Philips PUS8601/12

Davide

Member
Dobry wieczór Wszystkim

Pytanie kieruje tutaj, iż TV kupiłem u Kikiego

Jak dobrze pamietam kupiłem go teściowi w 2016 roku.

Dzisiaj TV zaczął wariować i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy .
Miga dioda . Tv się włącza . Pojawia się napis android i Tv się restartuje i tak w kółko . Zostawiłem TV na godzinę i nadal tak robi . Odłączyłem wszystkie kable , wyciągałem wtyczkę z kontaktu i nadal to samo .
Czy da się jakoś to naprawić ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zrób tak : odkręć obudowę tylną , tam gdzie masz zasilacz i śrubki co są poprzykręcane od zasilacza - z drugiej strony zasilacza popraw cyną w zasilaczu masę ( te punkty co się przykręca zasilacz do obudowy tv ) Te punkty co zaznaczyłem

zasilacz.jpg



Przy okazji sprawdz jaki model płyty głównej idzie w tym tv , jak nie pomorze to co ci napisałem to niestety płyta do wymiany , możesz także i w płycie poprawić cyną masę
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Zakup lutownicy i rolki cyny wyjdzie cię taniej, niż określenie usterki przez serwis. A jeśli nawet się nie uda naprawić, to takie akcesorium może się kiedyś przydać.
 

Davide

Member
Dokładny model to Philips 55PUS8601/12

Otworzyłem go ze szwagrem delikatnie. Delikatnie zdjąłem cała obudowę, iż była klejona.

Dużo elektroniki. Nie znalazłem takiej płytki wskazanej przez kolegę, więc go z powrotem skręciliśmy.

Teściu mój posiada warsztat samochodowy i posiada dużo lutownic. Wydaję mi się , że nawet posiada te małe punktowe.


Philips chyba nie posiada w trójmieście swojego autoryzowanego serwisu , chyba, że nie potrafię go odnaleźć
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja podałem przykład zasilacza ! Było trzeba zrobić fotkę jak miałeś rozkręcony i wrzucić tutaj ja bym cię pokierował , Pospieszyłeś się
 

Davide

Member
Dziękuje za odpowiedź. Z góry przepraszam. Nie pomyślałem , że to przykład. Nie znam się na elektronice.

Szwagier zrobił zdjęcia , które zaraz mi prześle. Zaraz doczytam na forum jak dodać zdjęcie do komentarza. Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi. Jestem bardzo wdzięczny. Z wyrazami Szacunku do Was wszystkich !!!



O to środek telewizora


http://www.hdtv.com.pl/forum/members/davide-albums-phillips.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry