Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

strzala

Member
To już zależy od tego zewnętrznego odtwarzacza, czy ma dekoder DTS. Przypuszczam, że nie wszystkie DVD mogą go mieć, ale już blu-raye to wszystkie powinny. Jeśli chodzi o urządzenia z Androidem, to chyba żadna darmowa aplikacja ze sklepu nie dekoduje DTS. Jednak gdzieś w internecie znalazłem poradnik w jaki sposób można w aplikacji Dice Player aktywować DTS, zatem na urządzeniach z Androidem też da radę. Ja na przykład mam możliwość odtwarzania plików z DTS w tunerze satelitarnym na systemie Enigma2. Zatem podsumowując, jeśli korzystamy z urządzenia zewnętrznego, to dekodowanie spoczywa na tym urządzeniu, a nie samym telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

sebserfnet

New member
Witam.
Mój przypadek jest trochę nietypowy. Posiadam philipsa 47pfl5008H i od momentu ukazania się androida 4.3 cieszyłem się funkcją screen mirroring w moim sgs3. Nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu mój sgs3 nie wykrywa TV z funkcji screen mirroring jak to było wcześniej. Łączy się po wifi direct ale nie odtwarza. Nie wiem czy wina jest w najnowszym sofcie philipsa. Wgrywałem już nawet starszą wersję i w niej wykrywa przy screen mirroring ale nie odtwarza. W najnowszej nie może wykryć i nie wiem dlaczego.Gdyby wykrył to powinno zadziałać. Tak myślę, że może miałem wgraną wcześniej wersję od 5008K którą testowo odebrał tv po wifi i zaktualizował. I tu mam pytanie czy ktpoś kto posiada sgs3 z oryginalnym softem 4.3 albo sgs4 też z andkiem 4.3 może sprawdzić czy ta funkcja działa.
Pozdrawiam Seba
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
3d

Z jakich żródeł korzystacie do oglądania filmów i programów 3D na swoich Philipsach ? Myślę nad blue rayem 3D, choć nie wiem dokładnie jaki jest dostęp do płyt 3D. Obecnie jedynym programem 3D jest "STREFA 3D" na antenie TVP HD. Korzystam z kablówki cyfrowej.
 

ToomiGos

New member
Z jakich żródeł korzystacie do oglądania filmów i programów 3D na swoich Philipsach ? Myślę nad blue rayem 3D, choć nie wiem dokładnie jaki jest dostęp do płyt 3D. Obecnie jedynym programem 3D jest "STREFA 3D" na antenie TVP HD. Korzystam z kablówki cyfrowej.

Przważnie filmy udostępnione przez pana o pseudonimie sonda:popcorn:
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
3d

Wszystko ładnie pięknie ale ja pytałem o programy telewizyjne 3D, a nie internetowe.Może z satelity coś,może niektóre programy canal+ są w 3D/podobno kiedyś były/...Ot, tak włączyć sobie telewizor i obejrzeć film w 3D.../marzenie?/....
 

sebserfnet

New member
Witam.
Wgrałem do swojego philipsa 47pfl5008H oprogramowanie z modelu k i poskutkowało to brakiem smart tv. Wgrywałem żeby sprawdzić czy powróci funkcja screen mirroring. Niestety nie działa. Ale widzę że nikt nie może tego również sprawdzić. Ciekawe czy philips coś skopał czy u mnie coś nie jest ok. W poniedziałek spróbuję zadzwonić.
Pozdrawiam Seba
 

pawel1304

New member
Witam.
Wgrałem do swojego philipsa 47pfl5008H oprogramowanie z modelu k i poskutkowało to brakiem smart tv. Wgrywałem żeby sprawdzić czy powróci funkcja screen mirroring. Niestety nie działa. Ale widzę że nikt nie może tego również sprawdzić. Ciekawe czy philips coś skopał czy u mnie coś nie jest ok. W poniedziałek spróbuję zadzwonić.
Pozdrawiam Seba
Miałem też wgrać to oprogramowanie, ale w końcu pozbyłem się tego Philipsa i mam spokój. A screen mirroring działał mi na HTC One, czasami tylko musiałem restartować TV jeżeli wcześniej korzystałem ze smarta a później chciałem korzystać z mirroringu.
 

ToomiGos

New member
Wszystko ładnie pięknie ale ja pytałem o programy telewizyjne 3D, a nie internetowe.Może z satelity coś,może niektóre programy canal+ są w 3D/podobno kiedyś były/...Ot, tak włączyć sobie telewizor i obejrzeć film w 3D.../marzenie?/....

Niestety canal+3D już nie nadaje a TVP HD bardzo rzadko nadaje dokumenty w 3d już nie wspominając, że jak dla mnie wychodziły blado do tych ściągniętych od sondy.A jest ich naprawdę sporo od Amazonki po Antarktydę ;-) a nawet specjalnie dla dorosłych.
Jeżeli ma się dobre łącze warto ;-):)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft

Na stronach Philipsa wciąż ten sam soft z 2.10.2013 dla modelu H. Dla modelu K jest nowy z 12.12.2013. Dzwoniłem w tej sprawie do BOK i uzyskałem informację że termin nowego oprogramowania do modelu H jest nieznany .To kto to opracowuje jak nie Philips ? Z poziomu internetu można wgrać soft 003. lecz " nie jest to zalecane" jak mi powiedziano.Poza tym traci się filmy 3D z You Tuba.No właśnie... Dlaczego traci się 3D z You Tuba...W BOK Philipsa nic o tym "nie wiedzą"...
 

pawel1304

New member
Nowszego softu już nie będzie, bo niebawem pojawią się nowe modele na 2014 rok i mają gdzieś konsumentów, którzy kupili dotychczasowe modele.
Patrząc na to co się dzieje, myślę, że za góra 2 lata Philips przestanie produkować TV i sprzeda Ambilight innym producentom, wtedy dopiero będzie można kupić dobry TV z ambi.
 

strzala

Member
Nowszego softu już nie będzie, bo niebawem pojawią się nowe modele na 2014 rok i mają gdzieś konsumentów, którzy kupili dotychczasowe modele.
Patrząc na to co się dzieje, myślę, że za góra 2 lata Philips przestanie produkować TV i sprzeda Ambilight innym producentom, wtedy dopiero będzie można kupić dobry TV z ambi.

Skąd masz takie informacje, że nie będzie nowego softu? Nie śledzę jak wygląda sytuacja z aktualizacjami do 5007, ale dla innych modeli z 2012r. od 6007 wzwyż jeszcze w tym roku było kilka aktualizacji, a ostatnia na początku grudnia(inną sprawą jest czy te aktualizacje wnoszą jakieś istotne poprawki, ale nie o tym tutaj mowa).
Druga część Twojej wypowiedzi też nie jest do końca prawdziwa, ponieważ Philips już kilka lat temu (co najmniej 3) sprzedał swój dział TV chińskiej firmie TP Vision. Ma w nowym przedsięwzięciu jakiś niewielki procent udziałów i czerpie zyski głównie za udostępnianie swojego znaku towarowego "Philips" na tych nowych telewizorach.
 

pawel1304

New member
ale dla innych modeli z 2012r. od 6007 wzwyż jeszcze w tym roku było kilka aktualizacji
I dla modeli 2013 jak już to będą aktualizacje modeli od 6008 wzwyż, co widać na przykładzie, np.: Spotify, od 6008 wzwyż, a 5008 poszło już w zapomnienie, bo technicznie nie ma przeszkód, żeby wzbogacić też 5008, ale po co przecież, w dupie z nimi...
Druga część Twojej wypowiedzi też nie jest do końca prawdziwa, ponieważ Philips już kilka lat temu (co najmniej 3) sprzedał swój dział TV chińskiej firmie TP Vision. Ma w nowym przedsięwzięciu jakiś niewielki procent udziałów i czerpie zyski głównie za udostępnianie swojego znaku towarowego "Philips" na tych nowych telewizorach.
No ok sprzedał, ale patent na Ambilight nadal jest w posiadaniu Philipsa. TP Vision aktualnie na TV Philipsa nie zarabia oczekiwanych kroci i robi się coraz gorzej. Śledząc zagraniczne, a nawet już i polskie serwisy można łatwo zauważyć, że marka Philips traci na świecie renomę przez te telewizory, a największe zyski czerpie z innej produkcji, więc w najbliższym czasie pozbędzie się problemów w postaci tych TV, firma TP Vision będzie nadal produkować telewizory pod inną nazwą, a patent na Ambilight kupi Samsung lub LG.
 
Ale jak mówią ......"nie ma złego co by na dobre nie wyszło " .... :)
Może właśnie chińska firma TP vision wesprze support do już wypuszczonych na rynek TV Philipsa ?
Programistów chińczyki mają naprawdę bardzo dobrych i jest ich pewnie ....... sporo więcej :)
Grunt to dobre nastawienie !
pozdro!
 

ToomiGos

New member
Właśnie wczoraj odkryłem , że 3D w tym to tragedia.Zapuściłem film Podróż do wnętrza ziemi 3D i tam jest taka scena kiedy młody puszcza jojo.Kiedyś u kumpla to aż mi głowa odskoczyła, niestety na moim tv jak bym o tym nie wiedział nie zauważył bym tego.JESTEM ZDRUZGOTANY.Chyba , że coś trzeba ustawić ale w opcji 3d nic nie ma do ustawienia ;-(
Dzisiaj idę z dyskiem do kumpla , bo może to wina filmu ale wątpię.
Coś czuję , że będzie kolejny powód ,że będę żałował iż nie dołożyłem do panasa. Chociaż kumpel znowu ma problem z filmami z napisami tzn nie czyta mu napisów.
 
Do góry