Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Drakul_85

Member
I teraz pojawia się pytanie. Czy zwracając produkt (mam 30 dni na zwrot) mówić o słabej jakości kolorów? Czy wtedy sklep może odmówić przyjęcia towaru, bo tv jest uszkodzony?
 

k3firoo

New member
Powiem tak. Od 14 dni testuję różne ustawienia, czy to od Kikiego, czy z AV forum. Telewizor ma działać "out of the box". Rozumiem, że kalibracja robi kolory "naturalnymi" ale tutaj jest jakiś błąd software'owy. Oddam tego śmiecia i kupię coś innego.
Dokładnie tak powinno być.

Co do oled nie wiem jak teraz Philips ale u teścia przeglądałem LG 55EG9A7V po 2 latach już wypalił się pasek info od TVN24 na dole tv.

Tu porównania pierwsze foto 70 8535 i oled
Zdjęcia dawno na swoim robiłem, myślę gdy podkręcić trochę jasność to kolory byłyby podobne, ale czerni oleda nie dogoni :)
993c6d42ce7dbb881a9a6a3d5d1dc507.jpg
4b3f44029a7938bc6f1a5b1afd90f33a.jpg
 

Gladius81

New member
Drakul_85 ewidentnie z twoim panelem jest coś nie tak dla przykładu puściłem ten sam film "Niebo.... " zaraz po włączeniu netflixa na styl obrazu film nieruszane ustawienia i obraz jest czarny żadnej poświaty zrobię zdjęcie wieczorem teraz zabardzo odbija mi się okno naprzeciw mój tv 50pus8535
 

12jojko

Banned
Drakul_85 ewidentnie z twoim panelem jest coś nie tak dla przykładu puściłem ten sam film "Niebo.... " zaraz po włączeniu netflixa na styl obrazu film nieruszane ustawienia i obraz jest czarny żadnej poświaty zrobię zdjęcie wieczorem teraz zabardzo odbija mi się okno naprzeciw mój tv 50pus8535

To co mnie najbardziej irytuje przy matrycach MVA - odbijanie się okna, że prawie nic nie widać i za dnia ciężko coś normalnie obejrzeć.
 

tomasz.s

New member
Na wstępnie witam wszystkich, bo to moje pierwsze udzielenie się na forum! Aby móc załaczyć potrzebne materiały trochę zespamowałem dział do przywitania - admini darujcie, bo myślę, że poniższe informacji wniosą co nieco do sprawy w tym temacie ;)

Zacząłem sobie ostatnio szukać ustawień obrazu do TV u moich rodziców (standardowe był zbyt intensywne, bo czerwony to aż palił oczy) i aż mnie zmroziło jak przeczytałem wszystko co tutaj jest opisane i jakie materiały załączanie. Tym bardziej, że telewizor dla rodziców wybierałem przez neta bo mieszkamy w różnych miastach.

Zacząłem więc śledzić wpisy i analizować na swoją rękę to co opisujecie. Poniżej moje obserwacje:
1. Materiał testowy:
Materiał 1: pobrany z YouTube (przy użyciu programu z wcześniejszych postów) Dolby Atmos demos 4k HDR (Good for testing TV or mobile HDR Supported devices) https://www.youtube.com/watch?v=3VZFpwlXKpg
Materiał 2: https://www.demolandia.ovh/download...iverse-lossless-uhd-(www.demolandia.net).m2ts

Screen materiału wykonany na moim Surface Pro:
Materiał 1
y4myWTs24WEy3vRHhYWNWqhYOJLCfl0X8IsBBpJj8y-sXrP4WV6-VcSVFqww5snY4A8CfMyTdlUp8A2jDt4ssuPcKISxNcHyqmvLRdaGpn0ww6RdFnwnvK7EPmMReL8ZjwyUaw8FEM11b9CaniEPB7Xi9tS2VbFmxDq2UQU-ZafOHhkOD7XYZHsRRKsZbo6j78Z

Materiał 2
y4mPBS_NGE-DucfgzKJ6RdJFSXaRmGUtjBSDZ_UTuLEKwquEblh1nWk5Aqnzw8caMADEuVFimCLS9bzwqc_JEZPlZYX4LKm7ueKwfanqFMs1Jo7Ssi9LGywXMtdEutCuCNdbJ626tJt_z1fDlPQZubpUgn3LveioFIia6cwSC22TpQqtmoes6W4q97Zs3NjoPCl


Zdjęcia materiałów wyświetlonych na Philips 58PUS8535 (Profil obrazu HDR - Jaskrawy) z pendrive, zrobione iPhone 8 (więc nie za rewelacyjna jakość, ale to co trzeba myślę że widać). Dodam jedynie, że na żywo wygląda to lepiej niż na zdjęciu - ale nie o to chodzi w tym poście ;):
Materiał 1
y4mOQdTmcBuGMIFeF2qN_Jl5oC0Ge2h-678hcGu9OfClZ4pZvqiHm4yZs_p9C42BgEEd7ZGJh16LlL_IELufR1zaUW30Vk9i1yEtHuR0ZYQScFSfRZV_t9RianhLAyQug0xCWcVHUscYqf1G7b2wl2DZfWpCFxtll5K4o4JDnY9UKfIcY_vlfbrwIjBE2sdZQok

Materiał 2
y4mcyVIhMPqovGW0uQfxjJKo_5QFTkHYXEIJNoLdthSlUyMDCD7bTtinome3ha0rsYFCtYIsEpqhYrPokEvN5UT_YcFFRW7j8c5eUGEEQ-0MhEnNjCABWeID5w2Idvj3Bqp1jmQ7S98ffyDOiKaTcDPzhDYYFbEVk5cZew8irWmJ5TiSxkpPFNyZgIUchlXUzVM


Testów na platformach typu Netflix, HBO GO czy Amazon Prime nie wykonałem z racji słabego internetu u rodziców i wynik mógłby być obciążony artefaktami wynikającymi ze zmiennej jakości materiału. Natomiast jak oglądałem filmy czy to w TV czy na Netflix nie zaobserwowałem odcięć tonalnych o których mowa.

Z tego co widzę rzeczywiście telewizor na słabych jakościowo materiałach ma widoczne odcięcia natomiast jeśli porównany go z materiałem dobrym jakościowo opisane problemy nie istnieją - to tylko moja obserwacja. Powiedzcie proszę co sądzicie?
 

Drakul_85

Member
Kurde to mogli by napisać w opisie tego tv: "ten telewizor nie nadaje się do materiałów innych niż 4k z pendrive, nie nadaje się do gier i oglądania tv i oglądania Netflixa" wtedy bym nie był wkurzony :fool:
 

tomasz.s

New member
Wydaje mi się, że Philips swoimi bebechami + soft nie wygłądza przejść tonalnych i jest to zasada shit in -> shit out. W przypadku LG czy też Samsunga wiem, że te stopniowania są procesowane przed wyświetleniem i rzeczywiście out of the box może wszystko wyglądać lepiej. CO na ten temat sądzicie?
 

12jojko

Banned
Na moim starym Philipse fullhd z IPS obraz wygląda tak jak na tym pierwszym zdjęciu :p No ale takie są fakty, dobrej jakości filmy, będą dobrze wyglądać, dlatego dziwne jest, że u kolegi widoczne są artefakty na nf, prawdopodobnie trafił mu się walnięty egzemplarz, albo coś jest źle poustawiane w ustawieniach.
 

12jojko

Banned
Wydaje mi się, że Philips swoimi bebechami + soft nie wygłądza przejść tonalnych i jest to zasada shit in -> shit out. W przypadku LG czy też Samsunga wiem, że te stopniowania są procesowane przed wyświetleniem i rzeczywiście out of the box może wszystko wyglądać lepiej. CO na ten temat sądzicie?

Coś musi być nie tak, skoro ludzie się skarżą, a Philips nic z tym nie robi.
 

Drakul_85

Member
Napisałem, że ustawienia wypróbowane kilkanaście razy, licząc kalibrację a później znowu reset do domyślnych. To mój trzeci Philips, wcześniej seria 6 i 7 i nie było takich problemów. Po prostu ten tv to bubel.
 

tomasz.s

New member
Na moim starym Philipse fullhd z IPS obraz wygląda tak jak na tym pierwszym zdjęciu :p No ale takie są fakty, dobrej jakości filmy, będą dobrze wyglądać, dlatego dziwne jest, że u kolegi widoczne są artefakty na nf, prawdopodobnie trafił mu się walnięty egzemplarz, albo coś jest źle poustawiane w ustawieniach.

Ja jak patrzę na TV to widzę też obraz jak screeny materiału załączone w pierwszej części. Specjalnie dodałem te screeny aby było wiadome co ma być wyświetlane przez matrycę czyli jak wygląda "surówka klatki". Najlepiej jakby wszyscy którzy mieli problemy poszli za moim postem i zrobili zdjęcia tak jak ja - wtedy będziemy mieć w miarę odpowiedź czy to raczej problem software+hardware nie ogarnia wygładzania przejść tonalnych dla materiałów niższej jakości czy rzeczywiście jest coś walnięte w matrycy.
 

tomasz.s

New member
Napisałem, że ustawienia wypróbowane kilkanaście razy, licząc kalibrację a później znowu reset do domyślnych. To mój trzeci Philips, wcześniej seria 6 i 7 i nie było takich problemów. Po prostu ten tv to bubel.

Absolutnie nie twierdzę, że nie mówisz prawdy. Nie mniej takiego porównania jakie zrobiłem ja nie zrobił nikt w całym wątku i jeśli masz jeszcze możliwość sprawdzić w opisany przeze mnie sposób, to proszę spróbuj. Może da nam to trochę wiedzy co się tutaj dzieje w tej serii ;)
 

tomasz.s

New member
Coś musi być nie tak, skoro ludzie się skarżą, a Philips nic z tym nie robi.

Absolutnie się zgadzam i pytanie jest co się tutaj dzieje. Moim zdaniem natomiast nie jest to wina matrycy - tutaj raczej wszystko jest ok. Problemu upatrywałbym w przetwarzaniu sygnału przez procesor lub (i tutaj mam nadzieję, że to jest przyczyna) soft nie robi roboty przy algorytmie poprawiania przejść tonalnych.

Oby to była ta ostatnia rzecz, bo daje to nadzieję na poprawę sytuacji dla obrazów niskiej jakości wraz z kolejnymi aktualizacjami.
 

tomasz.s

New member
Do góry