Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Jogi007

New member
Witam.Zainstalowałem tą aktualzacje. Potwierdzam, że w końcu po ponad roku naprawili samowłączający się kontrast, na razie nie stwierdziłem żadnych dodatkowych problemów. pozdrawiam
 

efel

New member
Z ciekawości kupiłem okulary do 3D żeby sprawdzić czy opowieści o skopanym 3D nie są przesadzone. Nie był to wielki wydatek bo para nowych PTA529 na allegro chodzi po 50 zł. Odpaliłem i szczęka mi opadła, nie spodziewałem się że można tak bardzo spierdolić jakaś funkcję, którą się reklamuje jako istotną zaletę TV.

Tego nie da się oglądać. Obraz jest tak rozmyty że chce się jak najszybciej zrzucić to ustrojstwo z głowy i dać ulgę swoim oczom. Są takie sceny gdzie jest ok, ale to jest rzadkość. Przez większość czasu człowiek się męczy. Poczytałem trochę o tym efekcie crosstalk w necie i wydaje mi się że nie da się tego naprawić po prostu wypuszczając aktualizację softu. Problem najprawdopodobniej jest sprzętowy, czyli matryce LCD mimo że powinny wyświetlać obraz w 120 Hz tak naprawdę mają odchyłkę 3-4% i wyciągają np 115 hz, następuje desynchronizacja z okularami i obraz się rozmywa, bo do jednego lub do obu oczu dociera część światła z drugiego oka.

To by też wyjaśniało dlaczego 3D jest w regresie i producenci wycofują tą funkcję z tańszych modeli TV. Chińczycy po prostu nie są w stanie dostarczyć takiej ilości wysokiej jakości paneli, które by po prostu nie powodowały problemów w 3D. W droższych modelach to zostaje, bo producenci mogą sobie tam pozwolić na bardziej restrykcyjną kontrolę jakości.

Nie wierzę w to, że wycofują się z 3D bo klienci nie są zainteresowani tą technologią. Gdyby to działało dobrze, to każdy wybrałby oglądanie w 3D zamiast standardowego 2D. W moim odczuciu efekt jest lepszy niż w kinie, oczywiście tylko w scenach w których nie ma rozmycia. Filmów 3D też jest sporo i co najważniejsze są łatwo dostępne (również z niekoniecznie legalnych źródeł). Film 3d odpali się praktycznie z każdego odtwarzacza, nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, kabli itp. Ale zamiast tego teraz promowane jest 4K i HDR. Filmów w HDR jest jak na lekarstwo, występują tylko na bluray po około 90 zł sztuka, potrzeba do tego specjalnego odtwarzacza, nie ma w ogóle pirackich treści. Z punktu widzenia konsumenta to fajny bajer, ale trzeba pokonać sporo barier żeby się móc z tego cieszyć. Za to dla producentów sprzętu HDR jest bardziej opłacalny niż 3D, bo zadziała nawet na tańszych matrycach (kiepsko ale zadziała) i nie ma ryzyka że z tego powodu będą reklamacje i zwroty.

Myślałem, że odpuszczę sobie to 3D i nie interesowało mnie że nie działa, ale gdyby działało dobrze to na pewno używałbym tego często bo efekt jest fajny. Chyba w końcu znajdę jakiegoś rzeczoznawcę i rozpocznę długą batalię reklamacyjną, nie może być tak że sprzedają nam coś co nie działa i mają gdzieś użytkowników.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie dziwię się, że 3D umarło, niestety większość użytkowników pobiera filmy z sieci. Różnica między oryginałem na BD 3D, a plikiem pobranym z internetu nawet bardzo dobrej jakości jest kolosalna. Głębia 3D gdzieś jest, ale na pewno nie na ekranie. W tym konkretnym modelu TV 3D jest totalnie skopane, szkoda.:x
 

Jogi007

New member
Witam.Zainstalowałem tą aktualzacje. Potwierdzam, że w końcu po ponad roku naprawili samowłączający się kontrast, na razie nie stwierdziłem żadnych dodatkowych problemów. pozdrawiam
Niestety chyba za wcześnie ich pochwaliłem po aktualizacji wychodzi na to, że kontrastu wogóle nie można wyłączyć poza tym zaniebieścili i zaczerwienili ustawienia tak, że nie mogę dojść ładu z ustawieniem właściwych kolorów.Pozdrawiam "programistów" philipsa
 

RafalKL

Member
Niestety chyba za wcześnie ich pochwaliłem po aktualizacji wychodzi na to, że kontrastu wogóle nie można wyłączyć poza tym zaniebieścili i zaczerwienili ustawienia tak, że nie mogę dojść ładu z ustawieniem właściwych kolorów.Pozdrawiam "programistów" philipsa
a czy jeszcze coś się zmieniło w jakości obrazu? kiedyś jakimś softem spieprzyli ostrość obrazu, dopiero wersja 234.10 to poprawiła, jak to wygląda w wersji 255.90?
 

Gie9

New member
Siemka.Otóż po roku użytkowania ( i milionach problemów ze wszystkim :D) zakupiłem okulary 3d w celu grania na dwóch na konsoli i tej funkcji dual play.
No i tu jest panowie dramat o ile filmy itp w 3d da się jeszcze oglądać i na zwykłym ustawieniu 3d można to zaakceptować tak na dual play jest jakiś dramat. I teraz pytanie czy kabel hdmi z konsoli PS4 może być za słaby żeby przesyłać ten sygnał 3d czy poprostu jakże wspaniała seria 6550 nie ogarnia swoich funkcji 3d ? Głównie chodzi o to ,że powinien ekran być podzielony tak jakby na dwa ekrany, jeden dostępny na jednych okularach a drugi ekran na drugich okularach. Jednak w rzeczywistości to wygląda tak ,że widać 60% swojego ekranu i 40% ekranu którego nie powinniśmy widzieć . Ma ktoś jakieś pomysły lub rady ? Z góry dziękuję.
 

efel

New member
Siemka.Otóż po roku użytkowania ( i milionach problemów ze wszystkim :D) zakupiłem okulary 3d w celu grania na dwóch na konsoli i tej funkcji dual play.
No i tu jest panowie dramat o ile filmy itp w 3d da się jeszcze oglądać i na zwykłym ustawieniu 3d można to zaakceptować tak na dual play jest jakiś dramat. I teraz pytanie czy kabel hdmi z konsoli PS4 może być za słaby żeby przesyłać ten sygnał 3d czy poprostu jakże wspaniała seria 6550 nie ogarnia swoich funkcji 3d ? Głównie chodzi o to ,że powinien ekran być podzielony tak jakby na dwa ekrany, jeden dostępny na jednych okularach a drugi ekran na drugich okularach. Jednak w rzeczywistości to wygląda tak ,że widać 60% swojego ekranu i 40% ekranu którego nie powinniśmy widzieć . Ma ktoś jakieś pomysły lub rady ? Z góry dziękuję.

Wczoraj również postanowiłem przetestować tę funkcję na swoich nowo zakupionych okularach 3D. Przy czym ja to testowałem na kompie podłączonym do TV i grze Grid 2. Mam identyczne doświadczenia. Dramat. Praktycznie nie da się tego używać bo jednocześnie widać w tle obraz drugiego gracza, prawie tak samo jak bez okularów.
Podejrzewam że kabel HDMI nie ma tu znaczenia, ja mam kompa podłączonego do TV porządnym kablem. Zresztą to działa tak, że normalnie podzielony ekran TV tnie na pół i powinien wysłać jedną półówkę do jednych okularów a drugą połówkę do drugich. Przepustowość przesyłu obrazu pc/konsola->TV nie zwiększa się, bo pc/konsola wysyłają do TV normalny obraz podzielony na pół.
 

insane

New member
kusi mnie zakup Philipsa 40PFH6510 ale jak czytam o tych wszystkich problemach z oprogramowaniem.. no ale zapytam ;) brać pod uwagę, czy raczej unikać??
 
Ostatnia edycja:

insane

New member
yy jeśli to do mnie z tym SONY to nie łapie ;) a co do modelu to rzeczywiście początkowo pomyliłem jedną cyferkę ale edytowałem może Ci się nie odświeżyło? ;)
 

Gie9

New member
" ... postanowiłem przetestować tę funkcję na swoich nowo zakupionych okularach 3D ... "
Philips dodaje 4 pary okularów za darmo w zestawie. Jedziesz kitem.
Kto Ci to kazał napisać ? SONY centrala jak zwykle ?
@insane: nie ma takiego modelu TV PHILIPS w sprzedaży ... ?
To żart z centrali SONY ?
"Philips dodaje 4 pary okularów za darmo w zestawie." Pan chyba w Philipsie pracuje i to chyba pan jedzie kitem. Mam Philipsa 6550/88 i widziałem okulary 3d jak sobie kupiłem po roku użytkowania telewizora. Zresztą nie trzeba być ''wielkim'' znawcą skoro zwykły pracownik w jednej z wielu polskich sieciówek , wie ,że Philips nie daje okularów 3d do telewizorów. A jak dalej jest nie dowierzanie to proszę sobie wpisać i poszukać na internecie. Ale ułatwię dla pana pracującego w Philipsie.
"WYPOSAŻENIE I AKCESORIA
Wyposażenie pilot, 2 baterie AAA do pilota, obrotowa podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Akcesoria opcjonalne okulary 3D PTA509, PTA519, PTA529"
Ahh już pana rozumiem! Chodziło Panu o to ,że możemy sobie kupić 4 różne okulary do naszego telewizora, to by się zgadzało !
 

Felix

New member
yy jeśli to do mnie z tym SONY to nie łapie ;) a co do modelu to rzeczywiście początkowo pomyliłem jedną cyferkę ale edytowałem może Ci się nie odświeżyło? ;)

Gość do każdego kto napisze cokolwiek negatywnego nt. Philipsa pisze, "PROMO SONY" lub "MŁODY PROMO SONY NA UMOWIE ŚMIECIOWEJ", nie przejmuj się.

Sam mam w domu w pokoju obok Philipsa 6561, ale przez takie idiotyczne wpisy, to mi tylko obrzydzasz bluray jego użytkowanie, bo można być pracownikiem, można byc fanboyem, ale Boże..niech będzie jakiś limit.

W temacie 7181 albo 6561 pisałeś, że Philips za 4000 zł jest lepszy niż Sony za 10 czy 12 tysięcy. GDZIE TU JAKIKOLWIEK OBIEKTYWIZM?

Dodam, że taka taktyka Ci się nie sprawdzi, lepiej faktycznie sensownie omawiaj zalety Philipsa, ot, na szybko: niska cena, zwłaszcza na promocjach w sklepach, Ambilight, kompatybilność pełna z 4K z XONE S i PS4 Pro itd., ale właśnie rób to z głową, a nie wszystkich nazywasz "promo sony".
 

efel

New member
" ... postanowiłem przetestować tę funkcję na swoich nowo zakupionych okularach 3D ... "
Philips dodaje 4 pary okularów za darmo w zestawie. Jedziesz kitem.
Kto Ci to kazał napisać ? SONY centrala jak zwykle ?
(...)

Hmm w zestawie do czego są te 4 pary okularów za free? Bo na pewno nie były za darmo do kupowanego przeze mnie rok temu Philipsa 55PFT6550/12. Co więcej, wtedy jedna sztuka takich okularów to był koszt około 150 zł. Stety albo i niestety okazało się, że 3D w Philipsach w ogóle nie działa tak jak powinno, nikt tego nie kupował co jest zrozumiałe i okulary mocno poszły w dół. Teraz można za 50zł kupić 2 sztuki z czego skorzystałem wiedząc, że ta funkcja jest skopana, ale nie żal mi było tych 50 zł żeby przekonać się na własnej skórze jakim Philips jest dziadostwem jeżeli chodzi o 3D.
 

bluray

Banned
Muszę odszczekać. Macie racje. W serii 6560 nie ma okularów.
A 3D to straszna lipa.

Pomyliłem z 55PUS7150. Tam są 4 pary pasywnych okularów.
 

nistelrooy10

New member
Witam wszystkich,

Mam następujący problem z TV Philips 50PFH6550/88. Zakupiłem ten egzemplarz w sklepie outletowym bez pilota. Właśnie 2 dni temu przyszedł mi zamówiony oryginalny pilot o symbolu: 398GF15BEPH10T dedykowany właśnie pod ten model telewizora. Problem jest taki, że nie mogę w żaden sposób go sparować z telewizorem. Postępuję zgodnie z instrukcją obsługi. W momencie gdy wyskakuje komunikat o wciśnięciu przez 5 sekund kombinacji klawiszy na pilocie czerwony + niebieski nie ma żadnej reakcji. Chciałbym zaznaczyć, że czynność powtarzałem kilkukrotnie, wypinając telewizor z sieci. Pilot również, zapobiegawczo został przeze mnie rozparowany zgodnie z instrukcją ze strony Philipsa. Wymieniałem baterie na różne, w innych urządzeniach działały więc to na pewno nie jest ich wina. Oprócz tego zaktualizowałem oprogramowanie telewizora do najnowszej wersji. Niestety bez żadnego skutku - pilota w dalszym ciągu nie mogę sparować. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie pomóc? Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
 

mik61

New member
Witam wszystkich,

Mam następujący problem z TV Philips 50PFH6550/88. Zakupiłem ten egzemplarz w sklepie outletowym bez pilota. Właśnie 2 dni temu przyszedł mi zamówiony oryginalny pilot o symbolu: 398GF15BEPH10T dedykowany właśnie pod ten model telewizora. Problem jest taki, że nie mogę w żaden sposób go sparować z telewizorem. Postępuję zgodnie z instrukcją obsługi. W momencie gdy wyskakuje komunikat o wciśnięciu przez 5 sekund kombinacji klawiszy na pilocie czerwony + niebieski nie ma żadnej reakcji. Chciałbym zaznaczyć, że czynność powtarzałem kilkukrotnie, wypinając telewizor z sieci. Pilot również, zapobiegawczo został przeze mnie rozparowany zgodnie z instrukcją ze strony Philipsa. Wymieniałem baterie na różne, w innych urządzeniach działały więc to na pewno nie jest ich wina. Oprócz tego zaktualizowałem oprogramowanie telewizora do najnowszej wersji. Niestety bez żadnego skutku - pilota w dalszym ciągu nie mogę sparować. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie pomóc? Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Mam ten sam model telewizora ale moj numer z pilota trochę się różni od twojego ty masz

398GF15BEPH10T ja mam 398GF10WEPH00T

tu masz aukcje z tym pilotem http://allegro.pl/pilot-philips-398gf10weph00t-netflix-oryginal-i6552587190.html
 

remal

New member
Może masz wersje firmware w którym był problem z aktualizacją Google services. Tzn. przestawał działać bluetooth i dokładnie takie objawy. Jak masz telefon z androidem albo iosem ściągnij sobie Philips TV remote i nim wejdź w menu i zaktualizuj tv do najnowszego firmware. Daj znać czy pomogło.
 
Do góry