Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

pasazer

Member
Słuchajcie nie zauważyłem, aby ktoś podobne problemy zgłaszał w przypadku 65 cali. Czy IPS nie ma takich dolegliwości?


Mam 65 i obraz jest naprawdę bardzo dobry. Mam w domu 5 TV: Samsungi 75” H6400, Philips 8602, Xiaomi 65 oraz Philips 65 z tego wątku (IPS) i NAPRAWDĘ nie mogę przyczepić się do obrazu.
 

12jojko

Banned
Mam 65 i obraz jest naprawdę bardzo dobry. Mam w domu 5 TV: Samsungi 75” H6400, Philips 8602, Xiaomi 65 oraz Philips 65 z tego wątku (IPS) i NAPRAWDĘ nie mogę przyczepić się do obrazu.

Tak, wydaje się, że ta 65-ka jest dobra, też się nie natknąłem na kiepskie oceny, choć wiadomo, że czerń nie będzie taka jak w matrycach MVA. Dodatkowy plus, że na avforums jeden z użytkowników ma ten model i dzieli się ustawieniami robionymi na profesjonalnych narzędziach.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym wątku była już wypowiedź że kupił 70" i nie dało się oglądać pojechał do sklepu wymienić na inną 70,ale uwidział na wystawie 65 z bardzo ładnym obrazem i wziął go zamiast 70, i jest zachwycony obrazem, nie to co w 70.

Szkoda że w 43 " zmienili matrycę z IPS na MVA, chociaż tabelka nadal podaje że jest IPS, może powrócą do IPS po nowym roku?
Mnie bardziej pasowałby IPS
 

12jojko

Banned
W tym wątku była już wypowiedź że kupił 70" i nie dało się oglądać pojechał do sklepu wymienić na inną 70,ale uwidział na wystawie 65 z bardzo ładnym obrazem i wziął go zamiast 70, i jest zachwycony obrazem, nie to co w 70.

Szkoda że w 43 " zmienili matrycę z IPS na MVA, chociaż tabelka nadal podaje że jest IPS, może powrócą do IPS po nowym roku?
Mnie bardziej pasowałby IPS

Ja się dowiedziałem od sprzedawcy, że do 43 pakują MVA i IPS i jest loteria na którą się trafi, u nas ponoć więcej MVA, ale np. w Niemczech już same IPS. Producenci powinni podawać, jakie są matryce, bo każda strona podaje co innego. Philips po prostu chce być konkurencyjny na danym rynku i jeżeli np. u nas MVA schodzą lepiej, to pakują taką matrycę. Z jakością matryc też jest różnie, np. do 58 cali kto inny produkuje matryce i ponoć są trochę lepsze od tych w 50 calach. I sprawdza się chyba to, że im później wyprodukowany tv, tym lepsza jakość, ci, co mają z października sobie chwalą. Ja miałem z września i też było całkiem spoko
 
Ostatnia edycja:

ediPL

New member
Ja się dowiedziałem od sprzedawcy, że do 43 pakują MVA i IPS i jest loteria na którą się trafi, u nas ponoć więcej MVA, ale np. w Niemczech już same IPS. Producenci powinni podawać, jakie są matryce, bo każda strona podaje co innego. Philips po prostu chce być konkurencyjny na danym rynku i jeżeli np. u nas MVA schodzą lepiej, to pakują taką matrycę. Z jakością matryc też jest różnie, np. do 58 cali kto inny produkuje matryce i ponoć są trochę lepsze od tych w 50 calach. I sprawdza się chyba to, że im później wyprodukowany tv, tym lepsza jakość, ci, co mają z października sobie chwalą. Ja miałem z września i też było całkiem spoko


Ja mam z sierpnia i u mnie tez wszystko ok w 58"
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakupiłem telewizor przywieźli mi go do domu jak się okazało tak jak mówił i poprzednicy obraz ciemny w ciemnych scenach był do niczego po prostu nie dało się patrzeć na ten telewizor, Harry Potter Hagrid wchodzi do chaty jedna wielka czarna plama widać tylko białe twarze Batman czarnych scenach to samo wszystko do słabo dokładnie co opisywali poprzednicy jeżeli chodzi o telewizor 70 calowy. Zabrałem telewizor pojechałem wymienić do Media Markt i coś mnie tknęło Poprosiłem obserwującego żeby zalogował się na 65 ku mojemu zdziwieniu obraz i czerń była idealna Nie zastanawiając się długo telewizor był w tej samej cenie co 70 po prostu wybrałem 65. Nie wiem jaka jest tego przyczyna bo próbowałem też różnych ustawień by polepszyć obraz ale gościu który nie obsługiwał Media Markt powiedział że to nie ustawień czy kolaboracji tylko tutaj jest wada matrycy. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 65 I powiem wam że różnica w czerni jest ogromna Widać to na każdym fragmencie telewizora tym bardziej wiem jaka jest różnica mając wcześniej 70. Więc jeżeli ktoś chciałby mieć Ambilight czyli te bajery z tyłu dobrą czerni może skorzystać ze 65.
Znalazłem ten post który mówi o lepszej jakości obrazu w 65"
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest w ogóle wersja 75"?

IMG-20201022-202033.png
 

12jojko

Banned
Kłania się kalibracja obrazu !.

Mało kogo stać, żeby dopłacić 500 zł do profesjonalnej kalibracji, a te ze sklepu to nic nie warte. Miałem dwie kalibracje od was i żadna się nie nadawała do mojego modelu, a są osoby, którym nie podoba się taki obraz, jaki daje kalibracja. To producent powinien zapewnić, żeby przynajmniej jeden styl obrazu dawał dobry obraz, a grzebanie w suwakach powinno zostać zwykłym dodatkiem dla audiofilii.
 

biedronka1

New member
Kalibracja od Kikiego - hahaha xDDDDD

Ludzie, TV powinien dawać prawidłowy obraz zaraz po wyjęciu z pudełka. Wszystkie suwaki i ulepszacze powinny służyć do podkręcenia obrazu pod to jak lubimy, albo pod to jak chciał żebyśmy oglądali film - jego reżyser (tutaj potrzeba profesjonalnej kalibracji i tylko tutaj!)

Tymi ustawieniami wbudowanymi w menu TV mamy sobie ustawić obraz tak żeby było nam wygodnie patrzeć. Odpowiednie dla nas nasycenie kolorów, temperatura barw, kontrast itp. itd. Na nic się to zdaje w sytuacji w której TV posiada wady uniemożliwiające normalne oglądanie. Możecie sobie machać tymi ustawieniami we wszystkie strony a i tak zawsze na wadliwych 8535 będzie źle. Bo to nie kwestia mitycznych ustawień i kalibracji za 10 zł, tylko kwestia wady tych odbiorników. Coś jest "nie halo" na poziomie sprzętowym - i żadne oprogramowanie ani ustawienia zapewne tego nie naprostują.
 
Do góry