Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pados135

New member
A ty oglądasz tylko materiał z płyty Baraka, że odczuwasz taką różnicę? Przy oglądaniu powszechnie dostępnych treści typu TV cyfrowa czy analogowa, filmów z różnych nośników i w różnych jakościach różnicy nie widać.

Baraka jest bardzo dobrą płytą testową i pozwala ocenić jaki obraz mozna uzyskać na TV i różnicę na poszczególnych modelach telewizorów.. Jak ty oglądasz i jak ustawiasz sobie telewizor i na podstawie jakich materiałów jest twoja sprawą i tylko twoja. W końcu kupiłeś TV za własna kasę i masz taki jaki wybrałeś . Ja wybrałem inny i jestem z niego w pełni zadowolony.
 

mirexx2004

New member
Witam. Posiadam model 55pfl6007k i po którejś tam aktualizacji softu smart tv znacznie przyspieszył i działa tak samo jak w serii 5008 (mam porównanie) więc to była sprawa softu i nie samego tv. Pozdrawiam
 

zgred

Member
Witam serdecznie.
Przeczytałem cały wątek gdyż poważnie zastanawiam się nad zakupem tego TV.
Niestety, zamiast pomóc mam jeszcze gorszy mętlik w głowie.

Na Smart TV mi w ogóle nie zależy, tak samo na Ambilight.
Chodzi tylko o jakość obrazu.
Poprzednio miałem 32pfl6007k ale trafił do sklepu bo działał nieprawidłowo.
I tu moje pytanie - czy ma/miał ktoś może okazję na porównanie obrazu z tych dwóch modeli?
W przypadku 6007 często narzekano na teatr, ale mnie w sumie ta "ostrość" się podobała.

Teraz mam pożyczonego Panasonic'a e6 w wersji 32" i jakoś mi brakuje obrazu z Philips 'a.

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z tych dwóch modeli i porównał obraz?

I jeszcze drugie pytanie, może trochę mniej związane z tym modelem - czy niższy model (będzie to bodajże 4508) r8)óżni się od 5008 tylko brakiem 3D i Ambilight, czy są jeszcze jakieś większe różnice?

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Witam serdecznie.
Przeczytałem cały wątek gdyż poważnie zastanawiam się nad zakupem tego TV.
Niestety, zamiast pomóc mam jeszcze gorszy mętlik w głowie.

Na Smart TV mi w ogóle nie zależy, tak samo na Ambilight.
Chodzi tylko o jakość obrazu.
Poprzednio miałem 32pfl6007k ale trafił do sklepu bo działał nieprawidłowo.
I tu moje pytanie - czy ma/miał ktoś może okazję na porównanie obrazu z tych dwóch modeli?
W przypadku 6007 często narzekano na teatr, ale mnie w sumie ta "ostrość" się podobała.

Teraz mam pożyczonego Panasonic'a e6 w wersji 32" i jakoś mi brakuje obrazu z Philips 'a.

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z tych dwóch modeli i porównał obraz?

I jeszcze drugie pytanie, może trochę mniej związane z tym modelem - czy niższy model (będzie to bodajże 4508) r8)óżni się od 5008 tylko brakiem 3D i Ambilight, czy są jeszcze jakieś większe różnice?

Pozdr

Zawsze twierdzę Twoja Kasa - twój wybór.
 

zgred

Member
A czemu Panowie takie złe zdanie o Philips'ie?
Znam jego wady (wolne menu itp.), ale skoro tak odradzacie, to chętnie poznam powody.

Philips'a wybrałem ze względu na jakość obrazu (a przynajmniej taką jakość pamiętam w swoim poprzednim modelu 6007k).

Skoro twierdzicie, żeby Philips'a nie brać to chętnie poznam Wasze preferencje, jaki TV w tej chwili warto kupić.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP

pawel1304

New member
No tego softa nie wgra się na 5008H.Czekam z niecierpliwością na aktualizację 5008H,obiecali mi w BOK Philipsa że wyjdzie przed świętami i wróci 3D z You tuba...

Wgra sie od modelu K. Tak samo przy aktualizacji z poziomu TV wgra sie wersja 3.000.
Ja zmieniłem na wersję 2 przez USB ze strony Philipsa bo szybciej chodzi ta wersja.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft

Już pisałem,że po powtórnym wgraniu 002.nie mam wejścia w SMARTa.Nie wiem co żle robię,ale tak jest.Więc wróciłem do 003.,nie mając z kolei 3D z you tuba.Philips twierdzi że takie kłopoty mogą być jak się wgrywa wersję starszą na nowszą.
 

Adziu5

Member
Już pisałem,że po powtórnym wgraniu 002.nie mam wejścia w SMARTa.Nie wiem co żle robię,ale tak jest.Więc wróciłem do 003.,nie mając z kolei 3D z you tuba.Philips twierdzi że takie kłopoty mogą być jak się wgrywa wersję starszą na nowszą.

Ja wricilem do starszej i nie mam problemu ze smartem oprocz tego ze regulacja dzwieku raz jest, raz jej nie ma.
 

pawel1304

New member
Co pogarsza nowa wersja softu ? Jak zawsze coś jest na Plus , a coś na minus

W wersji 3.000 co zawazylem, wady:
- filmy 3D na YouTube nie działają
- Smart jak i poszczególne aplikacje chodza tragicznie wolno
- o wiele częściej sie zacina i restartuje TV podczas korzystania ze smarta

Zalety:
- można odtworzyć filmy z YouTube za pomoca smartfona bez wlaczonej aplikacji na TV
- nowy, ładniejszy wygląd YT
- trochę plynniej działa menu, te po włączeniu przycisku z "domkiem".

Co do braku regulacji glosnosci po wlaczeniu smart u mnie pomogło wyłączenie funkcji miracast, której i tak 99% nie uzywa. Od czasu wyłączenia działa regulacja glosnosci w całym smart i w aplikacjach.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft

Mam pytanie do Adziu5 : Czy po wgraniu starszej wersji softu restartowałeś TV przez odłączenie wtyczki z kontaktu,czy tylko ponownie uruchomiłeś zgodnie z opisem na ekranie ? Chcę dojść dlaczego nie mam smarta po wgraniu starszej wersji.
 

ToomiGos

New member
Mam pytanie do Adziu5 : Czy po wgraniu starszej wersji softu restartowałeś TV przez odłączenie wtyczki z kontaktu,czy tylko ponownie uruchomiłeś zgodnie z opisem na ekranie ? Chcę dojść dlaczego nie mam smarta po wgraniu starszej wersji.

Jeżeli chodzi o mój powrót do starszego softa przebiegło to bez problemowo, przy normalnym (samoczynnym)restarcie tv.Robiłem już to 2 razy.

Ja mam model 5008H/12 i w sumie na stronie Philipsa jest jedynie soft 2.03 zaś to modeli K już 3.0


A ja nadal zastanawiam się o to 3D na YouTube.Czy chodzi wam o konwersje czy wyszukanie filmów w 3d w wyszukiwarce YouTuba>???:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

gacki

New member
Co do zmian jakie zaszły po zmianie softu to: działa HBBTV, zmienione YouTube,
o reszcie nie bedę pisał bo jeszcze nie zauważyłem innych zmian
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
3D na you tube

Chodzi o to że obrazek 3D na you tubie pojawia się w wersji 2 obrazki poziome. A w SMART nie da się wejść do menu ustawień 3D i obraz w okularach jest nieczytelny.W poprzedniej wersji softu obrazek 3D samoczynnie ustawiał się jako przeplot i pięknie można było go oglądać w okularach.Nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest.Gdyby można w trybie SMART ustawiać 3D/tak jak w TV Panasonic/to nie byłoby problemu.
 

ToomiGos

New member
Co do zmian jakie zaszły po zmianie softu to: działa HBBTV, zmienione YouTube,
o reszcie nie bedę pisał bo jeszcze nie zauważyłem innych zmian

Zaktualizowałem do softa 3 przez tv i szukam tego HbbTv i nadal tego nie widzę.Gdzie to można znaleźć??
W sumie i tak pewnie wrócę do 2.03 bo niestety nie działa Tuba.Fm a co do tego 3d na youtube jakoś nie zauważyłem tego w sofcie 2.03 hmmm.
 
Do góry