Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member

RafalKL

Member
Ale co da rootowanie? Aplikacje z poza sklepu wchodzą, alternatywny soft? Nie spotkałem


wiesz co, nie znam się na tym, jak chcesz i masz chwilkę zerknij na ten post co dałem w linku, gość tam opisuje jak zrobił downgrade oprogramowania, z tego co pisze to trzeba sobie zainstalować Android SDK Tools, z informacji w necie to potrzebne jest środowisko Java JDK, potem uruchomić ADB w CMD i wpisac odpowiednie komendy, które on tam podaje, oczywiście umieścić trzeba penka z softem w usb telewizora
 

odl

New member
wiesz co, nie znam się na tym, jak chcesz i masz chwilkę zerknij na ten post co dałem w linku, gość tam opisuje jak zrobił downgrade oprogramowania, z tego co pisze to trzeba sobie zainstalować Android SDK Tools, z informacji w necie to potrzebne jest środowisko Java JDK, potem uruchomić ADB w CMD i wpisac odpowiednie komendy, które on tam podaje, oczywiście umieścić trzeba penka z softem w usb telewizora
tam nie chodzi o rootowanie tv, tylko o połączenie się z tv przez ADB i zrestartowanie go do recovery - potem już się 'klika' w telewizorze. tak samo przez ADB można sobie ustawić rozdzielczość 1080 na youtube i pozostałych aplikacjach androida, ale tv potem trochę muli... ;)

sam bym spróbował downgrade'u, ale mi tv na najnowszym (210) sofcie działa bez zarzutu, więc szkoda ryzykować ;-)
 

mik61

New member
tam nie chodzi o rootowanie tv, tylko o połączenie się z tv przez ADB i zrestartowanie go do recovery - potem już się 'klika' w telewizorze. tak samo przez ADB można sobie ustawić rozdzielczość 1080 na youtube i pozostałych aplikacjach androida, ale tv potem trochę muli... ;)

sam bym spróbował downgrade'u, ale mi tv na najnowszym (210) sofcie działa bez zarzutu, więc szkoda ryzykować ;-)

Fakt szkoda ryzykować jednak brakuje mi 1080p na YT a dość dużo oglądam
 

bobwoj

New member
tam nie chodzi o rootowanie tv, tylko o połączenie się z tv przez ADB i zrestartowanie go do recovery - potem już się 'klika' w telewizorze. tak samo przez ADB można sobie ustawić rozdzielczość 1080 na youtube i pozostałych aplikacjach androida, ale tv potem trochę muli... ;)

sam bym spróbował downgrade'u, ale mi tv na najnowszym (210) sofcie działa bez zarzutu, więc szkoda ryzykować ;-)

Gdybym chciał zaryzykować downgrade, jak podłączyć TV do kompa? Wystarczy, że oba urządzenia będą w jednej sieci WIFI, czy podłączam przez skrętkę, czy przez USB?
 

mik61

New member
Mam dostęp do oprogramowania dlaczego go nie ma oficjalnie? Jeden z użytkowników wysłał mi link do tego softa z supportu Philips oznaczenie
000.005.103.000 nie mam zielonego pojęcia jaki jest Change Log ja go nie wgrywałem do 6550 wolałem nie ryzykować i poczekać na official shit, jedynie co koleś ma wspólnego z serią 6550 to ten sam temat serii 5000 itd
 
Ostatnia edycja:

Ziku90

New member
Mam dostęp do oprogramowania dlaczego go nie ma oficjalnie? Jeden z użytkowników wysłał mi link do tego softa z supportu Philips oznaczenie
000.005.103.000 nie mam zielonego pojęcia jaki jest Change Log ja go nie wgrywałem do 6550 wolałem nie ryzykować i poczekać na official shit, jedynie co koleś ma wspólnego z serią 6550 to ten sam temat serii 5000 itd

To pewnie się niedługo pojawi... Skoro kolega ma to czemu nie wstawi tu linka?
 

mik61

New member
To pewnie się niedługo pojawi... Skoro kolega ma to czemu nie wstawi tu linka?

Bo nie mam pewności że soft pasuje do tego TV, do tego czy czegoś nie spieprzy ze sprzętem a że software nie jest publicznie jeszcze dostępny nie wiadomo czy jak coś nie padnie czy naprawią to w ramach gwarancji więc...
 

jacek.ok66

New member
No i kalapitus. Po 3 tygodniach pilot znowu nie dziala. Malo tego mam dwa piloty i tv nie reaguje na zaden. Operacja parowania nic nie daje. Poprzednim razem udalo mi sie wejsc w menu aplikacja Philips TV Remote i od nowa wgrac tv i pilot zadzialal. A teraz nie moge sparowac TV ze smartfonem. Na TV pojawia sie komunikat ze znaleziono urzadzenie i trzeba to potwierdzic klawiszem OK ale jak mam potwierdzic jak pilot nie dziala i nie moge sparowac telefonu z telewizorem. Obled. Ten nieoficjalny soft to jeden koszmar. Od jakiegos czasu telewizor sam zaczal przelaczac sie na inne zrodlo, to znaczy np z HDMI gdzie mam dekoder NC+ na inne HDMI. Ale wystarczylo reczne przywrocenie i wszystko dzialalo. A dzis masz...Rano pilot dzialal. Po poludniu juz nie dziala.
Ma ktos pomysl jak go zresetowac bez wejscia w menu ? Albo jak wejsc w menu jak tv nie jest sparowany ze smartfonem ? Joystick z tylu dziala ale moge nim co najwyzej przelaczac kanaly , zrodla, glosnosc.
W przeciwnym razie bede musial wolac goscia z serwisu aby zabieral go do naprawy i to pozbawi mnie posiadania pewnie na kilka tygodni.
Masakra. Juz nigdy wiecej zadnych softow ktore tv sam nie znajdzie przez siec.
 

mik61

New member
Muszę powiedzieć ciekawe jest to co piszesz wgrałem ten soft w ten sam dzień jak się pojawił i nie mam żadnych problemów z TV czy tam wieszaniem resetowaniem a z pilotem to już wcale żadnych najmniejszych problemów po wgraniu z nim nie mam, może to kwestia modelu... ja mam 50PFH6550/88
 
Ostatnia edycja:

bedi358

New member
No i kalapitus. Po 3 tygodniach pilot znowu nie dziala. Malo tego mam dwa piloty i tv nie reaguje na zaden. Operacja parowania nic nie daje. Poprzednim razem udalo mi sie wejsc w menu aplikacja Philips TV Remote i od nowa wgrac tv i pilot zadzialal. A teraz nie moge sparowac TV ze smartfonem. Na TV pojawia sie komunikat ze znaleziono urzadzenie i trzeba to potwierdzic klawiszem OK ale jak mam potwierdzic jak pilot nie dziala i nie moge sparowac telefonu z telewizorem. Obled. Ten nieoficjalny soft to jeden koszmar. Od jakiegos czasu telewizor sam zaczal przelaczac sie na inne zrodlo, to znaczy np z HDMI gdzie mam dekoder NC+ na inne HDMI. Ale wystarczylo reczne przywrocenie i wszystko dzialalo. A dzis masz...Rano pilot dzialal. Po poludniu juz nie dziala.
Ma ktos pomysl jak go zresetowac bez wejscia w menu ? Albo jak wejsc w menu jak tv nie jest sparowany ze smartfonem ? Joystick z tylu dziala ale moge nim co najwyzej przelaczac kanaly , zrodla, glosnosc.
W przeciwnym razie bede musial wolac goscia z serwisu aby zabieral go do naprawy i to pozbawi mnie posiadania pewnie na kilka tygodni.
Masakra. Juz nigdy wiecej zadnych softow ktore tv sam nie znajdzie przez siec.


Powiem CI że również miałem ten problem i mój poszedł do serwisu, na razie jest 3 dni...
 

bluray

Banned
Wiem, że promotorzy SONY TV dostali z centrali wytyczne w sprawie PHILIPS 6550.
PHILIPS w Polsce jest od roku na trzecim miejscu na rynku TV po Sam i LG.
Seria 6550 już sprzedana.

Czas na 6561.
Godny następca.
UHD, 4 rdzenie i słynny kodek na pokładzie VP9 dla UHD YT.
 

mik61

New member
Wiem, że promotorzy SONY TV dostali z centrali wytyczne w sprawie PHILIPS 6550.
PHILIPS w Polsce jest od roku na trzecim miejscu na rynku TV po Sam i LG.
Seria 6550 już sprzedana.

Czas na 6561.
Godny następca.
UHD, 4 rdzenie i słynny kodek na pokładzie VP9 dla UHD YT.

Mozesz bardziej rozwinac mysl? Jacy promotorzy sony? Co im do tego? I jakie wytyczne?
 

radkor

New member
ja z innej beczki...
tutaj: Experience thread Experience thread - QM152E_000.005.210.000 for 5500, 6200 and 6400 - Page 5
user DonoV opisuje sposób downgradu softu do wersji 054, inni potwierdzają że sposób ten działa
może ktoś chciałby wypróbować, ja się nie znam na rootowaniu androida i boję się że coś zchrzanię na dobre :-(
Ja zrobiłem downgrade.
Prościzna jak ktoś bawił się już telefonami na Androidzie.

Dla mnie oba softy 0.5.210 i poprzedni to syf chociażby z powodu nie zapamietywania ustawień obrazu.
Niepotrzebnie w 0.5.210 zaczęli się bawić trybem standby i działaniem tylnego przycisku. W ten sposób coś skopali i telewizor łapie bootloopa przy uruchamianiu.
A jak ktoś mi powie, że na 0.5.210 nie ma problemów z uruchamianie TV to jego słowa będą znaczyć tyle co obietnice wyborcze polityków, czyli tyle co nic...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lukasz1983

New member
Wiem, że promotorzy SONY TV dostali z centrali wytyczne w sprawie PHILIPS 6550.
PHILIPS w Polsce jest od roku na trzecim miejscu na rynku TV po Sam i LG.
Seria 6550 już sprzedana.

Czas na 6561.
Godny następca.
UHD, 4 rdzenie i słynny kodek na pokładzie VP9 dla UHD YT.
No tak,ja i inni uzytkownicy (byli lub obecni Philipsa) jestesmy oplacani przez Sony ;)
 
Do góry