Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

janunio

New member
Bez reklam
A co daje tzw. nowy ANDROID ? Ktoś coś znalazł ?
Sytuacja taka, że to Googlowi zależy na ujednoliceniu systemu ANDROID TV wśród wszystkich producentów TV.
 

gutekxtpl

Member
Jak już jestem to od razu zapytam żeby nie zakładać nowego wątku: gdzie sprawdzę ilość RAMu jaką posiada ten TV?
Np. w AIDA64


A co daje tzw. nowy ANDROID ? Ktoś coś znalazł ?
Sytuacja taka, że to Googlowi zależy na ujednoliceniu systemu ANDROID TV wśród wszystkich producentów TV.
Ujednolicenie to mnie akurat grzeje, ale dłużej będzie wspierany przez aplikacje (bo przecież nie przez producenta) nowszy Android 11 niż stary Android 9.
Tak w ogóle to w tym roku będzie pewnie już Android 12 lub jego odpowiednik z nazwą GoogleTV.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie że nowe telewizory Philipsa na 2021 mają wyjść z Androidem 10, dziwne skoro inni na ten rok oferują wyższą wersję, a nawet już jako Google TV
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bardziej niż Android interesuje mnie co wnosi nowy soft. Jest jakaś poprawa jeśli chodzi o obraz? Wgrywał ktoś?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

daeidweski

New member
Ostatnia aktualizacja podkręciła mi kolory na bardzo jaskrawe. Obraz stał się ładniejszy, lecz bardzo męczący oczy. Też tak macie? Ustawienie isf dzień.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dopuki nie zrobisz resetu do ustawień fabrycznych albo nie zainstalujesz ponownie tv to nie powinno wyrzucić twoich ustawień. Pytanie jest takie czy po zmianie softu nawet gdy nie wyrzuci ustawień kalibracyjnych obraz będzie taki sam... Może się okazać że nie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

bar3003

New member
Panowie, czy ktoś z Was instalował apk Eurosport-player na 50PUS8535. Nie widać tej apk w sklepie Googla. Czy można tą apk zainstalować z zewnątrz np z USB?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pobierz ja na pena jako plik apk i musisz ustawić w tv zgodę na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Nie instalowałem akurat tej ale w teorii tak to powinno zadziałać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Wczoraj dostałem nowy TV bo w poprzednim jak się okazało były wypalone piksele.

Poprzedni TV był w miarę równomiernie podświetlony. Obecny znowu to jakiś dramat.


obraz.jpg

obraz2.jpg



Czy to jest losowe czy u mnie coś jest nie tak? Poprzedni egzemplarz nie miał takiej masakry jak tu.
 

gorus

New member
Wczoraj dostałem nowy TV bo w poprzednim jak się okazało były wypalone piksele.

Poprzedni TV był w miarę równomiernie podświetlony. Obecny znowu to jakiś dramat.


obraz.jpg

obraz2.jpg



Czy to jest losowe czy u mnie coś jest nie tak? Poprzedni egzemplarz nie miał takiej masakry jak tu.


I właśnie dlatego podziękowałem firmie Philips i wymieniłem swojego 65PUS8535 na QLEDa Samsunga. Przez chwilę brałem jeszcze pod uwagę wymianę na model 65PUS7906/12 (niby nowość na 2021 rok) ale TV tak szybko jak się pokazał, tak szybko zniknął. Teraz znowu niby jest dostępny, ale tylko w wybranych sklepach ojro rtv... Mega niepoważne.


Aha, pewnie dostaniesz niebawem litanię wspaniałych ustawień, które rzekomo czynią cuda. U mnie od mozolnego wprowadzania różnych ustawień, jedynie przytarły się przyciski na pilocie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Po tym co z nim niektórzy przeszli ( w tym moja skromna osoba ) ja bym się już drugi raz nigdy nie zdecydował na zakup w sklepie. Jak już to tylko u Kikiego po sprawdzeniu i kalibracji.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gorus

New member
To jest trochę śmieszne, że w sklepach na półkach leżą buble, a jeden jedyny Kiki ma same najlepsze, wspaniałe i sprawdzone. Trochę jak z amplitunerami Unitry - na eksport szły wydmuchane, wychuchane, a krajowe po otwarciu obudowy miały nababrane cyny jakby pijany Zenek kolbą lutował ;-)
 

Dancap

New member
Wczoraj dostałem nowy TV bo w poprzednim jak się okazało były wypalone piksele.

Poprzedni TV był w miarę równomiernie podświetlony. Obecny znowu to jakiś dramat.


obraz.jpg

obraz2.jpg



Czy to jest losowe czy u mnie coś jest nie tak? Poprzedni egzemplarz nie miał takiej masakry jak tu.

Sprawdziłem u siebie (ja mam 58PUS8545) i nie mam tak jak jest u ciebie. Wszystko jest równomiernie podświetlone. Kolory bardzo dobrze odwzorowane i żywe. Czarny bardzo głęboki na całości. Biały dobrze odwzorowany bez jakiegoś wpadania w żółty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed wysyłką, unika się niepotrzebnych stresów.
I tak, wówczas mamy wspaniałe, sprawdzone.
 

kinei

New member
Z tym modelem nie da się nic zrobić. Po ostatniej aktualizacji owszem coś drgnęło ale tylko w scenach jasnych. W nocnych dalej jest bez zmian!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

k3firoo

New member
Aktualizacja nie poprawi wadliwej matrycy, tu jest system zero jedynkowy. Matryca jest ok lub nie, jak nie to się oddaje tv i tyle.
 
Do góry