Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

kaska3er

New member
Z tym, że 6510 nie ma 3d przynajmniej tak wywnioskowałem z opisu na allegro.
W ogóle jest już nierealne żeby dostać 6550 przez Internet Bo 40pfh6510 na allegro jest
 

rusty666

New member
Wbudowany odtwarzacz wspiera mkv. I jakosc na wbudowanym jest napewno 1080p, a o kodi nie moge tego powiedziec, bo jakosc jest wyraznie gorsza. Ogladalem serial gdzie jeden odcinek to okolo 4gb wiec mam porownanie.

P.s. Szkoda ze na wbudowanym nie mozna zmienic wielkosci czcionki napisow itp. Pod tym wzgledem kodi jest o wiele lepsze. A tak to ladnie dali dupy, dajac mozliwosc wyawietlania tylko w 720p, dramat.

Gdyby dało się instalować programy spoza sklepu play, maznaby przeskalowac obraz w androidzie do 1920x1080. Są apki do zmiany rozdzielczości, czesc z nich nie wymaga roota. Czytałem gdzieś na forum zagranicznym jak to zrobić. Ale niestety opcja instalowania aplikacji z "nieznanych źródeł" została permanentnie zablokowana w modelach 6500 ( gość zrobił to na starszym philipsie z androidem 4). Nawet jak się dostaniesz do opcji zabezpieczeń np przez command line, to i tak nie da się włączyć, próbowałem.
 

kaska3er

New member
Gdyby dało się instalować programy spoza sklepu play, maznaby przeskalowac obraz w androidzie do 1920x1080. Są apki do zmiany rozdzielczości, czesc z nich nie wymaga roota. Czytałem gdzieś na forum zagranicznym jak to zrobić. Ale niestety opcja instalowania aplikacji z "nieznanych źródeł" została permanentnie zablokowana w modelach 6500 ( gość zrobił to na starszym philipsie z androidem 4). Nawet jak się dostaniesz do opcji zabezpieczeń np przez command line, to i tak nie da się włączyć, próbowałem.
Próbowałeś tego?
Enable “Unknown Sources” via adb | blog | john assael
Kurcze gdyby się udało zrobić 1080p na android tv to byłby idealny wybór
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Androidzie 4,4 można korzystać z Google Play, Na Androidzie 5,1 Google TV.
Ale będzie up date do modeli 2015 i 2016 który będzie pozwalał na wgrywanie aplikacji zewnętrznych.
 

mik61

New member
Gdyby dało się instalować programy spoza sklepu play, maznaby przeskalowac obraz w androidzie do 1920x1080. Są apki do zmiany rozdzielczości, czesc z nich nie wymaga roota. Czytałem gdzieś na forum zagranicznym jak to zrobić. Ale niestety opcja instalowania aplikacji z "nieznanych źródeł" została permanentnie zablokowana w modelach 6500 ( gość zrobił to na starszym philipsie z androidem 4). Nawet jak się dostaniesz do opcji zabezpieczeń np przez command line, to i tak nie da się włączyć, próbowałem.

A możesz powiedzieć jak te aplikacje się nazywają?
 

jacek.ok66

New member
Dzięki za pomoc, jednak skuszę się na philipsa mimo złych opinii. Praktycznie przy każdym sprzęcie są osoby zadowolone i takie, którym nic nie pasuje.
Znalazłem 50PFH6550/88 za 2999zł Philips 50PFH6550/88 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Ale mam duży problem ze znalezieniem 40PFH6550/88 Na stronie mediaexpert był dostępny jeszcze kilka dni temu a teraz go nie ma.

Musisz szukac Philips 40PFH6510. Ja ten kupilem. To jest 40 calowy odpowiednik wiekszych.
 

bartson2

New member
Na jakiej podstawie to napisałeś?
Na podstawie organoleptycznych obserwacji jakości filmu streamowanego w 720 i 1080p. Różnica jest, ale prawdą jest że 1080 kodi nie wyświetla, bo porównałem duże pliki z twardego. Reasumując - przy odtwarzaniu z USB lepiej korzystać z odtwarzacza wbudowanego a do filmów online to kodi mi wystarczy bo ich kompresja i tak nie pozwoliłaby się cieszyć fullhd.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

kaska3er

New member
@rusty666 już w grudniu można było odblokować usera z opcją nieznane źródła a teraz jak jest root to można się bawić w zmianę rozdzielczości.
 
Do góry