philips seria PFL9604 - zapytanie

jotef

New member
jako świeży forumowicz witam wszystkich :)

mam zapytanie do użytkujących philips'a serii 9604. chcę kupić 37PFL9604, ale przeglądane wątki o tym TV alarmują, że występuje problem przy połączeniu łączem HDMI.
tzn., TV HDMI <-> PC HDMI nie obsługuje rozdzielczości natywnej matrycy 1920 x 1080 bez overscan'u, mimo info w danych technicznych TV, że obsługuje :(
zatem bardzo proszę o informację, czy problem istnieje ?
jeśli tak, to czy lekarstwo jakieś przeciwko tej 'chorobie' można zastosować ?
czy lepiej - czytaj wygodniej dla użytkownika - dać sobie spokój z tym TV ... ?

pozdr
jf
 

jotef

New member
o kurczę, no nie pomyślałem, że brak użytkowników na forum tej serii TV philips'a ...
oczywiście sam nie próżnowałem i zadałem pytanie (jak w post'cie 1'szym n/n wątku) Philips Consumer Care - ich odpowiedź:
1. video - tak TV obsłuży rozdzielczość ... i tu dane z karty produktu. ale to wiedziałem z lektury tejże ! chodziło mi o info praktyczne. kupienie TV z parę kpln, aby przekonać się, że nie bangla, mojej osoby nie bawi :fool:
czyli 'spuścili' mnie na drzewo ...

pytanie o audio - '... moja karta graficzna w PC to: GIGABYTE GA-E7AUM-DS2H. nie mogę zapodać linka niestety :(
pytanie dotyczy kwestii odtworzenia dźwięku przez omawiane tutaj połączenie, czyli czy 'puści' ono audio na głośniki TV ? ...'

i odpowiedź:
'... W odpowiedzi na pytanie pragniemy poinformować, iż najlepiej skontaktować się z producentem karty graficznej....'
czyli znów spuścili mnie na drzewo, bo skąd Nvidia ma wiedzieć, że philip łyknie lub też nie przez HDMI audio i video ?!
pewnie jak w philips'ie nie wiedzą, to i w Nvidia'i również ?!
a tak w kontekście pytania o audio się zagalopowałem, bo w linku jest mother board, a karta z nią zintegrowana.
używam obecnie samsung TV 22" i HDMI 'puszcza' mi i audio i video, co przecież zamysłem było powstania tego łącza jak sądzę :D

zatem przenoszę się do wątku o 32pfl9705h, bo może tam dowiem się jakiś konkretów, które pozwolą podjąć decyzję o zakupie tego świecidła ...
a bardzo mi sie podobuje :eek:k:
 
Do góry