Philips PUS8700 - pytanie do użytkowników

Dudi777

New member
Mam pytanie do wszystkich użytkowników modelu PUS8700.
Bardzo chciałem kupić 55PUS8601, ale w PL jest już niedostępny, a z zagranicy mam obawy ściągać, dlatego rozważam jeszcze 55PUS8700. Wiem, że ten TV był kapryśny, ale zetknąłem się z dwiema opiniami (jedną na tym forum i inną na niemieckich opiniach), że po upgradzie softu, ten TV przestał wariować i zaczął być bardziej stabilny. Prawda to, bo opinie nie były jakoś specjalnie rozwinięte o zachowaniach po aktualizacji softu? Możecie się wypowiedzieć jak po jakimś czasie zachowuje się ten TV. Nie będę miał podpiętego kina domowego, czy dekoderów od TV sat, mam kablówkę z sygnałem cyfrowym HD w antenie. Może w przyszłości konsola i czasami funkcje smart TV. Doradzcie proszę, bo telewizorów jest już coraz mniej. Rozważałem jeszcze PUS7601, ale ten jest został wypuszczony na rynek tylko w rozmiarze 65", a ten do mojego mieszkania jest za duży. :-(
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam pytanie do wszystkich użytkowników modelu PUS8700.
Bardzo chciałem kupić 55PUS8601, ale w PL jest już niedostępny, a z zagranicy mam obawy ściągać, dlatego rozważam jeszcze 55PUS8700. Wiem, że ten TV był kapryśny, ale zetknąłem się z dwiema opiniami (jedną na tym forum i inną na niemieckich opiniach), że po upgradzie softu, ten TV przestał wariować i zaczął być bardziej stabilny. Prawda to, bo opinie nie były jakoś specjalnie rozwinięte o zachowaniach po aktualizacji softu? Możecie się wypowiedzieć jak po jakimś czasie zachowuje się ten TV. Nie będę miał podpiętego kina domowego, czy dekoderów od TV sat, mam kablówkę z sygnałem cyfrowym HD w antenie. Może w przyszłości konsola i czasami funkcje smart TV. Doradzcie proszę, bo telewizorów jest już coraz mniej. Rozważałem jeszcze PUS7601, ale ten jest został wypuszczony na rynek tylko w rozmiarze 65", a ten do mojego mieszkania jest za duży. :-(
Jeżeli rozważasz między 8700 a 7601 zdecydowanie polecam ten drugi. Jest to nowszy model z podświetleniem direct led micro dimming, co da Tobie naprawdę bardzo dobry obraz i głęboką czerń - też nie vędziesz miał kwiatków typu nierówne podświetlenie, banding. W zakrzywionym 8700 refleksy mogą denerwować (zależy też od nasłonecznienia pokoju).
Jeżeli chodzi o stabilność oprogramowania, to tutaj myślę, że z 7601 jest lepiej i na pewno aktualizacje będzie dostawał dłużej niż 8700.
Co do wielkości - mówią, że TV nie może być za duży ;).
Zawsze możesz zamówić przez internet i wtedy sam sprawdzisz, a w razie czego zawsze masz 14 dni na zwrot.

49PUS7101
 

Dudi777

New member
Jeżeli rozważasz między 8700 a 7601 zdecydowanie polecam ten drugi. Jest to nowszy model z podświetleniem direct led micro dimming, co da Tobie naprawdę bardzo dobry obraz i głęboką czerń - też nie vędziesz miał kwiatków typu nierówne podświetlenie, banding. W zakrzywionym 8700 refleksy mogą denerwować (zależy też od nasłonecznienia pokoju).
Jeżeli chodzi o stabilność oprogramowania, to tutaj myślę, że z 7601 jest lepiej i na pewno aktualizacje będzie dostawał dłużej niż 8700.
Co do wielkości - mówią, że TV nie może być za duży ;).
Zawsze możesz zamówić przez internet i wtedy sam sprawdzisz, a w razie czego zawsze masz 14 dni na zwrot.

49PUS7101

Dzięki za odp.
No właśnie prawie kupiłem 7601, ale przedtem polecialem do MediaMarktu i kupiłem tylko na cele przymiarki pierwszy z brzegu tv 65" zbliżony wymiarami do 7601 i oddałem go tego samego dnia spowrotem. Wygladał jak tablet 15" na szybie samochodu osobowego. ;-) Moj pokój nie jest nasłoneczniony praktycznie wcale, więc refleksy nie będą problemem. Mam już mętlik w głowie. Dla mnie wzorcowy model do zakupu to 55PUS8601/12, ale się spóźniłem z zapupem i teraz jest dostępny tylko w Austrii za niecałe 2100 €. Nie wiem jak wygląda kwestia gwarancji.
Żeby było ciekawiej, to mieszkam jakieś 3 km od TP Vision, a od nich mały żuczek kupić nie może, nawet nie wiem czy mają jakiś leżakujący jeszcze na magazynie. :-(

Rozważałem jeszcze ewentualnie 55PUS7181, ale to jakby 1-2 klasy niżej i nie widzialem jak wygląda na nim obraz. Jest dostępny jest jeszcze w sieci.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Moim zdaniem jeżeli Twój wybór padł na firmę Philips to jest to odpowiedni model. Będziesz miał czas na sprawdzenie i sam ocenisz czy to to czego szukałeś.
Gwarancja z tego co się orientuję jest europejska ale trzeba by się zorientować jak to wygląda ze sprzętem z zagranicy. Daj znać jak wrażenia gdy TV będziesz miał już u siebie.

49PUS7101
 

Dudi777

New member
Zawsze bardzo podobał mi się AL i chciałem 4-str., ewentualnie 3-str. i dodatkowo podoba mi się wygięty TV. Nie muszę mieć za wszelką cenę 8601. Chciałem go, bo ma AL 4-str. i stabilny soft, a z krzywych zadowala mnie 8700 i ma AL 3-str., tylko czy po aktualizacjach ma stabilny soft? Poza tym, jakby nie patrzeć jest dostępny w PL i zdecydowanie tańszy, bo ok 5400 zł. Szczegółem na korzyść 8601 jest VP9. Ciekawe czy w 8700 instalując KODI lub inny soft z kodekami, bedzię obsługiwał VP9 czy po prostu sprzętowo 8700 nie obsługuje VP9?
 

Dudi777

New member
Rozaważałem to, ale nie kupuję czegoś niesprawdzonego i nieprzetestowanego. A jeśli się nie mylę, to nowości Philipsa, to raczej już tylko AmbiLux i OLED, więc ceny za 55" będą raczej nieprzyjazne.
 
Do góry