Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

markx

New member
Właśnie wygooglowalem ze praktycznie aktualnie nikt nie udostępnia wyjść audio analogowych w nowych tv, przez co są problemy z podłączeniem starszych wzmacniaczy. Pytanie zanim zacznę bawić się w przejściówki, czy dźwięk będzie ok poprzez raka przejściówkę?
 

Cavallino

Banned
Właśnie wygooglowalem ze praktycznie aktualnie nikt nie udostępnia wyjść audio analogowych w nowych tv, przez co są problemy z podłączeniem starszych wzmacniaczy. Pytanie zanim zacznę bawić się w przejściówki, czy dźwięk będzie ok poprzez raka przejściówkę?

Być może masz standardowo wyjście ze scart - to trzeba sprawdzić.
Dźwięk z przejściówki scart->cinch jest taki sam jak z cinch-cinch.
Z wyjściem słuchawkowym może być inaczej, bo dźwięk może być nieco inny na takim gnieździe.
 

markx

New member
Dzieki. Doczytałem juz. Będę kombinowal. Druga sprawa która mnie nurtuje. Jak przerzucić obraz z telefonu na tv? Generalnie mam wrażenie, że działa to jak chce. Ściągnąłem wifi display miracast, odpaliłem, znalazł tv, na tv wyszło okienko i po zatwierdzeniu rozlacza. Bywa tak, że telefon wogole nie znajduje tv (oczywiście są w tej samej sieci wifi). Mój telefon to note 3 neo. Raz jeden jedyny udała się ta sztuka mojej żonie na telefonie Sony T. Najczęściej albo rozlacza nim się połączy, albo w ogóle nie widzi tv na telefonach.
 

zucio

New member
Witam,szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, więc pozwoliłem sobie zadać pytanie w tym temacie.
Mianowicie mam problem z podłączeniem wyjścia audio z tv philips-6550-50pft6550 do dvd panasonicsc-pt85. Po podłaczeniu kablem optycznym i wybraniu wejścia D-IN w dvd (wg instrukcji) dźwięk jest bardzo cichutki. Przy podłączeniu scart , czy chinch nie słychać nic.
Powiem jeszcze, że jak włączę aplikacje np YT, to dźwięk jest super, tylko z dekodera Cyfrowego Polsatu nie ma (jest cichutki).
Może ktoś zna rozwiązanie, bo szukałem na forach, kombinowałem i nic nie pomaga.
 

Cavallino

Banned
Witam,szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, więc pozwoliłem sobie zadać pytanie w tym temacie.
Mianowicie mam problem z podłączeniem wyjścia audio z tv philips-6550-50pft6550 do dvd panasonicsc-pt85. Po podłaczeniu kablem optycznym i wybraniu wejścia D-IN w dvd (wg instrukcji) dźwięk jest bardzo cichutki. Przy podłączeniu scart , czy chinch nie słychać nic.
Powiem jeszcze, że jak włączę aplikacje np YT, to dźwięk jest super, tylko z dekodera Cyfrowego Polsatu nie ma (jest cichutki).
Może ktoś zna rozwiązanie, bo szukałem na forach, kombinowałem i nic nie pomaga.

Coś kręcisz.
Jeśli łączysz wyjście w telewizorze z wyjściem w dvd to jasne, że nic nie usłyszysz.
A dvd z reguły wejścia nie ma, bo po co miałby mieć, skoro to tylko odtwarzacz?
Chyba że chodzi Ci o nagrywarkę....

Napisz coś więcej, w jakim celu łączysz, co łączysz i czy na pewno łączysz wyjście w tv z wejściem w dvd, bo z natury tych sprzętów nie wydaje mi się aby te urządzenia takie gniazda posiadały.

Obstawiam, że chcesz łączysz odwrotnie, ale wtedy MUSISZ połączyć wyjście w dvd, z wejściem w tv.
 

zucio

New member
Ok. juz temat wyjaśniłem - w dekoderze CP musiałem głos ustawić na max i teraz jest ok. Połączony mam tv z wejściem optycznym w kinie domowym (nie dvd - sorry).
Ale dzieki za zainteresowanie.
 

Mald7n7

New member
Witam ponownie i mam pytanie. Jesli wchodzę na stronę CDA przez aplikację zainstalowana w TV internet to jak mam zrobić pełny ekran?
 

mg83

New member
Czy te uchwyty beda ok, majac na uwadze ambilighta? Chodzi o optymalna odleglosc od sciany.

[...]

Jeden niby od sciany 57 mm a drugi 72 mm. Mam dylemat.

Mój TV wisi na uchwycie Reinston EU007 z EURO i z ambilightem jest wszystko ok. W naszych philipsach standart VESA jest 200x400 a nie jak w wiekszości 400x400 wiec to też trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze uchwytu
 

markx

New member
Zdobylem taka przejsciowke
euro-rca%20svhs2.jpg




Przelacznik w trybie out, chinche podpiete do tv i wzmacniacza, odpowiednie zrodlo w wzmacniaczu wybrane i w trybie smart echo. Czy to mozliwe, zeby scart byl jakos okrojony z dzwieku, czy raczej przejsciowka walnieta? Czyzby pozostawal tylko DAC?

Kabel chinch jest ok, bo polaczony tuner ze wzmacniaczem i zew. kolumny graja ALE tez jest jeden problem.
Dzwiek puszczony rownoczesnie na glosnikach tv i na kolumnach zew. ma przesuniecie tak, ze trzeba sciszyc dzwiek w tv (inaczej mowiac musze wybierac czy gra zestaw audio, czy glosniki tv).
Help :/
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Przelacznik w trybie out, chinche podpiete do tv i wzmacniacza, odpowiednie zrodlo w wzmacniaczu wybrane i w trybie smart echo. Czy to mozliwe, zeby scart byl jakos okrojony z dzwieku, czy raczej przejsciowka walnieta? Czyzby pozostawal tylko DAC?

Kabel chinch jest ok, bo polaczony tuner ze wzmacniaczem i zew. kolumny graja ALE tez jest jeden problem.
Dzwiek puszczony rownoczesnie na glosnikach tv i na kolumnach zew. ma przesuniecie tak, ze trzeba sciszyc dzwiek w tv (inaczej mowiac musze wybierac czy gra zestaw audio, czy glosniki tv).
Help :/

Czort wie jak działa taka przejściówka, wolałbym to sprawdzać na normalnej, dwustronnej z czterema osobnymi kablami chinch do dźwięku.
Co do przesunięcia - w menu 7170 jest opcja na opóźnianie dźwięku, u Ciebie jej nie ma?
 

markx

New member
Tak myślałem ze chodzi o taki kabel. Zmyliły mnie te "4 osobne kable do dzwieku". W każdym razie kupiłem chwalonego DAC FIIO D03K w dobrej cenie z kablami cyfrowymi. To chyba rozwiąże jeden z moich problemów. Co do przesunięcia dźwięku to jeszcze sprawdzę.
 

Ziku90

New member
Kiedyś miałem styczność z taką przejściówką - jedyne, do czego się nadawała to kosz na śmieci.

Zdobylem taka przejsciowke
euro-rca%20svhs2.jpg




Przelacznik w trybie out, chinche podpiete do tv i wzmacniacza, odpowiednie zrodlo w wzmacniaczu wybrane i w trybie smart echo. Czy to mozliwe, zeby scart byl jakos okrojony z dzwieku, czy raczej przejsciowka walnieta? Czyzby pozostawal tylko DAC?

Kabel chinch jest ok, bo polaczony tuner ze wzmacniaczem i zew. kolumny graja ALE tez jest jeden problem.
Dzwiek puszczony rownoczesnie na glosnikach tv i na kolumnach zew. ma przesuniecie tak, ze trzeba sciszyc dzwiek w tv (inaczej mowiac musze wybierac czy gra zestaw audio, czy glosniki tv).
Help :/
 

nikolay

New member
Pytanie. Czy samoczynne aktywowanie się PNM w tym TV to przypadłość każdego egzemplarza tego modelu? Bo widzę że niektórzy są z niego zadowoleni, a jak dla mnie ten bug kładzie kompletnie tan model przesłaniając wszystkie jego plusy.
 
Do góry