Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

bartson2

New member
A możesz jaśniej? Androida praktycznie nie znam. A Smart TV w ogóle. Sądziłęm, że Player.pl to po prostu aplikacja, jak na Windows?
Kodi jest aplikacją. Pracuje na różnych systemach m.in. na androidzie. Jest mega kombajnem multimedialnym w którym dodaje się wtyczki takie jak np. Player. Kodi to temat rzeka więc poszperaj na forach i youtube.
A jeśli wolisz poprostu zainstaluj playera bez kodi. Ale nie wiem jak działa jako odrębna aplikacja.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

maroani

New member
Efekt cross talk przy 3d nadal występuje. Wiemy dlaczego nic nie było o naprawie 3d w logu o aktualizacji. Czekamy do następnej.

Potwierdzam, nie da się tego oglądać... będę reklamował tv ponieważ to jest fukcja którą telewizor powiniem mieć a nie działa prawidłowo...
To jest masakra było już 8 aktualizacji i żadna nie naprawiła 3D?? Ile czasu będziemy czakać na prawidłową? 3D to podstawowa funkcja tv jak dla mnie... i powinna działać bez żadnych problemów...
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Potwierdzam, nie da się tego oglądać... będę reklamował tv ponieważ to jest fukcja którą telewizor powiniem mieć a nie działa prawidłowo...
To jest masakra było już 8 aktualizacji i żadna nie naprawiła 3D?? Ile czasu będziemy czakać na prawidłową? 3D to podstawowa funkcja tv jak dla mnie... i powinna działać bez żadnych problemów...

Zgadzam się jednak trzeba powiedzieć że efekt głębi naprawili bo wcześniej mimo użycia 3D było płasko ale przez Cross i tak nie da się oglądać, Dla mnie 3D w TV to jak silnik w samochodzie
 

Gucio2004

New member
Hmmm, powiem tak potestowałem sobie przez weekend i tak (jest to mój trzeci tv philips i trzeci z ambilightem):

Na plus:

  • AMBILIGHT !!!!!!! - tryb gra - mega dynamiczny i sama praca rozwala system, kolega ma rasberry pi i szczęka mu opadła jak to u mnie działa.

  • kolory i czerń (wobec poprzedniego modelu duża różnica).

  • funkcjonalność i mimo wszytko android - nie instaluje mega wtyczek i dodatków więc dla mnie ok (fakt czasami zwalnia ale cóż dwa rdzenie robią swoje tym bardziej że android na 6 rdzeniowym potrafi przyciąć.


na minus:

  • wykonanie telewizora - mam serie 7 z 2012 roku 46pfl7665, i tam rama jest spasowana i jest uszczelniona plastiko gumą i jak się spojrzy pod kątem na matrycę to jest ona gładka i nie ma żadnych widocznych nierówności. Natomiast w modelu 6550 występuje złe spasowanie i są widoczne szczeliny pomiędzy matrycą a obudową, można włożyć tam złotókę - sprawdzałem, i "tafla" matrycy jest ponaginana co chyba wynika z innego materiału z którego osłona matrycy została wykonana (widoczne zniekształcenia pod kątem - trochę jakby w niektórych miejscach ktoś mocniej skręcał obudowę).

  • Walka z ustawieniami - w poprzednim modelu ustawiłem i działało, tutaj cały czas mam wrażenie że telewizor coś zmienia. Jestem grafikiem więc wkurza mnie to tym bardziej. :niewiem:

  • Podświetlenie matrycy - no qrde nie jest rewelacyjnie - mimo wysztko widzę że po ok 10 cm z każdej strony (lewa, góra, dół) jest słabsze podświetlenie. :hmm: chyba że mam walnięty egzemplarz.

  • Wczoraj męczyłem tv materiałem FHD - The trail ends (rowerowe ewolucje w górach), są tam bardzo dalekie i szerokie plany i powiem tak, przy dużym oddaleniu tv się gubi i np. jedzie rowerzysta płynnie a za chwilę tylko jego ruch jest szarpany a reszta jest płynna.
    Jak kamera odjedzie bardzo daleko i jest pokazany cały krajobraz góry ląd itd, pojawia się masa szczegółów to obraz ZACZYNA MIGOTAĆ !!!!! :( co oznacza że albo matryca wcale nie jest taka dobra , albo odświeżanie albo procesora nie daje sobie rady :(. Co ciekawe w jednej scenie pojawiły się kwadraty zamiast obrazu i problemy z wyświetlaniem sceny i koloru tak jakby tv się "zmęczył". Dzisiaj sprawdzę ten sam materiał na zewnętrznym odtwarzaczu zobaczymy może po prostu tv nie daje rady odtwarzać i wyświetlać od razu tak skomplikowanego materiału. (mam podłączony dysk do USB 3.0)

  • No i 3d - nie mam okularów a skoki braku synchronizacji widzę i bez nich, efekt cross talk również występuje, sprawdzę jak dzisiaj okulary dojdą, czasami 3d się nie wyświetla (czarny ekran ambi działą) a zaraz poźniej już tak. Raz nawet wykrył 3d.
    Tak samo jak w przypadku poprzedniego punktu spróbuję z zewnętrznego źródła zobaczymy i z różnej wielkości plikami.

Podsumowują, tv zawisł na ścianie na miejscu sterego ale zaczynam powątpiewać czy powisi tam dłużej niż 10 pozostałych do mi do podjęcia decyzji o ewentualnej rezygnacji.

A biorąc pod uwagę to że inżynierowie philipsa w 8 aktualizacji nie rozwiązali problemów z 3d świadczyć może o problemie nie koniecznie programowym ale może sprzętowym.

I cały czas mam głupie uczucie że to jest tv który może sięniedługo zepsuć - echhh.

Zobaczymy jeszcze ale na razie, szkoda, jednak Made in china to made in china.
 

maroani

New member
Ciiiiicho, bo Kiki zaraz nazwie Cię hejterem... ;)

Szczerze to ja też mam k... dosyć... generalnie jestem tolerancyjny ale ten tv pozostawia jednak dużo do życzenia... i myślę że jak tak dalej pójdzie to będę się z nimi męczył aż mi nie wymienią na coś innego albo oddadzą kasę... to jest nie poważne... 8 aktualizacji i nie naprawić 3D... które właściwie jest podstawą... a odpowiedzi na forum też mnie zadziwiły... w niektórych przypadkach... totalny brak profesjonalizmu... czekałem dobry ponad miesiąc na tą aktualizację właśnie pod kątem 3D skoro wiedzą to dlaczego jest nie naprawione... ileż można... telewizor odbiera dobrze, android może być chociaż uważam że jest za mocno ograniczony mnie gierki nie interesują... ale 3D to podstawa w tym modelu...
Szkoda gadać...
To są jaja!! na maksa
 
Ostatnia edycja:

dark c

New member
na minus:
  • wykonanie telewizora - mam serie 7 z 2012 roku 46pfl7665, i tam rama jest spasowana i jest uszczelniona plastiko gumą i jak się spojrzy pod kątem na matrycę to jest ona gładka i nie ma żadnych widocznych nierówności. Natomiast w modelu 6550 występuje złe spasowanie i są widoczne szczeliny pomiędzy matrycą a obudową, można włożyć tam złotókę - sprawdzałem, i "tafla" matrycy jest ponaginana co chyba wynika z innego materiału z którego osłona matrycy została wykonana (widoczne zniekształcenia pod kątem - trochę jakby w niektórych miejscach ktoś mocniej skręcał obudowę).

Właśnie, czy ktoś się orientuje, czy pod tym kątem można reklamować? Reklamowałem już 3 razy na wszystkie istniejące wady i po pierwszym razie, gdy wymienili mi płytę główną, pieprzony serwis twierdzi, że jest wszystko ok, a mega sklep, jakim jest euro rtv agd, pomimo odwołania jakie napisałem z dołączonymi mailami od philipsa, w których było potwierdzenie istnienia problemów z 3d i z pamięcią obrazu, ma mnie totalnie w dupie. Co mi po tym, że już nigdy nie zrobię u nich zakupów, skoro wk**a mnie coraz bardziej ten Philips i jego niedopracowanie, ambilight nadal mi sie rozświetla w nocy jak Matka Boska w Fatimie, o reszcie to się nawet nie mówi już..., a ta odstająca obudowa, to kolejna kpina jest... Sprzęty niskobudżetowe mają lepsze spasowanie niż ten Philips... Niby w Polsce składane, ale chyba ludzi w tej fabryce to z łapanki mają, bo chinole już lepiej skręcają swoje podróby... Że ja tego wcześniej nie zauważyłem... Wystawił bym ten bubel w cholerę na allegro, ale dałem za to gówno 3200 ciężko zarobionych złotówek. Już teraz jestem 4 stówy w plecy, a jak wystawię na allegro, to stracę na tym złomie z 1000 zł... Kolego, który chciałeś kupić. Jak dasz 3000 to ja Ci chętnie mój sprzedam, nawet dowiozę jak mieszkasz w promieniu 50km od Łodzi ;):D Jak kupisz nowy, to i tak z pewnością zaraz na serwis pojedzie, więc mój masz jak z salonu :D.

Panowie, jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak wymusić na euro rtv agd, już nawet nie zwrot kasy, bo o to dawno nie walczę, ale po prostu możliwość kupienia innego tv w ich sklepie za te same, a nawet ciut większe pieniądze, to chętnie go usłyszę, bo już śmieje się przez łzy z tej całej sytuacji...
 
Do góry