Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Drakul_85

Member
Obraz NATURALNY, Kontrast 100, Jasność 50, Kolor 50, barwa "normalna". Gamma: 1. Wszelkie dodatkowe efekty ustawione na off.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.s

New member
Obraz Neutralny, Kontrast 100, Jasność 50, Kolor 50, barwa "normalna". Gamma: 1. Wszelkie dodatkowe efekty ustawione na off.

Nie ma w menu czegoś takiego jak obraz neutralny. W menu są dostępne style obrazu:
Osobisty
Jaskrawy
Naturalny
Standard
Film
Gra
ISF Dzień
ISF Noc

W zależności od wyboru trybu masz różne możliwe opcje w dalszych zakładkach dotyczacych:
Koloru
Kontrastu podświetlenia
Ostrości
Jasności
Zaawansowane
Kolor​
Wzmocnienie kolorów​
Gama kolorów​
Temperatura barwowa​
Dostosowanie punktu bieli​
Kalibracja kolorów​
Tryb Tylko RGB​
Kontrast
Tryb kontrastu​
Zwiększenie rozdzielczości HDR​
HDR Plus​
Kontrast dynamiczny​
Kontrast obrazu​
Czujnik światła​
Gamma​
Ostrość
Ultra resolution​
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów​
Redukcja zniekształceń MPEG​
Ruch
Style ruchu​
Natural Motion​
Format obrazu

Tak ogólnie zaczynam powątpiewać czy próbowałeś jakichkolwiek ustawień skoro podajesz to "Obraz Neutralny, Kontrast 100, Jasność 50, Kolor 50, barwa "normalna". Gamma: 1. Wszelkie dodatkowe efekty ustawione na off." jako ustawienie obrazu.
 

tomasz.s

New member
Nie wiem za bardzo jaki masz cel łapiąc mnie za słówka. Jakie ma znaczenie czy neutralny czy naturalny? Nie znam tych nazw na pamięć.

Daleki jestem od czepiania się słówek. Po prostu próbuje pomóc, a bez danych ciężko cokolwiek powiedzieć, bo jasnowidzem nie jestem ;-)

Rozumiem, że na wszystkich źródłach masz ustawione to samo?
 
Ostatnia edycja:

Drakul_85

Member
Tak samo. Pamiętaj że np. Dolby Vision wyłącza możliwość regulacji większości parametrów, więc szansa że coś zepsulem jest mała. Próbowałem też kalibracji od Kikiego.
 

tomasz.s

New member
Tak samo. Pamiętaj że np. Dolby Vision wyłącza możliwość regulacji większości parametrów, więc szansa że coś zepsulem jest mała. Próbowałem też kalibracji od Kikiego.

Próbuje teraz tak "zepsuć obraz u siebie" żeby wyglądał jak u Ciebie. I rzeczywiście jest ciężko aby tak to ustawić żeby wyglądało jak u Ciebie i rzeczywiście pomału skłaniam się ku teorii, że coś jest nie tak u Ciebie pod kątem egzemplarza :/

Niestety za chwilę już nie będę miał na czym sprawdzać, bo uciekam od rodziców do siebie. Poszukam jeszcze po necie info jakiegoś - może akurat na coś trafię.
 

k3firoo

New member
Na wstępnie witam wszystkich, bo to moje pierwsze udzielenie się na forum! Aby móc załaczyć potrzebne materiały trochę zespamowałem dział do przywitania - admini darujcie, bo myślę, że poniższe informacji wniosą co nieco do sprawy w tym temacie ;)



Zacząłem sobie ostatnio szukać ustawień obrazu do TV u moich rodziców (standardowe był zbyt intensywne, bo czerwony to aż palił oczy) i aż mnie zmroziło jak przeczytałem wszystko co tutaj jest opisane i jakie materiały załączanie. Tym bardziej, że telewizor dla rodziców wybierałem przez neta bo mieszkamy w różnych miastach.



Zacząłem więc śledzić wpisy i analizować na swoją rękę to co opisujecie. Poniżej moje obserwacje:

1. Materiał testowy:

Materiał 1: pobrany z YouTube (przy użyciu programu z wcześniejszych postów) Dolby Atmos demos 4k HDR (Good for testing TV or mobile HDR Supported devices) https://www.youtube.com/watch?v=3VZFpwlXKpg

Materiał 2: https://www.demolandia.ovh/download...iverse-lossless-uhd-(www.demolandia.net).m2ts



Screen materiału wykonany na moim Surface Pro:

Materiał 1

y4myWTs24WEy3vRHhYWNWqhYOJLCfl0X8IsBBpJj8y-sXrP4WV6-VcSVFqww5snY4A8CfMyTdlUp8A2jDt4ssuPcKISxNcHyqmvLRdaGpn0ww6RdFnwnvK7EPmMReL8ZjwyUaw8FEM11b9CaniEPB7Xi9tS2VbFmxDq2UQU-ZafOHhkOD7XYZHsRRKsZbo6j78Z


Materiał 2

y4mPBS_NGE-DucfgzKJ6RdJFSXaRmGUtjBSDZ_UTuLEKwquEblh1nWk5Aqnzw8caMADEuVFimCLS9bzwqc_JEZPlZYX4LKm7ueKwfanqFMs1Jo7Ssi9LGywXMtdEutCuCNdbJ626tJt_z1fDlPQZubpUgn3LveioFIia6cwSC22TpQqtmoes6W4q97Zs3NjoPCl




Zdjęcia materiałów wyświetlonych na Philips 58PUS8535 (Profil obrazu HDR - Jaskrawy) z pendrive, zrobione iPhone 8 (więc nie za rewelacyjna jakość, ale to co trzeba myślę że widać). Dodam jedynie, że na żywo wygląda to lepiej niż na zdjęciu - ale nie o to chodzi w tym poście ;):

Materiał 1

y4mOQdTmcBuGMIFeF2qN_Jl5oC0Ge2h-678hcGu9OfClZ4pZvqiHm4yZs_p9C42BgEEd7ZGJh16LlL_IELufR1zaUW30Vk9i1yEtHuR0ZYQScFSfRZV_t9RianhLAyQug0xCWcVHUscYqf1G7b2wl2DZfWpCFxtll5K4o4JDnY9UKfIcY_vlfbrwIjBE2sdZQok


Materiał 2

y4mcyVIhMPqovGW0uQfxjJKo_5QFTkHYXEIJNoLdthSlUyMDCD7bTtinome3ha0rsYFCtYIsEpqhYrPokEvN5UT_YcFFRW7j8c5eUGEEQ-0MhEnNjCABWeID5w2Idvj3Bqp1jmQ7S98ffyDOiKaTcDPzhDYYFbEVk5cZew8irWmJ5TiSxkpPFNyZgIUchlXUzVM




Testów na platformach typu Netflix, HBO GO czy Amazon Prime nie wykonałem z racji słabego internetu u rodziców i wynik mógłby być obciążony artefaktami wynikającymi ze zmiennej jakości materiału. Natomiast jak oglądałem filmy czy to w TV czy na Netflix nie zaobserwowałem odcięć tonalnych o których mowa.



Z tego co widzę rzeczywiście telewizor na słabych jakościowo materiałach ma widoczne odcięcia natomiast jeśli porównany go z materiałem dobrym jakościowo opisane problemy nie istnieją - to tylko moja obserwacja. Powiedzcie proszę co sądzicie?
Sprawdziłem u siebie na 70 8535 i obraz wygląda identycznie jak u Ciebie na materiale 1 i 2
 

wkw75

New member
Jest nowa wersja oprogramowania do 70PUS8535 ( TPM191E_R.101.001.123.009).. Też mam ten TV od kilku miesięcy i szlag mnie trafia w ciemnych scenach . Ziarno , szum , mora. Przejścia tonalne to jakby TV z początków elektroniki ( 4 bitowy panel ). Traktują konsumentów jak baranów . Jak chcesz mieć tv na poziomie to zapłać minimum 10 tysięcy u Philipsa . Patrząc na to co teraz wypuszczają to jakby się uczyli technologi.
Powiem krótko - w XXI wieku ten TV ma wadę fabryczną w postaci wyświetlania obrazu ciemnych scen nie do zaakceptowania dla normalnie widzącego człowieka . Bubel technologiczny - procesor graficzny czy matryca ? Wg mnie raczej procesor graficzny .
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Z tego co widzę na stronie https://www.displayspecifications.com/en/model/513a1f73 w modelu 58 cali siedzi Mediatek mt5887. Jednym z producentów, którzy też mają dokładnie ten układ jest OnePlus https://www.androidauthority.com/oneplus-tvs-1134449/. Będzie trzeba śledzić wątki zagraniczne - jeśli itam będzie ten problem znaczy że rzeczywiście ten mediatek ma problem z przetwarzaniem tego typu artefaktów - co było wcześniej omawiane w tym wątku. We will see.

Na displayspecifications jest chyba błąd, na zagranicznym forum jeden z użytkowników otwarł 58PUS8505 i matryca jest od CEC-Panda z Chin.
 

k3firoo

New member
i wtedy pojawia się on z kalibracją xDDDDDDD
Żadna kalibracja nie pomoże jeśli na starcie widać problem. Ustawić sobie można balans bieli, ew czerń skorygować w 20pkt ustawieniach co i jak było opisane na tym forum. Jeśli u jednego użytkownika jest obraz ok po wyjęciu z pudełka, a u drugiego kasza i artefakty to co? W fabryce zapomnieli mu ustawić? :)
 

wkw75

New member
Do tego właśnie służy kalibracja.

Kalibracja ma na celu ustawienie odpowiednich kolorów do wzorca. W czym ma pomóc kalibracja jak widać ziarno ( lub kolorowe artefakty) w ciemnych scenach takie ,że aż kuje w oczy. Przejścia tonalne to jakaś kpina z odbiornika TV. W XXI wieku takie rzeczy kuleją to ja się pytam co za g... tam włożono. Zapewne po taniości i dołożono tylko do tego z górnej półki marketing. Co raz więcej takich rzeczy można zaobserwować na rynku .
 
Ostatnia edycja:

ediPL

New member
A mi się wydaje że poprostu przy tym tv trzeba mieć szczęście i trafić dobry egzemplarz. Ja taki trafiłem i odkąd włączyłem go pierwszy raz nigdy nie miałem żadnych cegieł przy ciemnych scenach. Trafiłem tu jedynie by znaleźć jakieś profesjonalne ustawienia
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
To podpowiedź mi jak trafić na dobry egzemplarz, ja chcę kupić 43"
Kiki mi wybierze dobry czy jak się uda pierwszy lepszy egzemplarz?
 
Do góry