Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

biedronka1

New member
Zwróć.
Zachowanie ludzi w tym wątku to dla mnie coś niepojętego - 130 stron, z czego połowa narzekających na jakość***obrazu.
Mimo to, nie ma dnia, żeby ktoś nie wbił tutaj i nie napisał czegoś w stylu "zamówiłem od kikiego, z profesjonalną kalibracją. To nic, że połowa tv jest beznadziejnych, mój będzie IDEALNY" xDDDDDD

Tydzień później: "nie zapomnij stać się niebieskim, to dostaniesz KALIBRACJĘ na priv" xD

Też mam z tego bekę. W zasadzie tylko po to już tu zaglądam xD Najlepsi są ci co twierdzą że w sumie za te pieniądze to jest super TV xD Albo ktoś tu był niezadowolony z obrazu i już go pakował żeby oddać no ale... Jednak zostawi bo ma ambilight. xDDDDDDD TV nie spełnia swojej podstawowej roli do jakiej go stworzono - ale ma świecidełka, więc spoko xD

No i te ciągłe kalibracje i sprawdzanie jakości na reklamowych materiałach 4K z YouTube. Komedia... a prawda jest taka że ten TV to bubel. Szkoda bo wszystko inne jest spoko: pilot, android i ambilight. No ale cóż po tym skoro najważniejsza funkcja - poprawne wyświetlanie obrazu - nie działa.
 

rafallo777

New member
Nie mowilem, ze obraz byl zly u mnie, tylko przez to forum stracilen 2 tygodnie na ogladanie filmow i wpadanie w paranoje czy aby i moj model ma jakas wade.
U wiekszosci Wasszych tv to byla tragedia. Szarosc, jak za mgla, brak nasycenia np w tej gitarze itp. U mnie takich problemow nie bylo. Nawet pisalem, ze na tym tv obraz jest lepszy od surface pro 4.
Tryb hdr jest ciemny i to bolaczka tego tv.

Przeciez oczywistym faktem jest to, ze gdyby mi sie trafila matryca taka jaka tu podawaliscie na zdjeciach to bym ten szit dawno wymienil.

Na tym forum tylko 3 osoby maja dobry model, reszta trafila na bubel.
Dlatego 2 tygodnie stracilem na porownaniach i dopatrywalem czy u mnie jest tak samo czy nie - no i takiego dramatu u mnie nie ma, bo jak napisalem wczesniej. Kolory, nasycenie super. Lepsze niz na surface pro 4. Tylko brak tryby hdr przy odtwarzaniu przez usb. Jest zbyt ciemny
 

ediPL

New member
Też mam z tego bekę. W zasadzie tylko po to już tu zaglądam xD Najlepsi są ci co twierdzą że w sumie za te pieniądze to jest super TV xD Albo ktoś tu był niezadowolony z obrazu i już go pakował żeby oddać no ale... Jednak zostawi bo ma ambilight. xDDDDDDD TV nie spełnia swojej podstawowej roli do jakiej go stworzono - ale ma świecidełka, więc spoko xD

No i te ciągłe kalibracje i sprawdzanie jakości na reklamowych materiałach 4K z YouTube. Komedia... a prawda jest taka że ten TV to bubel. Szkoda bo wszystko inne jest spoko: pilot, android i ambilight. No ale cóż po tym skoro najważniejsza funkcja - poprawne wyświetlanie obrazu - nie działa.

U mnie jest wszystko okej moja partia to 371 a na forum każdy ma 341/347 itd z tego co czytałem. Od początku postu szukam tych pixeli na czarnym i nie mogę znaleźć.

Na netflix przy filmie "szczeki" na której minucie robiliście porównanie?
 

darekimi

New member
Spróbujcie tych ustawień wyglądają całkiem dobrze.Bynajmniej na moim 50PUS8535

ISF
Kolor dzienny : 50
Kontrast podświetlenia: 100 (lub mniej, jeśli obraz był zbyt jasny)
Ostrość: 1
Jasność: 45-48

Zakłócenie kolorów: wyłączone Gama
kolorów: normalne
Temperatura kolorów: ciepłe

2 punkty: 127 - 121 - 80 - -1 ( 0) - 0 - 0
20 punktów:
Poziom 1: -15, -15, -15
Poziom 2: -8, -7, -9
Poziom 3: 0, -1, 0
Poziom 4: -1, -1, 0
Poziom 5 i 6: -1, 0, 0

Kolor:
Czerwony 0, 0
Żółty -2, -2
Zielony +2, -2
Cyjan 0, 0
Niebieski -1, -1
Magenta +1, -1

Kontrast wyłączony
Wzmocnienie HDR: wył.
Kontrast dynamiczny: wył.
Kontrast wideo: 89
Czujnik światła: wył
Gamma: +2
Ultra rozdzielczość: wyłączona
Obraz czysty: oba wyłączone
Ruch: czyste kino

Jeżeli są zastrzeżenia można jeszcze zmienić na takie ustawienia

Czerwony: +2, -1
Żółty: -1, +2
Zielony: -4, 0
Cyjan: +3, +2
Niebieski: -3, 0
Magenta: +2, -1
 

darekimi

New member
Moja matryca VA produkcja 08.2020 nr 424
Tv nie miał takich mocnych problemów z obrazem lecz trzeba było kalibrację zastosować.
Ustawienia wziąłem z avforums
 

12jojko

Banned
Spróbujcie tych ustawień wyglądają całkiem dobrze.Bynajmniej na moim 50PUS8535

ISF
Kolor dzienny : 50
Kontrast podświetlenia: 100 (lub mniej, jeśli obraz był zbyt jasny)
Ostrość: 1
Jasność: 45-48

Zakłócenie kolorów: wyłączone Gama
kolorów: normalne
Temperatura kolorów: ciepłe

2 punkty: 127 - 121 - 80 - -1 ( 0) - 0 - 0
20 punktów:
Poziom 1: -15, -15, -15
Poziom 2: -8, -7, -9
Poziom 3: 0, -1, 0
Poziom 4: -1, -1, 0
Poziom 5 i 6: -1, 0, 0

Kolor:
Czerwony 0, 0
Żółty -2, -2
Zielony +2, -2
Cyjan 0, 0
Niebieski -1, -1
Magenta +1, -1

Kontrast wyłączony
Wzmocnienie HDR: wył.
Kontrast dynamiczny: wył.
Kontrast wideo: 89
Czujnik światła: wył
Gamma: +2
Ultra rozdzielczość: wyłączona
Obraz czysty: oba wyłączone
Ruch: czyste kino

Jeżeli są zastrzeżenia można jeszcze zmienić na takie ustawienia

Czerwony: +2, -1
Żółty: -1, +2
Zielony: -4, 0
Cyjan: +3, +2
Niebieski: -3, 0
Magenta: +2, -1

To moje stare ustawienia na VA. Jeszcze parę korekt wymagają, ale byłem z nich zadowolony, kolory wybrałbym te drugie, bo dają lepszą czerwień. Ja teraz kombinuję z innymi, na których udało mi się fajną czerń złapać, ale działają tylko pod SDR, na HDR wyskakują cienie na twarzach i trzeba pod HDR coś zmienić w punktach bieli, te powyżej powinny i na HDR całkiem nieźle wyglądać.
 

ediPL

New member
Moja matryca VA produkcja 08.2020 nr 424
Tv nie miał takich mocnych problemów z obrazem lecz trzeba było kalibrację zastosować.
Ustawienia wziąłem z avforums

O to masz jeszcze nowszą matrycę jak moja. Widzisz tam coś nienormalnego podczas oglądania?ja na swoim nie ale chlopacy na forum tu masowo zgłaszali problemy. Byc może wcześniejsze wersje tv miały takie.
Wklepie z ciekawości ustawienia które podałeś
 

12jojko

Banned
Ja aktualnie wymodziłem coś takiego i jestem bardzo zadowolony z czerni, coś na pewno jeszcze pozmieniam, ale muszę posprawdzać na kilku plikach. Sprawdzałem na Mandalorianie w SDR i Netflixowym serialu w 4K, gdzie było dużo scen w nocy i byłem zadowolony z efektu. Dziś jeszcze pewnie posprawdzam na innych plikach z dysku. HDR i DV nie sprawdzałem.

ISF Dzień
Kolor: 55
Kontrast podświetlenia: 100 (być może zmniejszę lub włączę tryb eco na minimum, by „uspokoić” biel, najważniejsze, że nawet przy 100 czerń wygląda na czarną)
Jasność: 50
Ostrość: 0 lub 1 (dla 4K 3 lub 4)
Wzmocnienie kolorów: wyłączone
Gama kolorów: normalna
Temperatura kolorów: ciepła
Kontrast: wyłączony
Kontrast dynamiczny: wyłączony
Skalowanie do HDR: wyłączone
Kontrast wideo: 100
Czujnik światła: wyłączony
Gamma: +2
Czyszczenie obrazu: oba wyłączone
Styl ruchu: wyłączony albo kinowy

2 punkty bieli:
127, 107, 102, -4, -4, -5

20 pkt:
1: -8, -11, -14
2: 1, -2, -4
3: 1, -3, -1
4: -1, 0, -1
5: 1, 0, -1
6: 0, -1, -2
7: 0, 0 ,-2
8: 0, 0, -1
9: 0, -1, -1
10: -1, 0, -1
11 do 20: 0, 0, -1

Kolory:

Czerwony: +2, -1
Żółty: -1, +2
Zielony: -4, 0
Cyjan: +3, +2
Niebieski: -3, 0
Fuksjowy: +2, -1

Przy kolorach pewnie jeszcze coś pogrzebię, ale to trzeba sprawdzić na paru źródłach, czy nie będzie jakichś przebarwień. Najciężej jest na oko ustawić czerwień, żeby nie podchodziła pod różowy i nie wybijała się nad inne kolory.
 
Ostatnia edycja:

ediPL

New member
To moje stare ustawienia na VA. Jeszcze parę korekt wymagają, ale byłem z nich zadowolony, kolory wybrałbym te drugie, bo dają lepszą czerwień. Ja teraz kombinuję z innymi, na których udało mi się fajną czerń złapać, ale działają tylko pod SDR, na HDR wyskakują cienie na twarzach i trzeba pod HDR coś zmienić w punktach bieli, te powyżej powinny i na HDR całkiem nieźle wyglądać.


Wklepalem w nocne ale wlaczylem czujnik swiatla i dodałem +5 do koloru i ostrość na +4. Ustawienia okej ale nie widze też znaczacej różnicy w porównaniu z wcześniejszymi jakie miałem wpisane na noc. Obydwa ustawienia są dla mnie ok. Ciekaw jestem jakby przyrzadami do kalibracji to ustawić i czy wtedy byłby jakiś super magiczny efekt na ekranie
 

ediPL

New member
20201221-100648.jpg


Film w FHD z Kodi puściłem. Jak dla mnie to jedynym minusem tv jest to ze czarny jest bardzo ciemny i nie widać szczegółów. Nie wiem może jestem przyzwyczajony do starszych tv bez HDR gdzie czarny był poprostu jasny szaryawy i było więcej widać. Teraz przy HDR kolory i czarny jest piękny ale czy tak jest na każdym tv przy filmach jak jest ciemno ze jest aż tak czarno ?
 

12jojko

Banned
20201221-100648.jpg


Film w FHD z Kodi puściłem. Jak dla mnie to jedynym minusem tv jest to ze czarny jest bardzo ciemny i nie widać szczegółów. Nie wiem może jestem przyzwyczajony do starszych tv bez HDR gdzie czarny był poprostu jasny szaryawy i było więcej widać. Teraz przy HDR kolory i czarny jest piękny ale czy tak jest na każdym tv przy filmach jak jest ciemno ze jest aż tak czarno ?

Matryca VA ma to do siebie, że czarne jest czarne, na IPS-ach masz szarawą czerń. Szczegóły w cieniach uzyskasz dopasowując jasność i kontrast obrazu, najlepiej zmieniając wartości na specjalnych wzorach, które idzie znaleźć w sieci. Ale dla większości telewizorów jest to jasność na 50, a kontrast obrazu na 100 przy Gammie 0, zwiększając gammę przyciemniasz obraz i wtedy musisz podnieść jasność. Tutaj masz przykład kalibracji (przetłumacz sobie stronę na pl): http://www.timelapses.es/blog/2020/11/guia-configuracion-philips-2020/

A co do kalibracji, to na pewno poprawi obraz, pytanie tylko, czy tobie się spodoba efekt końcowy, znam osoby, które miały zrobioną kalibrację, a potem i tak wróciły do poprzedniego ustawienia, bo nie podobało im się, że obraz jest żółtawy.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ja juz tu pisalem jakis czas temu, ze przy Mandalorian w hdr w ciemnych scenach jest zbyt ciemno jak dla mnie. Na Samsungu gdzie mam opcje wlacz/wylacz hdr to ja tam hdru nigdy nie mialem wlaczonego bo obraz gorszy.
Ten sam Mandalirian w SDR w ciemnych scenach jest rewelacyjny, taki jaki oczekiwalem.

Ale po testach widze, ze nawet w q70t przy hdr jest ciemnej niz przy sdr. Tam tez w Samsungu jest problem z hdr w ciemnych scenach.
Najlepiej gdyby mozna bylo ta opcje wylaczyc.

Ja nie wiem czy soft tu cos pomoze przy hdr, bo i philips I samsung i hinese i lg maja problem z hdr - zaznaczam ze w ciemnych scenach, jest zbyt ciemno a nie ze sa jakies artefakty, pikseke, czy szarosc bo obraz jest ok ale za ciemny.
W trybie sdr jest idealnie.

Nawet u ruskiego na youtube jest porownanie nie tylko tego philipsa hdr vs sdr ale tez inny tv i tam tez jest problem z hdr
Sony sobie radzi jako jedyny tv chyba z hdr
 
Ostatnia edycja:

Drakul_85

Member
Odpaliłem dzisiaj Forze Horizon na Xboxa, kolory masakryczne, jakby wszystko za mgłą. Ustawiałem obraz już chyba z 4 dni metodą prób i błędów... To jest jakaś masakra... A przecież to matryca VA a nie IPS... To jakiś żart...
 
Ostatnia edycja:

ediPL

New member
Matryca VA ma to do siebie, że czarne jest czarne, na IPS-ach masz szarawą czerń. Szczegóły w cieniach uzyskasz dopasowując jasność i kontrast obrazu, najlepiej zmieniając wartości na specjalnych wzorach, które idzie znaleźć w sieci. Ale dla większości telewizorów jest to jasność na 50, a kontrast obrazu na 100 przy Gammie 0, zwiększając gammę przyciemniasz obraz i wtedy musisz podnieść jasność. Tutaj masz przykład kalibracji (przetłumacz sobie stronę na pl): [GUIA] Configuración TV Philips 2020 – El Blog de Timelapses.es

A co do kalibracji, to na pewno poprawi obraz, pytanie tylko, czy tobie się spodoba efekt końcowy, znam osoby, które miały zrobioną kalibrację, a potem i tak wróciły do poprzedniego ustawienia, bo nie podobało im się, że obraz jest żółtawy.



Nie wiem czy ta konfiguracja jest dokladnie pod nasz model TV
 

TomaszTok

New member
|Youtube, trailer nowego batmana, jakość 4d, czy to możliwe że winny jest sygnał? Czy to kwestia niezależna?
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2020-12-21 o 12.41.59.jpg
    Zrzut ekranu 2020-12-21 o 12.41.59.jpg
    9,5 KB · Wyś: 67
Do góry