Philips, Samsung, Panasonic, a może jeszcze coś innego... pomoc w wyborze TV do 4tys zł

fanatyklech

New member
Cześć, planuję kupić telewizor do salonu cena maks 4tys zł i ani złotówki więcej ;) Raczej 55 cali telewizor ma służyć przede wszystkim do oglądania rożnych transmisji sportowych sportowych, czasem też i dobry film czy serial na netflixie odpalę. Na ten moment TV nie jest mi potrzebny do grania na konsoli, ale dobrze aby i w tym aspekcie był jak najlepszy.
Na podstawie tego forum oraz różnych recenzji i testów wyselekcjonowałem sobie trzy modele:
Samsung UE55NU8002 // Philips 55PUS8303 // Panasonic TX-55EX620E


Który z tych TV będzie najlepszym wyborem dla mnie i który spełni moje oczekiwania, a może polecacie w tym budżecie jakiś inny TV?


1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Na ten moment 3x4m a za jakiś rok 4x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Na te moment 2m w na nowym mieszkaniu pewnie z 3 metry od ekranu
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na obecnym mieszkaniu stać w nowym wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od zachodu sypialni z prawej strony TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG37 LD420 full HD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepiej żeby był "kombajnem multimedialnym" i miał jak najwięcej przydatnych funkcji :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Laptop, internet (smart tv – netflix, youtube itp.), dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Średnio 4-5h w tygodniu. Weekendowo nawet 8-10godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Na dobrą sprawę prawie każda transmisja sportowa, czasem serial/film na netfilxie, w przyszłości konsola Xbox
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak przede wszystkim Netflix, HBO GO,Youtube, czasem przeglądarka
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak w przyszłości zamierzam dokupić konsolę Xbox.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Raczej 55 cali chyba że sugerujecie inną wielkość ;-)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maks 4000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak
23. Jakie będzie źródło dźwięku? Na ten moment wbudowane głośniki w TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli masz:
- Philips 55PUS8303 za 3699 zł
- TCL 55X2 za 3499 zł
- LG 55SK8100 za 3599 zł
- Samsung 55NU8042 za 3599 zł
- TCL 55DC760 za 3199 zł
Jak będziesz niebieski masz pakiet do każdego.

Ale za 4999 zł masz Już najnowszy model Oleda 55" Toshiby i to z pakietem - więc dobrze pomyśl.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Philips 55PUS8303 to b. dobry wybór. Odradzam TV marki TCL - będziesz przeklinał dzień w którym go kupiłeś ...
 

fanatyklech

New member
Jednak mała zmiana. Obejrzałem polecane telewizory i doszedłem do wniosku że odpowiednia wielkość TV (na obecnym mieszkaniu) jak również w przyszłości to maks 50cali, budżet tez chciałbym zmniejszyć w takim przypadku o 1000zł czyli podsumowując szukam teraz jak najlepszego modelu TV do oglądania przede wszystkim transmisji sportowych w budżecie do 3000zł i maksymalnym rozmiarze 50cali.
Propozycje eksperta sklepowego to:
LG 50UK6950PLB

Dodatkowo zastanawiam się również nad:
LG 49SK8100PLA
Philips 50PUS7303/12
Philips 49PUS8303
TCL 49C7026

Który z tych modeli według Was będzie dla mnie najodpowiedniejszy? I sprawi najwięcej satysfakcji z oglądania TV?

Z moich analiz i prześledzonych recenzji wychodzi że: Philips 50PUS7303/12 Byłby to słuszny wybór?
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
Przemyśl to 3 metry to za dużo do 50 cali, 3 metry to już rewir 65 cali, więc 50 cali możesz żałować
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zostajesz zdecydowanie przy 50" - to Philips z ambilightem będzie słusznym wyborem.
 

fanatyklech

New member
Tak zostaję przy 50ciu calach obecnie dystans od telewizora po dokładnym zmierzeniu wynosi 1,7m w przyszłości ta odległość nie przekroczy 2,5metra. Jeszcze co do dzisiejszych testów w sklepie to TCL zaciął obraz z youtuba gdy dziwięk normalnie odtwarzał... Pan sprzedawca twierdził że to częsta przypadłość TCL do tego sama jakość i płynność obrazu jakoś najmniej z tych wszystkich testowanych TV mnie przekonywała... Najlepiej pod względem płynności wypadł LG 50UK6950PLB do tego fajny pilot Magic Remote. Zastanawia mnie tylko czy TV obsługuje LG ThinQ w jezyku polskim? czy to dopiero do serii SK ta funkcja jest dostępna? Philips 7303 też fajnie grał tylko nie wiem czy tego Androida rozpatrywać jako wadę czy zaletę....
 
Do góry