Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

SDman

Banned
Kalibracja od Kikiego - hahaha xDDDDD
Ludzie, TV powinien dawać prawidłowy obraz zaraz po wyjęciu z pudełka. Wszystkie suwaki i ulepszacze powinny służyć do podkręcenia obrazu pod to jak lubimy, albo pod to jak chciał żebyśmy oglądali film - jego reżyser (tutaj potrzeba profesjonalnej kalibracji i tylko tutaj!)
Tymi ustawieniami wbudowanymi w menu TV mamy sobie ustawić obraz tak żeby było nam wygodnie patrzeć. Odpowiednie dla nas nasycenie kolorów, temperatura barw, kontrast itp. itd. Na nic się to zdaje w sytuacji w której TV posiada wady uniemożliwiające normalne oglądanie. Możecie sobie machać tymi ustawieniami we wszystkie strony a i tak zawsze na wadliwych 8535 będzie źle. Bo to nie kwestia mitycznych ustawień i kalibracji za 10 zł, tylko kwestia wady tych odbiorników. Coś jest "nie halo" na poziomie sprzętowym - i żadne oprogramowanie ani ustawienia zapewne tego nie naprostują.
W pełni się zgadzam, chociaż jeden tryb. Tak ma np. LG CX.
Szkoda, że Philips dopuszcza się takich wpadek, miałem w 2005 i 2009 wysokie modele serii 9 i to był sprzęt.
Obecnie czytając o PUS8535 wystraszyłem się i nie kupiłem seri 9435/12 model 55" był za 3499, podoba mi się bardzo tylko czy to czasem nie będzie
"niesmaczny cukierek w pięknym opakowaniu".
https://www.youtube.com/watch?v=w0_qZnr3CM4&t=1s
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie ja kupiłem go w środę żeby potestować (siedzę teraz w domu kilka dni) i oddać bo po tym co tutaj przeczytałem bylem prawie pewien ze mój też będzie taki że nie będzie dało się na nim oglądać. Po wyjęciu z pudła okazało się że mam wersje 408. Szerze powiem że pomimo tego iż sprawdzam już drugi dzień rożne ustawienia to jeszcze nie miałem takiego przypadku jakie tu były opisywane. Wychodzi na to ze jednak są buble ale są i te dobre... Mam jeszcze kilka dni na testy i zabawę jak stwierdzę ze coś jest nie halo to oddam... Aktualnie wpisałem ustawienia kolegi @12jojko (strona 134)ale nawet na tych oryginalnych nie miałem kłopotu z szarością)

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:

piekar.p

New member
Obraz z mojego philips 55 pus 6561,po 4 latach.
91efe1634a206a6b18d50eca68739ad9.jpg


Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
 

Drakul_85

Member
Obraz z tego g@wnianego Philipsa 55PUS8535, Netflix, format Dolby Vision, Film: "Niebo o Północy" z 2020 roku. Prędkość łącza (telewizor podłączony na kablu): 300 Mbs/s). Zdjęcie robione Huawei Mate 20 Pro (flagowy model z 2019).

Telewizor za 3000 PLN. Żenada.
 

Attachments

  • IMG_20201225_232757~2.jpg
    IMG_20201225_232757~2.jpg
    722,6 KB · Wyś: 88
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Obraz z tego g@wnianego Philipsa 55PUS8535, Netflix, format Dolby Vision, Film: "Niebo o Północy" z 2020 roku. Prędkość łącza (telewizor podłączony na kablu): 300 Mbs/s). Zdjęcie robione Huawei Mate 20 Pro (flagowy model z 2019).

Telewizor za 3000 PLN. Żenada.

To raczej wina ustawień, oglądałem ten film tam i nie miałem czegoś takiego (nie warto, bardzo słaby film). Druga sprawa, że nie zawsze od razu Netflix ładuje film w najwyższej jakości, możesz sobie sprawdzać na podpiętej klawiaturze albo jakimś starym pilocie Philipsa z przyciskiem „info”, jaka jakość filmu jest, u mnie często muszę kawałek przesunąć do przodu i potem z powrotem do tyłu, żeby zaskoczyło z 4K na full, bo często początek ładuje mi w 720p albo 1080p, a czasem wczytuje od razu 4K, ale nie na najwyższym bitrejcie, który na nf wynosi w okolicach 16 mb/s. Takie samo śnieżenie i w tym samym miejscu pojawia się, gdy wyświetli się monit z jakością obrazu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak Netflix zawsze zaczyna od gorszej jakości ale po 10-20s już jest docelowa 1080p na PDP 50ST60.
Na moim necie z play usb +- 20Mbit/s, TV Box Amlogic S905X3 2GB/16GB po kablu 100mbps.
PS.
Film klimatyczny z dobrą muzą dla tych co lubią sf.
 

Drakul_85

Member
Właśnie nie jest tak jak mówicie, sam cofnąłem film po minucie, do ekranu początkowego, aby złapać te artefakty, które mam cały czas, niezależnie od źródła. Ciężko przecież siedzieć z komórką na filmie i łapać ciemne sceny.
 

12jojko

Banned
Właśnie nie jest tak jak mówicie, sam cofnąłem film po minucie, do ekranu początkowego, aby złapać te artefakty, które mam cały czas, niezależnie od źródła. Ciężko przecież siedzieć z komórką na filmie i łapać ciemne sceny.

No to albo masz wadliwy model, albo słabą kalibrację, bo ja u siebie czegoś takiego nie mam.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj obejrzałem niebo o pólnocy, jedynie co to zmieniłem na dolby vision ciemny, bo od jasnego oczy mnie bolały. Obraz jak dla mnie był ładny, ciemne sceny bez defektów.
 

Drakul_85

Member
Specjalnie dla Was włączyłem film, puściłem na 10 minut, przesunąłem do początku. Zapauzowałem na 2 minuty, żeby się wszystko załadowało. Ciągle to samo. W innych scenach i filmach i źródłach również, ale najbardziej widać na czarnych tłach, więc naturalne, że muszę ich szukać na początku dla dobra śledztwa. :D

Oglądam na Dolby Vision ciemny jeśli jest taka opcja na N. W innych wybieram albo HDR oosbisty albo ustawienia od Kikiego. Próbowałem wielu ustawień.
 

Attachments

  • IMG_20201226_121353.jpg
    IMG_20201226_121353.jpg
    276,8 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Na moje oko coś jest źle w ustawieniach 20 pkt. Spróbuj w pierwszym poziomie dać zielony na -10 albo -15, bo bodajże 3 pierwsze poziomy w 20 pkt odpowiadają za czerń. Mnie się takie widoczne zakłócenia w czerni pojawiały, gdy miałem źle ustawione 20 pkt. Albo napisz do kikiego, skoro miałeś ustawienia od niego, to może coś doradzi.
 

Drakul_85

Member
Powiem tak. Od 14 dni testuję różne ustawienia, czy to od Kikiego, czy z AV forum. Telewizor ma działać "out of the box". Rozumiem, że kalibracja robi kolory "naturalnymi" ale tutaj jest jakiś błąd software'owy. Oddam tego śmiecia i kupię coś innego.
 

12jojko

Banned
Powiem tak. Od 14 dni testuję różne ustawienia, czy to od Kikiego, czy z AV forum. Telewizor ma działać "out of the box". Rozumiem, że kalibracja robi kolory "naturalnymi" ale tutaj jest jakiś błąd software'owy. Oddam tego śmiecia i kupię coś innego.

O tym samym kiedyś tu pisałem, że przynajmniej jeden tryb powinien dawać dobry obraz, bo nie każdy lubi bawić się suwakami. Niestety to powtarzający się mankament w Philipsach, w starych modelach też mają takie problemy. Każdy tv ma jakieś wady, ale skoro tv służy do oglądania, to nie powinny one dotyczyć jakości obrazu.
 

TomaszTok

New member
Serwis mi tego nie uzna
Odsprzedaję ten TV za pół ceny, i biore coś nowego.
Ponieważ przyzwyczaiłem sie do światełek w grę wchodzi, 65 cali tego modelu albo od razu oled tylko wtedy przesiadka na 55 cali. Co lepsze oled 55 czy większy model na ips?
 

12jojko

Banned
Serwis mi tego nie uzna
Odsprzedaję ten TV za pół ceny, i biore coś nowego.
Ponieważ przyzwyczaiłem sie do światełek w grę wchodzi, 65 cali tego modelu albo od razu oled tylko wtedy przesiadka na 55 cali. Co lepsze oled 55 czy większy model na ips?

Ja gdybym mógł brałbym OLED-a, jest recka, ale 65-cali, pewnie niczym się nie różni od 55: https://geex.x-kom.pl/recenzje/blyszczek-elegancik-test-i-recenzja-telewizora-philips-65oled855/
 
Do góry