Philips PVR kanaly High Definition ciemnosc

TheArt

New member
Witam.
Wzialem w Cyfrze tunerek Philips PVR HD. Wszystko podpialem zgodnie z tym co wyczytalem tutaj. Wszystko tez dziala w SD. Natomiast kanaly HD krzycza "Brak sygnalu, sprawdz antene". Co z nim, czy trzeba dokupowac specjalny konwerter HD (widzialem w MediaMarkt). Czy da sie wgrac update oprogramowania (tuner w opcjach update nie widzi nic). Czy da sie cos z tym zrobic, zeby kanaly HD swiecily.

PS. Czy w tym tunerze da sie wykasowac kanaly, chodzi o to ze w niektorych programach tuner krzyczy "brak uprawnien". Da sie je wylaczyc, czy tez przeniesc, zeby miec liste tylko dzialajacych.
 

Yahoou77

Member
Nie trzeba specjalnego konwertera. Ja używam starego samsunga, którego dawno dawno temu dawała Cyfra+ z tłumieniem 0,6dB i jest OK. Fakt, że u mnie on działa w połączeniu z dobrej jakości czaszą 90cm.
Generalnie ważne jest bardzo precyzyjne ustawienie anteny i konwertera.
Też używam tunera Cyfry+ Philips HD PVR i też czasem taki komunikat mi wyskakuje, ale jest to spowodowane raczej oprogramowaniem dekodera. Bo jak za chwile zrobię restart tunera to wszystko wraca do normy i program HD mogę oglądać. Wogule to ten dekoder wg mnie nie jest do końca dopracowany :( Czasem oglądając kanał HD obraz potrafi zniknąć na kilka sekund i powrócić, ale wtedy jakby klatkował (taki efekt stroboskopowy). Co ciekawe przełączając na chwilę na inny kanał i wracając spowrotem na ten kanał HD wszystko wraca do normy. Tak że jeszcz duzo pracy czeka inżynierów projektujących soft to tego dekodera...

Pozdrawiam!
 

bobik007

New member
Bez reklam
poczekaj trochę, kanały hd trochę później włączają chyba, miałem tak samo po ok 2h hd wskoczyły i już są:eek:k:
 

Tom_Bod

New member
TheArt napisał:
Witam.
Wzialem w Cyfrze tunerek Philips PVR HD. Wszystko podpialem zgodnie z tym co wyczytalem tutaj. Wszystko tez dziala w SD. Natomiast kanaly HD krzycza "Brak sygnalu, sprawdz antene". Co z nim, czy trzeba dokupowac specjalny konwerter HD (widzialem w MediaMarkt). Czy da sie wgrac update oprogramowania (tuner w opcjach update nie widzi nic). Czy da sie cos z tym zrobic, zeby kanaly HD swiecily.
Przyczyn może być kilka. Na pewno nie jest wymagany jakiś specjalny konwerter "HD". Inna rzecz, że warto mieć konwerter typu Twin, bo wtedy można jednocześnie oglądać jakiś program a nagrywać inny.
Wracając do problemów:

Zacznijmy od ustawienia anteny - dla kanałów HD jest wymagany lepszy sygnał. Stąd sugestia, by zakupić większą czaszę (nie wiem jaką kupiłeś). Ja przez wiele lat miałem tę czaszę mniejszą, przy wymianie na PVR zmieniłęm czaszę na większą. I w instrukcji tunera jest zdaje się opis procedury, jak dokonać ustawienia sygnału.

Zakładając, że sygnał i połączenia są ok, to przyczyną może być... operator. :) Wiem, że były z odbiorem jakieś jaja w listopadzie. Mnie to nie dotknęło, ale za to 01 grudnia miałem totalną ciemność. Dodzownić do Cyfry nie można było, sądzę więc że był to problem szerszy.
I tu rada - warto zalogować się do internetowego centrum abonenta C+ (wygoogluj sobie) . Pomijając na razue inne pożyteczne rzeczy jest tam opcja "reaktywacja karty".
Ustawia się tuner na kanał TVP1 (choć na forach czasem pisze się że na TVP3) i uruchamia w tym internetowym centrum właśnie tę opcję reaktywacji. W moim przypadku minęło 0,5 h i programy podstawowe wróciły, po nieco dłuższym czasie "wróciły" także kanały HD.
Może więc to będzie rozwiązaniem Twoich problemów?

TheArt napisał:
PS. Czy w tym tunerze da sie wykasowac kanaly, chodzi o to ze w niektorych programach tuner krzyczy "brak uprawnien". Da sie je wylaczyc, czy tez przeniesc, zeby miec liste tylko dzialajacych.
W Menu tunera wybierz sobie ulubione programy (czy jakoś podobnie to się nazywa) i wtedy przełączanie kanałów odbywa się tylko pomiędzy tymi, które wybierzesz.

pozdr.
tomek
 

bochendaro

New member
Nie wiem gdzie koledzy mieszkają ale ja na tym dekoderze mam super sygnał.
Co do zgłaszania błędów oprogramowania przez was to nie wystąpiła mi żadna zwieszka a tym bardziej brak sygnału.(wersja oprogramowania 79)

Co do kolegi @TheArt to jeżeli brak sygnału to nie jest to wina karty gdyż brak odpowiednich wpisów wyświetlało by brak uprawnień.
Antenę dostrajaj do kanałów HD gdyż one potrzebują precyzyjnego sygnału.
pozdrawiam
 

TheArt

New member
Wiecie sila sygnalu to az 99%, jakosc 89%. Zatem ta opcja z precyzyjnym ustawieniem czaszy raczej odpada. Oprogramowanie sie uaktualnilo w nocy, jest w wersji 79. HD nadal ciemno. Mysle czy warto kupowac konwerter. Znajomi twierdza ze HD ogladaja przy czaszy 60cm, nawet z duzo slabsza jakoscia (60%). Czy ktos ma jeszcze pomysly zeby to zadzialalo.

W Menu tunera wybierz sobie ulubione programy (czy jakoś podobnie to się nazywa) i wtedy przełączanie kanałów odbywa się tylko pomiędzy tymi, które wybierzesz.

Wiem, znam, uzywam. Tyle ze w EPG nadal sa wszystkie kanaly. Znasz link do tego BOKu online. Mozesz dac, to przetestuje sposob z resetowaniem.
 
Ostatnia edycja:

Tom_Bod

New member
TheArt napisał:
Znasz link do tego BOKu online. Mozesz dac, to przetestuje sposob z resetowaniem.

Znam, tylko jak wpisałem wprost to mi system nie pozwolił na zamieszczenie. Wpiszę inaczej, poradzisz sobie:
www*kropka*ica*kropka*cyfraplus.pl/
 

Tom_Bod

New member
Chyba za mało czasu upłynęło.
Włącz wieczorem na TVP3, wejdź jeszcze raz na ICA i reaktywuj kartę. Zostaw tuner włączony na tym kanale TVP3 na noc, zobaczysz rano czy są efekty.
Tylko nie wiem, czy kartę mozna reaktywować tak raz za razem, czytałem gdzieś że chyba można tylko raz na 24h.
 

bochendaro

New member
TheArt napisał:
U mnie reaktywacja nie dala efektow.

Nie szukał bym przyczyn w karcie :)
ale jeżeli masz od kogo pożyczyć kartę i tuner to by wykluczyło wszytskie spekulacje :)
Taka jak opisujesz sytuacja występowała u znajomych w Iralndi ale to położenie geograficzne :)
Więc może jednak to winna konwertera :)


A do reaktywacji powinna ona trwać do 30min i tak się praktycznie dzieje :)
 

intesp

New member
DEKODER PHILIPS PVR HD z CYFRY+

Yahoou77 napisał:
Nie trzeba specjalnego konwertera. Ja używam starego samsunga, którego dawno dawno temu dawała Cyfra+ z tłumieniem 0,6dB i jest OK. Fakt, że u mnie on działa w połączeniu z dobrej jakości czaszą 90cm.
Generalnie ważne jest bardzo precyzyjne ustawienie anteny i konwertera.
Też używam tunera Cyfry+ Philips HD PVR i też czasem taki komunikat mi wyskakuje, ale jest to spowodowane raczej oprogramowaniem dekodera. Bo jak za chwile zrobię restart tunera to wszystko wraca do normy i program HD mogę oglądać. Wogule to ten dekoder wg mnie nie jest do końca dopracowany :( Czasem oglądając kanał HD obraz potrafi zniknąć na kilka sekund i powrócić, ale wtedy jakby klatkował (taki efekt stroboskopowy). Co ciekawe przełączając na chwilę na inny kanał i wracając spowrotem na ten kanał HD wszystko wraca do normy. Tak że jeszcz duzo pracy czeka inżynierów projektujących soft to tego dekodera...

Pozdrawiam!

Witam

co do tunera Cyfry+ Philips HD PVR dowiedziałem się od bardzo sobrego fachowca, że faktycznie jest on kompletnie niedopracowany technicznie co do wymogów sygnałów HD...U siebie zauważyłem że dekoder wiesza się co jakiś czas (to podstawowy feler tego modelu)...Mnie wieszają się kanały HD głównie kiedy nagrywam w danym czasie obraz z innego kanału!! Powstaje czarna dziura na ekranie albo znika dźwięk...po czym pojawia się za jakiś czas lub wcale już się nie pojawia...Z porad fachowca wiem tylko tyle, że doradził pewnemu gościowi zmianę tunera na FERGUSONA...niestety nie znam modelu Jest on drogi około 900-1000 zł ale problemy znikają jak ręką odjął. Po prostu ze względów ekonimicznych aby "zabić" konkurencję CYFRA + zamówiła u PHILIPSA "CHEAP SHIT", TOTALNY NIEWYPAŁ a płacą za to abonenci niestety...Najgorsze jest to że w punktach obsługi CYFRY+ mają za zadanie wciskać kit niezorientowanym w temacie klientom,że trzeba mieć ustawiony super sygnał z miernikami co jest szaleństwem jeśli wziąć pod uwagę że nawet na teście z tunera poziom sygnału jest 4,4 i zielony...Technik ustawił mi sygnał na maksa i też guzik pomogło...Nie sądzę żeby zmiana czaszy z 60 na większy również pomogła...Problem lezy na pewno w procesorze tunera, która wypada z gry kiedy ma obsłużyć większą ilość danych (nagrywanie + kanał HD) Także proponuję decydentom z CYFRY+ zastanowić się nad wprowadzeniem NOWEGO MODELU a nie leczyć syfa pudrem...pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

intesp

New member
Foxxx24 napisał:
Skoro doradzał Ci Fergusona to zapewne 8900HD,który właśnie kosztuje ok 900zł i jest faktycznie bardzo dobry:eek:k:


Pozdrawiam

Wszystko się zgadza, ale z drugiej strony jeśli płaci się w abonamencie za jakieś urządzenie to z jakiej racji abonenci z własnej kieszeni mają ponosić duże straty (900 zł to wysoka suma) za bardzo złą decyzję jaką było wprowadzenie tunera -złoma PHILIPSa PVR HD :confused: ??
 

Foxxx24

New member
A tu jak najbardziej masz racje,ale pamiętaj,że Cyfra daje Ci też możliwośc wzięcia samej karty bez dekodera więc wtedy nie ponosisz żadnych opłat poza abonamentem.


I żeby było jeszcze zabawniej to z tego co wiem Cyfra normalnie każe sobie dokładac do abonamentu 20 zł za PVRa co już jest szczytem bezczelności przy takim dziadostwie.



Pozdrawiam
 

rad78

New member
moze globo HD S1

za taką kasę można kupić dekoder Globo HD S1 - co sądzicie o nim. Zastanawiam się nad zakupem tego tunera. Może ktoś wie jak działa z spliterem RF link

:hmm:
 

janusz601

New member
Witam ja mialem fergusona z dyskiem i nie polecam bo tez sie wiesza lepiej kupic cos innego. Za to mam teraz philipsa od cyfry z dyskiem i ani razu mi sie nie zawiesił:) (odpukac)

pozdrawiam
 

krzychu522

New member
nagrywanie

mam tuner philipsa orginalny od cyfry+ z mozliwością nagrywania mam również konwerter typu twin podpięty żebym mógł w tym samym czasie nagrywać i oglądać inny program i tutaj jest problem bo to nie działa tak jak powinno tz. przy nagrywaniu mogę tylko niektóre programy oglądać może ma ktoś pomysł co jest nie tak lub podobny problem? z góry dzięki!!!
 
Do góry