Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Ziku90

New member
Jestem posiadaczem modelu 40PFH5500/88 - co prawda to inna seria, ale z tego co zaobserwowałem oprogramowanie jest właściwie takie samo.

Zatem jeśli chodzi o wady:

Telewizor średnio raz dziennie resetuje się samoistnie, czasem nawet dochodzi do 3 razy, a wypada wspomnieć, że nie jest jakoś super ekstremalnie użytkowany - najczęściej w momencie resetu po prostu oglądam DVB-T. Z dodatkowych programów na nim zainstalowanych mam tylko MX Player free i Kodi. Któregoś razu po takim resecie pojawił się komunikat w lewym dolnym rogu "Tryb awaryjny" po czym telewizor uruchomił się ponownie i usunął część preinstalowanych (!) na nim aplikacji jak Player czy ipla - od tego czasu nie pojawiły się one ponownie mimo aktualizacji oprogramowania. Uprzedzając pytania - nie, nie mam ochoty po raz kolejny instalować TV ponownie, choć może kiedyś to rozważę.

Raz na jakis czas TV również gubi WiFi i trzeba ponownie ręcznie połączyć się z siecią, mimo że sam pamięta hasło.

W ramach testów spróbowałem dzisiaj skorzystać z GoogleCast. Rezultaty są takie, że szkoda moich nerwów. Opcja przesyłania bezpośrednio przez chrome całego pulpitu laptopa ma takie opóźnienie i lagi, że nie da się z tego normalnie korzystać. O dziwo castowanie pojedynczej karty z przeglądarki działa w miarę dobrze, nie ma takich lagów jak przy całym pulpicie, choć jest widoczne lekkie przesunięcie czasowe między obrazem wyświetlanym na laptopie a na telewizorze. Niestety po chwili użytkowania uzyskałem taki obraz:

a4d14c4b0e99528e.jpg


Więc daruję sobie tę usługę i w razie potrzeb pozostanę jednak przy kablu HDMI...

Usługa WiFi direct z mojego S4 mini w przypadku wyświetlania zdjęć daje sobie względnie radę póki nie pojawi się komunikat:

df2f002a0f5a3c29.jpg


Przesyłanie wideo nagranego telefonem (.mp4) w ogóle nie jest za pomocą tej opcji możliwe. Kiedyś próbowałem przez dodatek GoogleCast zainstalowany na telefonie coś wyświetlić na TV - nie udało mi się.

Zalety:

Z HDD nie korzystam, natomiast z pendrive-ów często i właściwie z tym nie było nigdy żadnego problemu, wszystko co chciałem kiedykolwiek odtworzyć działało i to płynnie. Nagrywania nigdy nie próbowałem - przede wszystkim ze względu na za małę nośniki pamięci.

Telewizor do tej pory ani razu sam się nie włączył w nocy.

Z aplikacją YT na dziś dzień problemów nie ma, ale jak wiadomo w międzyczasie zdarzały się różne dziwne akcje.

Nie tak dawno próbowałem głośnik bluetooth (Lenovo BT410) i było ok, choć ze dwa razy dźwięk przycięło. Odległość podczas prób - do 2 metrów.

Oglądanie filmów z Win7 poprzez PPM -> odtwarzaj do działa płynnie, tak samo jeśli wejdę w TV w Źródła -> Sieć, ale o napisach w ten sposób mogę zapomnieć.

Ogólnie na dziś dzień najgorsze są te codzienne resety, dodatkowo z widmem pojawienia się komunikatu "Tryb awaryjny" i możliwych dalszych komplikacji, ale przez rok posiadania telewizora tyle się nadenerwowałem, że szkoda gadać.
 
Ostatnia edycja:

efel

New member
Wow, tego nie sprawdzam bo nie mam modelu.
Ale nie ma żadnego obrazu ?

Nie ma, nie udaje się połączyć telefonu z TV bo od razu na TV jest komunikat, że usługa zatrzymana.
Kiedyś to działało dobrze, bo często korzystałem, było to wygodne, ale aktualizacje firmware TV albo jakieś aktualizacje samej usługi Google Cast coś popsuły.
 

sygi82

New member
Siema

Jeśli chodzi o google cast na modelu 55pft6550 i telfonie htc desire 620 po wifi smiga az milo , zadnych lagów przy przegladniu galerii lub filmów.

Ponadto niestety :) muszę przyznać rację serwisowi,który twierdzi że po aktualizacji najlepiej jest zrobić reset do fabryki tego tv , u mnie pomogło z IPLĄ:
- ipla jak kupilem byla , po aktualizacji bez resetu zniknela a teraz po najnowszym update i zrobieniu resetu się pojawiła i działa bardzo dobrze.

Uzywam tylko dvb-t i ani razu do tej pory w nocy tv sie wlaczył - resetów praktycznie nie ma ( moze ze dwa od nowosci - kupiony w czerwcu 2016 ).

Zaznacze ze 2 tygodnie po kupieniu jak wyszedł problem z pilotem - pierwsza rzecza jaka serwis mi zrobił to była wymiana plyty głownej...moze ma to zwiazek.

pzdr
Sygi
 

efel

New member
Czy ktoś ogarnia jakieś wtyczki do Kodi z polskimi VOD? Bo z tego co widzę, to Telewizja Polska już całkiem nie działa...

Hmm u mnie działa, sprawdzałem wczoraj, materiały z ipli, playera, onet vod normalnie chodzą w tej wtyczce. Może spróbuj ją odinstalować i zainstalować ponownie bo czasem coś wariuje podczas aktualizacji.
 

Ziku90

New member
Hmm u mnie działa, sprawdzałem wczoraj, materiały z ipli, playera, onet vod normalnie chodzą w tej wtyczce. Może spróbuj ją odinstalować i zainstalować ponownie bo czasem coś wariuje podczas aktualizacji.
Dzisiaj chyba będę robił ponowną instalacje telewizora to zobaczę jak po niej. TVN Player na ten wtyczce mi nie działa od niepamiętnych czasów. Zresztą wtyczka Player również. Co do Ipli i TVP.vod to był to jednodniowy problem.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

grzesiek1945

New member
Panowie co do KODI to polecam Multimedia Master. Jest to nakładka na kodi, coś w tym stylu. Wpiszcie sobie w Google lub YouTube, mi działa super. Zapłaciłem 50 zł za wersję premium, warto było, wszystko w jednym miejscu.
 

Ziku90

New member
Powiem tak. Zrobiłem ponowną instalację, wszystkie preinstalowane aplikacje wróciły i o dziwo działają (Player, Ipla). Kodi też w końcu odtwarza wszystko w dodatku Telewizja Polska. Niestety TV dalej resetuje się co najmniej raz dziennie...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Też musze mu chyba zapodać ponowną instalację bo zaczął się robić taki mułowaty że jakaś tragedia nic na nim nie ma a włączając film na YT to tak jak bym mu nie wiadomo co robił i katował muszę poprosić żeby łaskawie się podgłośnił
 

fuks87i

New member
Witam ponownie :)

Czy użytkownicy wspomnianego modelu 6550 mają problem z wyświetlaniem materiały HD lub Full HD? Mam wrażenie że obraz przycina się dość regularnie, najbardziej zauważalne przy odtwarzaniu materiałów z telewizji cyfrowej.
pzdr,
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam i zgłaszłem do philips ( temat zbyty ) bo niby w normie sie miesci zwłaszcza jak jest film nap na tvn i litery jako tłumaczenie wowczas mocno przyszarpuje
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
to obraz szarpie l nie po to kuoowalem ze wspomagaczami plynnosci by wylaczac. szkoda ze nie posluchalem i nie kupiłem lg . w nuch wszystko plynnie i nie wiesza sie a os jestvw pelni użyteczny
 

Ziku90

New member
to obraz szarpie l nie po to kuoowalem ze wspomagaczami plynnosci by wylaczac. szkoda ze nie posluchalem i nie kupiłem lg . w nuch wszystko plynnie i nie wiesza sie a os jestvw pelni użyteczny
Dokładnie. Co to w ogóle za rada żeby wyłączać funkcje które oferuje producent? Płacę to chyba wymagam, nie?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

piterkos

New member
Panowie napisałem tylko to co ja robię, jak puszczam coś z dużym bitrate, więc proszę się ode mnie... Z pretensjami do producenta. Też uważam, że nie tak to powinno działać I też mnie to denerwuje. Przy wyłączeniu wspomagaczy obraz jest ciut gorszy, ale nie tnie ( przycinanie obrazu jest dla mnie nie do zaakceptowania). Telewizor już bym dawno oddał i kupił coś innego, gdyby nie dobry obraz. Bo cała reszta to dramat. Na szczęście jako smart tv używam android tv box, więc kiepski Soft omijam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

bodekb

New member
Witam
Czy ma ktoś z Was takie zjawisko, że raz na jakiś czas na youtube oglądane video jest ciemne. Obraz podczas wybierania, czy szukania jest w normalne jasności. Wybranie obojętnie jakiego filmu powoduje odtwarzanie ale bardzo przyciemnione. Sposób jaki znalazłem na rozwiązanie problemu to wył tv z gniazdka. Jest przez jakiś czas ok ale zmora dopada telewizor za czas jakiś :)
Miał ktoś takie coś ?
 
Do góry