawiać czy takie drastyczne ustawienie jest bezpieczne na dłuższą metę. No żeby nic nie uszkodzić poprzez złe użytkowanie bo nie mam doświadczenia żadnego jeżeli chodzi o ten ekran Oled. Czy coś tam się przeze mnie wypali czy nie. Postanowiłem zadzwonić na infolinię Philips i pani powiedziała mi no tak jest hmm ale lepiej jakby pan sobie tak zmniejszył to powiedzmy do 70% i wtedy powinno być OK..

Że co? to czemu jest tak ustawione w trybie standardowym, że może to zaszkodzić matrycy i pojawią się wypalenia? Myślałem że opcja standard jest jedną z najbezpieczniejszych..

Czy ktoś mógłby tu nam wszystkim napisać jak dokładnie ustawić i używać ten telewizor żeby tego uniknąć. Nie wątpię że na pewno jest tu osoba co ma większe doświadczenie niż ta pani co z nią rozmawiałem. Zaczynam mieć obawy że po upływie 24 miesięcy będę zmuszony kupić nowy telewizor albo stanie się to jeszcze wcześniej, a gwarancja nie zostanie uznana bo będzie to z mojej winy..

Telewizor będę użytkował do wszystkiego. Netflix YT NC+ KOMPUTER powiedzmy średnio 10h dziennie

Dręczy mnie jedno najbardziej. Jak to jest naprawdę z tymi kanałami informacyjnymi ze statycznym paskiem (tvp tvn24 polsatnews)

Nie jestem osobą która siedzi i patrzy na 1 kanał z nich przez 12h dziennie
tylko tak pytam z ciekawości. Powiedzmy że dziennie będzie taki kanał włączony średnio około 2-4h czasem wcale. A co jeśli zdarzy się że zajmę się obiadem i będzie sobie grało prze 7 godzin jednego dnia. Czy taki przedział czasowy nie jest groźny i nie zwracać na to uwagi? Czy unikać tych kanałów i nie włączać ich najlepiej wcale?

Widziałem kilka filmików na YT o wypalaniu telewizorów i jedni mówią że wypalają się i będą wypalały oraz pokazują wypalone telewizory po 12 miesiącach różnego użytkowania, a inny gościu katuje przez prawie 2 lata LG OLED BX 2020 po 10h dziennie stałym obrazem z komputera, gdzie pokazuje i twierdzi że nic się nie wypaliło i matryca jest idealnie czysta.. Widziałem też na filmiku telewizor po 4.5 roku gdzie nic się nie wypaliło, chociaż może to przecież być sponsorowane żeby skłonić innych do zakupu ich marki.
 

tom357

New member
Gdybym wcześniej nie przeczytał o tym delikatnym przesuwaniu ekranu to bym nawet tego nie zauważył. W niczym to nie przeszkadza.

No bez żartów.
Jak można nie zauważyć ramki grubości 4-5mm względem innych ramek?

Co do kontrastu na 100% to nie bolą Was oczy od tej jasności?
Serio piszę:)
Ja ustawiłem na 52% i wydaje mi się,że jest trochę za jasno,ale tryb ustawień mam "osobiste" i po lekkiej zmianie kolorów według mnie wygląda to bardzo dobrze dla każdego źródła obrazu.
 

sunnyluk

Member
Najbardziej obraz podoba mi się na automatycznie ustawionym trybie Standard
ale zauważyłem też że są tam dwa ustawienia kontrastu podkręcone na maxa.
Kontrast OLED ustawiony na 100%
Zaawansowane/Kontrast/Kontrast Obrazu również na 100%
Zacząłem się zastanawiać czy takie drastyczne ustawienie jest bezpieczne na dłuższą metę. No żeby nic nie uszkodzić poprzez złe użytkowanie bo nie mam doświadczenia żadnego jeżeli chodzi o ten ekran Oled. Czy coś tam się przeze mnie wypali czy nie. Postanowiłem zadzwonić na infolinię Philips i pani powiedziała mi no tak jest hmm ale lepiej jakby pan sobie tak zmniejszył to powiedzmy do 70% i wtedy powinno być OK..
Właśnie o tym samym dzisiaj założyłem nowy wątek na forum, przy czym mam model 65Oled806. Po kalibracji w trybie ISFnoc, Kontrast OLED mam na 84% oraz opcję Zwiększenia jasności "wyłączony", co jest dla mnie zbyt ciemne, nawet przy całkowicie ciemnym salonie. Zmieniłem ją na Min, a teraz trafiłem na film z ustawieniami, o których tam piszę i wręcz zalecają dla trybu HDR ustawić Kontrast OLED 100 i Zwiększenie jasności na MAX.
Musisz na pewno rozróżnić ustawienia w stosunku do sygnału: SDR, HDR, DolbyVision, GRA SDR, GRA HDR, HDR10+ i odpowiednio dla nich ustawiać.

Dla sygnałów SDR zalecają właśnie zmniejszać Kontrast OLED, i zwiększenie jasności na MIN, natomiast dla wszystkich trybów z HDR -> zwiększać na MAX. Przy czym ważne też, aby przy tych MAXach mieć odpowiednio ustawione też opcje Jasność i pozostałe kontrasty.
 

rekebukus

New member
No bez żartów.

Co do kontrastu na 100% to nie bolą Was oczy od tej jasności?
Serio piszę:)
Ja ustawiłem na 52% i wydaje mi się,że jest trochę za jasno,ale tryb ustawień mam "osobiste" i po lekkiej zmianie kolorów według mnie wygląda to bardzo dobrze dla każdego źródła obrazu.

Ale masz ustawienia ekologiczne/czujnik światła/ włączone czy wyłączone?
Bo ja miałem włączone i dławiło mi strasznie tą jasność
Teraz jakoś pozmieniałem kontrasty na 70 dodałem jasność jest OK. nawet z włączonym trybem eko.
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Ale masz ustawienia ekologiczne/czujnik światła/ włączone czy wyłączone?
Bo ja miałem włączone i dławiło mi strasznie tą jasność
Teraz jakoś pozmieniałem kontrasty na 70 dodałem jasność jest OK. nawet z włączonym trybem eko.

Czujnik światła wyłączony bo według mnie działa trochę nieudolnie i zbyt bardzo dławi jasność jak sam zauważyłeś.

Dziś jeszcze trochę posiedziałem przy ustawieniach i na moje oko jest jeszcze lepiej.
W ustawieniach jest jedna funkcja,która bardzo podbija kolory przez co są one zbytnio jaskrawe/cukierkowate-po wyłączeniu tego lub zmianie na minimum jest zdecydowanie lepiej.

Moje ustawienia to jednak standard a nie jak pisałem wcześniej osobiste,ale po lekkiej korekcie.
 

mmielu

New member
Czy może ktoś sprawdzić czy pilotem z philipsa 706 można sterować dekoderem nc+ np. przełączać kanały podobnie jak ma to miejsce w LG. Dziękuję.
 

6acek

New member
Ja czekam na aktualizację, która mam nadzieję naprawi problem z przełączeniem na JBL 3.1. Tak jak pisałem wcześniej wciąż musze parę razy włączyć i wyłączyć TV by poprawnie wykryło mi soundbar JBL 3.1. Najczęściej wygląda to tak, że się włącza na chwilę, przełącza się TV na głośniki z TV, ponownie na chwile wykryje JBL 3.1, ale soudbar przechodzi w tryb MUTE, pojawia się komunikat "włączone są głośniki telewizora", w tym momencie nie mam dźwięku ani na TV, ani na JBL, zmiana głośności nic nie zmienia, mimo paska podgłaszania po lewej stronie TV... ktoś ma pomysł gdzie leży problem?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale może to wina oprogramowania JBL ? Szanse 50/50. Ja mam podłączony soundbar Samsunga i ani razu taka skucha się nie przydarzyła. Pytałeś w JBL czy takie rzeczy się nie zdarzały ?
 

Michnik30

Member
Z tym dźwiękiem(oprogramowaniem) tego tv faktycznie są drobne problemy.
Ja mam dźwięk jack'iem z tv wyprowadzony do wzmacniacza. Wyłączony głośnik tv w opcjach. I teraz, każdorazowo gdy sprawdzam aktualizacje oprogramowania włącza mi się głośnik z tv i muszę ponownie wejść w ustawienia dźwięku i wyłączyć głośnik telewizora.

Ktoś pisał , że ma problem z soundbarem. Może u niego jest podobnie i też musi wejść w opcje dźwięku i wyłączyć głośnik tv.
 

tom357

New member
zmiana głośności nic nie zmienia, mimo paska podgłaszania po lewej stronie TV... ktoś ma pomysł gdzie leży problem?

Mam jbl 5.1 (to w sumie to samo) i brak takiego problemu,ale wiem o czym piszesz bo w tv sony miałem tak samo kilka razy jak w cytacie powyżej.

Napisz jakim kablem masz podłączony zestaw i czy włącza się on wraz z tv czy tylko okazyjnie np. do filmów?

Najpewniejszy jest kabel hdmi bo z optycznym były jakieś problemy.
 

6acek

New member
https://youtu.be/X2G5ZGNG5Js

Tu nagrałem dokładnie co się dzieje. Używając pilota od Tv włącza się tv i jbl. Później widać jak zmieniają się komunikaty na tv i na końcu widać tryb Mute na jbl. Po paru wyłączeniach i włączeniach tv z pilota w końcu zaskoczy i działa tak jak powinno. Zadziała też jak wyłączę głośniki tv i z powrotem ustawie audio po hdmi. Obecnie mam ustawienie EARC na wyłączone i format wyjścia cyfrowego na wielokanałowy (obejście)... W takim ustawieniu mam wrażenie, że najczęściej poprawnie połączy się z zestawem Jbl. Kabel Hdmi to 4k ultra HD, ale nie pamiętam już marki, próbowałem na różnych kablach i używając różnych hdmi w TV.
 

tom357

New member
Sprawdziłem na swoim zestawie-kilkukrotnie "pstrykałem" tv i za każdym włączeniem jbl uruchamiał się automatycznie.

Moje ustawienia:
Wyjście audio-głośnik telewizora
earc-automatyczny
Format wyjścia cyfrowego-wielokanałowy
Opóźnienie wyjścia-włącz

Zestaw podłączony pod wyjście eARC
 

6acek

New member
Sprawdziłem na swoim zestawie-kilkukrotnie "pstrykałem" tv i za każdym włączeniem jbl uruchamiał się automatycznie.

Moje ustawienia:
Wyjście audio-głośnik telewizora
earc-automatyczny
Format wyjścia cyfrowego-wielokanałowy
Opóźnienie wyjścia-włącz

Zestaw podłączony pod wyjście eARC

Przy ustawieniu wyjścia audio jak u Ciebie nigdy dźwięk nie leci mi z jbl, a z TV... Choć włączał się Jbl.
 

tom357

New member
Rozumiem,że kabel hdmi podłączony jest pod wyjście earc?
Spróbuj na tych samych ustawieniach wybrać wyjście audio-po hdmi.
 

marjanos

New member
Czujnik światła wyłączony bo według mnie działa trochę nieudolnie i zbyt bardzo dławi jasność jak sam zauważyłeś.

Dziś jeszcze trochę posiedziałem przy ustawieniach i na moje oko jest jeszcze lepiej.
W ustawieniach jest jedna funkcja,która bardzo podbija kolory przez co są one zbytnio jaskrawe/cukierkowate-po wyłączeniu tego lub zmianie na minimum jest zdecydowanie lepiej.

Moje ustawienia to jednak standard a nie jak pisałem wcześniej osobiste,ale po lekkiej korekcie.




w opisie testów na necie spotykałem sie że najlepszym trybem z wiernym odwzorowaniem kolorów jest trym Filmmaker, wg Ciebie nie jest on lepszy od standardowego ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Euro i MM ...... cena sztos na 55 cali - 3999 zł . Brać kto czekał na BF. Ja zwracam honor bo pisałem że nie będzie dużej obniżki :)
Przy ratach wychodzi 3729 zł !!!
 
Ostatnia edycja:

pb923

New member
Ja mam teraz Philipsa 55 9206 oddaje go do sklepu.Kupilem go za 4600zl jeszcze mam pare dni na zwrot,zarezerwowalem sobie w mm za 3999zl czeka na odbiór.Jeszcze sie zastanawiam nad LGC11 nie moge sie zdecydowac tv do filmow i gier z pc 50 na 50 procent ogladam lub gram 3-4 godziny dziennie tylko wieczorami.
 
Do góry