Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

efel

New member
Może ja mam jakiś inny telewizor :)
Przez 3 miesiące się zastanawiałem czy kupić 55" 6550, bo wypowiedzi na tym forum mnie przerażały. Ale bardzo chciałem Ambilight, więc kupiłem miesiąc temu w OleOle.
I naprawdę nie widzę żadnego problemu. Kanały działają, nic się nie przestawia, nic się w nocy nie włącza.
Fakt - nie używam 3D i nie grzebie w Androidzie - bo nie mam takiej potrzeby. Oglądam telewizję i filmy z pendrive podpiętego do USB z poslkimi napisami.
Zero problemów

I nie widzisz efektu teatru, czy Ci on nie przeszkadza? Uwzględnia Ci kolor ściany zapamiętany w opcjach Ambilight po odłączeniu TV od prądu?
 

radkor

New member
Do "bolączek" softu QM152E_0.5.210 można dodać jeszcze nachalne włączanie "kontrastu dynamicznego".
Nie podoba mi się działanie tej opcji więc ją po prostu chcę wyłączyć.
Mimo tego że mam na "wyłącz" to po każdym włączeniu TV muszę ją zmienić na inną i znowu zaznaczyć "wyłącz".
Tak jest u mnie w 48PFH5500/88. Na Waszych też?

A osoby, które twierdzą, że nie mają problemu z Philipsami albo nie mają zielonego pojęcia o czym się tu pisze, albo są po prostu "ugłaskani" przez Philipsa...
Prawda jest taka, że Philips (TPVision?) pokpił sprawę softu, a nas klientów ma w tyle...
 
Ostatnia edycja:

Tomek3city

New member
A osoby, które twierdzą, że nie mają problemu z Philipsami albo nie mają zielonego pojęcia o czym się tu pisze, albo są po prostu "ugłaskani" przez Philipsa...
Prawda jest taka, że Philips (TPVision?) pokpił sprawę softu, a nas klientów ma w tyle...

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jak bym miał wybierać jeszcze raz tv kupiłbym ten sam. Telewizor mam od grudnia i czytałem to forum jeszcze przed zakupem. Zaraz po zakupie spotkał mnie problem z brakiem reakcji na pilota ale po aktualizacji do najnowszego softu ze strony ten problem zniknął i tak telewizor działał praktycznie bez zarzutu do gdzieś okolic lutego, kiedy to miałem 2 może 3 przypadki kiedy po wyłączeniu tv za chwile włączał się ambilight na minutę. Zawsze instalowałem soft dopiero jak tv sam go wykrył i przez wifi, aż do felernego ostatniego softu. Ale tak na prawdę to co mnie w nim irytuje to akcja z pilotem (brak reakcji aż do ponownego zainstalowania TV) i czasami jak wyłączam kodiego i przełączam źródło na hdmi1 pojawia się obraz, a po chwili pojawia się komunikat "brak sygnału" i muszę jeszcze raz wybrać źródło na hdmi1. Ambilight tak jak ustawiłem na początku tak działa. Obrazem się za dużo nie bawiłem bo po tym jak się przesiadłem ze starego TV jest wypas (zmniejszyłem tylko ostrość bo moim zdaniem za bardzo było widać szumy przy gorszej jakości sygnału).
W tym miejscu chętnie bym spróbował ustawienia kogoś bardziej doświadczonego jeśli by je tutaj na forum wrzucił

Żeby nie było kolorowo to faktycznie tv ma całkiem sporo niedociągnięć (które mi nie przeszkadzają):

- efekt teatru - u mnie włączam i wyłączam i nie widzę różnicy. Może akurat u mnie nie działa.
- brak dźwięku 5.1 w kodim - jak już było pisane bolączka androida a nie tego konkretnego tv
- brak 1080p w youtube i kodim - już wypowiadałem się na ten temat - póki nie mam światłowodu wpinanego bezpośrednio do tv i stron internetowych na których takie filmy są(mowa o prawdziwym 1080p) nie widzęproblemu. Dodatkowo gdzieś czytałem, że to też przypadłość androida ale nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
- podobno 3d nie działa - nie wiem bo nie mam nawet okularów i raczej nie będę miał (przy kupnie tv to był dla mnie zbędny dodatek, z którego z resztą się wszyscy wycofują)

Moim zdaniem developerzy z działu R&D działali pod zbyt dużą presją czasu przez co pierwsze modele schodziły z linii produkcyjnej z wadami. Nie wszystko da się naprawić softowo więc szybko wprowadzali poprawki, o jakich użytkownik końcowy nie wie. I tak w świat trafiły TV z różnymi flakami (mówię tylko o niewielkich zmianach ale może znaczących z punktu widzenia stabilności pracy). A teraz siedzą cicho i liczą na jak najmniej reklamacji (co potwierdza przypadek kolegi, któremu naprawili 3d wymieniając płytę główną)

No i jeszcze jedno spostrzeżenie z mojej strony. To jest jeden z tańszych TV z androidem (i to jeszcze z jednym z lepszych obrazów w podobnym przedziale cenowym). Spróbujcie kupić telefon z androidem za 300pln i zobaczcie jak będzie działał. Nie użytkowałem i nie czytałem ale moim zdaniem wielce prawdopodobne że telewizory serii 8000 nie mają takich problemów.

Jak dla mnie to był udany zakup, ale np. rodzicom już odradziłem ten model - to jest zdecydowanie tv dla kogoś kto się lubi pobawić (przypominam jednak że sobie bym kupił go jeszcze raz)
No i ubolewam, że mam wersję z dwustronnym ambilightem

Ale mi wyszedł elaborat...
 
Ostatnia edycja:

pawelik2015

New member
Nie moge sie zgodzić do końca z twierdzeniem że pierwsze modele tv były wadliwe a z dalszej produkcji juz było inaczej. Ja swój telewizor (6550/88 ) dostałem jako jeden z pierwszych w MediaExpert.Zamówiony był już w przedsprzedaży w połowie sierpnia. Problem z pilotem miałem 1 raz taki większy. Często natomiast włącza sie na chwile ambilight , ale zawsze po wyłączeniu tv wieczorem. Wczoraj wyłączyłem automatyczną synchronizacje kanałów. Zobaczy sie czy będzie skutkować to zmianą. Generalnie to więcej mam problemów z Kodi niż z samym tv po 7 miesiącach użytkowania. Co do obrazu nie mogę sie doczepić, być może też jest efekt teatru ale on mi nie przeszkadza. Obraz jest czysty . Telewizje oglądam głónie z DVB-T, oraz seriale/filmy online . Zasadniczo głównym powodem zakupu miała być obsługa flash . W komórce android odtwarza , Tv natomiast nie , bo to taka hybryda pól android pól system tv z philipsa. Mam porównanie z android box, w tym urządzeniu jest czysty android .nie ma żadnej blokady w sklepie , obsługuje flash. Jednak z perspektywy czasu , moja opinia jest bez zmiany co pisałem jakiś czas temu: Android w tv jest przereklamowany . Prawdziwy smart niestety ale tylko z windows . Inne systemy mocno ograniczają . Pomijając to, to uważam ze zakup był jednak udany. Może trochę przepłaciłem, bo później mocno spadła cena ale nie żałuje zakupu. I kolejny raz nasuwa mi sie teoria która nie dotyczy tylko tej seri tv ale też zauważyłem w innych przypadkach (np te same modele kuchenek ) : do euro trafiaja modele gorszej serii, bardziej wadliwe. Czytam to forum dłuzszy czas i jakoś najwiecej problemów mają oosby co tam tv kupiło , z innych sieci jak moja MM jakoś ludzie są bardziej zadowoleni
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Czytam to forum dłuzszy czas i jakoś najwiecej problemów mają oosby co tam tv kupiło , z innych sieci jak moja MM jakoś ludzie są bardziej zadowoleni

Nie są.
Ja np. kupiłem w MM 7170 i od miesiąca stoi w serwisie, który nie jest w stanie nic znaleźć, nawet usterki.
I w MM dobrze o problemach z Philipsami wiedzą i odradzają je każdemu kupującemu.
Jak również sami mówią że wielu klientów szybko oddaje Philipsy i zamienia na sprzęt innych producentów.
Może dlatego liczba kupujących u nich Philipsy, a więc i zgłaszających problemy na forum, jest mniejsza, a nie dlatego że są wolne od wad.
 

CjRudi

New member
Z innej beczki - czy ktoś kiedyś reklamował TV ze względu na Clouding? To jedyne co mi przeszkadza w moim egzemplarzu, bo jest centralnie na środku spora chmura :(


********************* /photos/6Go94WFTy26V3m7y6
 

mik61

New member
Z innej beczki - czy ktoś kiedyś reklamował TV ze względu na Clouding? To jedyne co mi przeszkadza w moim egzemplarzu, bo jest centralnie na środku spora chmura :(


********************* /photos/6Go94WFTy26V3m7y6

Aż tak źle? Zrób jakieś zdjęcia jak to wygląda widziałem różne ale jeszcze nigdy jedną chmurę na środku :/
 

jacek.ok66

New member
Po tej nieszczesnej aktualizacji nie widze opcji DLNA w opcjach TV. Normalnie mam TV podlaczony kablem do routera i tam mam wpiety dysk i w tej chwili nie widze tego w menu 'Nosniki'. Przed aktualizacja dusk byl widoczny i moglem go odtwarzac na TV a teraz nie ma. Moze ma ktos pomysl co z tym fantem zrobic?
 

mik61

New member
Po tej nieszczesnej aktualizacji nie widze opcji DLNA w opcjach TV. Normalnie mam TV podlaczony kablem do routera i tam mam wpiety dysk i w tej chwili nie widze tego w menu 'Nosniki'. Przed aktualizacja dusk byl widoczny i moglem go odtwarzac na TV a teraz nie ma. Moze ma ktos pomysl co z tym fantem zrobic?

Próbowałeś ponowną instalację TV?
 
Do góry