Philips seria 8 vs. Samsung seria 7

torpedo

New member
Cześć.
Nie wiem czy to prawidłowy dział,bo jestem z Wami od niedawna,tak więc z góry przepraszam.
Chodzi mi o porównanie tych dwóch tv na ledach. Cena różni sie bardzo, jestem ciekaw natomiast porównania pod względem parametrów technicznych. Czy ktoś z fachowców może mi powiedzieć czy warto dokładać do Samsunga? Czy oba telewizory mają boczne podświetlenie? Jak z głosem?
Mam zamiar mieć go podpięty pod PS3, dekoder z Polsatu lub N- jeszcze nie zdecydowałem.
Mam jeszcze 9 dni do kupna,więc niewiele. Proszę o pomoc.
Pozrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Te dwa telewizory nie są Led,tylko Samsung ma takie podświetlenie,natomiast Philips 8404 już nie.Jeżeli Ci mogę doradzić po mojemu to raczej nie skłaniał bym się ku temu Samsungowi z dwóch powodów,ten telewizor posiada wręcz beznadziejną jakość dżwięku,jego głośniczki tak to nazwie nadają się wyłącznie do słuchania wiadomości,a nie muzyki czy filmu,kupując ten telewizor trzeba posiadać kino domowe,gdyż inaczej będziesz zawiedziony jakością jego dźwięku,śmiem nawet twierdzić iż jest to jeden z najgorszych telewizorów,jeżeli chodzi o jakość dźwięku.Drugi powód to niestety słaba czerń,przechodząca w niebieskawy nalot.Ale mam dla Ciebie propozycję telewizora który posiada jakość dźwięku i czerń lepszą od tego Samsunga.Nie wiem ile calowy chcesz kupić telewizor,jeżeli do 37" to model Philipsa 9604,a jeżeli powyżej 37" to model Philipsa 9664,te dwa modele różnią się wielkością ekranu i seria 9604 ma 100 Hz,natomiast seria 9664 200Hz.Jeżeli chodzi o jakość dźwięku tych modeli to jest jak na telewizor,wręcz powalająca,nie musisz posiadać nawet kina domowego tak dobrą jakość dźwięku posiadają te modele,no i te basy,gdyż mają te modele wbudowany subwoofer.Jeżeli chodzi o czerń to również jak na lcd mają dobrą i nie popada w niebieskawy nalot.
Ostateczna decyzję musisz podjąć sam,ja tylko dałem Ci parę moich uwag,a czy je weźmiesz pod uwagę to już twoja decyzja.
 

torpedo

New member
Oj,myślałem że oba są na ledach.
Wielkie dzięki za naprowadzenie mnie,bo pewno bym żałował. Ten typ Philipsa jest niestety prawie 1000zł droższy więc mam dylemat czy poczekać i dołożyć czy szukać jeszcze czegoś. Doczytałem na tym forum że plasmy z Panasonica też są dobre.
Zapomniałem dodać że szukam 40/42"
Moze mi ktos powiedziec czy jest duza roznica miedzy Philipsem 9664,a ktoryms z ósemki? Robił ktoś takie porównanie? Bo jeśli różnica nie była by bardzo duża, to wziął bym sobie ósemke,a za dwa lata wymiana na jakiegoś konkreta już.
Proszę o opinie.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Seria 800 od 900 różni się miedzy innymi tym,że 9664 lub 9604 posiada lepszą jakość dźwięku,gdyż ma większą moc głośników plus subwoofer, ma lepszy procesor poprawy jakości obrazu,posiada wi-fi,i posiada ładniejszy design,a co do czerni to jest porównywalna,natomiast seria 9664 ma 200 Hz,a seria 8404 100Hz.Jeżeli chodzi o plazmy to też nie jest zły pomysł,ale napisałeś że będziesz grał,a plazmy nie nadają się do gier,no i słabo sobie radzą w nasłonecznionych pomieszczeniach,a do kanałów HD lepiej mieć lcd niż plazmę.Plazma to typowy telewizor do kanałów SD.Jeżeli się nie stać na proponowane Philipsy to polecam Ci trochę tańszy od tych Philipsów telewizor lcd firmy Sony 40 Z5500,jest to naprawdę bardzo dobry telewizor i do gier się nadaje.Przemyśl go,chyba że nie jesteś zwolennikiem firmy Sony.
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
vienna1980 napisał:
Te dwa telewizory nie są Led,tylko Samsung ma takie podświetlenie,natomiast Philips 8404 już nie..
Tak gwoli ścisłości, torpedo pytał o serie 8, i jeśli chodzi o serię 8 to model 40PFL8664H/12 jest właśnie Led.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
tomek242 napisał:
Tak gwoli ścisłości, torpedo pytał o serie 8, i jeśli chodzi o serię 8 to model 40PFL8664H/12 jest właśnie Led.

Wiem że istnieje taki model telewizora,ale z tego co się orientuję to nie jest on na razie dostępny w Polsce,a cena jego ma wynosić powyżej 7000 zł.
Torpedo napisał że nie wie czy lepiej dokładać do droższego Samsunga,a przecież Samsung nie jest droższy,więc dało mi to do myślenia że chodzi o serię 8404,zresztą z tego co zauważyłem,torpedo nie jest w stanie przeznaczyć na telewizor powyżej 4000 zł.
 

torpedo

New member
do 5000 zł. jestem w stanie wyłożyć (tyle właśnie kosztował samsung 7 z wieszakiem na ściane). Większa kwota na dzień dzisiejszy niemożliwa.
W ogóle napaliłem się na tv led, a widzę że ta technologia nie robi szału na tym forum. Uważam Was za ludzi siedzących w tym głęboko, więc raczej uległem reklamie,albo miałem zbyt wygórowane oczekiwania.
Sony jako firma mnie nie przekonuje- dużo z moich znajomych narzeka na usterki. Może to przypadek,ale jakoś się zraziłem.
W sumie można by zniwelować problem głośników w Samsungu za pomocą kina i zamiast serii 7 kupić 6 (bez neta).Tylko czy w granicach 1000zł kupie coś wartego uwagi?
I czy w ogóle krawędziowe-jak w przypadku samsunga-rozmieszczenie led może być nawet gorsze (biorąc pod uwage obraz) niż normalne lcd?
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Widzę że obstajesz tylko przy Samsungu i Philipsie,ale pamiętaj że na tym Samsungu led wcale nie będziesz miał lepszego obrazu od Philipsa które Ci proponowałem,a jeżeli jesteś w stanie dać do 5000zł,za telewizor to jeżeli jesteś
w stanie dołożyć jeszcze 500 zł,i masz Philipsa 9664 42 calowego pod tym linkiem

http://www.topmarket.pl/telewizory-lcd-full-hd-philips-42-pfl-9664-h-p34333.html
A jeżeli zależy Ci na telewizorach Led to pod tym linkiem masz Sharpa Led

http://www.dccomp.pl/telewizor-40-lcd-sharp-lc40le700ev-aquos-full-led-fullhd-100hz-usb-p-32939.html
Ten Sharp też jest godny uwagi i chyba nawet lepszy od Samsunga.
Musisz podjąć męską decyzję i coś wybrać,trochę Ci chyba pomogłem.
 

torpedo

New member
Oczywiście że mi pomogłeś,wielkie dzięki. Nie zmienia to faktu jednak że będe miał ciężki orzech do zgryzienia. No nic,parę dni zostało więc wezmę te trzy modele pod lupę i zdecyduję
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.Dawid.
 
Do góry