PHILIPS PUS8601 v PUS7601 ???

nadal

New member
Zakładam temat, bo przymierzam się do wymiany swojego tv na któryś z tych dwóch. Bez ambilight'a już się nie obejdę.
O 8601 wiadomo sporo. O 7601 już też coś. Gdybym brał 8601 - to 55cali.
Przekątne będą różne, bo właściwie bardziej pasuje mi 55 cali ale 7601 takiego nie ma. W tym układzie wydaje mi się, że różnica cenowa będzie niewielka.

Proszę o pomoc - który jakościowo (obraz, czerń) i użytkowo będzie lepszy ??? i jaka właściwie jest różnica między nimi ??? i który jest bardziej przyszłościowy ???
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, co przemawia za 7601 moim zdaniem:
Większy obraz 65 cali i większa frajda z oglądania, głębsza czerń powinna być w 7601 z uwagi na 128 stref wygaszania i tylne podświetlanie.
W 7601 co za tym idzie powinien być lepszy kontrast .
Oba modele mają matryce MVA 8-bit+FRC
8601 jest ładniejszy i ma fajne głośniki odłączane ,posiada lepszy ambilight,
model 8601 ma też trochę lepsze pokrycie palety DCI.
Model 8601 ma lepszą jasność więc efekt HDR będzie lepszy na 8601
Pozostaje do sprawdzenia czy 7601 obsługuje VP9 profile 2 w pełnym zakresie.
 

nadal

New member
Witaj, co przemawia za 7601 moim zdaniem:
Większy obraz 65 cali i większa frajda z oglądania, głębsza czerń powinna być w 7601 z uwagi na 128 stref wygaszania i tylne podświetlanie.
W 7601 co za tym idzie powinien być lepszy kontrast .
Oba modele mają matryce MVA 8-bit+FRC
8601 jest ładniejszy i ma fajne głośniki odłączane ,posiada lepszy ambilight,
model 8601 ma też trochę lepsze pokrycie palety DCI.
Model 8601 ma lepszą jasność więc efekt HDR będzie lepszy na 8601
Pozostaje do sprawdzenia czy 7601 obsługuje VP9 profile 2 w pełnym zakresie.

a 8601 obsługuje VP9 profile 2 w pełnym zakresie ??
a jak się ma sprawa z bandingiem = oglądam mnóstwo meczy i to jest to, co mnie dobiło w obecnym tv ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Najlepszym rozwiązaniem będzie jak podjedziesz do KIKI-ego i porównasz w sklepie oba TV na prezentacji ,lub zamów prezentację do domu i w domowych warunkach oba telewizory sprawdź , umów się z KIKI-m i zdecyduj co Ci lepiej odpowiada
 

nadal

New member
Najlepszym rozwiązaniem będzie jak podjedziesz do KIKI-ego i porównasz w sklepie oba TV na prezentacji ,lub zamów prezentację do domu i w domowych warunkach oba telewizory sprawdź , umów się z KIKI-m i zdecyduj co Ci lepiej odpowiada

hm, z Kikim w kontakcie jestem - tyle, że mam cholernie daleko do Niego...
 

nadal

New member
Zapraszam użytkowników tych modeli i znawców tematu.
Wypowiedzcie się - jak je odbieracie i jak czujecie porównanie obu modeli, please.
Z góry dzięki.
 

barburian

New member
Bez reklam
Użytkownicy

Zapraszam użytkowników tych modeli i znawców tematu.
Wypowiedzcie się - jak je odbieracie i jak czujecie porównanie obu modeli, please.
Z góry dzięki.

Jest tylko jeden użytkownik 7601 więc nikt więcej się nie wypowie jak działa ten TV bo nikt go nie ma, wejdź na wątek na tym forum o jednym i drugim modelu , jest wiele opinii w wątku dotyczącym 8601 i jedna opinia użytkownika o 7601
 

barburian

New member
Bez reklam
W wątku o 7601 zamieściłem test tego TV kilka dni temu, z testu wynika
że TV ma super czerń i świetnie nadaje się do nocnych seansów, jego
mankament to słabe pokrycie DCI i to że średnio nadaje się pod HDR z jasnością poniżej 400cd/m2
 

nadal

New member
W wątku o 7601 zamieściłem test tego TV kilka dni temu, z testu wynika
że TV ma super czerń i świetnie nadaje się do nocnych seansów, jego
mankament to słabe pokrycie DCI i to że średnio nadaje się pod HDR z jasnością poniżej 400cd/m2

dzięki. Czerni jestem głodny po tym co miałem do tej pory ale pokrycie DCI i HDR, to dość ważne argumenty............
 

barburian

New member
Bez reklam
Ja bym się nad tym czytaniem nie skupiał :) bo człowiek potem głupi bardziej niż przed czytaniem :).... zrób jak mówiłem i zamów prezentację w domu
u KIKI-ego, niech przyjedzie z 2-ma TV które Cię interesują i jeden z nich zostanie u Ciebie ( jeśli tylko Philips i ambi... musi być )
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zastrzegam, że jedynie teoretyzuję, ale uważam, iż 128 stref przy 4k to zbyt mało aby mówić o dużej przewadze względem zaawansowanego podświetlania krawędziowego. Gdyby miał być faktycznie na poziomie 8601 to daliby mu chociaż oznaczenie 8101.
 

nadal

New member
Zastrzegam, że jedynie teoretyzuję, ale uważam, iż 128 stref przy 4k to zbyt mało aby mówić o dużej przewadze względem zaawansowanego podświetlania krawędziowego. Gdyby miał być faktycznie na poziomie 8601 to daliby mu chociaż oznaczenie 8101.

logiczne myślenie Brodacz - raczej tak powinno być.
Zastanawia mnie tylko data premiery tych telewizorów.
Czy tu nie kryje się jakiś haczyk - czy 7601 nie jest bardziej na czasie ?, bo 8601 wyszedł już sporo czasu temu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Otóż to.
Pokazywałem tutaj na forum porównanie parametrów topowego modelu 8901 i 8601.
I ten 89 ma je dużo, dużo gorsze. A niby top topów i cena 8601x2.
Tylko opracowany i zapowiadany był już rok temu, ale wtedy nie wszedł do sprzedaży bo firma nie potrafiła go dopracować w terminie. Wszedł na półki dopiero teraz i jest już przestarzały.
 
Do góry