Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

zakli

New member
Ja się pytałem jak wypadł Ci test z plikiem poł ekranu zielony, pół czerwony. Jak rozumiem nie robiłeś go?

Mój TV został zabrany przez serwisanta w czwartek, tydzień po zrobieniu zgłoszenia przez stronę mik.radom.pl. Serwisant wiedział o co chodzi, stwierdził że pewnie już wszystko też wiem i że czytałem forum :). Zabrał okulary, powiedział że to usterka nienaprawialna i raczej na pewno dostanę zaświadczenie, że tego nie da się naprawić. Z tym zaświadczeniem mam iść do sklepu i albo mi wymienią na inny TV, albo mogę walczyć o zwrot kasy. Liczę na zwrot kasy, nie chcę mieć już nic wspólnego z TV Philipsa.

Test robilem,pisalem o tym w poprzednich postach.Wyszedl prawidlowo i tak zglosilem do Filipsa,ze test prawidlowy a 3d nie dziala prawidlowo.Serwisant zwalal wine na okulary,baterie.Status mam wymiana NSE(oczekujaca) a wiec czekam.
 

patrykos91

Member
Ciekawe, Nie wiecie czy jest jakaś opcja żeby się targować z Philipsem o to , że jeśli uda się reklamacja to dostać inny model bezpośrednio od nich a nie papierek do sklepu..

W media expert w którym kupowałem TV nie ma kompletnie nic co mogłoby być równowartością ... i czuje że jak pójdę tam z kwitkiem i będą mi wciskać cokolwiek byle cena się zgadzała to skończy się awanturą.

Edit:
TV w końcu odjechał. Kierowca na miejscu go jedynie włączył, chciał włączyć w YouTube jakiś materiał 3d.. ale TV nie wykrywał w ogóle 3d z apki youtuba i nie dało rady zrobić konwersji. Wiecej nic nie sprawdzał, zrobił zdjęcie faktury i gwarancji, nie wziął pilota ani nic. Zabrał też okulary dopisując na pokwitowaniu że poszły razem z TV.
 
Ostatnia edycja:

efel

New member
Ciekawe, Nie wiecie czy jest jakaś opcja żeby się targować z Philipsem o to , że jeśli uda się reklamacja to dostać inny model bezpośrednio od nich a nie papierek do sklepu..

W media expert w którym kupowałem TV nie ma kompletnie nic co mogłoby być równowartością ... i czuje że jak pójdę tam z kwitkiem i będą mi wciskać cokolwiek byle cena się zgadzała to skończy się awanturą.

Jaka awantura? Zgodnie z prawem mają Ci wymienić sprzęt na nie gorszy niż kupowałeś, albo zwrot gotówki. Idziesz i mówisz że dla Ciebie kluczowym elementem jak kupowałeś TV był trójstronny Ambilight i 3D. Jak Ci coś znajdą co ma te dwie funkcje to bierzesz, a że nie ma już na rynku TV z tymi dwoma funkcjami, to nie Twoja wina. W takim wypadku należy Ci się zwrot gotówki jak psu buda.
 

cortez8591

New member
Parę stron wstecz jest post z plikiem testowym serwisu mik.

nie, nie, wspomniałem o tym że test przeszedł pomyślnie, chciałbym teraz jakiś fragment filmu na którym powinno dać się zaobserwować nie działające 3d.

np.czy na tym materiale widać usterkę? www.demo-world.eu/download-3d-trail....m2ts&pic=3d_hdclub_wuling_farm_in_spring.jpg

ps: rozumiem 3d działa poprawnie gdy sygnał pochodzi z blu-ray, a usterka dotyczy plików z USB/DLNA?
 

mik61

New member
nie, nie, wspomniałem o tym że test przeszedł pomyślnie, chciałbym teraz jakiś fragment filmu na którym powinno dać się zaobserwować nie działające 3d.

np.czy na tym materiale widać usterkę? 3D Demo Trailers (HD) Download Center

ps: rozumiem 3d działa poprawnie gdy sygnał pochodzi z blu-ray, a usterka dotyczy plików z USB/DLNA?

Miałem ten TV Philips mi go wymienił jeśli 3D nie działa to nie będzie działało z żadnego źródła
 

efel

New member
przyłączam się do pytania - usłyszałem, że test w serwisie wyszedł poprawnie, zastanawia mnie czy możecie poradzić jakiś materiał 3d w którym tak czy inaczej dałoby się zauważyć crosstalk

Test w serwisie wyszedł ok, a jak Ty robiłeś to jak wyszedł?

Zastanawiające jest że niektórzy tutaj piszą że test im wyszedł ok, a filmy tak czy siak nie działają poprawnie. Dziwne, wydaje mi się że ten test jest tak łopatologiczny i prosty że powinien w 100% dawać odpowiedź czy 3D działa poprawnie czy nie. Jak kolory się mieszają na teście to oznacza crosstalk, jak wyświetlają się w każdym okularze osobno to crosstalk nie powinien występować. Może jest tak że test, który wyświetla tylko zdjęcie przechodzi, a mimo wszystko w czasie odtwarzania filmu TV nie nadąża i crosstalk jednak występuje...
 

cortez8591

New member
Test w serwisie wyszedł ok, a jak Ty robiłeś to jak wyszedł?

Zastanawiające jest że niektórzy tutaj piszą że test im wyszedł ok, a filmy tak czy siak nie działają poprawnie. Dziwne, wydaje mi się że ten test jest tak łopatologiczny i prosty że powinien w 100% dawać odpowiedź czy 3D działa poprawnie czy nie. Jak kolory się mieszają na teście to oznacza crosstalk, jak wyświetlają się w każdym okularze osobno to crosstalk nie powinien występować. Może jest tak że test, który wyświetla tylko zdjęcie przechodzi, a mimo wszystko w czasie odtwarzania filmu TV nie nadąża i crosstalk jednak występuje...

Odnośnie testu w serwisie, to przez słuchawkę usłyszałem, że jak się patrzy z bliska na (przez) okulary to kolory są rozmyte, ale nie tak należy testować bo w instrukcji do tego testu jest żeby patrzeć na okulary z dystansu (nie pamiętam ile dokładnie) i wtedy rzekomo wszystko jest ok.
W domu jak testowałem to nie bawiłem się w jakieś duże dystanse, z bliska faktycznie kolory się mieszały.

Stąd pytanie właśnie o materiał video do testu, na którym można zauważyć crosstalk
 

Sssebo

New member
czy przesiadł się ktoś z was z 6550 na 6561 albo inny Philips z 3 str. ambi???
jakie są wasze odczucia i spostrzeżenia?
 

efel

New member
Odnośnie testu w serwisie, to przez słuchawkę usłyszałem, że jak się patrzy z bliska na (przez) okulary to kolory są rozmyte, ale nie tak należy testować bo w instrukcji do tego testu jest żeby patrzeć na okulary z dystansu (nie pamiętam ile dokładnie) i wtedy rzekomo wszystko jest ok.
W domu jak testowałem to nie bawiłem się w jakieś duże dystanse, z bliska faktycznie kolory się mieszały.

Stąd pytanie właśnie o materiał video do testu, na którym można zauważyć crosstalk

No bez przesady, te tłumaczenie które przedstawiłeś mocno naciągane jest. Co mam patrzeć na okulary z dystansu również jak oglądam? Być może odległość ma znaczenie do tego żeby test wyszedł ok, ale w takim razie ten test jest oderwany od rzeczywistości. Kolejny raz mam wrażenie, że ktoś nas tu robi w bambuko i będzie na siłę udowadniać że białe jest czarne (w tym wypadku konkretnie: że żółte jest zielone...).
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
6561 6550 7181

Witam wczoraj odebrałem dokument o nienaprawialności 6550
poszedłem do sklepu gdzie nie bardzo chcieli oddać złotówek tylko wymiana na inny ( lecz mam siłe przekonywania ) i po półtorej godziny udało sie przekownać kilku pracowników 2 kierowników,że nie ma takiego modelu w tej cenie z ambi 3d i na matrycy va . Więc nie mająć argumentów musieli oddać pieniądze .

Teraz mając pieniądze w ręce inaczej do zakupu podchodzę ( bardziej na chłodno)

niestety obecnie w cenie do 5000zł na 120hz matrycy jest dosłownie kilka modeli różnych producentów. Co było moim zaskoczeniem w paru sklepach polecano mi właśnie Philipsa że 120 hz obraz ruch itp na plus) a odradzano mi np LG oled 910v na który byłem napalony jak szczerbaty na suchary :)

dostałem piloty i kilka modeli miałem na dłużej do dyspozycji.
tyko 55cali były brane pod uwagę :
- lg za 5600zł na 120hz z wrgb ( 3k) miało potencjał lecz w teście ruchu nie szarpał jak reksio szynkę
- philips 6561 - badzo przyjemnie ( ruch z małymi artefaktami przy bardzo dynamicznej scenie ) android ok .
- philips 7181 - płynność lepsza od 6561 i kolory jakby z lepszymi przejściami tonalnymi - dzwięk z tej dodatkowej listwy soundbar i głosniczka basowego centralnie z tyło bardzo zaskakująca - i nie było efektu zatykania ( trzasków)
- philips 65 6121 duzy bez ambi i na 60hz - płynność i artekaty ( jeszcze bardziej szarpały gorzej jak LG ) kolory i przejscia tonalne gorsze niż w 55pus6561
- sony starszy model 65-855w full hd - płynność na plus, jasność tv bardzo wysoka - obraz przyjemny dla oka . lecz jest to model z przed 2 lat i android jak w 6550 - wolny

i teraz mam zagwozdke co wybrac :(

jeszcze mnie interesuje taka nowość jak projektor ultra short throw (ust) LG PH1000u
https://www.youtube.com/watch?v=HWNfjavNdAg

lub mniejszy ph450u
https://www.youtube.com/watch?v=_EON_tn4DR0

omówienie całości LG ust https://www.youtube.com/watch?v=3JmQeD0awOs

może ktoś doradzi ?
 

efel

New member
Witam wczoraj odebrałem dokument o nienaprawialności 6550
poszedłem do sklepu gdzie nie bardzo chcieli oddać złotówek tylko wymiana na inny ( lecz mam siłe przekonywania ) i po półtorej godziny udało sie przekownać kilku pracowników 2 kierowników,że nie ma takiego modelu w tej cenie z ambi 3d i na matrycy va . Więc nie mająć argumentów musieli oddać pieniądze .

Teraz mając pieniądze w ręce inaczej do zakupu podchodzę ( bardziej na chłodno)

niestety obecnie w cenie do 5000zł na 120hz matrycy jest dosłownie kilka modeli różnych producentów. Co było moim zaskoczeniem w paru sklepach polecano mi właśnie Philipsa że 120 hz obraz ruch itp na plus) a odradzano mi np LG oled 910v na który byłem napalony jak szczerbaty na suchary :)

Zazdroszczę że odzyskałeś kasę, też bym tak chciał :). Dlaczego odradzano Ci oleda 910v? Ja też jestem napalony na oleda, ale jak odzyskam kasę to dołożę drugie tyle i celuję w B6 albo w C6 z tamtego roku. Można się natknąć na necie że modele oledów 2016 mają wypalenia (zmora oledów), ale to są raczej losowe przypadki, podejrzewam, że w tych które to mają nie działała elektronika kompensująca albo coś. Gorzej że jak trafi się na taki egzemplarz to pozamiatane, bo LG nie uwzględnia tego na gwarancji. Nie i już. Ale jednak oledy to przyszłość, wiedzą o tym wszyscy producenci bo i Sony i Philips i Panasonic wchodzą w oledy. Co prawda na razie tylko najwyższe modele za kupę kasy, ale LG które opanowało ten segment tanieje z roku na rok.

Teraz na rynku RTV się porobiło tak, że jak chcesz TV z parametrami takimi jak 2 lata temu (chodzi o kontrast, ruch itp) to niestety trzeba się liczyć z tym, że trzeba dopłacić spooro kasy. Za 4 tys teraz można co najwyżej dostać jakiś szrot na matrycy IPS i 60Hz, a w 2015r 4 tys to już TV ze średnio wysokiej półki był. Producenci się wycwanili, ładują w ten segment najgorsze i najtańsze ekrany, a ludzie kupują bo naklejki 4K i HDR przyciągają i mamią obietnicą świetnej jakości obrazu.

Nie zazdroszczę nikomu kto ma budżet 4-5 tys w tym roku, bo naprawdę ciężko kupić coś sensownego. Dla mnie Philips jest spalony ze względu na zerowy support. LG leci też w kulki w tym segmencie montując najtańsze ekrany, Samsung z roku na rok sam siebie kompromituje (w tamtym roku rozsypujące się obudowy serii KS, w tym roku polecam recenzję modelu Q7F na portalu rtings.com, śmiech na sali, żeby TV działał zgodnie ze specyfikacją trzeba nim pierdyknąć parę razy o ziemię, serio kabaret).

W zasadzie to chyba celowałbym w Sonego, jakiś starszy model. Starsze modele z Androidem trochę mulą, ale przynajmniej dostały większy support niż Philips i były aktualizacje do nowszych Androidów. A w TV jednak najbardziej liczy się jakość obrazu, a nie takie pierdoły jak smart TV, który jest już z góry skazany na porażkę (bo użytkownik i tak kiedyś będzie musiał kupić swoje smart TV które jest 'na czasie')
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
7101 6561

Dziękuje za odpowiedź

odradzali 910 i nowszego z 2016 bo wypalaja sie pojedyńcze piksele ( na sklepie media ex) mieli oleda 55 za 8999 z 2 wypalonymi pixelami i jeden akurat na srodku ( widac na białym z 1.5m :)
ja mam od tv ok 1.9-2.0m blisko wiem ae to mój świadomy wybór .
więc byłoby to wkurzające .
a model 910v za ruch ( brak płynności - i bardzo mocne przyciemnianie matrycy jak pojawia sie biuały czysty kolor - reklama czy jakas biała plansza - spadek jasności ok 40% może więcej ) i soft tak wolny :(

jest dobra cena za sony ( fullhd) 65 cali w media ex)
https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kdl-65w855c,id-344585
i jasność matrycy , kolory bardzo na plus, ruch też. . android stary ale stabilniejszy niż w phil 6550.

zastanawiam sie .

KIKI poleca phila 55pus7101 ,że nie ma bandingów itp ( lepsze kolory, przejscia tonalne, wykonanie ) niż w 6561 .
i na razie to chyba faworyt. ( lecz pierwszy raz tak długo zastanawiam się nad zakupem ) bo ips:(

poprzednie tv a zmieniam średnio co 1- 1.5 roku . kupowałem chwila . wejście do sklepu szybki pogląd i kolejny philip . do kasy . a później rozmyślanie ....
 

efel

New member
Dziękuje za odpowiedź

odradzali 910 i nowszego z 2016 bo wypalaja sie pojedyńcze piksele ( na sklepie media ex) mieli oleda 55 za 8999 z 2 wypalonymi pixelami i jeden akurat na srodku ( widac na białym z 1.5m :)
ja mam od tv ok 1.9-2.0m blisko wiem ae to mój świadomy wybór .
więc byłoby to wkurzające .
a model 910v za ruch ( brak płynności - i bardzo mocne przyciemnianie matrycy jak pojawia sie biuały czysty kolor - reklama czy jakas biała plansza - spadek jasności ok 40% może więcej ) i soft tak wolny :(

Wypalone pojedyńcze piksele (w sensie czarna kropka) to na gwarancję się kwalifikuje, która powinna zostać uwzgledniona.

Nie kumam dlaczego oni to chcą sprzedać i w dodatku 55 cali za 8999? Pogięło ich? Nówka C6 55 cali chodzi za około 8000 zł, na allegro widziałem nawet za 7500 zł. Pewnie nie pamiętasz jaki to był model?

Co do spadku jasności to niestety wszystkie OLEDy, nawet najnowsze modele to mają - to się nazywa ABL (Automatic Brightness Limiter) i ma za zadanie ochronić TV przed usmażeniem matrycy. Gdyby wszytkie piksele oled zaczęły świecić maksymalną jasnością, czyli pobierać max prądu to obwody je zasilające nie wytrzymałyby tego i panel by się usmażył. Nie wiem czy jest to aż tak wkurzające dla użytkownika, być może w sklepie efekt jest bardziej widoczny, bo tam TV na ekspozycji ma wyżyłowaną jasność na maksa i w samym sklepie jest ekstremalnie jasno. W domu OLEDa się powinno oglądać raczej w zaciemnionym pomieszczeniu i podejrzewam, że wtedy ten ABL w ogóle nie denerwuje.

Co do wolnego softu to ja bym się w ogóle nie przejmował, bo i tak nauczony wolnym softem w Philipsie wiem, że i tak trzeba sobie samemu sprawić porządnie działające HTPC albo Android Boxa.

Ten model Sony W855C to model z 2015r o ile dobrze kojarzę. Spoko on jest, cena się zgadza, ale jednak w 65 calowym TV to już powinna być rozdzielczość 4k. Ty siedzisz blisko TV, więc podejrzewam że już zacznie Ci to przeszkadzać...

Ja bym się Philipsa trzymał z daleka po swoich doświadczeniach z tą marką. Widzę, że oni się nic nie uczą na błędach, poczytaj sobie forum oficjalne w modelach z 2016r. Mimo że Android nowy to dźwięku DTS w Kodim dalej nie uświadczysz i znowu cały worek problemów nie rozwiązanych w każdej kolejnej aktualizacji ale wprowadzane są nowe problemy i błędy. Skąd my to znamy?
 
Do góry