Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

dark c

New member
czy po instalacji nowego softu robicie reinstalacje od nowa tv ( czyli kasowanie wszystkiego jak z fabryki 0 czytylko ustawienia fabryczne ( kolory wejscia dzwiek)

po była kiedys informacja ze nalazy przeprowadzic reinstalacje .

p.s. czy działa wam instalowanie na ( przenoszenie aplikacji na dysk zewnetrzny ) u mnie po przeniesieniu aplikacji i po ponownym uruchomieniu tv GINA te aplikacje brak miniaturek w menu lub nie mozna ich uruchomić?
czy sprawdzaliście nieznane źródła ( instalacja np.facebook mesenger) chrome

Można włączyć nieznane źródła. Ja zainstalowałem flash playera i firefoxa. Innych aplikacji nie sprawdzałem. Podobno można zainstalować facebook messengera, ale samego facebooka już nie. Sama aktualizacja naprawiła w końcu najbardziej irytującą kwestię samoczynnego załączania się Perfect Natural Motion. Dla mnie było to o tyle irytujące, że na naziemnej TV tzreba było to pzrestawiać co każde przełączenie programu! Co do dysku zewnętrznego nie pomogę. Nie wiem też co przy okazji popsuli... Miałem problem z gniazdami hdmi opisany wyżej, ale po ponownej instalacji tv chyba zniknął. Także chyba można instalować spokojnie tę aktualizację, szczególnie ze względu na ten Perfect Natural Motion.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziekuje za odpowiedz
a moge miec prosbe czy jak uruchomimy tv (powiedzmy tv nazeimna i wejdzie PAN /Pani w ustawienia i w pozycji pmr zmieni sie ustawienia z powiedzmy wył na max ( to czy jest taki charakterystyczne migniecie obrazu i zmieniaja sie ustawiena jakby kontrastu??? )

bo takie cos zauważyłem u siebie ??
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
a 3d może ktoś sprawdzić nowy soft??
i jak jest z pilotem czy też ma problemy z komunikacja po uruchomieniu tv
 

bobwoj

New member
Czy ma ktoś może poprzedni soft ...054 i mógłby go udostępnić? Chciałbym zrobić aktualizację, ale jeżeli znowu by się TV posypał jak poprzednio chciałbym mieć możliwość downgrade'u do 054.
 

bobwoj

New member
Czyli masz właśnie 054. Mógłbyś wrzucić go do jakieś chmury np.(dropbox, onedrive, google drive, itp) i przesłać link do pobrania? Z góry dziękuje :)
 

Zeniffar

New member
U mnie po aktualizacji YT działa w FHD :)Żadnych problemów z pilotem nie mam, nie wiem tylko co z 3D, ale tez nie bardzo mnie to interesuje jest to dla mnie kompletnie zbędna opcja. Ustawienia obrazu nie kasują się po restarcie tv czy zmianie źródła. Jakie jeszcze problemy u was występują? Może sprawdzę u siebie i dam znać czy jest ok. Może tv ma jakąś inną rewizje? Ja swój kupiłem nie cały miesiąc temu i może mam jakiś v2 mniej podatny na usterki? A może po prostu ich nie dostrzegam? Ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolony z tv szczególnie świetną robotę robi Ambilight + HUE jest to na prawdę nawet nie tyle co świetny bajer przy oglądaniu telewizji, ale ozdoba salonu, każdy kto mnie odwiedza zarzeka się, że musi sobie coś takiego sprawić :krol: Tak to wygląda u mnie podczas grania w COD BO 3 na XBO.
 

Attachments

  • IMAG0342.jpg
    IMAG0342.jpg
    641,9 KB · Wyś: 75

mik61

New member
YT nie działa po aktualizacji softa tylko sama aplikacja YT wymagała aktualizacji i dała wtedy opcję FHD w filmach sprawdziłem to sobiście
 

bobwoj

New member
U mnie świeżo po update i jest ok. Pilot reaguję Tv się włącza :). Upłynniacz wyłączony i trzyma ustawienia. Więc może chińczycy odrobili lekcje? Oby tak.
 

Dax88

New member
jaki jest koszt tego hue czyli w sumie żarówek i czy w modelu 6561 też można sparować;>
 
Ostatnia edycja:

Zeniffar

New member
Myślę, że można sprawdź w tv czy masz opcje Ambi + HUE. Ja kupiłem zestaw dwóch żarówek plus mostek za około 500 zł nie licząc kinkietów, ale możesz zawsze kupić jakieś tanie lampki jednak nie oszukujmy się to nie lampki czy kinkiety są tu największym kosztem ;p Może wieczorem zrobię filmik jak to u mnie działa i wrzucę na YT. Część filmiku będzie z Xboxa część z oglądania tv (mam tv z Netii) może część z YT.

O wiedzę, że kolega wyżej mnie ubiegł :) Trzech żarówek nie opłaca się brać jeśli chcesz korzystać tylko z Ambi bo tv obsługuje tylko dwie żarówki.
 
Ostatnia edycja:

pastys

New member
Zachęcony pozytywnymi opiniami zainstalowałem tą aktualizację. Zauważyłem że po dłuższym grzebaniu w menu potrafi wyłączyć się tuner tv i po wyjściu z menu jedynym sposobem na jego przywrócenie jest użycie przełącznika kanałów. Na poprzedniej wersji sygnał z tv wracał samoczynnie. Poza tym nie wiedzieć czemu ta wersja nie potrafi zidentyfikować samej siebie w opcji wyszukującej aktualizacje przez internet. Pomimo że jest zainstalowana nie zwraca komunikatu o zainstalowaniu najnowszej wersji tylko chce się pobierać i instalować ponownie

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

radkor

New member
Zainstalowałem nowy soft QM152E.0.5.234.010

+ Jedyna zmiana na plus to wreszcie obsługa 1080p w YouTube.
- Telewizor nadal nie zapamiętuje ustawienia dynamicznego kontrastu.
- Telewizor nadal potrafi zaliczyć reboota przy wybudzaniu z uśpienia.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesli moge spytac jak masz ustawione perfect motion i clear lcd? Bo u mnie na tym samym filmie w momencie gdy pojawiaja sie napisy tlumaczenia wystepuja szarpniecia obrazu i jak gasna tez szarpie . Moje ustawienia to pmr na maksymalne i clear lcd na wlaczony. Czy moge prosic o odpowiedz ewentualnie o sprawdzenie szarpania po ustawieniu na max


Koszt ok 600 zł za 3 zarowki i mostek. Tak się to prezentuje u Mnie.

https://m.youtube.com/watch?v=8iZDbskA27Y

https://m.youtube.com/watch?v=VxkMgnZftTc

Obraz trochę przejsakrawiony bo nagrywane telefonem.
Warto dokupić przełącznik za 100 zł i jest super.
 
Do góry