Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

GRajza

New member
Mogą mrugać też, jak nie wyrabia napięcie z portu. Sprawdź sobie ile ciągną prądu, moje przekroczyły możliwości portu USB - za długa taśma. U mnie też się tylko tak wzbudzały, a ruszyć nie mogły.
Na starym TV miałem krótszą taśmę i chodziły z portu.

@gorus - interesowałem się tym. Niestety nie zadziała na TV. Apki wbudowane blokują przechwytywanie. Będzie Ci działać tylko przez coś, co podłączysz przez HDMI.
Ale jak doleci, założysz i zadziała na wbudowanych Netflixach itp. to pierwszy po Tobie zamawiam ;)

EDIT - czekaj! to ma kamerę! a to pewnie zadziała ;) ale cena dobra jest ;)
Pomyliłem z takim tańszym, bez kamery, ale tamto działa po HDMI tylko ;)
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Odnoszę wrażenie że nadal się nie rozumiemy.
Mi działają idealnie jak tv jest włączony. Mam do nich pilot i mogę ustawić żeby świeciły różnymi kolorami itd wszystko jest ok. Ja ciągle mówię o tym że przy wyłączonym tv chciałbym żeby były zgaszonea one się właśnie włączają i na noc jak idę spać muszę wypinać kabel z USB w tv żeby je całkiem wyłączyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
Mówimy o tym samym ;) tylko u mnie była dłuższa taśma, więc tylko mrugnęły i nie świeciły. U Ciebie świecą, ale mrugają po wyłączeniu.
Dopytywałem o to i problem może być ten sam, czyli potrzebują więcej niż daje port. Dla mnie bardziej wiarygodne było, że pojawia się tam napięcie, ale znowu co chwila na ułamek sekundy i niższe?
Nie rozkminiałem dalej, bo i tak musiałem podłączyć pod zasilacz, co w moim przypadku jest i tak wygodniejsze niż wyciąganie kabla, bo ręki za TV tak prosto nie włożę ;) Wisi na ścianie, bardzo blisko.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Moj stoi na stoliku i nie jest trudno wypiąć. Włożyłem nawet taka przejściówkę żeby nie wypinać bezpośrednio z tv i nie uszkodzić gniazda, tylko rozpinać na tej przejściówce. Co nie zmienia faktu że po wyłączeniu tv powinny gasnąć na amen hehe

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gorus

New member
Nie no to to jest zupełnie inny zabawka niż to z wish które ja kupiłem za 12 zł haha

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Zobaczymy. Niestety to również półśrodek typu "jak ci brakuje jakiejś apki, kup sobie android boxa" i raczej jestem pesymistycznie nastawiony. Gdyby nie ten cholerny Ambilight, Philips dla mnie by nie istniał i nie byłoby żadnego dylematu. Tizen w Samsungu miażdży, jest szybki i intuicyjny. Dopasowanie obrazu w Samsungu ogranicza się do kilku opcji, które są niczym ostatni szlif, ponieważ TV od razu po rozpakowaniu wyświetla wszystko prawidłowo. Metalowy pilot to poezja - mały, poręczny, minimalistyczny. A co najważniejsze - Samsunga można kupować w ciemno. To mój trzeci model i jak zwykle wszystko na najwyższym poziomie. Po przejrzeniu tego wątka widzę, że Philipsy to jedna wielka loteria. Szkoda że Samsung nie wprowadził jakiegoś swojego systemu podświetlenia ściany...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gorus - a jakie problemy masz na myśli ?

------------------

jahred666 - też jest bardzo zadowolony z Philipsa.
Jak będziesz miał kalibrację to będziesz jeszcze bardziej.
 

gorus

New member
kiki - Ty tak na poważnie? 260 stron w temacie fatalnej jakości czerni, a Ty pytasz jakie problemy mam na myśli?



Echhh wychodzi na to że chyba trzeba poczekać na jakąś nową serię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wymień na sprawny i po kłopocie.
Jak się dobrze sprawdza przed zakupem nie ma problemów.
 

jacek828

New member
Denkap możliwe, że jak wybiorę styl jako osobisty to po włączeniu czegoś w hdr nie pojawia mi się opcja stylu HDR Vivid? Chyba styl osobisty nanosi te ustawienia na wszystkie źródła.. PS W ustawienia ekranu wchodzicie przez klawisz home i koło zębate? U mnie jak tak robię to przechodzi do menu i zmieniam ustawienia obrazu na czarnym tle zamiast na wyświetlanym obrazie..



A ok to masz chyba ten sam panel co ja (różne rozmiary mają różne panele 58,70 ma AMV a chyba 65 ma ips)

Sprawdź sobie ustawienia które ja sam sobie ustawiłem i trzymam się ich już od dłuższego czasu. Czasami testuje propozycje z AVFORUMS ale zawsze wracam do swoich...
Pamiętaj tylko żeby zresetować swoje ustawienia przed wprowadzaniem nowych. Ustawienia są po angielsku bo podawałem je na AVFORUMS ale to nie problem.
Nie wiem jak te ustawienia będą działać z grami bo nie testowałem. Ja nie oglądam w ogóle telewizji, ustawienia są tylko do oglądania you tuba czy Netflixa, Amazon prime.

For 4k and Full HD (no hdr/plus and AV)

Picture style: Personal

Colour: 50

Backlight contrast: 100

Sharpness: 10

Brightness: 35



Advanced

Colour enhancement: minimum

Colour gamut: wide

Colour temperature: normal

Whitepoint 2 point:

Red - WP = 119

Green - WP = 118

Blue - WP = 108

Red - BL = 0

Green - BL = 0

Blue - BL= 0



Contrast mode: Optimized for picture

HDR Upscaling: on

Dynamic contrast: off

Video contrast: 75

Light sensor: off

Gamma: +2



Ultra resolution: off

Picture clean options: Noise reduction: off

MPEG Artefact Reduction - Maximum



Motion Styles :Movie





For 4K hdr/plus and AV



Picture style: HDR Vivid (jasny)

Colour: 85

Backlight contrast: 100

Sharpness: 6

Brightness: 35



Advanced

Colour enhancement: max

Colour temperature: normal

Whitepoint 2 point:

Red - WP = 119

Green - WP = 118

Blue - WP = 108

Red - BL = 0

Green - BL = 0

Blue - BL= 0



Contrast mode: Optimized for picture

HDR Plus -max

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: - 1



Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction: Maximum

MPEG Artefact Reduction - Maximum



Motion Styles :Movie
 

aromed

New member
Ehh

"Jak się dobrze sprawdza przed zakupem to nie ma problemów" to chyba jakiś żart. Ciekawe jak sprawdzić tv który zamawiasz przez internet. Można oczywiście w domu ale rozpakowywanie pakowanie i odsyłanie średnio mi się podoba. Poza tym ile razy mozna tak robić? Czasy komuny gdzie co drugi sprzęt mial wadę a i tak ludzie łykali wszystko bo nic nie było dawno już minęły... Ja finalnie kupiłem LG i wyobraźcie sobie po wyjęciu z pudełka i podłaczeniu obraz żyleta... Do tego pilot magic... Światełka mi niepotrzebne...
 

Dancap

New member
Denkap możliwe, że jak wybiorę styl jako osobisty to po włączeniu czegoś w hdr nie pojawia mi się opcja stylu HDR Vivid? Chyba styl osobisty nanosi te ustawienia na wszystkie źródła.. PS W ustawienia ekranu wchodzicie przez klawisz home i koło zębate? U mnie jak tak robię to przechodzi do menu i zmieniam ustawienia obrazu na czarnym tle zamiast na wyświetlanym obrazie..

Ja swoje ustawienia wprowadziłem totalnie na czysto po zresetowaniu TV. Style, TV sam sobie dobiera do danego sygnału. Styl osobisty mam przypisany do każdego obrazu który nie jest HDR, AV czy GRA. Ustawienia robiłem w czasie oglądania jakiegoś zwykłego filmu 4K. Potem waczylem sobie coś z HDR, AV ( musi być komunikat w prawym dolnym rogu) wiedźmin z Netflixa i wtedy telewizor daje ci w menu styli, style HDR. Styl osobisty nie powinien blokować wyświetlania się styli HDR. A na pewno nie jest tak w moim przypadku. Osobisty jest oddzielnym stylem i nie powinien nanosić się na inne style.
 

mirmur1

Member
"Jak się dobrze sprawdza przed zakupem to nie ma problemów" to chyba jakiś żart. Ciekawe jak sprawdzić tv który zamawiasz przez internet. Można oczywiście w domu ale rozpakowywanie pakowanie i odsyłanie średnio mi się podoba. Poza tym ile razy mozna tak robić? Czasy komuny gdzie co drugi sprzęt mial wadę a i tak ludzie łykali wszystko bo nic nie było dawno już minęły... Ja finalnie kupiłem LG i wyobraźcie sobie po wyjęciu z pudełka i podłaczeniu obraz żyleta... Do tego pilot magic... Światełka mi niepotrzebne...

jak sprawdzić, bardzo prosto :)
w Euro... zamówiłem 55PUS7855/12... chyba z 10 dni walczyłem z ustawieniami, obraz tragedia, poszedł zwrot...
drugie podejście i zamówiony u kikiego 50PUS8535/12 który to kiki sprawdza telewizor przed wysyłką + kalibracja obrazu, no i ten został, obraz żyleta...oczywiście coś tam zmieniłem pod swoje oko ;)
nie ma co się oszukiwać...do marketu można pójść, pooglądać, potestować a zamawiać u kikiego minimalizując ZONKA :mrgreen:
 

wilkudaniel

New member
A z innej beczki, ma ktoś info czy te problemy dotyczą też modelu Philips 65PUS9435/12 ?
Cześć Gorus. Posiadam 55PUS9435. Obraz żyleta, czerń bardzo dobra, brak artefaktów i innych problemów. Jedyne co mnie denerwowało to upłynniacz ruchu, więc go wyłączyłem. Vectra gra super, filmy z HDMI super, USB super, HBOGO czy Netflix również nie mam zastrzeżeń. Jedynie chyba przy screen mirroring jest ciut gorsza jakość niż oryginalnie, ale to też ciężko powiedzieć bo porównuje obraz 15" z 55". Podsumowując u mnie problemów z obrazem nie ma.
 

gutekxtpl

Member
Pany, jest nowe firmware:
TPM191E _ 101.002.022.002 – Date: 2021/05/14
-Improvements for Ambilight Hue
-PVR improvements
-Fix for no sound after standby
-Fix for unexpected appear of OLED screen saver when use apps
-Stability improvements
-Other general improvements
https://www.download.p4c.philips.com/files/5/50pus8804_12/50pus8804_12_fhi_pol.pdf

A w ogóle ktoś spotkał się z jakimś info czy Philips planuje zaktualizować w tych telewizorach Androida do nowszej wersji? Sony i TCL już lecą z aktualizacjami do ATV 11, a przy Philipsie cisza.
 
Kupiłem w promocji i właśnie dzisiaj odpaliłem. Obraz całkiem ok. Dużo lepszy od mojego poprzedniego LG.
Jak już jestem to od razu zapytam żeby nie zakładać nowego wątku: gdzie sprawdzę ilość RAMu jaką posiada ten TV?
 
Do góry