Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

gacki

New member
Zgadza się YT w 3d na starym sofcie chodziło a na nowym nie chodzi, co do Tuby to u mnie chodzi.
HbbTv to telewizja hybrydowa i w polsce działa chyba na TVP2 niestety ale nie mogę tego sprawdzić bo jestem podłączony pod NC+ a ta nie wspiera HbbTV.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
HbbTV

Zgadza się YT w 3d na starym sofcie chodziło a na nowym nie chodzi, co do Tuby to u mnie chodzi.
HbbTv to telewizja hybrydowa i w polsce działa chyba na TVP2 niestety ale nie mogę tego sprawdzić bo jestem podłączony pod NC+ a ta nie wspiera HbbTV.

HbbTV chodzi na TVP1,TVP2,TVP info,TVP kultura.Tylko z sygnału DVB T.
Jak dla mnie żadna atrakcja.Na każdym programie to samo.Taka internetowa "telegazeta".
Wolałem 3D z You Tuba.Nie wiem dlaczego nie wchodzi mi z powrotem soft 2...
 

gacki

New member
Tłumaczenie ze strony support philipsa:

Doświadczenie wątek - FW v3.1.0.1 - dla 50X8 - 2013
Witam, nowy FW jest na żywo. Technicznej w razie (dodatnie i ujemne punkty) proszę pisać tutaj: link będzie śledzić ten wątek jest głównie do informacji i dyskusji. WAŻNE: Po uaktualnieniu do telewizora, konieczne jest, aby wykonać "zimny start". Oznacza to, że po raz kolejny telewizor działa (po aktualizacji), wyłącz telewizor, odczekać 1 minutę (aż wszystkie elementy są zamknięte) i odłącz telewizor od sieci elektrycznej (wyciągnąć przewód zasilający) na 2 minuty przed rozpoczęciem ponownie. UWAGA! Proszę również, aby wszystkie urządzenia zewnętrzne są na bieżąco z najnowszym oprogramowaniem. Jeśli napotykają jakiekolwiek problemy po aktualizacji oprogramowania, należy odłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne i ponownej instalacji kanałów: Strona główna> [Konfiguracja]> [Ustawienia TV] > [Ponowna instalacja TV] Uwaga: Ponowna instalacja telewizora oznacza dowolny podłączony dysk do nagrywania USB / timeshift będą musiały być ponownie sformatowana, więc usuwanie istniejących wcześniej treści. Ponowna instalacja będzie również obejmować ponownej instalacji kanałów na wszystkich wewnętrznych tunerów. Może to zająć trochę czasu, w zależności od dostawcy. Changelog: TPM1013E_003.001.000.001 (Data publikacji: 12.12.2013)

Tłumaczenie przez google
 
Ostatnia edycja:

ToomiGos

New member
No tak się bawiłem z tymi softami, że w końcu nie widział mojego routera i niestety trzeba było zrobić nową instalację i wszystko ustawić na nowo ;-(
Co do ustawień to pobawiłem się w/g •• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z uĹźyciem obrazĂłw testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik
i obecnie moje ustawienia to

Osobisty
Kontrast podś: 92
Kolor:52
Ostrość:3
Redukcja szumów: wył
Redukcja MPEG: Wł
Pixel PHD
Ostrość zaaw - Wył
Dyn Kontrast - Wył
Dyn podśw - Wył
Intensyw barw - minimum
Czujnik św - wył
Odcień- normalny
Kontrast wideo - 70
Jasność - 47

I narazie zostaje przy sofcie 2.03 i nic już nie grzebie.
Faktycznie 3d na YouTubie działa automatycznie.
 
Ostatnia edycja:

Adziu5

Member
Mam pytanie do Adziu5 : Czy po wgraniu starszej wersji softu restartowałeś TV przez odłączenie wtyczki z kontaktu,czy tylko ponownie uruchomiłeś zgodnie z opisem na ekranie ? Chcę dojść dlaczego nie mam smarta po wgraniu starszej wersji.

Po wgraniu softu z pena nic nie robilem, na koncu aktualizacji wcisnalem ok i telewizor sam sie uruchomil. Wtyczki nie wyjmowalem.
 

RoQi

New member
Kilka pytań

Mam model pfl5008 od jakiegoś czasu, niestety miałem mało czasu aby się konkretnie nim pobawić.

Jeśli kogoś to interesuje, to ogólnie jestem bardzo zadowolony, jak na moje warunki i potrzeby obraz świetny, dobre kąty widzenia i wręcz bardzo dobry dźwięk (jak na wbudowane głośniki oczywiście). Ambilight świetna sprawa, szczególnie wieczorem. Obraz widoczny nawet przy sporym nasłonecznieniu. Jedyna wada, jak dla mnie to gniazda podłączeniowe i zasilania, które odstają pod kątem 90stopni, co dość mocno utrudniło mi montaż na ścianie i musiałem iść na kompromis, ale ostatecznie wisi.

Mam parę pytań, na które być może już padła odpowiedź, może nawet w tym wątku, ale nie mam czasu by przejrzeć kilkadziesiąt stron, a szukajka nie znalazła nic sensownego niestety.

1. Jak to jest z Skypem? Niby jest na pudełku logo, ale w menu smartTV go nie ma, więc podejrzewam, że trzeba go doinstalować, tylko jak to zrobić aby czegoś nie zchrzanić?

2. Czy zwykła kamerka internetowa (z certyfikatem Skype) lub kamerka Logitecha C310 będzie współpracować bezproblemowo po podpięciu do USB? Logitech ma wbudowany mikrofon, a to kolejna zagadka, skąd TV będzie odczytywał mój głos.

3. Czy jest możliwość doinstalowania wtyczek typu Flash player aby można na TV bezproblemowo oglądać filmy i seriale ze stron takich jak zalukaj, swiatowe centrum seriali, iptak itd.?

4. Jaki zestaw sterujący (klawiatura+mysz lub klawiatura z touchpadem lub trakcbalem) polecacie do tego TV? Dobrze gdyby była mniejsza niż standardowe klawiatury komputerowe.

5. Z innej beczki, pośrednio związanej z tym modelem. Czy ktoś ma namiary na przejsciówki 90stopni HDMI, które jak najmniej odstają od TV? teraz mam na wieszaku dystanse, ale chciałbym je zlikwidować, aby TV przytulił się jak najbardziej do ściany, gdyż jest w takim miejscu, gdzie każdy cm jest ważny tak naprawdę (36m2 hehe robi swoje).

Mam nadzieję, że spotkam się ze zrozumieniem i znajdzie się ktoś, kto mi poświęci troszkę czasu i odpowie na powyższe pytania, lub da namiary na odpowiedzi.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
skype

1.Skype jest dostępny z menu głównego telewizora , a nie z menu SMART;
2.Kamerka musi być orginalna firmy Philips/model podany w instrukcji/;
3.Nie ma możliwości doinstalowania innych aplikacji,przeglądarka nie ma flascha;
4.wtyczki kątowe HDMI widziałem w sklepach internetowych,trzeba poszperać.
Pozdrawiam !
 

RoQi

New member
OK, wielkie dzięki, a co z klawiaturą i myszką?

Jeszcze mi się przypomniało, że mam też tam problem z IPLA, lecą reklamy w kółko, a serial się nie załącza. Ktoś wie co to może być?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pfl5008h

Na bezpłatnych filmach trzeba czasem obejrzeć 10 minut reklam zanim zacznie się film.
Myszki i klawiatury nigdy nie przyłączałem więc się nie wypowiadam.
 

pados135

New member
U mnie klawiatura Logitecha K400 działa bezproblemowo ,choć raz miałem problem i nie chciała działać . Zamieniłem odbiornik Nano z kompa i odpaliła , potem podmieniłem na tez poprzedni z klawiatury i też działała . Dlaczego tak było - niestety nie mogę rozgryźć. Ale teraz odpala za każdym razem.
 

michal1635

New member
Witam.
1.Warto kupić Philips 42PFL5008H za 2300zł ? Czy w tym przedziale cenowym istnieje lepszy wybór?
2.Czy ten Tv obsługuje tvn player? I czy można oglądać na takim tv filmy z kinomaniaka?
 

pawel1304

New member
Witam.
1.Warto kupić Philips 42PFL5008H za 2300zł ? Czy w tym przedziale cenowym istnieje lepszy wybór?
2.Czy ten Tv obsługuje tvn player? I czy można oglądać na takim tv filmy z kinomaniaka?

1. Hmmmm... Jak zależy ci na Ambilight to warto.
2. Ma TVN player. Natomiast filmy z kinomaniaka nie działają, przeglądarka nie wspiera Flasha.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy warto?

Witam.
1.Warto kupić Philips 42PFL5008H za 2300zł ? Czy w tym przedziale cenowym istnieje lepszy wybór?
2.Czy ten Tv obsługuje tvn player? I czy można oglądać na takim tv filmy z kinomaniaka?

1.Trudna odpowiedż.Alternatywą dla mnie jest Panasonic 42 cale ET60 w podobnej cenie.
2.TV obsługuje TVN Player.Filmów z kinomaniaka nie można oglądać,nie ma takiej aplikacji.
 

pados135

New member
Tylko Panasonic nie ma możliwości nagrywania na HDD po USB i nie ma AMBI,
W pażdzierniku za 42PFL5008 zapłaciłem w Auchanie z klawiaturą K400 2248 zł. Zdaje mi się ,że teraz też je mają w tej cenie.
 

zgred

Member
Witam.
Po długich przemyśleniach nabyłem ten TV.
Dziś dotarł do mnie 32pfl5008h i ...... jakoś nie czuję się zbyt zadowolony, szczególnie, że miałem styczność z wersją 6007k.

Jakość obrazu jest ..... taka sobie.
Nie powala.
Nie widzę większych różnic między Philipsem a Panasonic'em E6, który jest przy okazji tańszy.
Chyba brakuje mi tego teatru, tzn. tej ostrości.

Z pierwszych uwag:
- menu działa wolno, ale chyba i tak szybciej niż w 6007k.
- gdzie się podziały loga kanałów? czy da się je jakoś włączyć?
- nie mogę wyeksportować listy kanałów na pendrive'a i użyć Philips Channel Editor - nie widzi żadnego kanału.
- jak się zmienia kolejność "Ulubionych"? W 6007k po zaznaczeniu, które kanały mają trafić do ulubionych, przechodziło się do zakładki o w/w nazwie i bez problemu ustawiało kolejność. W 5008 gdy dodam kanał do ulubionych i chcąc zmienić jego "miejsce" kliknę w "Opcję" i "Ponowne Uporządkowanie" pojawia mi się lista wszystkich kanałów, zamiast tych ulubionych.

Na razie to tyle po kilku godzinach zabawy.
Nie będę jeszcze osądzał, czy było warto, bo jest jeszcze za wcześnie, ale liczyłem na coś lepszego...
 
Do góry