Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

mario84pl

New member
Pytanie może głupie, bo samo skalowanie wiem co to, chodzi mi o to, czy opcja skalowania do 4K włączana jest na TV, czy urządzeniu podłączonym do TV, bo ja takiej opcji nie znalazłem
 

gorus

New member
Dzień dobry,
to i ja wcisnę swoje 5 groszy w ten wątek.
Od jakiegoś czasu bardzo mocno intrygował mnie ten słynny Ambilight i postanowiłem wymienić Samsunga UE58MU6192 na Philipsa 65" (zgodnie z zasadą, że każdy kolejny musi być większy ;)). Padło na 65PUS8535.
Pierwsze rozczarowanie zaraz po włączeniu. Potworny clouding z dolnego prawego narożnika i trochę mniejszy z lewego. Ale postanowiłem dać mu szansę. Konfiguracja przeszła w miarę bezproblemowo (w miarę, ponieważ pilot czasami nie nadążał, łapał co drugi lub co trzeci klawisz).
Później już było trochę lepiej, Android działał zwinnie i bez większych opóźnień. Na pierwszy ogień materiały w 4K z YT typu plaża, palmy widoczki - tutaj TV spisał się wprost rewelacyjnie. Kolory żywe i bardzo realistyczne. Potem montaż na ścianę i test Ambilighta. Efekt wspaniały, widać że nie są to byle świecidełka, tylko naprawdę przemyślany system który działa i dosłownie wylewa treść poza matrycę. Coś wspaniałego.
Niestety na tym zalety się skończyły, a później było tylko gorzej. Zakręcone i niejasne jak dla mnie menu, milion opcji ustawień obrazu, które średnio wnosiły jakieś zmiany, problemy z obrazem na kablówce (obraz poszarpany, przejaskrawiony), dźwięk znacznie gorszy niż w moim poprzednim Samsungu no i pilot jak od starego Grundiga. Niestety najgorsze dopiero się ukazało podczas wieczornego seansu - telewizor praktycznie nie wyświetla koloru czarnego. Wszystkie ciemne sceny są w odcieniach szarości, grafitu a nawet fioletu - tylko nie w czerni :/.

Może i bym to przeżył jakoś, ale do tego dochodzi jeszcze wspomniany wcześniej obustronny cloduing... no nie, ubolewam z całego serca, ale to nie przejdzie w telewizorze za 4000 PLN - nie mam aż tak silnych mięśni w powiekach żeby na tyle przymknąć oczy...

Dla porównania zamówiłem Samsunga QE65Q67 i różnice widać gołym okiem. O ile jasne sceny lepiej i naturalniej wyglądają w Philipsie, o tyle w przypadku czerni, matryca VA w Samsungu po prostu miażdży Philipsowego IPSa

W związku z powyższym, Philips wraca do sklepu a ja jestem podwójnie zawiedziony - po pierwsze jakością matryc IPS w Philipsie, a po drugie faktem, że wymieniłem Samsunga na Samsunga, który tak szczerze poza rozmiarem niewiele się różni od mojego poprzedniego. Gdzieś wyczytałem, że jak ktoś raz kupi matrycę VA, to już żaden IPS mu nie podejdzie.

Dlatego nie poddaję się :D i jak tylko otworzą sklepy idę obejrzeć jeszcze model 58" philipsa - tam podobno jest matryca MVA - czyli jest szansa na lepszą czerń. W komplecie z Ambilightem, jest szansa że okaże się dla mnie telewizorem prawie idealnym.
 

Attachments

  • 1619610186891.jpg
    1619610186891.jpg
    57,8 KB · Wyś: 71

Dancap

New member
Dzień dobry,
to i ja wcisnę swoje 5 groszy w ten wątek.
Od jakiegoś czasu bardzo mocno intrygował mnie ten słynny Ambilight i postanowiłem wymienić Samsunga UE58MU6192 na Philipsa 65" (zgodnie z zasadą, że każdy kolejny musi być większy ;)). Padło na 65PUS8535.
Pierwsze rozczarowanie zaraz po włączeniu. Potworny clouding z dolnego prawego narożnika i trochę mniejszy z lewego. Ale postanowiłem dać mu szansę. Konfiguracja przeszła w miarę bezproblemowo (w miarę, ponieważ pilot czasami nie nadążał, łapał co drugi lub co trzeci klawisz).
Później już było trochę lepiej, Android działał zwinnie i bez większych opóźnień. Na pierwszy ogień materiały w 4K z YT typu plaża, palmy widoczki - tutaj TV spisał się wprost rewelacyjnie. Kolory żywe i bardzo realistyczne. Potem montaż na ścianę i test Ambilighta. Efekt wspaniały, widać że nie są to byle świecidełka, tylko naprawdę przemyślany system który działa i dosłownie wylewa treść poza matrycę. Coś wspaniałego.
Niestety na tym zalety się skończyły, a później było tylko gorzej. Zakręcone i niejasne jak dla mnie menu, milion opcji ustawień obrazu, które średnio wnosiły jakieś zmiany, problemy z obrazem na kablówce (obraz poszarpany, przejaskrawiony), dźwięk znacznie gorszy niż w moim poprzednim Samsungu no i pilot jak od starego Grundiga. Niestety najgorsze dopiero się ukazało podczas wieczornego seansu - telewizor praktycznie nie wyświetla koloru czarnego. Wszystkie ciemne sceny są w odcieniach szarości, grafitu a nawet fioletu - tylko nie w czerni :/.

Może i bym to przeżył jakoś, ale do tego dochodzi jeszcze wspomniany wcześniej obustronny cloduing... no nie, ubolewam z całego serca, ale to nie przejdzie w telewizorze za 4000 PLN - nie mam aż tak silnych mięśni w powiekach żeby na tyle przymknąć oczy...

Dla porównania zamówiłem Samsunga QE65Q67 i różnice widać gołym okiem. O ile jasne sceny lepiej i naturalniej wyglądają w Philipsie, o tyle w przypadku czerni, matryca VA w Samsungu po prostu miażdży Philipsowego IPSa

W związku z powyższym, Philips wraca do sklepu a ja jestem podwójnie zawiedziony - po pierwsze jakością matryc IPS w Philipsie, a po drugie faktem, że wymieniłem Samsunga na Samsunga, który tak szczerze poza rozmiarem niewiele się różni od mojego poprzedniego. Gdzieś wyczytałem, że jak ktoś raz kupi matrycę VA, to już żaden IPS mu nie podejdzie.

Dlatego nie poddaję się :D i jak tylko otworzą sklepy idę obejrzeć jeszcze model 58" philipsa - tam podobno jest matryca MVA - czyli jest szansa na lepszą czerń. W komplecie z Ambilightem, jest szansa że okaże się dla mnie telewizorem prawie idealnym.

Niestety po wyjęciu z pudełka też byłem bardzo zawiedziony tym telewizorem. Zwłaszcza czarny byl szarym i te koszmarne artefakty w czerni... Też byłem praktycznie gotowy aby oddać TV ale usiadłem do ustawień i obecnie jestem bardzo zadowolony i w zwykłym 4k jak i HDR/DV. Bałem się jeszcze jak TV da radę z nową generacją konsol ale XSX wygląda obłędnie jak dla mnie. Oczywiście odpowiednie ustawienia w trybach gra, gra hdr (czyli lekko zmienione ustawienia jakie mam dla TV) i gra się świetnie wraz z ambilight. Sam mam 58PUS8545.
 

gorus

New member
grzebałem w ustawieniach 4 dni i zawsze było coś kosztem czegoś, a to nienaturalny kolor skóry, a to mdłe kolory. Ponad to większość ustawień nie wnosiła jakiś spektakularnych zmian, może trafiłem na jakąś wadliwą sztukę? Z resztą lekka frustracja człowieka chwyta jak kupuje wcale nie najtańszy telewizor na rynku i jeszcze musi godzinami ustawiać, kombinować itp.
Piszesz o modelu 58" a tam zdaje się jest matryca VA. Miałeś może bezpośrednie porównanie z modelem 65" z matrycą IPS?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jak pisałem wcześniej czarny można spokojnie ustawić, no chyba że masz uszkodzoną sztukę. Wejdź na avforum, tam kolega pro100gamer podaje ustawienia po 65 na ips. Sprawdź to. Kolejna kwestia to wyliczenie samemu 2pkt, wg mnie ma to duże znaczenie.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gorus

New member
dzięki za radę, ale człowiek z wiekiem robi się coraz bardziej wygodny i nie wyobrażam sobie oglądać w miesiącu 10 godzin telewizji, a drugie tyle grzebać w ustawieniach, kombinować, przywracać ustawienia fabryczne bo "zgubił" jakieś parametry albo weszła nowa aktualizacja. I zamiast skupić się na filmie, nerwowe wypatrywanie przekłamanej czerni i cloudingów. Dla mnie sprzęt od początku musi być sprawny. TV wczoraj odesłany, ale że mega mi zależy na Ambilight, zrobię drugie podejście ale już w sklepie, po sprawdzeniu materiałów na YT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W każdym urządzenie ( Smartfon, telewizor ampli) jeśli potwierdzasz update może się zmienić wiele w stosunku do tego co się przyzwyczaiłeś.
Tak mam w smartfonie.
Możesz odrzucić aktualizację i po kłopocie.
Co do jakości naturalnej obrazu kłania się w każdym wyświetlaczu - kalibracja. Jeśli chcesz ambilight i mniej zmian to kup Philipsa z Saphi - mp Oleda. Jest tańszy , jakość powala na kolana a zmian prawie zero.
I zakup na długie taka i radość nieustanna.
 

gorus

New member
Z tego co się orientowałem, z Saphi jest taki problem, że nie ma dużo aplikacji. Nie wiem jak teraz, ale np. VOD nie było, a żonka czasami lubi oglądać...
 

Dancap

New member
grzebałem w ustawieniach 4 dni i zawsze było coś kosztem czegoś, a to nienaturalny kolor skóry, a to mdłe kolory. Ponad to większość ustawień nie wnosiła jakiś spektakularnych zmian, może trafiłem na jakąś wadliwą sztukę? Z resztą lekka frustracja człowieka chwyta jak kupuje wcale nie najtańszy telewizor na rynku i jeszcze musi godzinami ustawiać, kombinować itp.
Piszesz o modelu 58" a tam zdaje się jest matryca VA. Miałeś może bezpośrednie porównanie z modelem 65" z matrycą IPS?

Absolutnie zgadzam, że TV powinienem być akceptowalny po wyjęciu z pudełka. Bardzo możliwe, że miałeś wadliwą sztukę czasami tak bywa. U mnie był bardzo duży problem z czernią i przejściami między czarnym a jasnym z ogromnymi artefaktami (pikselami) w scenach z piorunami. Ja sam nie oglądam telewizji tylko YouTube i streaming. Niestety nie miałem jak porównać z IPS. Z tego co wiem to VA w 58cali ma lepsza czerń ale kosztem kątów i niestety da się to zauważyć. Trzeba naprawdę siedzieć naprzeciwko ekranu. Dla trzech osób będzie ok ale jak dla kogoś kto usiądzie parę stopni inaczej to zacznie widzieć gorsza czerń. Sprawdź w sklepie czy tobie to odpowiada. Dla mnie to nie ma takiego znaczenia.
Jak zdecydujesz się na ten 58cali to daj znać to wyślę Ci moje ustawienia (jak będziesz chciał dla konsoli to też daj znać) to sobie sprawdzisz. Tylko wyślij mi wiadomość prywatna bo już zaglądam tutaj rzadko ponieważ ja jestem z TV bardzo zadowolony i już nie potrzebuje pomocy z forum a tak to dostanę powiadomienie. Ten TV naprawdę jest w stanie zaoferować fajny obraz (ładna głęboka czerń, naprawdę śliczne żywe kolory) szkoda, że nie może taki być prosto z pudełka... No i ambilight jest świetny w trakcie oglądania i świetnie się spisuje w grach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zabraknie Ci jakichkolwiek aplikacji których również nie ma w Android TV, możesz dokupić dongla z Androidem lub boxa a nawet streamować ze smartfona i masz więcej aplikacji niż z Android TV.
Ale zmian masz wówczas systemowych nie wiele.
Lub kup z Androidem i zablokuj od razu up date i kłopot masz z głowy.
 

gorus

New member
Dancap - dzięki wielkie. Na spokojnie sobie jeszcze w sklepie pooglądam i potestuje. Póki co mam tego QLEDa Samsunga i już muszę kombinować z jakimś podświetleniem za TV, bo mega szybko męczy się wzrok. A co do dokupywania jakiś dongli i innych android boxów to absolutnie nie uznaje takich półśrodków.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tez tak zrobiłem:) problem jest tylko taki że jak wyłączę tv to one gasną ale co jakiś czas migną tak jakby tv nie odcinał zasilania na USB całkowicie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
U mnie nie chciały chodzić pod USB, za dużo prądu ciągną. U Ciebie pewnie jest tak samo, tylko może nie ciągną aż tyle i świecą. U mnie nie ruszyły nawet. Albo TV co jakiś czas daje prąd na port.

Ja podłączyłem pod zasilacz, bo korzystam z nich nawet jak TV wyłączony ;)
 

Dancap

New member
Dancap - dzięki wielkie. Na spokojnie sobie jeszcze w sklepie pooglądam i potestuje. Póki co mam tego QLEDa Samsunga i już muszę kombinować z jakimś podświetleniem za TV, bo mega szybko męczy się wzrok. A co do dokupywania jakiś dongli i innych android boxów to absolutnie nie uznaje takich półśrodków.

Nie ma problemu, mówię jak coś to dawaj znać w prywatnej wiadomości. Co do oglądania w salonie to pytanie jakie oni mają tam wprowadzone ustawienia. Jeżeli blizsze tym które dostaniesz z pudełka to będziesz mocno zawiedziony. Mogą też tak podkręcić, że w salonie będzie świetnie wyglądać ale w domu te same ustawienia będą męczyć wzrok i będą drażnić. Najważniejsze to sprawdź kąty widzenia i czy tobie one odpowiadają i jak się spełnia jeżeli twoja sofa powoduje, że osoby będą siedzieć pod innym kątem. To jest największą bolączka tego TV. Jeżeli będziesz widział szarość a nie czerń to można to naprawić, jeżeli skóra będzie nienaturalna też można to naprawić. Sam na nie narzekałem a teraz jest naprawdę świetnie.

Tutaj możesz ocenić kolory
https://youtu.be/mkggXE5e2yk

Tutaj czerń i HDR
https://youtu.be/7Y9nX0QHqzA

Tutaj możesz ocenić odcień skóry
https://youtu.be/vX2vsvdq8nw

Tutaj możesz ocenić czy widać artefakty zwłaszcza w czasie błysków błyskawic
https://youtu.be/tq1mxZZIuIY

Używałem tych filmów do moich ustawień

Po wyjęciu z pudełka obraz był koszmarny przy tych filmach a obecnie czarny jest bardzo czarny, kolory żywe, skóra naturalna i najważniejsze nie ma artefaktów.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie działają elegancko pod USB. Problem jest taki że jak wyłączę tv to one co jakiś czas (przykładowo co 5 minut) na chwilę się zaświecają. Tak jakby co jakiś czas tv dawał w standby napięcie na USB.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie no to to jest zupełnie inny zabawka niż to z wish które ja kupiłem za 12 zł haha

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry