Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
5008h

Również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Oby nasze telewizory dostały takie oprogramowanie,by chodziły płynnie i seanse 3D z You Tuba były przyjemnością...
 

RoQi

New member
Widzę, że ludzie się czepiają tego modelu i firmy ogólnie. To mój pierwszy płaski TV i nie mam większych powodów do narzekań. Wprawdzie w smartcie mało aplikacji, działa wolno i nie do końca skype jest przetłumaczony, bo mam tam pół po polsku a pół po francusku chyba, ale to nie ma znaczenia. TV głównie wyświetla programy, które ja oglądam, a nie analizuję obrazu pod kątem chmurek itd. Ogólnie obraz jest ok. Nie smuży, jest wyraźny, żywy itd. Może, można kupić coś lepszego, ale po paru mc i tak, znów się okaże, że jest coś lepszego. Taka pogoń za doskonałością to błędny wyścig, moim zdaniem. Tymczasem, jakoś przeszedł bokiem mój problem z IPLA, ponowiłem ten temat, dopisując więcej szczegółów co się dzieje i nikt nie udzielił jakiejkolwiek odp. Może nikt nic nie wie, a może za bardzo skupiliśmy się na narzekaniu? Jeśli ktoś wie, jak rozwiązać problem, w kółko załączających się reklam, to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

pawel1304

New member
Widzę, że ludzie się czepiają tego modelu i firmy ogólnie. To mój pierwszy płaski TV i nie mam większych powodów do narzekań. Wprawdzie w smartcie mało aplikacji, działa wolno i nie do końca skype jest przetłumaczony, bo mam tam pół po polsku a pół po francusku chyba, ale to nie ma znaczenia. TV głównie wyświetla programy, które ja oglądam, a nie analizuję obrazu pod kątem chmurek itd. Ogólnie obraz jest ok. Nie smuży, jest wyraźny, żywy itd. Może, można kupić coś lepszego, ale po paru mc i tak, znów się okaże, że jest coś lepszego. Taka pogoń za doskonałością to błędny wyścig, moim zdaniem. Tymczasem, jakoś przeszedł bokiem mój problem z IPLA, ponowiłem ten temat, dopisując więcej szczegółów co się dzieje i nikt nie udzielił jakiejkolwiek odp. Może nikt nic nie wie, a może za bardzo skupiliśmy się na narzekaniu? Jeśli ktoś wie, jak rozwiązać problem, w kółko załączających się reklam, to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Najlepiej wykupić pakiet IPLA Extra za 9 zł na 3 miesiące i masz spokój z reklamami, odtwarzanie w HD i często można oglądać odcinki seriali dzień wcześniej niż są emitowane w telewizji.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
oprogramowanie

Witam po świętach ! 12 grudnia wyszło nowe oprogramowanie/na stronach Philipsa/do modelu 42PFK5008K.Do modeli H niestety jest jeszcze stare z 2.10.2013.Czy wgranie softu od modelu K jest sensowne ? Nie zepsuje do odbiornika ? Wciąż liczę na 3D z You Tuba!...
 

pados135

New member
Widzę, że ludzie się czepiają tego modelu i firmy ogólnie. To mój pierwszy płaski TV i nie mam większych powodów do narzekań. Wprawdzie w smartcie mało aplikacji, działa wolno i nie do końca skype jest przetłumaczony, bo mam tam pół po polsku a pół po francusku chyba, ale to nie ma znaczenia. TV głównie wyświetla programy, które ja oglądam, a nie analizuję obrazu pod kątem chmurek itd. Ogólnie obraz jest ok. Nie smuży, jest wyraźny, żywy itd. Może, można kupić coś lepszego, ale po paru mc i tak, znów się okaże, że jest coś lepszego. Taka pogoń za doskonałością to błędny wyścig, moim zdaniem. Tymczasem, jakoś przeszedł bokiem mój problem z IPLA, ponowiłem ten temat, dopisując więcej szczegółów co się dzieje i nikt nie udzielił jakiejkolwiek odp. Może nikt nic nie wie, a może za bardzo skupiliśmy się na narzekaniu? Jeśli ktoś wie, jak rozwiązać problem, w kółko załączających się reklam, to będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam


Zgadzam się - to tylko gonitwa za czymś lepszym i droższym . Tylko czy coś lepszego i droższego jest tak naprawdę zawsze potrzebne. Mam kolegów ,którzy kupili sporo lepsze ,odele za sporo więcej kasy i teraz jak mówią nie było to tak do końca sensowne. Tylko jeden znajomy jest zawsze zdodny z teorią - stać mnie na najlepszy model - to taki kupuje.A czy było żal czy nie to tym się nie martwi.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

A jaki nr wersji ci się wyświetla?
Ja spróbuję wgrać 003.001.000.001 tą z modelu 5008K. Może coś lepiej będzie chodziło. Swoją drogą TV już dosyć długi czas na rynku, a nadal tyle baboli, a kolejne aktualizacje nic nie dają. Zaczyna mi to przypominać te najtańsze chińskie tablety czy smartfony z jeszcze dziwniejszymi ich systemami, też tak beznadziejnie to chodzi i wygląda.

Jestem b. ciekawy jak TV chodzi z softem od modelu K.Może wgrałeś i się pochwalisz ?
 

pados135

New member
Rejestracja telewizora nic dodatkowego nie daje . Jak kupiłem maszynkę do strzyżenia włosów to dostałem bonus - dodatkowy rok gwarancji.
Za rejestrację czajnika bezprzewodowego też żadnego bonusu nie było . Czyli wynik jest 3:1
 

polo508

New member
Mam dwa drobne problemy z telewizorem mam nadzieję że pomożecie się z nimi uporać.

1.Problem z napisami , czasami napisy nie wyświetlają się poprawnie (wyprzedają obraz) . Problem występuje tylko na TV , odpalając go na PC problem nie występuje .

2. Problem z ustawieniem dźwięku. Problem jest z ustawieniem głośności poszczególnych fragmentów (nie wiem jak to poprawnie opisać) przykładowo grając w NBA 2k14 dźwięki z boiska i trybun jest niesłychanie głośny, lecz komentarz jest ledwo słyszalny. Problem występuje praktycznie wszędzie, np w filmach niektórych kwestii praktycznie nie słychać gdyż nikną wśród innych efektów.
 

Sigil

New member
Mam dwa drobne problemy z telewizorem mam nadzieję że pomożecie się z nimi uporać.

1.Problem z napisami , czasami napisy nie wyświetlają się poprawnie (wyprzedają obraz) . Problem występuje tylko na TV , odpalając go na PC problem nie występuje .

2. Problem z ustawieniem dźwięku. Problem jest z ustawieniem głośności poszczególnych fragmentów (nie wiem jak to poprawnie opisać) przykładowo grając w NBA 2k14 dźwięki z boiska i trybun jest niesłychanie głośny, lecz komentarz jest ledwo słyszalny. Problem występuje praktycznie wszędzie, np w filmach niektórych kwestii praktycznie nie słychać gdyż nikną wśród innych efektów.


Z napisami nie miałem nigdy większych problemów ale faktycznie sytuacja z dźwiękiem jest irytująca. Spróbuj podczas grania/filmu ustawić tryb " Muzyka" - ja w sumie cały czas tak mam ustawione w innym trybie lektor jest strasznie głuchy a inne dźwięki wyraźniej głośniejsze.
 

Adziu5

Member
Mam dwa drobne problemy z telewizorem mam nadzieję że pomożecie się z nimi uporać.

1.Problem z napisami , czasami napisy nie wyświetlają się poprawnie (wyprzedają obraz) . Problem występuje tylko na TV , odpalając go na PC problem nie występuje .

2. Problem z ustawieniem dźwięku. Problem jest z ustawieniem głośności poszczególnych fragmentów (nie wiem jak to poprawnie opisać) przykładowo grając w NBA 2k14 dźwięki z boiska i trybun jest niesłychanie głośny, lecz komentarz jest ledwo słyszalny. Problem występuje praktycznie wszędzie, np w filmach niektórych kwestii praktycznie nie słychać gdyż nikną wśród innych efektów.


Też miałem problem z napisami. Teraz po pobraniu w napi zmieniam na srt i napisy są ładnie spasowane.
Dziwne że w ustawieniach napi mam srt, ale po po braniu w tym oknie tekstowym wyglądają one inaczej, niż po tym jak sam klikne na srt po pobraniu. Nie wiem czy opisałem to jasno, jak bedzięsz miał jesczcze problem to moge przesłać Ci foty o co mi chodzi. W każdym razie z napisami nie mamm już problemu!
 

polo508

New member
Też miałem problem z napisami. Teraz po pobraniu w napi zmieniam na srt i napisy są ładnie spasowane.
Dziwne że w ustawieniach napi mam srt, ale po po braniu w tym oknie tekstowym wyglądają one inaczej, niż po tym jak sam klikne na srt po pobraniu. Nie wiem czy opisałem to jasno, jak bedzięsz miał jesczcze problem to moge przesłać Ci foty o co mi chodzi. W każdym razie z napisami nie mamm już problemu!

Powiem tak z napisami ogólnie nie ma problemu , telewizor je czyta... ale robi to zbyt szybko . Problem dotyczy tylko tych skompresowanych filmów HD. 720p działa normalnie , 1080p napisy wyświetlają się sporo za szybko. Te same napisy działają perfekcyjnie na PC.
Rozbieżność jest spora bo między 5 a 15 sek za szybko;/
Dziwi mnie to że na PC jest okej a po podpięciu tego samego pendrive'a do TV jest zbyt szybko
 

Adziu5

Member
Powiem tak z napisami ogólnie nie ma problemu , telewizor je czyta... ale robi to zbyt szybko . Problem dotyczy tylko tych skompresowanych filmów HD. 720p działa normalnie , 1080p napisy wyświetlają się sporo za szybko. Te same napisy działają perfekcyjnie na PC.
Rozbieżność jest spora bo między 5 a 15 sek za szybko;/
Dziwi mnie to że na PC jest okej a po podpięciu tego samego pendrive'a do TV jest zbyt szybko


U mnie było tak samo, tzn. na pc wyswietlał napisy ok, a w tv nie były zsynchronizowane!
 

Adziu5

Member
To co ty dokładnie ustawiłeś? Żeby pobierało ci domyślnie napisy z rozszerzeniem .srt? Bo u mnie nie pomaga...;/

Po pobraniu filmu zmieniam format z microDVD na SRT zdjęcie nr 1, po tym zabiegu plik z napisami wygląda jak na drugim zdjęciu.
 

Attachments

  • IMG_7301.jpg
    IMG_7301.jpg
    393,8 KB · Wyś: 114

Sky8

New member
Mam pytanko co do DTS. Czy fakt, że telewizor tego nie ma, oznacza iż nie będzie również gdy odtwarzam film z Android Smart TV albo blu ray/dvd?
 
Do góry