Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Ziku90

New member
Witam
Czy ma ktoś z Was takie zjawisko, że raz na jakiś czas na youtube oglądane video jest ciemne. Obraz podczas wybierania, czy szukania jest w normalne jasności. Wybranie obojętnie jakiego filmu powoduje odtwarzanie ale bardzo przyciemnione. Sposób jaki znalazłem na rozwiązanie problemu to wył tv z gniazdka. Jest przez jakiś czas ok ale zmora dopada telewizor za czas jakiś :)
Miał ktoś takie coś ?
Swego czasu w tych telewizorach występował problem w zapamiętywaniu ustawień obrazu dla aplikacji i wtedy np. we wspomnieniem YT czy Kodi był obraz na przykład właśnie ciemniejszy niż przy zwykłym oglądaniu telewizji. Ale od którejś wersji oprogramowania zostało to zażegnane...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

Zeniffar

New member
Mi też przyciemnia obraz czasami w kodi i YT pomoga zmiana stylu obrazu, zmnieniasz styl na dowolny inny niż aktualny i wracasz na swój u mnie zawsze pomaga.
 

piterkos

New member
Też tak robiłem jak kolega wyżej, gdy mi się obraz ściemniał. Ale od którejś aktualizacji faktycznie problem ustał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
pilot do 6550

witam
Pierwszy raz jestem zadowolony z 6550
Wcale nie prawda ze menu ( android) chodzi powoli i sie wiesza . to jest wina pilota
zakupiłem pilot od 7600 z wyszukiwaniem głosowym i touch padem i tv smiga jak zły .. do tego mysz bo bluetooth i mam w chromie funkcjonalnośc jak na duzym tablecie .
zdejcia w allegro np samochodów w aukcjach kilka dziesiat ładuje bardzo sprawnie . na łaczu lte ze smartphonea.

NOWY PILOT PHILIPS QWERTY PUS7600 PUS8601 PUS8700 (6576780120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

:)
 

Ziku90

New member
witam
Pierwszy raz jestem zadowolony z 6550
Wcale nie prawda ze menu ( android) chodzi powoli i sie wiesza . to jest wina pilota
zakupiłem pilot od 7600 z wyszukiwaniem głosowym i touch padem i tv smiga jak zły .. do tego mysz bo bluetooth i mam w chromie funkcjonalnośc jak na duzym tablecie .
zdejcia w allegro np samochodów w aukcjach kilka dziesiat ładuje bardzo sprawnie . na łaczu lte ze smartphonea.

NOWY PILOT PHILIPS QWERTY PUS7600 PUS8601 PUS8700 (6576780120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

:)
Ktoś wie czy to zadziała z 40PFH5500/88?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft jest ten sam
tylko nie ma ambi

sadze ze warto spróbować

pamietaj by sparować nowy pilot przytrzymujemy 3 sekundy ( joistick po prawej stronie tv ) pokaze sie komunikat ze tv wyszukuje nowy pilot do parowania

nastepnie na 1 sekunde naciskasz na pilocie czerwony i niebieski jednoczesnie ( na pilocie zapali sie na niebiosko dioda przy mikrofonie )
i po chwili na ekranie tv pokazuje sie informacja

nowy pilot sparowany z tv

gotowe

w ustawnieniach android - wybieramy jezyk wprowadzania MOWA polski
i przy opcji wyszukaj Wyłączyłem blokade obrazliwych słów bo z tym coś nie bardzo chciało działać

wyszukuje głosowo przy dostępie do internetu ( bez sieci nie działa ) oparte wyszukiwanie o silnik google

Pozdrawiam
 

efel

New member
hmm ja mam dodatkowy pilot uniwersalny na podczerwień i nie zauważyłem jakiegoś przyspieszenia jeżeli chodzi o Androida. Tzn nie jest źle, ale czasami zdarza mu się przyciąć w menu masakrycznie. Na standardowym pilocie działa wszystko tak samo.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez na co dzień mam na podczerwień philips prestigio 15w 1 i chodzi wolno np w menu andka czy ustawienia
a ten radiowy z 7600 zasuwa bez przycieć:)

dla mnie duzy plus dlatego chciałem się podzielić dobra wiadomościa z innym użytkownikami
 

koboos

New member
Super, dzięki. Nie wiedzieć czemu, zbytnio nie widzę różnicy. Ale wierzę, że jest u Ciebie jakaś poprawa.

PS. Masz dużo zainstalowanych aplikacji i gier. Korzystasz z dodatkowej pamięci do instalowania na niej aplikacji, czy wszystko się mieści na wbudowanej?
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam pamiec usb ale tv dziwnym trafem jak cos zainstaluje to je kasuje . wiec teraz tylko wewnetrzna. najlepszy jest touchpad i wyszukiwanie glosowe. ale to moje potrzeby .
nikogo nie namawiam
 

piterkos

New member
Żeby dobrze oceniać działanie pilota to trzeba go mieć w ręce i sprawdzać czas "akcja-reakcja". Albo widzieć moment naciskania guzików na pilocie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Ziku90

New member
Changelog:

QM152E_000.005.255.090 (Date published: 2016-11-09)
Lost of picture setting after Standby
Support Digiturk STB (Country Turkey)
Improvement in Wifi performance
Improvement channel loss [DVB-C]
Improvement smooth streaming issue [Chili TV app]
Update channel logo channel 'Q2 HD’

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

RafalKL

Member
ma ktoś zrobioną kalibrację tego modelu? jak wygląda obraz po takiej kalibracji? może wrzuciłby ktoś fotki ekranu jak wygląda obraz z cyfrowego tunera albo naziemnej :)
 
Do góry