Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem nowy soft QM152E.0.5.234.010

+ Jedyna zmiana na plus to wreszcie obsługa 1080p w YouTube.
- Telewizor nadal nie zapamiętuje ustawienia dynamicznego kontrastu.
- Telewizor nadal potrafi zaliczyć reboota przy wybudzaniu z uśpienia.

..................

Potwierdzam to samo ze kontrast dynamiczny jest po uruchomieniu. Nalezy ponownie wejsc w menu i zmienic ustawienie obrazu recznie.
Ale po tej aktualizacji tv nagral mi aplikacje na dysk zewnetrzny a na sofcie 54 nie chcial. 3d minus.....
 

Gucio2004

New member
Jesli moge spytac jak masz ustawione perfect motion i clear lcd? Bo u mnie na tym samym filmie w momencie gdy pojawiaja sie napisy tlumaczenia wystepuja szarpniecia obrazu i jak gasna tez szarpie . Moje ustawienia to pmr na maksymalne i clear lcd na wlaczony. Czy moge prosic o odpowiedz ewentualnie o sprawdzenie szarpania po ustawieniu na max

Z tego co pamiętam, mam ustawione PNM na średni i tak samo jak Ty Clear LCD na włączone ( tak na marginesie, jak włączasz jedno załacza się drugie, nei mogą działać osobno). Hmmm może to kwestia filmu ja mam plik ok 12Gb, tv model 50PFH6550/12.
 

Gucio2004

New member
Myślę, że można sprawdź w tv czy masz opcje Ambi + HUE. Ja kupiłem zestaw dwóch żarówek plus mostek za około 500 zł nie licząc kinkietów, ale możesz zawsze kupić jakieś tanie lampki jednak nie oszukujmy się to nie lampki czy kinkiety są tu największym kosztem ;p Może wieczorem zrobię filmik jak to u mnie działa i wrzucę na YT. Część filmiku będzie z Xboxa część z oglądania tv (mam tv z Netii) może część z YT.

O wiedzę, że kolega wyżej mnie ubiegł :) Trzech żarówek nie opłaca się brać jeśli chcesz korzystać tylko z Ambi bo tv obsługuje tylko dwie żarówki.

Tv obsługuje do 10 żarówek HUE, sam miałem 4 obecnie mam 3 z czego 2 podpięte do TV. Jak ktoś ma miejsce to śmiało może popiąć kilka. Ale Fakt dla mnie dwie to optymalne rozwiązanie.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co pamiętam, mam ustawione PNM na średni i tak samo jak Ty Clear LCD na włączone ( tak na marginesie, jak włączasz jedno załacza się drugie, nei mogą działać osobno). Hmmm może to kwestia filmu ja mam plik ok 12Gb, tv model 50PFH6550/12.

---------------------------------------------------------------------------
moze zle napisałem
nie wazne jaki plik czy to tv dvbt czy dekoder

wystarczy ze włacze napisy i w momencie ich pojawienia obraz przyszarpuje

zwłaszcza jak jest dynamiczna scena ( czyli obraz w tle sie przesuwa lub jedzie jakis samochód )

wtedy najbardziej widac
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
---------------------------------------------------------------------------
moze zle napisałem
nie wazne jaki plik czy to tv dvbt czy dekoder

wystarczy ze włacze napisy i w momencie ich pojawienia obraz przyszarpuje

zwłaszcza jak jest dynamiczna scena ( czyli obraz w tle sie przesuwa lub jedzie jakis samochód )

wtedy najbardziej widac
Rozumiem, że na wyłączonym PNM dana sytuacja nie występuje?
 

efel

New member
Zainstalowałem soft 000.005.234.010 przez opcję 'wyszukaj aktualizację' z TV. Póki co u siebie nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków ubocznych, nie robiłem ponownej instalacji TV, ani resetu do ustawień fabrycznych. TV nie zawiesił się jeszcze ani razu, ale mało korzystam z wbudowanego Androida. Mam wrażenie że chodzenie po ustawieniach działa szybciej i płynniej niż na sofcie 054.

Potwierdzam, że w końcu zapamiętuje ustawienia PNM, co więcej zapamiętuje też kolor ściany dla Ambilight po zimnym resecie (odłączeniu od prądu). Dzisiaj pobawię się pozostałymi ustawieniami obrazu i dam znać, sprawdzę też to szarpanie przy PNM jak się pojawiają napisy. Pamiętam że miałem taki efekt szarpania, ale nie powiązałem go z napisami, po prostu dałem sobie spokój z tym PNM i go wyłączałem.
 

Gucio2004

New member
---------------------------------------------------------------------------
moze zle napisałem
nie wazne jaki plik czy to tv dvbt czy dekoder

wystarczy ze włacze napisy i w momencie ich pojawienia obraz przyszarpuje

zwłaszcza jak jest dynamiczna scena ( czyli obraz w tle sie przesuwa lub jedzie jakis samochód )

wtedy najbardziej widac

Hmm w żadnym wypadku i na żadym źródle i ustawieniach nie zauważyłem szarpania.

Ale mam wyłączone super resolution, bo przy jednym filmie obraz wariował tzn Trial to the end przy dalekich planach i super szczegółach obraz drgał. Teraz jest ok.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm w żadnym wypadku i na żadym źródle i ustawieniach nie zauważyłem szarpania.

Ale mam wyłączone super resolution, bo przy jednym filmie obraz wariował tzn Trial to the end przy dalekich planach i super szczegółach obraz drgał. Teraz jest ok.

---------------------------
czasami z superresolution drga obraz ( zwłaszcza linie skośne ( krawat , zasłony , tekstury pokoi )

ja nie wyobrażam sobie ogladania czegokolwiek bez perfect motion ( ale to poszarpywanie jak sie pojawiaja napisy - nawet jak wlacze na chwile menu np z dekodera stb to gdy gasnie menu z ekranu tez go szarpnie )
jakby procesor nie dawał rady

np w lg czy sony taki efekt nie wystepuje ( tam co jakis czas sam procesor nie daje rady i wystepuja braki w klatkach interpolowanych ) czyli jeszcze bardziej tnie ( mówię o sony z serii 8000 z andkiem i lg Ub 67...)
 

mik61

New member
Hmm w żadnym wypadku i na żadym źródle i ustawieniach nie zauważyłem szarpania.

Ale mam wyłączone super resolution, bo przy jednym filmie obraz wariował tzn Trial to the end przy dalekich planach i super szczegółach obraz drgał. Teraz jest ok.

U mnie to samo szarpania żadnego, najmniejszego a perfect motion cały czas włączone bo jak mówiłeś też nie wyobrażam sobie oglądania bez
 

Zeniffar

New member
Tv obsługuje do 10 żarówek HUE, sam miałem 4 obecnie mam 3 z czego 2 podpięte do TV. Jak ktoś ma miejsce to śmiało może popiąć kilka. Ale Fakt dla mnie dwie to optymalne rozwiązanie.

Ja w zasadzie mam tylko dwie żarówki więc nie mam jak nawet spr, ale wywnioskowałem,że tv obsługuje tylko dwie żarówki bo w ustawieniach tv jest napisane podłączone źródła światłą 1/2 lub 2/2. Może skusił bym ie na trzecią jeśli dało by się ustawić położenie żarówki pod tv a z tego co widzę nie ma takiej opcji.

Jakich ustawień ekranu używacie? Ja mam w zasadzie standardowe, ale mam wrażenie, że twarze postaci czy jakieś inne drobne elementy są zbyt jaskrawe.

Ps. U mnie żadne ustawienia obrazu takie jak perfect motion nie kasują się zarówno po zmianie źródła jak i wyłączeniu i włączeniu tv.
 
Ostatnia edycja:

Ator

New member
Przyszła na mnie pora. Do tej pory wszystko bez problemu. Dzisiaj rano włączyłem tv z pilota, jakoś dziwnie się włączył bo po pierwsze dość długo mulił, a po drugie dwa razy pojawiło się logo Philipsa co nie jest normalnym zachowaniem. W każdym razie włączył się i to by było na tyle, bo nie ma żadnej reakcji na pilota. Generalnie tv działa, po włączeni dekodera obraz zaświecił - jest audio i video. Ale reakcji na pilota brak. To samo po wymianie baterii na nowe. Co ciekawe po wyłaczeniu tv tylną gałką, oraz po restarcie wtyczkowym tv zachowuje się identycznie tzn. pozwala włączyć tv z pilota i potem już go nie widzi. Jakieś propozycje ? Nigdy czegoś takiego nie miałem przyznam się. Dodam, że nie wgrywałem żadnej aktualizacji ostatnio, natomiast mam wgraną tę aktualizację z przed miesiąca około, która nie była rzekomo dedykowana do tego modelu (50PFH6550). Niemniej do dzisiaj wszystko działało bez zarzutu.
 

mik61

New member
Przyszła na mnie pora. Do tej pory wszystko bez problemu. Dzisiaj rano włączyłem tv z pilota, jakoś dziwnie się włączył bo po pierwsze dość długo mulił, a po drugie dwa razy pojawiło się logo Philipsa co nie jest normalnym zachowaniem. W każdym razie włączył się i to by było na tyle, bo nie ma żadnej reakcji na pilota. Generalnie tv działa, po włączeni dekodera obraz zaświecił - jest audio i video. Ale reakcji na pilota brak. To samo po wymianie baterii na nowe. Co ciekawe po wyłaczeniu tv tylną gałką, oraz po restarcie wtyczkowym tv zachowuje się identycznie tzn. pozwala włączyć tv z pilota i potem już go nie widzi. Jakieś propozycje ? Nigdy czegoś takiego nie miałem przyznam się. Dodam, że nie wgrywałem żadnej aktualizacji ostatnio, natomiast mam wgraną tę aktualizację z przed miesiąca około, która nie była rzekomo dedykowana do tego modelu (50PFH6550). Niemniej do dzisiaj wszystko działało bez zarzutu.

Zainstaluj aplikację na smartphonie do sterowania TV nazywa się Android TV ze sklepu Play sparujesz z TV wystarczy że go włączysz. Potem jeśli pilot nie będzie działał zrób ponowną instalację TV i wróci wszystko do normy
 

Ator

New member
Zainstaluj aplikację na smartphonie do sterowania TV nazywa się Android TV ze sklepu Play sparujesz z TV wystarczy że go włączysz. Potem jeśli pilot nie będzie działał zrób ponowną instalację TV i wróci wszystko do normy
OK, czy ponowna instalacja TV oznacza, że utracę wszystkie ustawienia oraz zainstalowane aplikacji na Androidzie?
 

mik61

New member
OK, czy ponowna instalacja TV oznacza, że utracę wszystkie ustawienia oraz zainstalowane aplikacji na Androidzie?

Tak dokładnie, ale pilot zacznie działać, a wgrałeś może najnowszy soft?? Tam jest poprawiona ta opcja że pilot nie traci parowania z TV, kilka stron wcześniej ktoś pisał że uzywał uniwersalnego pilota tylko właśnie nie wiem czy też robił ponowną instalację TV czy w jakiś sposób za pomocą uniwersala parował oryginalny pilot musisz doczytać
 

Ator

New member
Tak dokładnie, ale pilot zacznie działać, a wgrałeś może najnowszy soft?? Tam jest poprawiona ta opcja że pilot nie traci parowania z TV, kilka stron wcześniej ktoś pisał że uzywał uniwersalnego pilota tylko właśnie nie wiem czy też robił ponowną instalację TV czy w jakiś sposób za pomocą uniwersala parował oryginalny pilot musisz doczytać
No więc właśnie nie wgrywałem, ale tak sobie myślę, ze zanim zrobię reinstalację TV to spróbuję zaktualizować soft i zobaczyć czy zacznie działać. Sprawdzę też z użyciem tej apki, która nawet mam na smartfonie zainstalowaną, ale jakoś rano nie pomyślałem, żeby jej użyć.
Uniwersalny pilot Logitecha posiadam i wcześniej zawsze go używałem (świetna sprawa szczególnie jesli chodzi o obsługę wielu urządzeń), ale w tym nowym Philipsie jakoś tak od początku przypasował mi oryginalny pilot od tv więc Logitech wylądował na półce. Być może pora do niego wrócić i zaprogramować na nowy tv tak, aby w razie awarii mieć coś zapasowego. Dzięki za cynk.
 

efel

New member
Wczoraj trochę pobawiłem się TV na oprogramowaniu 000.005.234.010. Przedstawiam swoje wnioski:

1. Definitywnie nie pamięta ustawienia 'Wyłącz' dla opcji 'Doskonały kontrast'. Tutaj jest podobnie jak kiedyś dla PNM. Telewizor przy każdej zmianie trybu odświeżania obrazu (czyli zmiana źródła, start odtwarzania filmu itp) ustawia 'Doskonały kontrast' na wartość 'Minimum'. Każdą inną wartość zapamiętuje poprawnie, tylko 'Wyłącz' zachowuje się niepoprawnie.

2. Sprawdzałem szarpanie przy włączonym PNM na maksimum i filmie z napisami. U mnie nic takiego się nie dzieje. Sprawdzałem na źródle HDMI, odtwarzaniu przez sieć (DLNA) oraz wbudowanym Androidzie (Kodi). Wszystko odtwarza się bez najmniejszych zacięć. Nie ma znaczenia czy Super Resolution, Redukcja szumów czy Redukcja zniekształceń MPEG jest włączona czy nie. Natomiast zauważyłem jedną rzecz na którą warto zwrócić uwagę. Jeżeli korzystamy z Androidowego Kodi albo komputera HTPC to warto w opcjach odtwarzacza filmów ustawić opcję która w Kodim się nazywa 'Adjust display refresh rate', w innych programach pewnie podobnie. O co tu chodzi? Jeżeli częstotliwość odświeżania interfejsu to np. 60Hz a odtwarzamy film, który ma 24 klatki to co jakiś czas następuje bardzo brzydkie mikro przycięcie, które jest jeszcze bardziej uwypuklone przez PNM. Natomiast włączenie tej opcji powoduje, że w momencie startu odtwarzania filmu częstotliwość odświeżania ekranu zmienia się sama na 24 Hz czyli jest dostosowana do tego ile klatek ma film i wszystko odtwarza się płynnie bez najmniejszych zacięć. Większość odtwarzaczy filmów albo ma to wbudowane i działa zawsze albo udostępnia to jako opcję. Odtwarzanie z USB albo przez sieć z tego co zauważyłem ma tę opcję włączoną, w Kodim trzeba ją sobie włączyć, w odtwarzaczach filmów na Windows też są podobnie nazywające się opcje.

3. Youtube działa w Full HD. Tzn sam interfejs jest wyświetlany w 720p ale w momencie gdy startujemy film Full HD to rozdzielczość ekranu zmienia się na 1080p. Można to samemu sprawdzić, bo w ustawieniach aplikacji Youtube znalazłem taką opcję 'Statystyki dla Nerdów'. Jeżeli ją włączymy to jak oglądamy jakiś klip na ekranie są wyświetlane informacje diagnostyczne. Nas interesuje 'Viewport' czyli jaką rozdzielczość ma 'płótno' na którym wyświetlany jest film, u mnie pokazywało 1920x1080 czyli rozdzielczość natywną ekranu.

Podczas wczorajszego bawienia się ustawieniami i testowania, telewizor nie zawiesił się ani razu, wszystko działa tak jak należy, oprócz tej opcji 'Doskonały kontrast', która mnie nie przeszkadza bo mam ją i tak włączoną. Mogę w końcu powiedzieć, że rzeczy, które najbardziej mnie irytowały w tym TV odeszły w zapomnienie. Gdyby jeszcze tylko działało przesyłanie dźwięku wielokanałowego przez kabel optyczny (passthrough) z Androida to nie miałbym już żadnych zarzutów do tego TV i mógłbym z czystym sumieniem polecić go każdemu jako dobry TV. Zobaczymy co będzie dalej i czy dłuższe użytkowanie nie przyniesie problemów ze stabilnością i pilotem. Chyba też zainwestuję w to HUE, bo widzę na filmikach kolegi Gucio2004, że robi to wrażenie. Tylko z tego co widzę to zestaw startowy HUE z 3 żarówkami nowy to koszt 800 zł, a nie tak jak piszecie 500-600 zł. Zauważyłem też że na różnych aukcjach mostek sterujacy HUE jest albo okrągły albo kwadratowy, ktoś wie o co tu chodzi?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Kwadrarowy mostek jest to nowa wersja, tylko tyle.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

Ziku90

New member
Wczoraj trochę pobawiłem się TV na oprogramowaniu 000.005.234.010. Przedstawiam swoje wnioski:

Podczas wczorajszego bawienia się ustawieniami i testowania, telewizor nie zawiesił się ani razu (...)

Np. u mnie na 40PFH5500/88 stale co najmniej jeden restart dziennie to jest norma. Dodatkowo przy pierwszym uruchomieniu po takim resecie telewizor ma tendencję do zgubienia obrazu i dźwięku podczas oglądania naziemnej, dopiero zmiana kanału i powrót do poprzedniego przywraca obraz. Także jak widać 'programiści' dalej jednak mają dużo przed sobą do zrobienia.
 

pastys

New member
Mi też się zdarza zaobserwować to zgubienie obrazu i dźwięku na naziemnej na 55pft6550. Przy okazji, jaką dokładnie wersję Wam zwraca po aktualizacji przez internet ? Mi pokazuje 0.5.234.9 a nie 010...
 
Do góry