Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

Zigi

New member
Na nowym sofcie mam problemy ze stabilnością połączenia wi-fi na 5GHz routerem Asus AC1200G+. Podobnie jak przedtem działa poniżej 48 kanału ale co jakiś czas rozłącza. TV był instalowany ponownie po aktualizacji i niestety nic to nie zmieniło. 2.4 w testach.
Ciekaw jestem czy inni też maja takie problemy z tym softem?
 

Zigi

New member
Problem "rozwiązany" przez przestawienie routera. Wygląda to tak że przynajmniej mój tv ma słabą kartę wi-fi która bardzo szybko traci zasięg dla 5GHz. Przy testowaniu wyszło, że w odległości o routera 2,5m (bez przeszkód) tv tracił już jedną kreskę. Dodatkowa przeszkoda powodowała spadek o kolejną i tu już "pingi" rosły mocno.

EDIT: Dziś zgłupiałem. Wczoraj działało bezproblemowo a dziś powrót do zrywania połączeń. W końcu podpiąłem tv po kablu i tu działa. Ma ktoś u siebie najnowszy soft i korzysta z wi-fi?
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam
Ja nauczyłem się że instalacja nowego softu przynosi więcej problemów niż korzyści. Wydaje mi się że najlepsze było pierwsze oprogramowanie.
Każde następne ulepsza jedną rzecz a przy okazji psuje dwie inne. Ja instalowałem nowe oprogramowanie ze względu na przekłamani ambilight ale problem wydaje się nie do rozwiązania przez informatyków philipsa. Więc sobie odpuściłem aktualizacje
 

Zigi

New member
Na poprzednim sofcie takie numery mi się nie działy ale dwa dni przed TV aktualizowałem też router i może to ta aktualizacja stabilność wysłała w kosmos. Wróciłem na nim do starszej wersji softu i po tej operacji połączenia nie zerwał ale czy się dobry stan dziś utrzyma to zobaczymy. Teoretycznie dzień wcześniej też już działało stabilnie a następnego klapa.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie pierwszy raz to piszę , ale w przypadku telewizorów Philips , od kiedy właścicielem stała się firma TP Vision , do każdej nowej wersji oprogramowania należy "podchodzić" z pewnym "dystansem".
Jeżeli telewizor stabilnie działa to powinno się trzymać starej zasady , że "dobrego nie należy zmieniać" . :neutral:

Jeżeli któraś kolejna wersja oprogramowania nie przynosi konkretnych usprawnień(np . zmianę systemu operacyjnego Android z wersji 5.1.1 na wersję 6.0.1) , to nie należy
zmieniać wersji oprogramowania na której stabilnie działa telewizor Philips . Nawet w tym przypadku można jeszcze
chwilę odczekać , bo zapewne wersja 6.0.1 będzie szybko aktualizowana np. do wersji 6.0.3 .
Oczywiście jest to moje , subiektywne zdanie , lecz wydaje się , że wydawane aktualizacje oprogramowania przez TP Vision/Philips powodują często , że telewizor dotąd dobrze funkcjonujący , nagle z nie bardzo wiadomych przyczyn zaczyna funkcjonować niestabilnie .

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Jeżeli któraś kolejna wersja oprogramowania nie przynosi konkretnych usprawnień(np . zmianę systemu operacyjnego Android z wersji 5.1.1 na wersję 6.0.1) , to nie należy
zmieniać wersji oprogramowania na której stabilnie działa telewizor Philips .

A skąd założenie, że nowy system operacyjny miałby być bardziej stabilny, albo cokolwiek poprawić?
Ja bym raczej założył coś dokładnie odwrotnego.
 

accu

New member
Bez reklam
A skąd założenie, że nowy system operacyjny miałby być bardziej stabilny, albo cokolwiek poprawić?
Ja bym raczej założył coś dokładnie odwrotnego.

Witam uprzejmie,

Poczekamy do zmiany systemu operacyjnego Android w wersji 5.1.1 na wersję 6.0.1 , która już się "przeciągnęła" w czasie i może się tak zdarzyć , że będzie dopiero w 2017 r. . Życie zweryfikuje , czy nowa wersja systemu operacyjnego Android przyczyni się do poprawy stabilności działania telewizora . :-| Oby tak się stało .

BTW, jak system operacyjny Android w wersji 6.0.1 działa(czy stabilnie) w telewizorze Philips powinniśmy dowiedzieć się w grudniu 2016 r.(lub w styczniu 2017 r.) kiedy to telewizor OLED Philips 55POS901F już wtedy powinien być produkowany seryjnie i być dostępny na rynku konsumenckim .
Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
Testowałem prze 2,5 dnia i wygląda na to, że to nowy firmware od routera był problemem a nie soft od TV.
Co do Androida 6-tki to obsługuje on np przesyłanie na ampli DTSu i HDR. 5-ka nie ma w sobie zaszytej obsługi tych standardów, przez co muszą to realizować aplikacje dedykowane bezpośrednio dla sprzętu, co w praktyce ogranicza je do tych wypuszczonych przez producenta. Np Kodi na 5-tce sobie z nimi nie radzi.
 

wsmigiel

New member
Mam pytanie do posiadaczy tegoż modelu, a nie chce zakładać nowego wątku.
Czy ktoś z Was streamuje może HBO GO na ten TV?
Ja właśnie w ten sposób radziłem sobie z brakiem apki HBO GO, niestety od jakiegoś czasu mimo ze urządzenia sie łączą, nie mogę uruchomić filmu na TV, po kliknięciu play następuje rozpoczęcie uruchamiania filmu, wyświetla sie ekran informacyjny, i w pierwszej sekundzie filmu wszystko sie zatrzymuje.
Próbowałem instalować HBO GOnod nowa, niestety nic to nie dało. Dodam ze streamuje z iPada, jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie. Wersja oprogramowania w TV to: 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
thumbs_P1790806.JPG
 

Krfiak

New member
Następcy

Dzień dobry
Przymierzam się do zakupu telewizora, ale z tego co pisali inni użytkownicy niedługo można się spodziewać premiery jego następcy.
Są jakieś konkretniejsze informacje na ten temat? Niestety bardzo trudno o bardziej szczegółowe info co do produktów philipsa z tej kategorii.
Czy w ogólnym rozrachunku uważacie, że warto w tym momencie zakupić ten model?
Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry