Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Gucio2004

New member
No tak,ja i inni uzytkownicy (byli lub obecni Philipsa) jestesmy oplacani przez Sony ;)

Taaaaaa godny następca :fool:

Cena za model 49" ok 4000, matryca zamiast VA to IPS :grin:

za 2800 mam 50" matryce VA, 3 stronny ambilight i FullHD.

Za 5-6 lat wymienię na 4k o ile producenci nie stwierdzą że nikt tego nie chce, filmy po 60 euro, odtwarzacze po 400 euro. Brak telewizji 4k. Bardziej bym się skłaniał ku HDR. ale poczekam aż stanieje model 65 cali z Ambiluxem :)
 

jacek.ok66

New member
Powiem CI że również miałem ten problem i mój poszedł do serwisu, na razie jest 3 dni...

Znalazlem recepte jak w koncu wejsc w to menu bez orginalnego pilota radiowego.
Mianowicie mialem w domu stary uniwersalny programowalny przez internet pilot Harmony. Troche mi zajelo aby zalozyc nowe konto na ich stronie i dodac do niego moj 6510. O dziwo pomimo, ze pilot dziala tylko jak stare IR zadzialalo z Harmony i udalo mi sie uruchomic ponowna instalacje tv. Natutralnie po instalacji orginalny pilot znowu dziala.Hura !:eek:k: Tylko na jak dlugo to juz jego tajemnica. Tak wiec nie musze wolac serwisu.
Ciagle nie ma zadnego softu do aktualizacji od ponad miesiaca. Czyzby Philips juz sobie odpuscil ?
 

mik61

New member
No tak,ja i inni uzytkownicy (byli lub obecni Philipsa) jestesmy oplacani przez Sony ;)

Nie które wypociny tutaj to są śmieszne np. jeden koleś pisze że on ma problemy na oprogramowaniu 210 to skoro on ma wszyscy muszą mieć... a inny że jestem z SONY :D też spoko :/ Pracuję w Sony i kupiłem sobie w RTV EURO AGD telewizor Philips (na raty) :D
 

bedi358

New member
Znalazlem recepte jak w koncu wejsc w to menu bez orginalnego pilota radiowego.
Mianowicie mialem w domu stary uniwersalny programowalny przez internet pilot Harmony. Troche mi zajelo aby zalozyc nowe konto na ich stronie i dodac do niego moj 6510. O dziwo pomimo, ze pilot dziala tylko jak stare IR zadzialalo z Harmony i udalo mi sie uruchomic ponowna instalacje tv. Natutralnie po instalacji orginalny pilot znowu dziala.Hura !:eek:k: Tylko na jak dlugo to juz jego tajemnica. Tak wiec nie musze wolac serwisu.
Ciagle nie ma zadnego softu do aktualizacji od ponad miesiąca. Czyzby Philips juz sobie odpuscil ?

Tak samo zrobili technicy co przyjechali zobaczyć co z telewizorem ( dzialiali na pilocie IR) :/ zamiast przywrócić do ustawień fabrycznych, to stwierdzili że moduł Wi-Fi prawdopodobnie jest do wymiany :hmm:
 

odl

New member
A jak ktoś mi powie, że na 0.5.210 nie ma problemów z uruchamianie TV to jego słowa będą znaczyć tyle co obietnice wyborcze polityków, czyli tyle co nic...

dlaczego tak trudno Ci uwierzyć, że ktoś może nie mieć problemów z tym softem? wgrałem go 3tyg temu i dopiero wczoraj wieczorem ze zdziwnieniem nie byłem go w stanie odpalić (ani z pilota, ani z przycisku na tv) - już myślałem, że w końcu dosięgnęła mnie ta klątwa, o której tu wszyscy tak dużo piszą (problem z pilotem), ale po odłączeniu tv z prądu, podłączeniu z powrotem i odczekaniu aż android się uruchomi (migająca dioda) wszystko wróciło do normy. więc jeden problem z uruchomieniem w ciągu 3tyg na tym sofcie... a tv uruchamiam codziennie po parę razy.
 

radkor

New member
A może tv pamięta Ci WSZYSTKIE ustawienia obrazu? Jeśli tak to jesteś ewenementem na skalę światową...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
A może tv pamięta Ci WSZYSTKIE ustawienia obrazu? Jeśli tak to jesteś ewenementem na skalę światową...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

A czy ja mówie że TV trzyma mi ustawienia? Mi akurat efekt teatru nie przeszkadza to po 1, po 2 to ty napisałeś że nie uwierzysz że ktoś nie ma problemów z tym softem i zadziwię Cię bo ja nie mam żadnego problemu ani z teatre (nie przeszkadza mi, żadnych problemów z pilotem typu nie działa, jakieś gubienie wifi ja mam po LAN, co tam jeszcze... nie resetuje się, zwalnia gdy oglądam YT a włączam opcje zastanawia się) i tyle więc dlaczego uważasz że nie wierzysz jeśli ktoś nie ma problemów z pilotem do końca nawet nie wiadomo jaki masz model ja mam 50PFH6550/88 i problemy które teraz ma nie przeszkadzają mi w użytkowaniu go a do tego każdy jest inny i kładzie nacisk na co innego ty mowisz tu o pamiętaniu ustawień więc wnioskuję że wkurza cię efekt teatru mnie nie więc dla mnie to nie wada... poczytaj temat od 5 strony ile się naprodukowałem zapytań i problemów które miałem od początku... teraz już lajt żadnych problemów które uniemożliwiają mi użytkowanie TV albo nawet przeszkadzają
 
Ostatnia edycja:

bobwoj

New member
Ponawiam moje pytanie. Aby zrobić downgrade jak podłączyć TV do laptopa? Przez WIFI, czyli wystarczy być w jednej sieci, czy przez skrętkę, czy przez USB?
 

lukaszkrk

New member
TV i komputer musi być w tej samej sieci i się widzieć
1) ściągasz pakiet android SDK, instalujesz na komputerze
2) w TV w ustawieniach systemu włączasz tryb programisty - wchodzisz w informacje o wersji systemu android i kilkukrotnie klikasz na tej pozycji OK z pilota
3) w opcjach androida pojawią się ustawienia programisty, włączasz debugowanie USB
4) na komputerze uruchamiasz konsole ( start -> uruchom -> cmd )
5) do tv podpinasz pendrive z docelowym softem - plik update
6) u mnie adb zainstalował sie na dysku c w katalogu adb, przechodzisz do katalogu i wpisujesz:
adb start-server
adb connect <adres ip telewizora>
adb reboot recovery

telewizor się restartuje i widzisz menu recovery, w pierwszej kolejności robisz wipe, a następnie wskazujesz mu plik update z pendrive, następuje przywracanie systemu

ja wczoraj przeprowadziłem u siebie taka operacje i przeszła bez problemu.
pendrive musi być sformatowany w FAT32
 

odl

New member
A może tv pamięta Ci WSZYSTKIE ustawienia obrazu? Jeśli tak to jesteś ewenementem na skalę światową...

nie wiem, czy pamięta WSZYSTKIE, bo irytował mnie jedynie efekt teatru, który ostatni (wycofany) soft naprawił i już nie muszę przy każdym włączeniu TV/zmianie kanału wchodzić do ustawień obrazu. ustawienia WiFi zgubił mi tylko raz, dzień po zakupie, ale wtedy naprawdę ostro mieszałem w TV i robiłem updaty softu, więc niespecjalnie się dziwię, żę coś mu się pomieszało. do tej pory (ponad 4 miesiące) sobie ustawienia wifi trzyma (WiFi 5GHz i wyłączone na standby - może to ma znaczenie).

są problemy z tym tv, które mają wszyscy (jak np. nieszczęsny efekt teatru do niedawna) i są takie, które mają tylko niektórzy (gubienie wifi, pilot przestaje działać, czy wpadnięcie w bootloop). skoro bawiłeś się telefonami na androidzie, to sam powinienieś dobrze wiedzieć, że ten sam ROM może się różnie zachowywać na tym samym modelu telefonu - jednym będzie działać bez problemu, innym nawet system nie wstanie, bo np. mają zainstalowaną jakąś z pozoru nieistotną aplikację.

ja w tym tv trochę nagrzebałem, powywalałem jakieś aplikacje, część powyłączałem - w sumie już nie pamiętam nawet co, czego skutkiem jest prawdopodobnie nie działanie aplikacji na telefon w moim przypadku (podając kod zawsze twierdzi, że jest zły) - i nie zamierzam twierdzić, że nikomu ta aplikacja nie ma prawa działać, bo mi nie działa (w tej kwestii chyba jestem ewenementem na skalę światową, bo nie znalazłem nikogo, kto by miał ten sam problem :p)
i już tutaj jest jakaś mała różnica w sofcie, która może wpłynąć na działanie tv po upgradzie.. a co dopiero różnice w HW (bo trudno mi uwierzyć, że wszystkie tv jadą na identycznych bebechach - analogiczine ten sam model telefonu z androidem też się często różni elektroniką, jeśli się porówna np. egzemplarz z początku produkcji i z końcówki).
 

bobwoj

New member
TV i komputer musi być w tej samej sieci i się widzieć
1) ściągasz pakiet android SDK, instalujesz na komputerze
2) w TV w ustawieniach systemu włączasz tryb programisty - wchodzisz w informacje o wersji systemu android i kilkukrotnie klikasz na tej pozycji OK z pilota
3) w opcjach androida pojawią się ustawienia programisty, włączasz debugowanie USB
4) na komputerze uruchamiasz konsole ( start -> uruchom -> cmd )
5) do tv podpinasz pendrive z docelowym softem - plik update
6) u mnie adb zainstalował sie na dysku c w katalogu adb, przechodzisz do katalogu i wpisujesz:
adb start-server
adb connect <adres ip telewizora>
adb reboot recovery

telewizor się restartuje i widzisz menu recovery, w pierwszej kolejności robisz wipe, a następnie wskazujesz mu plik update z pendrive, następuje przywracanie systemu

ja wczoraj przeprowadziłem u siebie taka operacje i przeszła bez problemu.
pendrive musi być sformatowany w FAT32

Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło. :)
 

grzesiek1945

New member
Ja stosuje różne, zmieniam dynamicznie zależnie od pory dnia ale chyba gram najczęściej na standard lub osobiste. (Ps4)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Zeniffar

New member
Witam nie dawno zakupiłem sobie ten model telewizora 55PFT6550 i mam takie pytanie, istnieje coś takiego jak Philips HUE i czy jest jakiś fajny tańszy odpowiednik tej zabawki aby działał razem z TV?
 

bobwoj

New member
Zrobiłem downgrade do wersji 054 i w końcu odzyskałem TV. Teraz pilot działa, tv włącza się za każdym razem bez bootloopa. Smart działa bez problemu. I to wszystko bez ponownej reinstalacji TV. Wszystkie ustawienia zachowane.
 

Zeniffar

New member
A ja zamówiłem sobie sterownik i jedna żarówkę HUE i teraz po połączeniu telewizor sam mi się z synchronizuje z żarówka? Jeśli będzie to fajnie działać pewnie do kupię jeszcze co najmniej jedna sztukę.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
6550

witam serdecznie po wyczerpującej rozmowie z philips
dostałem informacje ze w ciagu max 2 tygodni będzie nowy soft ( poniewaz aktualnie jest testowany ) ma byc stabilny i mieć kilka usprawnień :)
 

Zeniffar

New member
A ja mam jeszcze takie pytanie nie wiem czy w dobrym dziale, ale poniekąd ma to związek z tv, mianowicie posiadam głośniki Logitech Z5500 podłączone kablem optycznym do tv, i teraz tv ma jakieś ustawienia dźwięku przestrzennego i głośniki maja wbudowany dekoder DTS, jak mam teraz ustawić opcje zarówno w tv i na dekoderze głośników aby uzysykać najlepszy efekt?
 
Do góry