Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Mi też się zdarza zaobserwować to zgubienie obrazu i dźwięku na naziemnej na 55pft6550. Przy okazji, jaką dokładnie wersję Wam zwraca po aktualizacji przez internet ? Mi pokazuje 0.5.234.9 a nie 010...

U mnie jest 010 ale może jakaś różnica wynika że ja mam 50-PFH-6550 czyli bez tunera SAT ale to tylko moja sugestia nie wiem
 

Ator

New member
Odnośnie tych filmików z Hue nasuwają mi się dwie kwestie.
1. Widać lekkie opóźnienie jeśli chodzi o te lampy w stosunku do diod wbudowanych w TV więc pełnego synchro nie ma, co nie zmienia faktu, że generalnie efekt jest fajny.
2. Ciekawe jaką żywotność zachowają te żarówki z zestawu Hue przy tego typu eksploatacji, gdzie co chwilę następuje włączenie, wygaszenie, zmiana koloru itd. nie mówię o parametrach pudełkowych tylko w praktyce. Wszak taka żarówka jednak swoje kosztuje.
 

mik61

New member
Odnośnie tych filmików z Hue nasuwają mi się dwie kwestie.
1. Widać lekkie opóźnienie jeśli chodzi o te lampy w stosunku do diod wbudowanych w TV więc pełnego synchro nie ma, co nie zmienia faktu, że generalnie efekt jest fajny.
2. Ciekawe jaką żywotność zachowają te żarówki z zestawu Hue przy tego typu eksploatacji, gdzie co chwilę następuje włączenie, wygaszenie, zmiana koloru itd. nie mówię o parametrach pudełkowych tylko w praktyce. Wszak taka żarówka jednak swoje kosztuje.

Ile jest gwarancji na takie żarówki miałem ale nie doczytałem dopiero post kolegi wyżej dał mi do myślenia
 

efel

New member
Odnośnie tych filmików z Hue nasuwają mi się dwie kwestie.
1. Widać lekkie opóźnienie jeśli chodzi o te lampy w stosunku do diod wbudowanych w TV więc pełnego synchro nie ma, co nie zmienia faktu, że generalnie efekt jest fajny.
2. Ciekawe jaką żywotność zachowają te żarówki z zestawu Hue przy tego typu eksploatacji, gdzie co chwilę następuje włączenie, wygaszenie, zmiana koloru itd. nie mówię o parametrach pudełkowych tylko w praktyce. Wszak taka żarówka jednak swoje kosztuje.

To są żarówki typu LED więc podejrzewam że tam są takie same diody jak te montowane w TV. Więc żywotność pewnie będzie taka sama. Pomyślcie co się stanie jak diody w TV padną po gwarancji. Zostaje tylko serwis, a tu przynajmniej kupujesz nową żarówkę i masz spokój, fakt że drogą ale zawsze to samemu łatwiej i szybciej wymienić.

Co do opóźnienia to fakt, że zawsze będzie większe, dlatego podejrzewam że to się nie nadaje dla trybu 'Gra', ale do oglądania filmów w każdym innym trybie chyba powinno być ok.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
W żarówce jest kilka diod LED, jak możecie zobaczyć na obrazkach :)

QQ%E6%88%AA%E5%9B%BE20121128091845.png


IMG_2548.jpg
 

Gucio2004

New member
Mam tv philipsa z ambilight z 2006 roku, i diody działają do dzisiaj. Zresztą w przypadku diod i źródeł światła Philips jest na razie bezbłędny ( pomijam żarówki domowe - masowej produkcji), tak więc i o Ambilight i o Hue jestem spokojny. Wczoraj za 130 zł kupiłeł ściemniacz i białą żarówkę hue

https://www.youtube.com/watch?v=XmkJgfgmYaQ

W końcu nie trzeba włączać i ściemniać światła z komórki. Pod koniec miesiąca nagram filmik z trybem normalnym, a powiem wam że jak się ogląda w trybie dynamicznym to nie ma nawet czasu spojrzeć na boki tyle się dzieje w tv i naokoło - Hue jest uzupełnieniem i w grach też się super sprawdza. Z resztą kto co woli, moja żona za nim nie przepada, ale światełka wokoło tv tak.
 

Ator

New member
No więc właśnie nie wgrywałem, ale tak sobie myślę, ze zanim zrobię reinstalację TV to spróbuję zaktualizować soft i zobaczyć czy zacznie działać. Sprawdzę też z użyciem tej apki, która nawet mam na smartfonie zainstalowaną, ale jakoś rano nie pomyślałem, żeby jej użyć.
Uniwersalny pilot Logitecha posiadam i wcześniej zawsze go używałem (świetna sprawa szczególnie jesli chodzi o obsługę wielu urządzeń), ale w tym nowym Philipsie jakoś tak od początku przypasował mi oryginalny pilot od tv więc Logitech wylądował na półce. Być może pora do niego wrócić i zaprogramować na nowy tv tak, aby w razie awarii mieć coś zapasowego. Dzięki za cynk.

Zakończenie historii - taką mam nadzieję :)
Po powrocie do domu za pomocą tej apki na smartfona "Philips TV Remote" wszedłem w ustawienia TV i wykryło mi aktualizację. Pojechałem instalację i po zakończeniu jej działania wszystko powróciło do normy tzn pilot działa jak ta lala. Oby tak zostało :) Dzięki za podpowiedzi.
 

Ziku90

New member
40PFH5500/88 zaliczył już dzisiaj trzeci restart - oczywiście podczas zwykłego oglądania DVB-T. Super stabilność. Ciekawe kiedy Philips przestanie udostępniać te 'cudowne' aktualizacje i zostaniemy na lodzie ;]
 

mik61

New member
Zakończenie historii - taką mam nadzieję :)
Po powrocie do domu za pomocą tej apki na smartfona "Philips TV Remote" wszedłem w ustawienia TV i wykryło mi aktualizację. Pojechałem instalację i po zakończeniu jej działania wszystko powróciło do normy tzn pilot działa jak ta lala. Oby tak zostało :) Dzięki za podpowiedzi.

Nie ma problemu najważniejsze że działa :D
 

koboos

New member
Mi też się zdarza zaobserwować to zgubienie obrazu i dźwięku na naziemnej na 55pft6550. Przy okazji, jaką dokładnie wersję Wam zwraca po aktualizacji przez internet ? Mi pokazuje 0.5.234.9 a nie 010...
Na blogu Philipsa zalecają instalację aktualizacji z USB. Na stronach supportu jest wersja z końcówką .10, a przy instalacji OTA na telewizorze ściąga się wersja z końcówką .9
 

Ziku90

New member
Na blogu Philipsa zalecają instalację aktualizacji z USB. Na stronach supportu jest wersja z końcówką .10, a przy instalacji OTA na telewizorze ściąga się wersja z końcówką .9

Ja instalowałem z USB, a telewizor i tak działa tak jak widać w poprzednich postach ;]
 

Ator

New member
Na blogu Philipsa zalecają instalację aktualizacji z USB. Na stronach supportu jest wersja z końcówką .10, a przy instalacji OTA na telewizorze ściąga się wersja z końcówką .9
Hmm to ciekawe. Muszę sprawdzić, bo instalowałem z internetu i nie sprawdzałem nawet jaka to wersja. Pytanie zasadnicze jaka różnica między tą 9, a 10 wersją. Może po prostu ten sam pakiet zmian ma dwa buildy i poza numerkiem nie ma żadnej różnicy.
 

bobwoj

New member
Ja także aktualizowałem z pendriva i dla spokoju zainstalowałem ponownie TV i zrobiłem cold reset. Na razie jest ok, tv działa stabilnie.
 

freeman1982

New member
Instalowałem przez WIFI końcówka 10
Czasami na DVB-T robi się czarny ekran tak jak by odcinało sygnał :/
pomaga wciśnięcie np: 2xOK
zawsze muszą coś popsuć :(
 

Ziewnik

New member
QM152E_000.005.234.010 (Date published: 2016-04-28 )
Voice search via Android TV Remote Control APPs 
Videociety APPs improvement 
Audio drops out when in Broadcast 
Swiss channel list update 
BT Remote Control Pairing/lost connection 
12 Hr silent Reboot (6400 series) 
Lip Sync seen in DVB-S scrambled channel




Wczoraj instalowałem przez Wi-Fi i mam 5.234.10
 
Ostatnia edycja:

pastys

New member
Na początku zainstalowała mi się wersja z końcówką 9 po czym wczoraj zaktualizowała mi się do wersji z końcówką 10. Niestety na obydwu wersjach czasami zdarza się zaobserwować odcięcie sygnału na naziemnej czyli wspomniany powyżej czarny ekran który nie występował na sofcie z lutego. W sumie to nie wiem czym te wersje 9 i 10 się od siebie różnią
 

radkor

New member
Ja wrzucałem z USB, ale przez recovery z uprzednim wyczyszczeniem cache, potem odłączenie prądu na 2 min. i inicjalizacja TV od zera.
Problemy z rebootami i dynamicznym kontrastem jak były tak są. Philips/TPVision olał sprawę.

TT@M8
 
Do góry