Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

aksulK

New member
Witam

Skandalem jest wypuszczenie aktualizacji bez sprawdzenia jak działa, wystarczy 2-3h i jedna osoba sprawdzi 90% funkcji TV.

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki
 

mik61

New member
Witam

Skandalem jest wypuszczenie aktualizacji bez sprawdzenia jak działa, wystarczy 2-3h i jedna osoba sprawdzi 90% funkcji TV.

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki

Co do zimnego startu nie ma już z tym problemu wypróbowałem próbowałem zawiesić TV tak na hama jak to wcześniej miało miejsce że tylko wyłączenie go na godzinę z prądu coś pomogło, teraz nawet nie chciał się zawiesić.

Mi ta aktualizacja nie weszła puki nie zmieniłem nazwy pliku na update bo nazwa jest inna.

A wracając do 3D faktycznie jest to rzecz karygodna żeby robić takie numery konsumentom przypuszczam że jeżeli 3/4 was by robiło sobie taką olewkę w pracy to już by się z nią pożegnało, ale jak to mówią co kraj to obyczaj ale w każdym razie kpina totalna!.

Jeśli tylko coś będę wiedział w kwestii związanej z Katerine i Angelique napiszę na forum co dalej z 3D
 
Ostatnia edycja:

RafalKL

Member
a próbował ktoś wrócić do starszej wersji softu? chciałem wrócić do styczniowej wersji ale po włożeniu penka do USB w ogóle nie widzi mi pliku z oprogramowaniem, w starszym Philipsie nie było z tym problemu, wyskakiwał komunikat że chcesz zainstalować starszą wersję niż jest aktualnie zainstalowana i tylko się potwierdzało


p.s.
o co chodzi z tym metalicznym dźwiękiem po HDMI 1?
 

bartson2

New member
a próbował ktoś wrócić do starszej wersji softu? chciałem wrócić do styczniowej wersji ale po włożeniu penka do USB w ogóle nie widzi mi pliku z oprogramowaniem, w starszym Philipsie nie było z tym problemu, wyskakiwał komunikat że chcesz zainstalować starszą wersję niż jest aktualnie zainstalowana i tylko się potwierdzało


p.s.
o co chodzi z tym metalicznym dźwiękiem po HDMI 1?
Nie da się. Za późno na powroty... ;)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

bartson2

New member
W najnowszej wersji nie dziala sklep play po wejsciu wylacza sie sklep
Obstawiam, że to nie wina softu tylko jakiś błąd przy instalacji. Spróbuj zainstalować TV na nowo. Jeśli to nie zadziała to będziesz musiał czekać na nowy soft. Podpowiem Ci, że doraźnie można zainstalować aplikacje szybko przechodząc na wyszukiwanie w sklepie aczkolwiek wiem, że to i tak kicha.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

bartson2

New member
Miałem to samo, problem zniknął po wyłączeniu TV i odłączeniu z prądu na kilkanaście minut.
Ponowne instalowanie TV też nic nie dawało.
Ja też to miałem na sofcie z grudnia. Zrobiło się przy ponownym instalowaniu tv w połowie stycznia i nie pomagało nawet wyłączanie z prądu. Musiałem zainstalować aktualizację z którą zwlekałem i dopiero to rozwiązałi problem.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

mik61

New member
Ja też to miałem na sofcie z grudnia. Zrobiło się przy ponownym instalowaniu tv w połowie stycznia i nie pomagało nawet wyłączanie z prądu. Musiałem zainstalować aktualizację z którą zwlekałem i dopiero to rozwiązałi problem.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka

Hmm wyłączałem TV kilka razy z pradu, instalowalem ponownie TV zaraz po wgraniu softu i nadal to samo
 

RafalKL

Member
Pisaliśmy już kilka stron temu że aktualizacja NIC nie poprawiła w kwestii 3D, mam okulary więc wiem

Maykel co do twojego metalicznego dzwięku aktualizacja tego nie poprawia ale wydali dziś dodatkowy plik poprawiający ten problem ale najpierw musisz zaktualizowac do najnowszej a potem dociagnac dodatkowy plik ktory umieszczony jest na forum philips:

Experience thread Experience thread - QM152E_000.005.101.054 for 5500, 65X0, 6400 W pierwszym poście masz Edit: i niżej zamieszczony plik wypróbowałem i działa jak należy


mik61, jak instalowałeś ten "Edit"? tak samo jak przy normalnym sofcie, przegrywasz plik na penka, podłączasz pod USB i uruchamia się aktualizacja?
 

mik61

New member
mik61, jak instalowałeś ten "Edit"? tak samo jak przy normalnym sofcie, przegrywasz plik na penka, podłączasz pod USB i uruchamia się aktualizacja?

Kolego zmieniłem jego nazwę na autostart (tak jak nazywa się każdy plik aktualizacji) i po włożeniu pendraka od razu wykrył że jest coś nowego z USB.

Wracając do sklepu Play poradziłem sobie takim sposobem że jeszcze raz zrobiłem instalację telewizora spróbowałem 2x za pierwszym razem znowu pominąłem logowanie do google i znowu był problem za drugim razem podczas instalacji zalogowałem się od razu i sklep play działa. Może mi ktoś poradzić jaka zainstalować wtyczkę do kodi aby pobierał napisy do filmów z wtyczki Genesis? mam Napisy24 ale coś mało napisów na tym serwisie
 

bartson2

New member
Kolego zmieniłem jego nazwę na autostart (tak jak nazywa się każdy plik aktualizacji) i po włożeniu pendraka od razu wykrył że jest coś nowego z USB.

Wracając do sklepu Play poradziłem sobie takim sposobem że jeszcze raz zrobiłem instalację telewizora spróbowałem 2x za pierwszym razem znowu pominąłem logowanie do google i znowu był problem za drugim razem podczas instalacji zalogowałem się od razu i sklep play działa. Może mi ktoś poradzić jaka zainstalować wtyczkę do kodi aby pobierał napisy do filmów z wtyczki Genesis? mam Napisy24 ale coś mało napisów na tym serwisie
Każda wtyczką wideo najlepiej pobierać napisy z opensubtitles.org Jest to największa baza napisów. We wtyczkach innych niż Genesis musisz tylko ręcznie wpisywać tytuł do wyszukiwania.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

mik61

New member
Każda wtyczką wideo najlepiej pobierać napisy z opensubtitles.org Jest to największa baza napisów. We wtyczkach innych niż Genesis musisz tylko ręcznie wpisywać tytuł do wyszukiwania.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka

Oki wszystko gra ale czasem wywali błąd albo przy odtwarzaniu albo nie wyszukuje w ogole napisów
 
Ostatnia edycja:

Jogi007

New member
Nie wiecie przypadkiem dlaczego tv poprzez wi-fi pomimo że " widzi" serwer oraz udostępione filmy i zdjęcia przy próbie otworzenia tych materiałów ( format mkv, jpg) pokazuje komunikat, że nie można otworzyć lub odnaleźć pliku.Używam Allmediaserwer. W panasonicu nie miałem tego problemu.
 

mik61

New member
Nie wiecie przypadkiem dlaczego tv poprzez wi-fi pomimo że " widzi" serwer oraz udostępione filmy i zdjęcia przy próbie otworzenia tych materiałów ( format mkv, jpg) pokazuje komunikat, że nie można otworzyć lub odnaleźć pliku.Używam Allmediaserwer. W panasonicu nie miałem tego problemu.

Ja używam Uniwersal Media Server i działa jak należy
 

maykel

New member
Maykel co do twojego metalicznego dzwięku aktualizacja tego nie poprawia ale wydali dziś dodatkowy plik poprawiający ten problem ale najpierw musisz zaktualizowac do najnowszej a potem dociagnac dodatkowy plik ktory umieszczony jest na forum philips:

http://www.supportforum.philips.com...ead-QM152E_000-005-101-054-for-5500-65X0-6400 W pierwszym poście masz Edit: i niżej zamieszczony plik wypróbowałem i działa jak należy

Super, dzięki za info. Zaktualizowałem już soft, natomiast zastanawiam się jak zainstalować ten dodatkowy plik. Zmieniałeś mu nazwę na autorun czy w jaki sposób sobie z tym poradziłeś?

Wysłane przy użyciu tapatalka
 

mik61

New member
Super, dzięki za info. Zaktualizowałem już soft, natomiast zastanawiam się jak zainstalować ten dodatkowy plik. Zmieniałeś mu nazwę na autorun czy w jaki sposób sobie z tym poradziłeś?

Wysłane przy użyciu tapatalka

Po prostu zmienilem nazwe wlozylem pendraka dalem aktualizacja z usb i ruszylo
 
Do góry