Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

efel

New member
zdecydowanie nie jest OK, jest 720p. Przynajmniej w kodi i pod andkiem.
Można to łatwo sprawdzić wlasnie w kodi - po wybraniu literki "Z" na pilocie pojawia się rzeczywista rozdzileczość. Mimo, że tv jest full HD nie działa nic więcej niż 720p. Trochę umoczyłem, ale jeszcze gorzej mają Ci, którzy kupili 4K a mają tak samo...

Możesz zainstalować sobie ze sklepu SPMC. To jest fork Kodiego, czyli praktycznie to samo, ale z dobudowanymi paroma funkcjami. Z tego co zauważyłem to interfejs i filmy działają tam w full hd.
 

Zeniffar

New member
Czy u was w Tv You tube też nie radzi sonie z odtwarzaniem materiałów nagranych w 60 klatkach? U mnie gdy są takie materiały muszę jakość przełączyć na 480p i wtedy zaczyna działać. Tak dzieje się tylko właśnie przy 60 fps Tv wyświetla co którąś klatkę albo obraz całkowicie się zawiesza. Macie może jakiś patent jak to poprawić?
 

CjRudi

New member
Czy u was w Tv You tube też nie radzi sonie z odtwarzaniem materiałów nagranych w 60 klatkach? U mnie gdy są takie materiały muszę jakość przełączyć na 480p i wtedy zaczyna działać. Tak dzieje się tylko właśnie przy 60 fps Tv wyświetla co którąś klatkę albo obraz całkowicie się zawiesza. Macie może jakiś patent jak to poprawić?

Mam to samo. Pewnie aktualizacja appki youtube by się przydała.
 

koboos

New member
Powiedzcie mi czy odległość 7,5cm od diod do ściany nie będzie za mała dla Ambilighta?
Jak jest u Was i jakie macie wrażenia? Czy w przypadku jak jest taka mała odległość to wystarczy zmienić intensywność świecenia diod i będzie OK?
 

mik61

New member
Cześć Panowie i Panie mam problem odnośnie Miracast uruchamiam wszystko w TV laptop w Windows10 łączy się z TV ale na TV pojawia się tylko informacja Odtwarzanie Aplikacji i tak sobie kręci i kręci i na tv nie rzuca obrazu z lapka też tak macie"??
 

Ziku90

New member
Cześć Panowie i Panie mam problem odnośnie Miracast uruchamiam wszystko w TV laptop w Windows10 łączy się z TV ale na TV pojawia się tylko informacja Odtwarzanie Aplikacji i tak sobie kręci i kręci i na tv nie rzuca obrazu z lapka też tak macie"??
Z tego co widziałem na forum supportforum.philips.com to działanie Miracasta na tych TV jest wątpliwe właśnie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

pawelik2015

New member
Cześć Panowie i Panie mam problem odnośnie Miracast uruchamiam wszystko w TV laptop w Windows10 łączy się z TV ale na TV pojawia się tylko informacja Odtwarzanie Aplikacji i tak sobie kręci i kręci i na tv nie rzuca obrazu z lapka też tak macie"??
Z tego co widziałem na forum supportforum.philips.com to działanie Miracasta na tych TV jest wątpliwe właśnie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Ja też kombinowałem z rożnymi sposobami połączenia komputera bezprzewodowo z telewizorem.
Mam komputer stacjonarny podpięty kablem do routera. Tv przez Wifi do routera. Windows 10. Zainstalowałem nawet program Samsung allShare. Program działa połowicznie w tle, przy normalnym uruchomieniu sie wiesza. Ale coś tam robi, udało mi sie udostępnić jeden folder z filmami który moge przeglądać w TV w jakimś menadżerze plików ( umnie X-Plore). Minus tego jest taki że nowy plik widac po restarcie kompa.
Inna opcja np do oglądania filmów online była możliwa jakiś czas po aktywowaniu instalacji z nieznanych źródeł. Zainstalowałem Firefoxa i jakis czas chodzilo ale latem coś sie stało , bo na wszystkich urządzeniach z androidem ( smartfon, tv, Android tv Box ) strony pzrestaly wyświetlać filmy kilka minut po uruchomieniu.
Kolejna opcja , kupiłem modecom FreePC. Niestety dostałem urządzenie bez systemu i nie mogłem sprawdzić działania. Przy okazji kolejna opcja dokupiłem tez Asus USB Wifi dongle. (ponoć modecom miał wadliwą tez antenkę wifi) . Umieściłem do PC, czyli mam coś jak laptop. Niby sie połączyło ale przy ustawieniu klonowanie ekranu wyświetla sie tylko w HD i to tez nie zawsze .
Ostatecznie okazało sie że rozwiązanie problemu jest proste, znane od czasów tv kineskopowego: Kabel ( tu HDMI) . Kabel HDMI rozwiązuje w moim przypadku wszystkie ograniczenia i najlepsze opcja to ekran rozszerzony. Tu i tu jest FullHd , jakość obrazu bardzo dobra . Mozna sobie zainstalować jakiś program do łatwiejszej pracy na wielu monitorach np Dispaly fusion pro. Najlepszy jest skrót na klawiaturze. Mam film włączony , klikam i mam na tv. Nawet dźwięk przechodzi w większości przypadków bez problemu. Można sobie zaznaczyć czy maja grać głośniki w tv czy przy kompie . Jedynie trochę jestem zawiedziony że nowoczesność przegrała z rozwiązaniami "starymi". Prosto bez kombinacji :)
 

prezmer

New member
Z tego co widziałem na forum supportforum.philips.com to działanie Miracasta na tych TV jest wątpliwe właśnie.
U mnie działało streamowanie zdjęć z telefonu z systemem Windows Phone 10. Test przeprowadzony na 2 różnych telefonach z tym systemem. Z Lumii 920 nie udało się. Wyświetlana była informacja że hardware telefonu jest zbyt stary.

Na innym telewizorze Philipsa (nie pamiętam numeru modelu ale coś w okolicach 43PUS6031/12). działał mi poprawnie cast z aplikacji YT na iPad3.
 

pawelik2015

New member
pamięc wewnętrzna wolne 387mb, druga pamięc wewnętrzna wolne 62,55gb dysk zewnętrzny wolne 462gb. Pobranie 5,5mb pliku z sklepu niemożliwe bo za mało pamięci. Kolejny przykład że android sie nie nadaje na smart tv
 

Ziku90

New member
Aplikacja GoogleCast i działa z każdego smartfona które miałem w ręku - LG , Huawei, Samsung...
Aplikacja Google Cast na TV czy na telefonie? Bo po zainstalowaniu na S4 mini tak wygląda współpraca telefonu z TV: Screenshot_2016-10-02-20-15-07-1.jpg

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

koboos

New member
pamięc wewnętrzna wolne 387mb, druga pamięc wewnętrzna wolne 62,55gb dysk zewnętrzny wolne 462gb. Pobranie 5,5mb pliku z sklepu niemożliwe bo za mało pamięci. Kolejny przykład że android sie nie nadaje na smart tv
Instalowałeś wcześniej w ustawieniach tą pamięć 62gb, aby można było na niej nagrywać telewizję?
 

pawelik2015

New member
pamięc wewnętrzna wolne 387mb, druga pamięc wewnętrzna wolne 62,55gb dysk zewnętrzny wolne 462gb. Pobranie 5,5mb pliku z sklepu niemożliwe bo za mało pamięci. Kolejny przykład że android sie nie nadaje na smart tv

Instalowałeś wcześniej w ustawieniach tą pamięć 62gb, aby można było na niej nagrywać telewizję?
Z tą pamięcią (dokładnie 64GB) jest dziwna sprawa , bo oficjalnie w specyfikacji jest mowa o 8gb. O 64 gb natomiast nic, poza tym system niby widzi ale sam z siebie nie korzysta. Można tylko przez jakiegoś menadżera plików np. X-plore coś zapisać (dlatego jest obecnie 62gb). Natomiast po podłączeniu dysku zewnętrznego zaznaczyłem żeby można było na nim instalować. Programy poprzenoszone co sie dało. Ale aktualizacje czy nowa instalacja nie wchodzą.
 

Cavallino

Banned
Z tą pamięcią (dokładnie 64GB) jest dziwna sprawa , bo oficjalnie w specyfikacji jest mowa o 8gb. O 64 gb natomiast nic, poza tym system niby widzi ale sam z siebie nie korzysta. Można tylko przez jakiegoś menadżera plików np. X-plore coś zapisać (dlatego jest obecnie 62gb). Natomiast po podłączeniu dysku zewnętrznego zaznaczyłem żeby można było na nim instalować. Programy poprzenoszone co sie dało. Ale aktualizacje czy nowa instalacja nie wchodzą.

A nie włożyłeś jakiegoś pendrive, o którym zapomniałeś?
Względnie nie zostawił go w gnieździe sprzedawca ze sklepu?
 

pawelik2015

New member
A nie włożyłeś jakiegoś pendrive, o którym zapomniałeś?
Względnie nie zostawił go w gnieździe sprzedawca ze sklepu?
Nie ma takiej opcji, tv dostałem jako jeden z pierwszych rok temu na początku września. W magazynie sklepu może był 24 godziny.
img.php
[/IMG] Tu zdjecia z potwierdzeniem że nic nie ma podłączone. Dysk zewnętrzny ma 500gb . Z niego nie ma opcji aby dobrać 64 gb jako osobną pamięć bo wolnej jest 462gb. A jak wiadomo nigdy nie dostępu do pełnej ilosci pamięci na dysku. Jedyna opcja że zamiast 8gb mam włożone 64.
img.php
img.php
 
Do góry