Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Myślę, że warto zastanowić się nad modelem 7600 - jest to najniższy model z serii Premium. Wiem, że wydatek niemały dlatego wybór powinien być przemyślany. Ten model naprawdę zasługuje na uwagę.
 

runforestrun

New member
Też bardziej odpowiada mi 7600, ale 6520 za kilkaset zł więcej ma 10 cali więcej. A dla mne rozmiar 65" jest idealny. Cena 65" 7600 jest absurdalna. Nie potrzebuje UHD. Brałbym starą serię 8, ale nie ma aktualizacji to Android TV. Ogólnie nie ma modelu dla mnie. :(
Ideałem byłby 65" 7600 Full HD. Cena byłaby znośna. Nie mówię dobra bo Philipsy z tego roku są zdecydowanie przewartościowane. Ale chyba zejdą na ziemię. Bo z tego co czytam inne kraje też narzekają na oprogramowanie. Jak zrobi się o tym trochę głośniej to klienci niestety odpłyną.
 

Eragon

Member
Panowie, nie wiem o co chodzi ale na ceneo model 50" oferuje tylko JEDEN sklep. Wcześniej było kilka... Czyżby się wycofali ?
Na stronie MediaExpert nie ma już tego modelu - robi się dziwnie (ok, jest ale jako "chwilowo niedostępny"- co i tak wzbudza we mnie podejrzenia).

Ps. A najgorsze że wybór dobrego TV w tym roku komplikuje się jeszcze bardziej...
 

prezmer

New member
Na stronach supportu producenta znalazłem informację by zwrócić uwagę na to, że po upgradzie firmware'u telewizora nie wolno zapomnieć o tym aby odłączyć telewizor od prądu na dobre kilka minut a nie kilkanaście sekund. Jeśli ktoś ma problemy z tym telewizorem i upgraduje soft to po upgradzie należy wyłączyć telewizor do standby (np. na minutę-dwie) i odłączyć zasilanie np. na 10 minut.
Wiem, że to brzmi trochę jak obracanie się na pięcie i splunięcie ale wbrew pozorom może mieć znaczenie.
 

prezmer

New member
Proszę użytkowników tv o informację czy u Was na podstawie telewizora przy rogach- tych z przodu zaokrąglenie też jest takie niechlujne? Forma jak kapsel od piwa. Zdjęcię załączam.

U mnie też są podobne podgięcia ale tyłu. Szczerze mówiąc, gdybyś o tym nie napisał - nigdy bym nie zwrócił na to uwagi. Pamiętaj że ten element to nie odlew ale kawałek prasowanej blachy.
 

jarhead7

New member
U mnie też są podobne podgięcia ale tyłu. Szczerze mówiąc, gdybyś o tym nie napisał - nigdy bym nie zwrócił na to uwagi. Pamiętaj że ten element to nie odlew ale kawałek prasowanej blachy.


Mimo wszystko postanowiłem napisać do supportu tak jak kolega magg. Powiem szczerze, że mnie to drażni, u mnie jest to z przodu więc widzę to nawet oglądając tv.
 

magg

New member
Wstawiłem zdjęcie i po godzinie miałem odpowiedz.
@jarhead7 gdzie kupiles swój?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

manner

New member
"Na stronach supportu producenta znalazłem informację by zwrócić uwagę na to, że po upgradzie firmware'u telewizora nie wolno zapomnieć o tym aby odłączyć telewizor od prądu na dobre kilka minut a nie kilkanaście sekund. Jeśli ktoś ma problemy z tym telewizorem i upgraduje soft to po upgradzie należy wyłączyć telewizor do standby (np. na minutę-dwie) i odłączyć zasilanie np. na 10 minut.
Wiem, że to brzmi trochę jak obracanie się na pięcie i splunięcie ale wbrew pozorom może mieć znaczenie."

This should be done always after the upgrade. And not just on a TV. When you update your smartphone with Android 5.0 such as 5.1 - must do "Wipe" - reset. On the TV I always disconnected from the network for 3 minutes (cold restart), and then Reset full (wipe)

Sorry for the English)
 

manner

New member
"Panowie, nie wiem o co chodzi ale na ceneo model 50" oferuje tylko JEDEN sklep. Wcześniej było kilka... Czyżby się wycofali ?
Na stronie MediaExpert nie ma już tego modelu - robi się dziwnie (ok, jest ale jako "chwilowo niedostępny"- co i tak wzbudza we mnie podejrzenia).

Ps. A najgorsze że wybór dobrego TV w tym roku komplikuje się jeszcze bardziej..."

PFT6550 one of the most interesting 1080p TVs in 2015. Do it for the whole of Europe at a factory in Poland. The fact that he has disappeared from stores - most likely from his popularity and the lack of new televisions. I bought in Poland your 55PUS7600 and soon he disappeared from sale in stores. Some time later he reappeared in stores. 6550 will be the same - a new batch will be delivered to the shops and it will be available. "na zamówienie - 30 dni roboczych" - meaning it is not the suppliers and we can only wait. If anyone has the marriage of TV - all can be. Based on 1-2 televisions can not speak about all.
 

manner

New member
Dents on the television may be the fault of the sellers. Maybe they were getting it out of the box and hurting. Or in transit. And maybe the plant is turned. Here we can only guess, but I'm sure such cases are rare.
 

maykel

New member
Witam. Mam 55PFT6550 od 3 dni. Zakupiony w sieci Euro. Zaraz po przyjeździe do domu zrobiłem upgrade softu. Miałem na poczatku delikatne problemy z pilotem oraz ambi, które mignie czasem po przelaczeniu w standby, denerwuje też gubienie ustawień po zmianie źródła, TVN player nie działa. Ale generalnie jest dobrze, wszystko działa plynnie, Kodi zainstalowane, ambi robi robotę, super czernie. Ogólnie obraz jest dobry, ale właśnie, przy ustawieniach fabrycznych tylko dobry, a nawet średni. Biały jakiś przepalony, mało szczegółów z cieni. Może ktoś kto przeszedł już proces ustawiania i mógłby się podzielić jakimiś szczegółami co do poszczególnych ustawień. Robiłem już co prawda "kalibracje" wg.wytycznych z avforums. Jest dużo lepiej, ale szukam jeszcze jakiś alternatyw. Jeszcze jedno, udało się komuś sparować TV z apką MyRemote? U mnie nie go nie widzi.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

jarhead7

New member
Witam. Mam 55PFT6550 od 3 dni. Zakupiony w sieci Euro. Zaraz po przyjeździe do domu zrobiłem upgrade softu. Miałem na poczatku delikatne problemy z pilotem oraz ambi, które mignie czasem po przelaczeniu w standby, denerwuje też gubienie ustawień po zmianie źródła, TVN player nie działa. Ale generalnie jest dobrze, wszystko działa plynnie, Kodi zainstalowane, ambi robi robotę, super czernie. Ogólnie obraz jest dobry, ale właśnie, przy ustawieniach fabrycznych tylko dobry, a nawet średni. Biały jakiś przepalony, mało szczegółów z cieni. Może ktoś kto przeszedł już proces ustawiania i mógłby się podzielić jakimiś szczegółami co do poszczególnych ustawień. Robiłem już co prawda "kalibracje" wg.wytycznych z avforums. Jest dużo lepiej, ale szukam jeszcze jakiś alternatyw. Jeszcze jedno, udało się komuś sparować TV z apką MyRemote? U mnie nie go nie widzi.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ma ktoś linka do tych wytycznych kalibracji z av formus?
 

maykel

New member
Nie mogę dodać linka. Wpisz w google "50PFT6550 best picture settings avforums" i Ci znajdzie. Jest tam filmik z YT

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

dark c

New member
"fachowcy" z Philipsa twierdzą, że problem rozwiązuje ponowne zainstalowanie TV ;)

Jaaaasne :D Tak jak na ciągłe zwiechy pilota pomóc ma wymiana nowych baterii na jeszcze nowsze :D Najlepiej na takie, których jeszcze nie ma w produkcji...

Przynajmniej wiadomo, czemu ten obiecany "jutro" test pojawia się już miesiąc czasu :D:D:D, zapewne telewizor testowy zawiechę złapał i jest reklamowany!... :D Gdzie ja miałem rozum, że tę firmę wybrałem... Całe życie byłem szczęśliwy bez ani jednego urządzenia Philipsa, to mnie na światełka naszło na ścianie. Teraz mi żona całe dnie "świeci" nad głową, że bubel kupiłem :D
 
Do góry