Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Marecki00

New member
Kupiłeś go może teraz w x-kom na promocji? Jak go oceniasz jaki obraz?
Ja chyba też go kupię, bo nowy 65PUS8818 jest wykastrowany z różnych rzeczy.
Chciałem go kupić u Kikiego, ale nie ma go gdzie już zamówić.
Tak, w Xkom najtaniej. Jak dla mnie, przesiadka z LG ( fakt ze Oled ale juz grubo ponad 7letniego ) bomba. Obraz fajny i jednak ambilight powieszony robi robotę fajną. Jedynie chyba te 120hz było zbędnym dołożeniem €€€ ale nie wiem sam ;)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z obrazu jesteś zadowolony? Dźwięk jak?
Ja 2 sztuki chcę kupić 65" dla mnie i brata
Podaj mi do siebie e-maila na PW, to o coś poza forum zapytam.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dojechały wczoraj dwa Philipsy 65PUS8807 z X-kom (przez Allegro) , data produkcji maj 2023, ładne obie matrycę wszystko działa bardzo dobrze, listę kanałów wgrałem że starszego rocznikowo 43PUS8506 i wszystko ładnie się wgrało. Działa wszystko z HbbTV wtym kanały wirtualne od TVP. Kto się zastanawia czy wybrać nowszy czy starszy proponuję kupić starszy puki są jeszcze dostępne. Jest efekt woow po przesiadce z 32" wszystko takie ładne duze czytelne. Ambilight robi też robotę.

Można kilka dni używać telewizora z naklejona folią ochronną na matrycy, na wypadek gdyby telewizor zaczął szwankować?
 

quintuss

Member
Cześć, od dzisiaj mam 50PUS8818, wszystko niby jest ok ale obraz mógłby być lepszy. Kiki, czy mogę prosić ustawienia do kalibracji? Już piszę na PW.
 

pustv

New member
Dołączyłem do posiadaczy tv marki Philips model Pus 8857, jest to mój pierwszy tv tego producenta, który zaskoczył mnie problemem, którego nigdy nie spotkałem:
WP_20231126_21_20_48_Raw.jpg WP_20231126_21_21_05_Raw.jpg
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to kwestia złych ustawień, choć te testowałem różne, czy może mój egzemplarz ma jakiś defekt, że niezależnie od źródła przy ciemnych scenach pojawia się widoczny efekt?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dołączyłem do posiadaczy tv marki Philips model Pus 8857, jest to mój pierwszy tv tego producenta, który zaskoczył mnie problemem, którego nigdy nie spotkałem:
View attachment 24904 View attachment 24905
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to kwestia złych ustawień, choć te testowałem różne, czy może mój egzemplarz ma jakiś defekt?
Chciałoby się powiedzieć "Jaka "piękna" posteryzacja". ;)
Lub bardziej po ludzku, masz totalnie uwalone przejścia tonalne.
Profesjonalna kalibracja powinna sobie z tym bez trudu poradzić. Ale pamiętaj, profesjonalna a nie z kartki lub maila. ;)
 

pustv

New member
Chciałoby się powiedzieć "Jaka "piękna" posteryzacja". ;)
Lub bardziej po ludzku, masz totalnie uwalone przejścia tonalne.
Profesjonalna kalibracja powinna sobie z tym bez trudu poradzić. Ale pamiętaj, profesjonalna a nie z kartki lub maila. ;)
Rozumiem, a nie ma powiedzmy uniwersalnych ustawień, które zniwelowałby widoczny defekt?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Masz dwa rozwiązania.
Poproś @kikiego.Podeśle Ci na maila "kalibrację" ;) .Za free.🙂
Lub
Umów się na profesjonalną kalibrację. Robioną u Ciebie w domu ,na Twoim telewizorze.:cool:To niestety jest usługa płatna.
Wybór należy do Ciebie.
 

michu11

New member
Pytanie do posiadaczy philipsa pus8818, czy u was jest widoczny vertical banding lub dse? U mnie filmy i wszystkie aplikacje ok, obraz naprawdę dobry. Ale w trybie gry widoczne są pasy i efekt brudnego ekranu. W jednolitych kolorach jest tragedia, widać nawet 4 pasy. Podłączałem kabel do wszystkich hdmi, zmieniałem źródła na DVD, na konsolę itd. Zmienialem wszystkie opcje w menu ps5 i nic to nie dało. Tv kupiony przede wszystkim pod konsolę, gdyby obraz w trybie gry był taki jak normalnym trybie to byłoby dobrze. Tv kupowany w xkom, będę reklamował z rękojmi, chyba, że ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.
 

pustv

New member
Masz dwa rozwiązania.
Poproś @kikiego.Podeśle Ci na maila "kalibrację" ;) .Za free.🙂
Lub
Umów się na profesjonalną kalibrację. Robioną u Ciebie w domu ,na Twoim telewizorze.:cool:To niestety jest usługa płatna.
Wybór należy do Ciebie.
Zastosowałem otrzymane ustawienia, efekt filmowy/kinowy przyciemniający widoczny na zdjęciach defekt, ale w dalszym ciągu widoczne kontury. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że nie da się tego problemu rozwiązać? bo raczej nie o maskowanie tu chodzi? Poprzednio posiadany LG takich problemów nie miał muszę przyznać. Da się to reklamować?
 

Wojo85

New member
witam, do niedawna posiadam 55pus8807, który posiada 120hz matrycę. Sygnał mam z dekodera 4k z Canal Plus a kabel HDMI mam 2.1.
Pytanie brzmi: dlaczego jak wejdę w informacje o urządzeniu jest napisane ze klatki na sekundę to tylko 50Hz? I o chodzi z tym formatem HDR? Dlaczego jak daje na ustawienia adaptacyjne dekodera to i tak jest SDR a jak dam zeby zawsze był HDR to wtedy obraz jest tak ciemny jak na starej plazmie.
Jesli dekoder nie przepusza wiecej niz 50hz to skąd musiałbym mieć sygnał, żeby obejrzeć mecz przy 120hz odświeżaniu?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
witam, do niedawna posiadam 55pus8807, który posiada 120hz matrycę. Sygnał mam z dekodera 4k z Canal Plus a kabel HDMI mam 2.1.
Pytanie brzmi: dlaczego jak wejdę w informacje o urządzeniu jest napisane ze klatki na sekundę to tylko 50Hz? I o chodzi z tym formatem HDR? Dlaczego jak daje na ustawienia adaptacyjne dekodera to i tak jest SDR a jak dam zeby zawsze był HDR to wtedy obraz jest tak ciemny jak na starej plazmie.
Jesli dekoder nie przepusza wiecej niz 50hz to skąd musiałbym mieć sygnał, żeby obejrzeć mecz przy 120hz odświeżaniu?
Cześć,
1. Dekodery obsługują 50/60Hz dlatego masz taką informacje. Możesz sztucznie podbić klatkarz dekodera używają funkcji interpolacji w telewizorze. Nie mniej jednak wiąże się to z ze sztucznym generowaniem klatek przez telewizor, co w sprawdzi się w raczej statycznych scenach niż w meczu -> będziesz miał płynniejszy obraz ale artefakty przy szybkich ruchach
2. Aby uzyskać obraz w 120Hz to w obecnej chwili musiałbyś skorzystać z konsol nowej generacji - Xbox lub PS5, ponieważ one są w stanie przesłać taki obraz.
 
Do góry